Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość lovelylovely
powiedzcie mi dziewczeta po jakim czasie odrastaja wam wlosy po zastosowaniu kremu do depilacji ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie pamietam tego momentu..ale to nagle sie pojawilo..wtedy nie zwracalam uwagi bo myslalam ,ze to normalne..ale juz wiedzialam ,ze cos jest nie tak w gim..gdzy dziewczyny byly gladkie a ja juz nogi jak u faceta.... w sumie wlosy nagle zrobily sie czarne i sztywne moja siora zauwayzlam,ze tez ma owlosione juz nogi -12 lat.... bardzo widoczne.... ale moja mama nie chce mnie sluchac z ebedzie miala problemuy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Ale jestem zła na siebie, miałam dzisiaj iść na badania krwi rano a zaspałam i teraz to już nie ma sensu, muszę czekać 4 tygodnie teraz na ósmy dzień kolejnego cyklu :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
rzeczywiście nieciekawie :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co z rękami........
Chciałabym się poradzić. U mnie włosy pojawiły się trzy lata tamu, miałam 21 lat. Najwięcej jest ich na rękach tzn. przedramionach - one wyglądaja jak noga Groosi (przepraszam ze porównuję ale tak włąsnie to wygląda). Co do nóg to jakos tam depiluję i nie jest tragicznie, mogę je latem pokazać nawet. Buzię - miałam wąsik ciemny zrobiłam laserem - jestem po trzeciej sesji wydałam masę kasy ale tam nic póki co nie odrasta. Problemem są ręce - na laser tu już mnie nie stać - toby kosztowało 400 razy 4 +1600zł...nie dam rady teraz przynajmniej. Ale muszę cos z nimi zrobić. Teraz jest zima chłodno długi rękaw ale boje się światła, bo w nim one wygladaja okropnie. Przyczyną jest u mnie nie wiadomo za bardzo co. Hormony pokazywałam lekarzowi sa w normie, nie mam też PCO, nie mam problemow z nadwagą ani ze skórą. Te włosy są okropne, wstyd mi tych rąk. Myslałam żeby je ogolić i ogoliłam...kawałek. Wiem, że to głupie, ale chcę zobaczyć co i jakie odrośnie i jak szybko przede wyszystkim. Inaczej chyba wezme studencki kresyt na ten laser:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sunbird
Hej dziewczyny! Ja właśnie rozpoczynam leczenie.... Moim problemem są głównie włoski na twarzy. To głupie, ale są tak \"upierdliwe\", że muszę je golić- zupełnie jak facet:( Długo zwlekałam, ale w końcu zdecydowałam się na wizytę u lekarza... Przepisał mi yasmin. Czy któraś z Was rónież je bierze? Pani doktor zaleciłą mi również spironol, ale naczytałam się różnych niekoniecznie pozytywnych opinii i zastanawiam się, czy nie zrezygnować i pozostać przy samym yasmin... Co o tym myslicie? Powiedzcie mi też, czy to trzeba leczyc przez cały czas, żeby nie wracało? Bo yasmin to wkońcu hormony, a przeciez trzeba robić przerwy nie? Jak to jest? Widzę, że dużo z Was jest tutaj od samego początku istnienia forum, dlatego zwracam się o pomoc i opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Ja włosy na rękach rozjaśniam kremem sally hansen. Te na brzuchu też. Wąsik woskiem a reszty na razie nie ruszam. Tzn nogi oczywiście golę i uda, bikini czasem golę czasem robię woskiem (ale włoski mi strasznie wrastają potem) Idę niedługo na laser, problem sam nie zniknie, od tabletek te włosy też nie powypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mnie nie pocieszyłaś \"idę na tory\":(chociaż z drugiej strony.... mówisz, że się hormony uregulowały... a ja mam włąśnie za wysoki poziom tego no- zapomniałam jak się nazywa... no nieistotne... póki co nie tracę nadzei... i czekam na okres... Chciałabym, żeby to pomogło... zamierzamy się zaręczyć z moim chłopakiem i w przyszłym roku sie pobrać i nie chciałabym musiec mysleć o tych paskudnych włosiskach...:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelylovely
Bardzo prosze, powiedzcie po ilu wam odrastaja wlosy po zastosowaniu kremu do depilacji i czym najlepiej wydepilowac posladki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie pośladków się nie wypowiem, bo nie mam takiego problemu... chociaż wolałabym żeby mi pośladki zarastały niż twarz...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasmin nie ejst aby zwalczac problemy androgenne wiec nie dawajcie sie nabrac... jedynie diane, i cos tam jeszcze w miare cos pomaga..chyba cyprest..czy jakos tak.... ale tylko gdy hormony szaleja... u mnie diane pomogla moze w jednym-cera... i mniej bolesne miesiaczki.... no i moze ciut wolniej odrastaja wlosy- srednio dopiero po tyg jak zarosnieta siwnia wygladam:) ale zaczyna sie wiosna..i trzeba sie ogarnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a ja dopiero gdzieś pod koniec marca moge do lekarza dopiero bo teraz biore leki i nie mam po co za bardzo jechac:-( w sumie to nie wiem juz... A ja mam ten meszek i boje sie ze mi sie z tego jaki mech zrobi :-P MASAKRA!! I o ta buźke sie moja obawiam bo swedzi i te policzki chyba gorzej niz jak były i na brodzie... groosia no to mecz mame zeby siostra sie zajeła.. bo sama wiesz.. Hej a o co wogole chodzi z ta nadwrazliwoscia mieszków włosowych??? Co to takiego? tzn ze na to nie ma rady na te włochy i ze niczym sie nie da zahamowac nawet lekami? :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groosia a to nie depilujesz tych nóżek depilatorkiem? nózki to jeszcze nie to co twarz... :-( mi na nóżkach odrastają po 2 tygodniach gdzieś...oczywiscie po depilatorze :-) bo po maszynce to sa kłujace juz na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mnie ta buźka swedzi :-( juz nie wiem czy to schizy mam takie czy co.. czy rosna te włoski. Ja to ich narazie nie rozjasniam bo gdybym pozniej chciała np na laser to lepiej jak ciemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
cześć dziewczyny,dostałam dzisiaj skierowanie na badanie hormonów,na testosteron, DHES, 17-OH. Czy to wystarczy żeby stwierdzić ze coś jest nie tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ta nadwrażliwość mieszków to chyba hirsutyzm idiopatyczny, czyli masz h. pomimo tego, że wyniki w normie... bo Twoja skora wytwarza jakieś hormony w ilościach za dużych, tylko tyle wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
cześć dziewczyny,dostałam dzisiaj skierowanie na badanie hormonów,na testosteron, DHES, 17-OH. Czy to wystarczy żeby stwiedzic czy cos jest nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tych na policzkach nie bede rozjasniała narazie bo gdybym szła np potem na laser to lepiej zeby ciemniejsze były. pppppp a Ty cos robisz z tym na buźce co sie zaczyna dziac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezu :-( to jak sie ma toto no to jak to lecza!!? jak sie ma niby w normie wszystko... jakie to okrutne wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
na razie nie ruszam,chociaż denerwuje mnie buźka i plecy :( w tym tygodniu zorbie badania,może nawet jutro...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pppppp a jak ta Twoja wizyta wygladała? mówiła cos pani doktor jak Cie obejrzała, ze to niepokojace czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez bym juz chciała móc zrobic badania ale leki biore na sprawy ginekologiczne jak narazie od zwykłego gina. Mam wielka nadzieje ze do konca marca sie wyrobie zeby zrobic badania i z wynikami odwiedzic p.dr :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co z rękami........
Odnośnie hormonow to najlepiej zrobić: testosteron androstendion DHEAS Dlatego, że testosteron jesli jest w zwyżce (jak u mnie) może być albo z powodu jajników (androstendion ponad normę) albo z powodu nadnerczy(DHEAS w zwyżce). Od tego zależy rodzaj leczenia i czasami (pisze to z własnego doświadczenia) lekarz widząc sam wynik testosteronu bez wiedzy skąd pochodzi najpierw nic nie wypisuje tylko odsyła na dalsze badania:( Co do "oględzin" lekarka skwitowała "no tak pani jest brunetką" ale ja nie dawałam spokoju i na następna wizytę...się nie ogoliłam. Ona zaczęła, że nie mam wąsika, a on był laserowo usunięty to go nie ma. Wiec pokazałam nogi, brzuch...owszem było mi wstyd ale ucięły sie argumenty o brunetce:) Najgorsze są u mnie Dziewczyny ręce.Masakra. Facet...nie wiem, nogi depiluję, brzuch też, buzię zalatwił laser, ale te ręce...Wstyd mi bo on ma tak samo owłosione jak ja albo i mniej:( Mniej chyba...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groosia jesteś już drugą osobą, która mi mówi, że yasmin jest be... nie no idę się ciąć... mam już dosyć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
ja byłam i ginekologa,u mnie to było tak że na wcześniejszej wizycie chciałam jej powiedzieć o tych włoskach i tak zaczęłam,ale jako nie mogłam skończyć. Przepisała mi diane w celach antykoncepcyjnych,ale dzisiaj powiedziałam że nie biorę diany,że nie zależy mi na tym,tylko problemem są te włoski. I ona miała napisane w karcie już o tym owłosieniu i o trądziku,jakoś ostatnio mnie wysypuje,głownie na brodzie. I jakoś tak wyszło że powiedziałam że nie biorę diany bo boję się skutków ubocznych,ale ona powiedziała że teraz są nowsze te tabletki,po których się nie tyje. Ze po przestaniu brania może wszystko wrócić ale nie musi,zależy od organizmu, poprosiłam o badania na hormony i dostałam na trzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sunbird- jasmin w ielu krajach jest na czarnej liscie.... fakt,z ezatrzymuje wody w organizmie ale wiecej jest przeciw niz za... slonko- no ja depiluje nogi depilatorem, ale ja mam duzy gaszcz,widzialas na zdjeciu, i mnie tak samo jak IDE NA TORY zajmuje ok 4-5 godizn depilowanie tych nog...wiec rozkladam to na kilka dni.... lydka godzina , uda 1,5....i kazde razy 2 pomnozyc bo dwie nogi,nie? no i zarost mam juz po kilku dniach a teraz dziewczyny smutno mi,bo maszynka przejechalam sobie brzuch, i teraaz mam jeszcze bardziej sztywniejsze i czarniejsze niz kiedykolwiek, sztywne i of coz zapalenie mieszkow, i pryszcze gdzie popanie..ale to brzydko wyglada:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co z rękami........
Soniu, ja miałam cztery zabiegi laserem. W tej chwili nic tam nie odrasta, mialam ciemne włosy i jasna skórę a to "'dobrze" bo jest kontrast. W sumie to po zabiegach byłam trochę czerwona i skóra podrażniona, babka kazała stosować Pantenol. Po paru dniach minęło. Sam zabieg nie należał do przyjemnych takie ukłucia...ale da się wytrzymać. Minus to cena. Cztery zabiegi to 1200zł plus konsultacja. Jak pisałam ręce bym natychmiast zrobiła ale teraz nie mam takich pieniędzy. Ręce to koszt 500 za zabieg co pomnożone przez cztery daje....:( A ja na te ręce już nie mogę patrzeć. Straciłam ochotę na wszystko co wiąze sie ze zbliżeniem z facetem. No bo buzia ok. po laserze, brzuch i nogi po goleniu nie sa złe, ale nagle ręce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
groosia... czarna lista..?? no ale... to dlaczego to przepisują?? nie no nic tylko palnąć sobie w łeb...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory🌼 żebym ja chociaż miała pewność, że mi ich nie przybędzie to jakoś bym jeszcze przeżyła... nastukałabym na ten laser cały dziwny śmieszny i zyłabym dalej, ale ja się boję, że ich bedzie coraz więcej...😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×