Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość witamina C
eh bije sie z myslami czy nie zrobic wosk na policzka:( do słońca widać te włosy:( ale sie boje robic wosk na na policzkach. tylko że w takie słońce to ja z domu nie wyjde :( wiecie co ja wczoraj zrobiłam dałam sobie na podbródek krem do depilacji i za długo go trzymałam i mi spaliło skore :( miałam iść na piling ale w takim wypadku nie moge isc. boje sie tego wszytkiego naprawde strasznie sie boje :( wczotaj jak mi mam dawała na tego gin. to mi mówi że jej musze oddac, ja jej mowie ze wiem, ale nie ide tam dla wlasniej przyjemnosci. najgorsze jest to ze to moze byc genetyczne, bo siostra dziadka podobno miala tylko ze ona miala cala czarna twarz. Ale lekarzom nie powiem tego bo ni ebede nic robić. i mysle sobie ze jesli to jest genetyczne to powinni mi pomóc finansowo. wiem że to straszne co pisze, ale mam dość tego że to mam i musze na to wszystko tyle kasy wydawac i jeszcze cierpiec psychicznie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lala 21
ja mam ten sam problem. tylko ze od pol roku cala w sumie jestem w puszku ! ;[ masakra jakas. na rekach sobie robie depilatorem. nogi normlanie . ale pupy i brzucha wole nie ruszac bo raz ze boli jak cholera to potem moze bedzie gorzej odrastac. mam tez wloski czarne i grupe wokol sutkow ktore usuwam penceta.wasik woskiem. w sumie cale moje zycie to depilacja. ale wlasnie ze od jakiegos czasu moj "stan" uległ pogorszeniu rowniez psychiczny.. jakies depresje.. wrecz stalam sie agresywna ,pomyslalam ze moze to jednak te hormony (kiedys mialam badane i bylo ok) poszlam do endykronologa. mam teraz zrobic badanie krwi. mam nadzieje ze wyjdzie nie poprawnie i beda mogla sie zaczal leczyc hormonalnie . bo inaczej ocipieje chyba ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez nie mam sil.. w sr mam endo.. boje sie jak cholera, ze mi nie pomoze... ;(( zbieram by isc na wosk, na cale ciało... :(( w laser nie wierze, ze pomoze na zawsze.. :( jeszcze w pepku mam blizne od przerwane kolczyka.. brzuch gole, wiec wyglada gladko, a plecy w busz, tylek busz, piersi tak samo.. ja nie wiem jak na plazy sie pokaze.. beda wiedziec, ze sie gole w nietypowych miejsach (brzuch, rece itd) skoro mam miejsca \"gladkie\" a reszte w buszu.. i twarz.. codziennie depilatorem robie ;( ehhh.. nie mam sil.. nie mam ;( kur** niech wynajda na to wkoncu cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqaaa
ja rowniez mam tez problem.. . to jest okropne! wlasnie, dobre pytanie: kiedy cos na to wynajda? niedlugo lato jak ja sie pokaze w stroju? brzuch gole, rece nogi tez ale plecy i tylek? jak to wyglada masakra. juz nie wiem co z tym robic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aqaaa
ja rowniez mam tez problem.. . to jest okropne! wlasnie, dobre pytanie: kiedy cos na to wynajda? niedlugo lato jak ja sie pokaze w stroju? brzuch gole, rece nogi tez ale plecy i tylek? jak to wyglada masakra. juz nie wiem co z tym robic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczeta wrocilam :) ale niestety z niezbyt dobra informacja:( przed wyjazem mowilam ze depilowalam nozki..no i stalo sie to co przeiwdzialam kolejny raz...na udach-bikini, wszystkie wlosy mi powrastaly..powyciagalam igla...nie dosc ze sa strupy teraz ,blizny i krosty,ktore sie nie goja(bo wciaz te wlosy wrastaja tam,mimo ze je powyciagalam) to to wyglada starsznie..co poradzicie...robilam juz jakis peeling rekawica,ale nic nie pomaga..moje nogi od kostek po pachwiny sa w bliznach.....i juz sa wlosy 1 cm,czarne po tygodniu....a moj brzuch (bo zgolilam) wyglada jeszcze gorzej teraz:( sztywne szczesiny jak u pajakow:( nienaiwdze swojego ciala... ale rpzynajmniej ciesz esie z mojego cacka na usteczkach :) co sadzicie :D http://img151.imageshack.us/my.php?image=dsc010891qv7.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
heh no fajne:D -- mi dzis juz lepiej, chyba dlatego ze slonce mniejsze:D -- groosia a gdzie te Twoje wlosy na buzi>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
co do tych wrośniętych włosków, hmm mi żadko wrastaja, ale spróbuj sobie zrobić piling kawowy tylko nie na swierze ranki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasik usunelam tym smierdzacym kremem..a jakbys nie zauwzyla zdjecie obrobione wlasnie by nie bylo wlosow widac pod broda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciezko nie robic na swieze ranki,bo one sa ciagle...i sie nie goja i blizny sie robia...wiesz,takie wielkie czerowne krosty,gdzie gleboko tkwi wrosniety wlos...i przez to te syfy sa czerowne,wielkie i nie mozna ich wycisnac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jakiś czas nie pisałam. Co do laseru to nie polecam iść w takie koszta i robić prawie wszystko. Zacznijcie od małej powierzchni i obserwujcie efekt. Nie zawsze jest on taki jak się chce. Czas odstępu to nawet i 3 mies. Nie wiem jakie Wam było włoski widać, nie widać ich. Kosmetyczka ogląda powierzchnie skóry, a później, zaraz przed laserem, goli.Widać później tylko takie plamy czerwone,ale makijaz pomaga i na drugi dzień można jakoś wyjść z domu. Polecam na początek dobrego lekarza, który skieruje na badania, a wtedy razem podejmiecie decyzje, bo po co laser,jeśli np jest się chorym,ma się zaburzone hormony, to strata kasy!!! Odnośnie wizyty za 70 zł...to i tak przyzwoicie, niestety, takie ceny teraz...chcesz się leczyć to płać, nie to chodź do lakarza państwowego...okropne to jest!!!!dziewczyny za wizyty czasem i 150 trzeba zapłacić,zeby efekty było widać,przykre ale prawdziwe:( Kamka odezwij się bo nie bardzo wiem o którego chodzi Ci dokladniej, możesz na maila jak wolisz;)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia tez tak mysle..najlepeij zaczac od wasika..jezlei beda efekty,to mozna poswieceic wieksze pieniadze na resztee...w moim przypadku jedynie plecy ocalay ale trtylko w gornej czesci... wic drogo bedzie kosztowac..ale wierze,z emoze jak uzbieram to bedzie okej,bo mam czarne wlosy....i jasna karnacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groosia no włąśnie gdzie?:)masz buźkę, której nie jedna pozazdrościłaby Ci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie dziewczyny szkoda takiej kasy,zacznijcie od lekarza, dobrego, wiem sama po sobie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod broda mam starszne wlosy.....dlatego nosz eciemne dlugie wlosy, ktorymi sie zawsze zakrywam... ja bez problemu jak mi wlosy na nogach odrosna moge wam zdjecie pokazac i uwierzycie ,ze ja nie przesadzam,nawet na pupie mam wlosy..... straszne:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
ja sobie zrobiłam wczoraj łydki woskiem i smaruje Kalo nastepnym razem jak pójde na laser to jej powiem zeby zrobilam wszystkie wlosy od lini nosa w dół a jaki stosujecie podklad zeby wlosow nie bylo widac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no normalnych..... tylko ze unikam podnoszenia glowy...a wasik usuwam.... a baczki zawsze zasloniete wlosami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
groosia - to podobno pomaga, ja sobie to zrobilam, ale narazie raz tylko zastosowałam, bo zaraz po depilacji, nie chcialam bo by pewnie pieklo bardzo. ---------------------- Nie zrażajcie się ilością składników, bo to tylko tak strasznie wygląda... zresztą...efekty są zaskakujące (przynajmniej dla mnie, bo do niedawna niei wierzyłam w takie "miksturki"). Lista zakupów i proporcje: Olejek kminkowy – 2 ml Olejek herbaciany – 1 ml Olejek cytrynowy – 1 ml Olejek cyprysowy lub jałowcowy – 1 ml Olej rycynowy – 10 ml Nafta kosmetyczna 50 ml Glicerol (dostępny w aptekach) 20 ml + sok z jednej cytryny Spirytus kamforowy – 20 ml Spirytus salicylowy – 20 ml Witamina C – 800 mg (4 draż. 0,2 g) Witamina A+E w kroplach – 2 ml Drażetki witaminy C obmyć z otoczki żółtej w przegotowanej wodzie. Następnie oczyszczoną drażetkę rozpuścić w soku cytrynowym, potem wlać glicerynę i spirytusy. Naftę wymieszać z olejkami i witaminą A+E. Następnie obie mieszaniny połączyć przez silne wstrząsanie w butelce. Wskazania: plamy i przebarwienia na skórze, w tym również po trądziku i ukąszeniach owadów; cellulitis, rozstępy na skórze, zapalenie mieszków włosowych, drobne wypryski ropne, nadmierne i przedwczesne starzenie skóry, zaburzenia troficzne skóry. Lek silny w działaniu. Skórę przemywać 2-3 razy dz. Wstrząsnąć przed użyciem. Wszystkie składniki do kupienia w aptece lub w sklepie zielarskim. Zakup WSZYSTKIEGO to koszt ok. 50 zl, ale wychodzą z tego 2 porcje - "na spółkę" z koleżanką na przykład. (wg. ilości podanych w przepisie) no i jeszcze trochę zostaje (olejki np. do kominków, nafta do włosów itd). Preparat jest bardzo bardzo wydajny, ma konsystencję niemalże wody (rzadziutki), bardzo dobrze sie rozprowadza. Już po pierwszym użyciu skóra jest gładka i sprężysta. Na efekty antycellutisowe trzeba trochę poczekać. W moim przypadku dużo szybsze były efekty anty-rozstępowe (choć problem miałam i z tym i z tym). --- ale z tego topu co to brałam to dziewczyny bardzo chwaliły sobie, co prawda rozstepow nie zlikwidował, ale kto by sie łudził że to uczyni. ja kupiłam wszystko w jednej aptece zapłaciłam ponad 50zł. 3 olejki poprosiłam żeby mi zamówili i mialam na drugi dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
: ( są chwile kiedy o tym nie myślę,dzisiaj zauważyłam na plecach parę dłuższych włosków,oprócz tego meszku... :( i załamka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NORMALNA111
Witam, przeglądając sieć przypadkiem znalazłam to forum. Ponieważ poruszane przez Was problemy dotyczą mnie również -poczytałam trochę. Ja borykam się z hirsutyzmem 19 lat. Mój problem zaczął się gdy miałam 21 lat i od roku byłam w ...zakonie. Straszne, wyobraźcie sobie młoda postulantka: kształtowanie w sobie pokory, miłości, posłuszeństwa no i oczywiście skromności a tu taki problem natury estetycznej. Wstyd taki sam jak u każdej z Was - habit tu nic nie zmienia! Z miłości do Boga próbowałam z tym sobie poradzić (z różnym skutkiem). Koszmar zaczął się gdy wyjechałam na misje do Tadźykistanu. Na ulicy zaczepiali mnie ludzie i pytali co za \"cudak\" ze mnie. Czy jestem kobietą czy mężczyzną? Ci ludzie są bardzo prości i mają niewielką wyobraźnię... W końcu moja przełożona wczuła się w moją sytuację i pozwoliła raz w miesiącu chodzić do kosmetyczki na depilację prądem. Nie wiem czy dziś jeszcze robi się coś takiego. Przebywałam wówczas w Estonii. Trwało to dwa lata. Najtrudniejszy był czas po depilacji gdy cała twarz (wąs i broda) były poparzone i przed następną depilacją gdy włoski już zaczynały odrastać. Jak by nie było i tak mniej cierpiałam psychicznie niż wtedy gdy robiłam za dziwadło i np. w autobusie podnosił się ogólny szmer i wszyscy na hurra mi się bez skrępowanie przyglądali.... Po sześciu latach wystąpiłam ze zgromadzenie. Ewidentnie nie miałam powołania choć wiem, że lęk przed tym , że mogę mieć mniej wyrozumiałom przełożoną, która nie zgodzi się na moje wizyty u kosmetyczki też pewnie miał wpływ na moją decyzję. (Tak to częściowo hirsutyzm wpływa na ludzkie losy). Dziś jestem osobą świecką, mam 40 lat, męża i dzieci. Mój problem pozostał ale nie jest już tak paraliżujący jak kiedyś Przyznaję mój wygląd jest akceptowalny. Dziś wyglądam lepiej niż 15 lat temu (mam dla porównania kasetę z nagraniem składanych przez mnie ślubów zakonnych, gdzie wyglądam tak strasznie, że za nic nie pokażę tego dzieciom ani mężowi) A propos męża, kiedyś sam obejżał tę kasetę, stwierdził, że wyglądałam wówczas inaczej niż teraz i ....tyle. Nie poruszam z Nim tego tematu ale nie lubię gdy głaszcze mnie po twarzy. W najbliższej przyszłości wybieram się na depilację laserową, mam nadzieję pozbyć się tego problemu raz na zawszę. Włosy na nogach, rękach czy piersiach mi nie wadzą, nauczyłam się z nimi żyć. Za czasów mojej młodości nie lansowano \"gładkiego\" ciała i pewnie dlatego udało mi się nie wpaść w tego typu kompleksy. Nie dajcie się zwariować!!! Później opowiem o moich zmaganiach z laserem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Ale ciekawa historia... :) czekam na relacje z laseru! Groosia, jesteś bardzo ładna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora...
Z tym pójściem do lekarza...byłam. Lekarz powiedział, że hirsutyzm sam w sobie nie jest chorobą tylko objawem choroby i albo wynika z Zespołu Jajników Policystycznych albo z poważniejszych zaburzeń hormonalnych albo jest nadmierne owłosienie genetyczne i to właściwie trudno nazwać hirsutyzmem bo się nie nasila, po prostu jest jakie jest i już i nie pojawia się znienacka tylko w okresie dojrzewania. Ja mam to ostatnie. Wszystkie kobiety w mojej rodzinie mają strasznie owlosione nogi i powiedzmy "okolice bikini";) Za to maja też gęste włosy na głowie ale to mała rekompensata;) I nie są to normalne włosy tylko ciemne (jesteśmy brunetkami, ciemnymi szatynkami ewentualnie), dość grube, gęste potwornie, to się nie pogarsza z wiekiem, jest takie samo, ale golarka odpada, depilacja daje mały efekt i krótki, włoski wrastają i boli a przecież pęsetą nie będe usuwała bo zajęłoby mi to cały dzień. Ovczywiście jest to paskudne i zgroza mnie ogarnia jak pomyslę, że moja babcia nie goliła całe zycie nóg (biedny dziadek....:)albo moze to lubił... Dlatego wybrałam laser. Zabieg mam w piątek. Robiłam już trzy zabiegi na pachy i dało to efekt jakiego oczekiwałam. Te nogi jakoś teraz i tak pozakrywam liczę że trzy zabiegi dadzą efekt jak w przypadku pach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chora...
Włąściwie nick nieprawidłowy bo nie jestem chora ale owłosiona z pewnością. A dla ciekawości hormony męskie mialam w dolnej normie co wskazywałoby na piękne gładkie nogi, ale GENY:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
dawniej owłosienie nie było niczym strasznym. ja zaczełam golić nogi w wieku jakis 15 lat mialam wtedy jaśniutkie włosy na nagach, tzn goliłam łydki tylko, co jakis czas zdarzało mi sie golić uda, ale i tak były jasne włosy, dopiero dwa lata na udach zrobiły sie szare, choć bikini mam czarne. Pewnie gdybym golić nie zaczeła nie były takie jakie sa teraz. chora - a w jakim wieku zaczeły Ci rosnąć te ciemne włosy? Ja na głowie też miałam zawsze ciemne włosy, a na rękach miałam jasne ale długie włosy. zastanawiam sie jak sie dziedziczy ten h. wiecie może? może jest przenoszony tylko przez męskich potomków, ale pewnie nie jest za to odpowiedzialny tylko jeden, może dziedziczy sie na zasadzie sprzezenia z płcią? ja bym wolała żeby to była choroba a nie genetyka, ale jesli to uzbieram na badanie genetyczne pod tym kontem, ale ciekawe czy juz wiedza jaki gen lub geny sa za to odpowiedzialne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
U mnie to tez geny, jestem pewna na 99%, badania bede robic dopiero za tydzien... ale wloski nie pojawily sie nagle tylko od dawna pamietam, ze mam ich wiecej niz inni :o ale i tak uwazam, ze warto to zbadac zeby miec pewnosc, na laser tez sie wybieram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witamina C
ja byłam blondynką:D potem szatynką, teraz brunetką bo farbuje. A miało być że mialam zawsze dużo włosów na głowie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
a jeżeli włoski pojawiły się nagle... to chyba nie jest to h......genetyczny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny,ale co mi po tym,skoro twarzy tez za pieknej nie mam,a cialo to juz w ogole oklapniete,cale w bliznach i wlosach.... kochac boga na tyle by zyc z ta choroba?podziwiam cie kochana.... i pdziwiam tak wyrozumiala ppzelozona....szkoda ,ze takich jak ona nie ma wiecej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do grosia
Grosia twarz masz ładna, takze tym sobie glowki nie zawracaj i uszy do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×