Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość pensetka
moja kolezanka poszla z tym do endokrynologa i przyblkowali jej testosteron i jakis inny hormnon i jest ok, zadne metody kosmetyczne nie pomoga, bo to wydziela sie ze srodka organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilka dni nie mialam czasu ogladac swojego ciala i coz dzis znow sie zalamalam :( powiedzcie mi moje drogie czym najlepiej wydepilowac rece? czy warto pojechac po nich depilatorem? a moze lepiej plastry woskowe? chodzi mi o domowy sposob. czy wy rowniez macie piersi porosniete widocznym meszkiem? nie chodzi mi o takie meskie wlosy a male (ciemne w moim przypadku), ktore mozna wyrwac palcami. no poprostu koszmar z ktorym nie moge sobie dac rady. i jeszcze pytanko. macie doswiadczenie z samodzielna depilacja cieplym woskiem? kupilam pudeleczko cieplego wosku veet (taki co go sie podgrzewa w mikrofalowce) z mysla, zeby nim depilowac wasik. czy jest on skuteczniejszy niz plasterki??? pozdrawiam was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory: mnie rece zarosly bardzo. mam bardziej zarosniete niz moj maz ;( tez sa dosc dlugie, wiec nie wiem czy depilator zalatwi sprawe. nie jestem specjalistka od depilatora. a woskiem to robilas sama czy u kosmetyczki? bolalo? piersi zrobilam plastrami woskowymi jakies 3 tygodnie temu. prawie bezbolesnie i az mi sie wtedy humor poprawil. no ale odroslo juz :( chcialam sprawdzic jak dlugo bedzie odrastac... nie chce przesadzac z depilacja piersi, co u mnie nie jest latwe, bo sa dosc pokaznych rozmiarow i nie wszedzie latwo mi sie dostac, ale jak przyjdzie lato to przeciez nie bede chodzila w golfach. bylam ostatnio na zakupach w poszukiwaniu jakis ciuszkow na wiosne. oczywiscie nic nie znalazlam, ale wymyslilam, ze musze gdzies upolowac zorzetowe bluzeczki - wiecie, przewiewne, a pod ktorymi mozna ukryc owlosione cialo. tak mi smutno bylo patrzac na te powycinane bluzeczki i dziewczyny, ktore nawet nie maja pojecia jak to jest zmagac sie z nadprogramowymi wlochami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez robię ręce (całe: od dłoni po ramiona) depilatorem i nic nie boli już, bo unicestwiam je jak są jeszcze malutkie :D Dziewczyny powiedzcie mi prosze czy na pierwszą wizytę mam isc do endokrynologa czy endokrynologa-ginekologa? I powiedzcie na jakie badania skierowania mam wymagac;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groosia : pierwszy raz boli.... hehe...;) Potem już jest o niebo lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie ryzykowalabym....zwlaszcza z ena nogach wiecznie mnie boli i to cholernie.... ale ja na rece nie zwracam uwagi,fakt sa zarosniete,ale tego akurat tak nie widac i nie wszyscy patrza mi sie na rece:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewno masz racje że nie patrzą :) Tylko takie zboczone hirsutki jak ja zwracają na to uwagę :) hehehe To już taka fobia doszukiwania sie wlosów u innych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groosia: Czy Ty wiesz cos odnośnie tego wątku ? "Dziewczyny powiedzcie mi prosze czy na pierwszą wizytę mam isc do endokrynologa czy endokrynologa-ginekologa? I powiedzcie na jakie badania skierowania mam wymagac;> " ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
pppppppp, kiedy idziesz do endo? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
dziewczyny... jutro idę do endo. Zrobiłam badania które zlecił mi ginekolog,i wyszły w normie,oprócz tsh . Chyba powinnam się cieszyć ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
tyle że miałam tylko trzy hormony,testosteron, DHEA-s i 17 OH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pppppp jesli wyszły te w normie to moze inne trzeba jeszcze zrobic. Ja bym tak zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
jutro idę do endo więc zobacze co mi powie,tamte badania zlecił mi ginekolog ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
No, zobaczymy co Ci powie... Ale pamiętaj, że ja np. u tej lekarki zostałam trochę zlekceważona, więc możliwe, że Tobie powie to samo co mi... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
hmm :( i nie wiem co myśleć,powiedziałam jej o tym problemie,pokazałam wyniki badań.... o dowiedziałam się że owłosienia przybywa z wiekiem,że to nie wina hormonów. Te włoski na ciele to może przez tarczyce,na którą jestem chora,mam niedocznnośc . I wiecie co,nawet nie zobaczyła tych włosków.... :( I co mam teraz zrobić??? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
To już jesteś po??? Tak raniutko byłaś? ;) Nawet Cię nie oglądnęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Wiesz co, ja myślę, że warto poszukać innego lekarza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
no niestety nie :( chyba poszukam kogoś innego i pójdę prywatnie... tyle że jest sporo endokrynologów i nie chce znów trafić na kogoś kto mi nie pomoże. Dużo się dowiedziałam,że włosów przybywa z wiekiem... Nie chce siebie widzieć na starość :) Czekac też nie zamierzam bezczynnie i patrzec jak mi tego przybywa. Wściekła jestem,czekałam na wizytę prawie dwa miesiące i nic się nie dowiedziałam!!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
No, ja też byłam wtedy zła jak od niej wrociłam, za nic wzięła ode mnie 70 zł. :o szkoda, że nie znamy we Wrocławiu kogoś naprawdę dobrego, kto by wziął na poważnie ten problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
no w tym właśnie problem... :( Tobie chociaż zleciła jakieś badania,a mi nic. Nawet nie zobaczyła mnie :( Wściekła jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Tobie nic nie zleciła bo juz przyszłas z wynikami. Mi zlecila jakies 4 podstawowe hormony, rownie dobrze moglam w necie wyczytac, że takie badania mam zrobic, a ona mi nie dala zadnego skierowania tylko napisala na zwyklej karteczce te 4 nazwy, zajelo jej to wszystko 3 a moze 5 minut (wczesniej czekalam 40minut na wizyte, chociaz bylam na czas) no i 70 zł. wyrzucone w błoto :o więcej do niej na pewno nie pójdę, zrobię sobie te badania i zobacze czy coś jest podwyższone, jeśli coś będzie nie tak to p.ójdę do innego endo. Na nauczycielksiej we Wrocławiu chyba trzech różnych lekarzy przyjmuje. Może tam lepiej się wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
Boję się że znów mi nie pomoże,endokrynologów jest dużo i chciałabym trafić na kogoś dobrego,w końcu. skoro mam w normie te wyniki to nie wiem czy jest sens brać pigułki od ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
mam ochotę się rozpłakać... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm..co do badan - ja na poczatku mojej walki z H dostalam mase skierowan na badania..hormonow - bylo ich na pewno wiecej niz 5..badanie nadnerczy..masa usg nadzadu rodnego + usg przezpochwowe..potem badania watroby..cos tam jeszcze bylo na pewno..I tak co pol roku. Przez te 4-5 lat uzbieralo sie sporo makularurki ze szpitala..A i tak nadal stoje w miejscu..PCO nadal jest..kudly rowniez - tyle ze moze nie rosna juz nowe..Nie moge powiedziec ze efektysa rewelacyjne..ale pamietajcie ze hormony to bardzo indywidualna sprawa i nie moze byc zwyczajnie porownywana.. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
dziewczyny... . gdybyś cos znalazła,jakiegoś dobrego endo to daj znać :) wybiorę sie do innego tym razem prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
pppppppp, ja sama nawet nie wiem gdzie szukac, nie znam nikogo kto chodzi do endokrynologa zeby mi polecil, w necie nic konkretnego nie ma, chyba trzeba isc gdzies na oślep :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
szukałam w internecie,strasznie dużo tych lekarzy.... nie wiem jeszcze do kogo pójdę,w przyszłym tygodniu się gdzieś zapisze. Szkoda że nikt nie może nikogo polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
no wlasnie tez bym wolala isc do kogos poleconego. A ci lekarze z nauczycielskiej? Oni pracuja tez na akademii medycznej, moze do ktoregos z nich by isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×