Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

To sztama na zgodę :) Musimy się wspierać i wierzyć w siebie. Bo oprócz tej choroby na pewno jesteśmy fajne, ładne i przede wszystkim wartościowe babki. Ja czekam na leczenie i sama nie wiem czego się spodziewać. Trochę się boję, ale chyba najbardziej zależy mi na zdrowej skórze. I dlatego zrobię wszystko. Przy mnie nie tylko nie musiałabyś się krępować, ale pewnie byś się jeszcze pocieszyła :P Myślę nad wykupieniem tych wszystkich ziółek, ale poczekam na wyniki. Mam od dermatolog adres do lekarki, która zajmuj się tylko PCO i jej powikłaniami, takimi jak hirsutyzm. Ufam jej i wierzę, że tamta lekarka też będzie równie dobra. Jeszcze się pomęczę ten miesiąc, a potem zobaczymy co przyniesie jesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
kurcze, dzięki kobietki :) nie wiecie, jak sie ciesze ze znalazlam to forum. z nikim nie rozmawiam o tym, nawet z mamą. Kiedyś sie ze mnie śmiala przy tacie i rodzinie, że mam brodę. Wiem, że ona nie jest z typu ludzi kpiących i nasmiewających się... moze jej się wypsnęło tak, ale od tamtego czasu NA TEN TEMAT z nią nie rozmawiam, w ogole nie rozmawialam. Raz juz sie zalamalam i zadzwonilam do niej (studiuje w innym miescie) i powiedzialam, że jestem przyłamana i czy nie pozyczy mi na laser, ale powiedziala ze jak juz tyle to znosze to moge jeszcze trochę bo narazie kasy nie ma. Wiem, ze jest ciężko,a le czasem już sobie nie radzę. Kiedyś olałam to i chodziłam po miescie z odrostami na gębie. Wzroku ludzi komentować nie będę. Załamka. Nawet wazrok jednej osoby ale dosadny moze załamac. Cały czas nozsze długie rozpuszczone włosy, żeby ukryć twarz, kiedy tylko moge, to zakrywam ręką brode, ale wiem ze to bez sensu, bo jak na chwilę zabiorę rękę to i tak włochy wyjdą na jaw i tak bez konca. Ja juz nie mam siły, nie mam pieniędzy na leczenie, lekarzom już nie wierzę... czy ja mam depresję???? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja nie mogę chodzić na solarium, ale uwielbiam swoje jaśniejsze włoski latem. Ja mam i tak szczęście, że przy takich wynikach przy badaniu ogólnym lekarz nie uznał mojego owłosienia za ogromne. W pewnych miejscach powiedział, że to tylko pojedyncze włoski. A zbadał mnie dogłębnie. Było wstydu, bo to był przystojny, młody lekarz. Ale i tak go później podrywałam i tak miałam chody na oddziele. Przyniósł mi wypis dosłownie w zębach, jako pierwszej prostu do pokoju. Polubił mnie, chociaż widział moje włosy i w ogóle badał mnie podczas okresu, bo trzeba tam się udać na badania w dniach od 1 do 6 dnia cyklu. Później na usg jajników i nadnerczy, gdy jeździł mi tym usg nie powiem gdzie :P rozmawiałam z nim jak z dobrym kolegą, a na końcowym badaniu przed całym sztabem lekarzy (tak to jest w klinice), zakrył oczy gdy ściągałam gacie, bo wiedział, że się krępuje. Ludzie są różni, dobrzy i źli. Młody, przystojny, fajny a rumienił się przed dziewczyną z włosami za przeproszeniem w tyłku. Zdziwił mnie, ale mam nadzieję, go jeszcze spotkać. Bardzo fajny facet i człowiek. Także dla jednych to byłby problem, a dla innych to po prostu jakiś tam defekt, ale nikt nie będzie spotykał się z twoimi włosami tylko z Tobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, co znaczy brak kasy na leczenie. Mam ten sam problem. Czasem mam ochotę uderzyć głową w mur, albo rozbić się na jakimś drzewie. Ciągle tylko nowi lekarze, pieniądze których nie ma idą w coraz to nowe rzeczy. A człowiek chciałby kupić coś do domu, wyjść do kina czy na koncert. Nie tylko nie ma za co, ale czasem jest wstyd wyjść z domu po prostu. Ehh szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
mam prośbę: napiszcie mi, jak wygląda leczenie tego czegoś. Do kogo po kolei sie trzeba udać, co na początek używać, w jakich ilościach? Czy laser to rozwiązanie? moze warto pojsc i zaplacic za jednym razem te 200 zł niż kupywać stosy ziół i lekarstw? Co mam zrobić? Najgorsze są syfy ktore wyskakują na brodzie i te czarne kropki, które zwykle wyciskam. Teraz zauwazam, że przechodzi mi to już na szyje... załamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
depressif, ja też szukam od 3 miesięcy. Moze nawet przez ten mech na twarzy mnie nie chce nikt przyjąć. Do ego jeszcze dochodzi to świecenie skóry... koszmar. I jak tu czerpać z zycia to co najlepsze, jak samemu jest się wypadkiem przy pracy natury, ze tak powiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
a jakie konkretnie bierzesz zioła? może i ja spróbuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśśśka, ja mam 15 lat, wiec to ja jestem najmłodsza..;/ ja bym juz przezyła te wszystkie włosy, tylko gdyby były blond.. ostatnio zauwarzyłam, ze moja przyjaciołka ma blond meszek na twarzy , ma tez wasik ale tez jest bardzo jasny... dlatego przezylabym te włosy, gdyby jednak , jak juz wczesniej wspominałam, były blond.. depfessif co bierzesz, ze Ci włoski jasnieja, jesli mozna wiedziec?? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, juz wiem :P ale gdzie to wszystko mozna kupic? w aptece? Powiem wam wszystkim jedno: świetne jesteście.. ;) strasznie mi przed wszystkimi głupio z tymi czarnymi włochami.. :( Tyle razy sie zastanawiałam dlaczego ja? Myslałam, ze jestem jakims efektem ubocznym pracy Boga.. ;(( Musze isc w koncu do lekarza, ale jak mam to powiedziec mamie? moze ja nastrasze, ze te w.lochy moga byc przyczyna jakies choroby.. mama nie bierze sobie na powaznie mojego problemu, nigdy z nia o tym nie gadałam.. nawet przy rodzinie mnie osmieszyła, bo zaczła mowic o moich wlochach: "a chyba se to goli, bo kiedys miała to większe.." raz soibie to ogoliłam, bo jeden chłopak w podstawowce mi to wytknał.. ale to tylko raz i nigdy wiecej. Jest tu moze jakas dziewczyna ze śłaska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny... zobaczyłam na grafice w googlach przawdziwy hirsutyzm.. strzasznie sie boje, ze w przyszosci ze mna tez tak bedzie.... ;/;/;/;/ o zgrozo,.,...... przeczytalam w jakims artykule na necie, ze do lekarza trzeba isc jesli nadmiernemu owłosieniu towarzyszy np. rozrost łechtaczki czy cos takiego... ja to chyba mam... no normalnie masakra... az mi sie płakac che ze strachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a.l.e.x.a.n.d.r.a
właśnie skończyłam wyrywać pensetą te włosiska z brody...Boże jak mnie to wkurza...stosuje wosk ale i tak wloski rosna nierowno wiec poprawiam je penseta.wczoraj moj chlopak jak sie przytulalismy to dotknal mojej brody zeby mnie poglakac a ja odskoczylam jak glupia bo przeciez czuc te odrastajace wloski przy dotyku Boze jak ja sie poczulam...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki dzisiaj usłyszałam coś bardzo miłego.Otóż miałam spotkanie ze swoimi koleżankami z liceum i jedna z nich robiła nam zdjęcia.Ja oczywiście spuściłam głowę a ona powiedziała: ta, która ma najlepszą figurę spuszcza głowę.Strasznie miło sie poczułam a z drugiej strony wiem, że włoski zawsze w nas będą. Zawsze w psychice będziemy je mieć choćby nie wiem co.Nie mam wysokiego mniemania o sobie, wiem że nie wyglądam najgorzej jak na swój wiek.Jestem po trzydziestce,ale ubieram sie raczej jak nastolatka, tzn.przeważnie dżinsy i podkoszulek lub bluza i raczej nie wyglądam staro ale te włoski oczywiście we mnie tkwią.Ale wiecie co myślę; nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.Myślę, że mając taki problem zawsze będziemy o siebie dbać bardziej niż normalne kobiety i może zawsze tak naprawdę będziemy wyglądać korzystniej niż one? Oczywiście to wymaga bardzo dużo wysiłku z naszej strony, bardzo dużo czasu, którego czasem nam brakuje, ale myślę, że naprawdę warto.Żeby tylko te włoski sie nie wzmacniały, a może kiedyś wymyślą cudowne lekarstwo na naszą dolegliwość? OBY!!!! Depressif, wolę być Twoją starszą siostrą, bo przez tą mamcię to poczułam się okropnie staro. A ja mam taki okres, że muszę sie odmładzać. Trzymaj sie kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
http://img136.imageshack.us/img136/7066/hirsutyzm9pi.jpg test na hirstutyzm. Sprawdzamy natężenie wlochów w danym miejscu. Te liczby na górze to punkty. W zależności od tego jak to wygląda na rysunku oceniamy je u siebie. Jeśli wyjdzie 8 punktów to oznacza hirsutyzm. Kurcze, chyba niedokladnie napisalam, ale chyba wiadomo o co chodzi :) mi wyszlo ponad 8 :( zalamka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz zrobie sobie ten test xD Oglonie sie pytałam , czy jest ktos ze slaska, bo tak sie tu samotnie troche czuje jako jedyno slasko dziołcha xD po ja na codzien po slasku wale xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam bardzo, ale mnie wyskoczyl tylko jakis obrazek anie zaden test .. czyzby mi sie komp znow walił....+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce się dowiedzieć
no bo to obrazek jest :) a nie jakis test :) ocaniasz swoj stan z obrazkami i przyporzadkowujesz sobie punkty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mnie wyskakuja jakies zaby xD mały obrazek w lewym gornym rogu i pisze po angiesku ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) przestalam depilowac rece, te ciemne plamy o ktorych pisalam bardzo powoli znikaly no i jednak bol dlugo sie utrzymywal:( na poczatku bylo mi okropnie glupio gdy inni widzieli co sie dzieje z moja skora teraz juz mi to wisi, nie zamierzam szukac ich akceptacji! depressif przykro mi ze musialas przerwac leczenie ale tak jak pisala loris moze to i dobrze. najbardziej mi jednak przykro ze tak duzo zalu i smutku jest w tobie i mysle sobie ze ja tez moglam tak zyc gdybym nie spotkala na swojej drodze odpowiednich ludzi. bo widzisz depressif h ma dwie strony zreszta dobrze o tym wiesz. z jednej strony jest nasza psychika a z drugiej cialo. trzeba wyjsc z zalozenia ze braki w wygladzie trzeba nadrabiac charakterem. wiem ze to brzmi banalnie ale u mnie sie sprawdzilo. uwierz mi fizycznie moja atrakcyjnosc wacha sie miedzy 0 a -1 ale nauczylam sie z tym zyc cieszyc sie z tego co mam bo dodatkowe dolowanie sie nie pomoze mi w leczeniu. dziewczyny z h sa co tu ukrywac zazwyczaj bardziej wrazliwe, sklonne do depresji, zwyczajnie smutne. i to tez odstarsza od nas ludzi. ja swojego mezczyzne poznalam mimo problemu ktory jest tak widoczny ale jak sam stwierdzil urzekla go moja bezposredniosc i otwartosc. i moze w tym wlasnie tkwi sekret a nie w nienagannie gladkim ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxanne2
Ja tez musze powiedziec, ze przez dlugi okres czasu walczylam sama z soba. Wydawalo mi sie, ze nikt mnie nie rozumie i ze najlepiej powinnam sie schowac w szafie i nigdy z niej nie wychodzic. Ale moj chlopak (terazniejszy maz) nigdy ale to nigdy nie zwrocil mi uwagi, ze cos jest ze mna nie tak. Wydaje mi sie, ze widzial i zauwazyl wlosy na poczatku naszej znajomosci,ale zaakceptowal to. Wiele razy wyplakiwalam mu sie na ramieniu, ze najbardziej by mnie bolalo, jakbym przestala mu sie podobac przez te wlosy. Bo inni mnie za bardzo nie obchodza-owszem ich spojrzenia bola ale tylko chwile.Najbardziej zalezalo mi na nim. I on wiele razy potwierdzal, ze to nie jest dla niego problem i patrzy na mnie jakby "calosciowo" a nie przez pryzmat wlosow tu i tam. A ja w zamian za to staram sie dbac o siebie tak, by pokazac, ze jestem fajna kobieta.Tak wiec uwazam, ze sa faceci, ktorzy rozumieja wiele rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spotkaj sie z nim co ci szkodzi? jesli cie nie zaakceptuje mowi sie trudno ale jesli sie z nim nie spotkasz byc moze stracisz kogos kto mogl okazac sie tym jedynym:) nie wiesz dopoki sie nie przekonasz. faceci to dziwne stworzenia:) ja patrzac na mojego w zyciu nie powiedzialabym ze moglby sie zainteresowac kims takim jak ja:) na poczatku nawet przyszlo mi do glowy ze moze jest jakis zboczony skoro go interesuje:) a teraz nie wyobrazam sobie zycia bez niego, a spojrzenia innych dziewczyn zwlaszcza jego kolezanek ktore namietnie probuja mi go odbic daja mi szczera satysfakcje- wiem ze to podle:( nie martw sie depressif tym ze zawsze bedziesz sama, martw sie bardziej tym ze byc moze sama ludzi do siebie nie dopuszczasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
depressif- sirkowa ma rację.Jeśli sama kogoś do siebie nie dopuścisz to ten ktoś na siłę nie da rady do Ciebie dotrzeć.Sama wiem po sobie. Kiedyś bardzo stroniłam od ludzi. Ale ile tak można? W końcu zrozumiałam, że nie da sie tak żyć.I kiedy zaczęłam spotykać się z koleżankami naprawdę moja psychika zaczęła wracać do normalności.Pozwól więc temu chłopakowi poznać siebie a zobaczysz, że na pewno on się nie zawiedzie, kiedy się spotkacie. Ale jednocześnie Ty bądź ostrożna i nie ufaj od razu, ponieważ różnie to bywa ze znajomościami internetowymi.Teraz właściwie internetowe znajomości rozwijają się zazwyczaj bardzo dobrze, ale nie zaszkodzi być ostrożną. Powodzenia depressif, daj szansę szczęściu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja stosowalam trzyfazowy program z telocapilem - \"od taki\":) w sumie to mozesz nawet rozjasniac woda utleniona, tylko ponoc zle dziala na skore...ale samo wyrywanie tez jest dobre...wlos po paru tysiacach wyrwan nie odrasta efekt najlepiej widac na brwiach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedz do 2ch dziewczyn z kilku poprzednich stron: inkkka25 do zwala ... dlaczego mówisz ze przy braniu hormonów wyniki lasera są lepsze??? odpowiedz Nie napisalam, ze sa lepsze, tylko, ze nie maja sensu.Usuwaja te wlosy, ktore masz a nowe beda wyrastac obok, choc Ty mozesz uwazac, ze to ten sam wlos, ktory usunalas. Aby temu zapobiec trzeba regulowac poziom hormonow. i 2gi do czemun uparłyście się na laser ... elektroepilacja, hmmm:)moja ciocia z niej korzystala... ma troche blizn a ja i tak mam ich sporo po wyrywaniu... takze laser jest jak dla mnie jak najbardziej wq porzadku, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwało napisz coś więcej, co to w ogóle jest? I jak stosować. Albo wyślij mnie na google :P Depressif, już sama się przyznałaś, że jesteś ładna. Przestań myśleć o włosach, pomyśl o zaletach. Wolałabym mieć więcej włosków niż twarz jak z koszmaru. Tutaj możesz się ogolić, w drugim przypadku tylko plastyka, a i tą nie da się zdziałać cudów. Mój w ogóle nie wie, że cokolwiek mi jest i nigdy mi uwagi nie zwraca. Nic nie widzi i dla niego jestem naj, naj, naj. Poniekąd mam jeszcze naczyniaka na kolanie na przykład i też to za przeproszeniem walę. O reszcie nie wspominam nawet. Ideałów nie ma. A budowanie związku na swojej urodzie to droga donikąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja stosuje codziennie żel JG z Polleny Aromy. Po miesiącu wydawało mi się, że włoski odrastają wolniej i słabsze ale teraz to sama nie wiem.Może to wszystko sie na to składa: wierzbownica, olej z wiesiołka i ten żel może też no i oczywiście depilator-systematycznie od dwóch lat. Kiedyś pamiętam, że włoski odrastały mi bardzo szybko i kuły bardzo a teraz naprawdę są delikatniejsze i wolniej odrastają.Po za tym jak długo nie piłam wierzbownicy bo po prostu teraz trudniej mi ją pić to zaczął mi wracać trądzik.Ona na pewno na trądzik działa bardzo korzystnie a wiadomo, że trądzik jest często powiązany z włoskami.Jestem w trakcie stosowanie trzeciego opakowania żelu JG, mam w zapasie jeszcze dwa.Niektóre osoby tutaj widziały duże efekty po tym żelu.Ja na razie stosuję, póki go mam, a potem zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×