Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Hej dziewczyny(czy raczej ze względu na mój wiek, powinnam do was mówić, panie ? :D) ! Mam takie pytanie...jeszcze jedno :D...wiadomo, że włosy na jakimś ciele, po pewnym czasie wypadają(wypada jeden, i na jego miejscu wyrasta nowy) - więc czy to nie jest tak, że depilacją same sobie szkodzimy ? Bo jeżeli włosy same wypadają(po ok. 6 miesiącach), to przecież w trakcie kuracji hormonalnej dąży się do 'normalnego' poziomu hormonów męskich, więc kiedy jesteśmy na takiej kuracji i hormony wrócą do normy, to czy przepadkiem te nadprogramowe włosy nie wypadną, i czy na ich miejsce nie wyrośnie normalny, biały :D włos ? To pytanie mnie od pewnego czasu gnębi apro po włosów na dekoldzie - nie mam zamiaru ich depilować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
jak przeczytałam komentarz ze ona ma owłosiony brzuch to o mało z krzesła nie spadłam nie chce mysleć co by było gdybym im swój pokazała http://www.samosia.pl/pokaz/412548/figura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Papryczka chili_bez_hasła_bo
Ja będę mieć ślub 17 kwietnia idę na tory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli można chciałabym, żebyście mi powiedziały, co myślicie o moim wcześniejszym poście, bo mnie to dręczy :D(jest wyżej). No, ale tak poza tym, to przed chwilą wyczaiłam w internecie utleniacz w kremie Joanny 12% i 6%. Jest napisane, że idealnie nadaje się do salonów fryzjerskich - czyli do włosów na głowie, ale ciekawi mnie, czy równie dobrze można rozjaśnić nim włosy na ciele. Próbowała któraś z was tego utleniacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyrywaczka
Malwena ja myślę, że jak się poziom hormonów meskich obniży to owłosienie się zmiejszy bez względu na to czy się je depiluje czy nie. Ja póki co też nie depiluje włosów na dekoldzie, na brzuchu ani na plecach. A co do rozjaśniania włosów to wiem, że Sally Hansen produkuje rozjaśniacz do włosów na twarzy i na ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wyrywaczka
Czy któraś z Was używała depilatora Braun Silk-épil Xpressive Wet & Dry? Co o nim sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory - ja wlasnie wiem to z wlasnego doswiadczenia, ze im bardziej się skupiam nad jakąs swoją wadą, tym staje się ona widoczniejsza( i to nie tylo w mojej głowie ale jest widoczna przez innych). od jakiegos czasu nie przygladam się sobie z taką dociekliwością jak kiedys, zeby nie potęgowac w sobie obrzydzenia do wlasnej siebie. widze, ze mi to nawet pomaga, bo coraz mniej doluje mnie moj wyglad :) fakt miss polonią nigdy nie bylam i nie będe ale powoli coraz bardziej zaczynam akceptowac siebie. nie chce przyciągac do siebiej negatywnych mysli, bo wiem, ze mnei to nieźle rujnuje. loris - tak mi się przypomnialo cos odnosnie zylakow. czytalam, ze pomaga smarowanie octem jablkowym. slyszałaś coś na ten temat??? Malwena - ja stosowalam utleniacz z joanny :) troche mnie skóra swędziała ale włosy robiły się bialutkie :) Jednak radze ostrożność i nie stosuj tego od razu na duzą powierzchnię skóry, a tym bardziej na buzię. włos_sie_jeży99 - ech przez te wszystkie czasopisma kolorowe z panienkami przerobinymi na maxa w photoshopie powstał kult pieknego, gładziutkiego ciała, niczym pupcia niemowlaczka :( sądze, ze co najmniej połowa ludzi oceniąjących te zdjęcia nie wyglada lepiej niż ta dziewczyna. zawsze przyjemniej wytyka się wady innym :O :O pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide na tory - wiem wiem, ze Ci cięzko. ja nigdy nie bylam pieknoscia, zawsze bylam ta gorsza, brzydsza, biedniejsza itd. moze dlatego troche mi latwiej zaakceptowac obecny stan. staraj sie jednak myslec pozytywnie, ogladaj swoje zdjecia z przeszlosci, wyobrazaj sobie ze teraz wygladasz znacznie lepiej niż wtedy. wszystko sie moze jeszcze odmienic ....na lepsze :) ja sie gapie na zdjecia pieknych, gladkich kobiet, zamykam oczy i wyobrażam sobie, ze ja tez taka jestem. to takie male oszukiwanie siebie :D ale jak pomaga :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniset słyszałam cos o tym occie jabłkowym.Podobno najlepiej działa taki zrobiony w domu, ale nigdzie właśnie nie mogę znaleźć przepisu, jak się go robi. Idę na tory naprawdę nie możesz się tak zadręczać bo mimo tych włosków na pewno Jesteś nadal piękna kobietą.I o tym powinnaś myśleć, jak również cieszyć sie, że masz męża, który Cię wspiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris - znalazlam taki przepis Jabłka (ich ilość zależy od pojemności naczynia) umyć, pokroić na kawałki i przepuścić przez sokowirówkę lub zetrzeć na tarce. Otrzymaną miazgę (razem z gniazdami nasiennymi) włożyć do kamionkowego naczynia bądź szerokiego słoja. Na każdy kilogram miazgi dodać litr i szklankę wody, 10 dag cukru, 1 dag drożdży piekarniczych i kawałek razowego chleba. Naczynie przykryć gazą i odstawić na 10 dni. 3- 4 razy dziennie płyn zamieszać drewnianą łyżką. Po tym terminie przefiltrować płyn przez gazę, wlać ponownie do umytego naczynia. Na każdy litr soku dodać 10 dag cukru, odstawić. Po skończonej fermentacji (ok. półtora miesiąca) przecedzić i rozlać do butelek. Przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. ja osobiscie ocet kupuje w rossmannie. nie jest drogi, cos okolo 7 zl za duża butlę, w dodatku jest BIO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniseet dziękuję za przepis.Będę musiała wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,,,idę na 15 ,40 na laser ...... bendzie boleć ,,,boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaggggggggggaaaaaaaaa
http://www.osesek.pl/wiadomosci-i-ciekawostki/dieta-zywnosc/550-nadmiar-cukru-a-tradzik.html Okazało się, że - spowodowany nadmiarem cukrów - wzrost produkcji tłuszczu w wątrobie prowadzi do wyłączenia genu kodującego białko SHBG. Jest to globulina wiążąca hormony płciowe, która kontroluje poziom aktywnego testosteronu i estrogenu we krwi. Wyłączenie genu obniża poziom białka SHBG i prowadzi do wzrostu stężenia testosteronu. Rozchwianie delikatnej równowagi hormonalnej w organizmie może się objawiać zmianami trądzikowymi, zaburzeniami płodności i cyklu miesięcznego oraz pojawieniem się cech męskich u kobiet (np. nadmiernego owłosienia), zespołu policystycznych jajników czy raka jajników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. ciekawa teoria! a ja tak uwielbiam słodycze! Nie mam z byt wielkiej tendencji do tycia więc zjadam ich dość sporo:( izzi9 jak tam po laserze? pozdrawiam wszystkie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś przeżyłam ..strasznie bolało .. teraz wyglądam jak bym się z kimś pobila ,, tyle strupków ... ale jestem dobrej myśli ,,następny zabieg w lutym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jem slodyczy .. a mam słabą przyswajalność cukrów ,,rodzaj cukrzycy ,,nie biorę lekarstw a jak mi jest slabo muszę zjeść coś słotkiego ,,,, dziwne .... osoby zdrowe uważają że jak ktoś jest otyły to musi zajadać się słodyczami lub zle się odżywiać ,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama pytanie.....
jak uważacie czy mój problem z tymi włosami mógł powstać przez to że leczono mnie wpuszczając mi jakieś sterydy. bo własnie po tym leczeniu zaczęły się one u mnie pojawiać. juz nawet nie mam siły patrzeć na siebie w lustrze:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jako 16 letnia dziewczyna też miałam leczenie sterydowe ,,niestety potem rownież zaczełam zarastać ...bardzo przez to utyłam .... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie.....
czyli to możliwe że to przez sterydy? ja to też po tym leczeniu przytyłam i to sporo,ale na szczęście z wagą już sobie poradziłam niestety z włosami się nie udaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *radzi sobie999*
Hej dziewczyny chciałam się zapytać o tą wodę utlenioną? Czy rzeczywiście po dłuższym stosowaniu te włoski się kruszą i wypadają? A jaki procent tej wody utlenionej polecacie? Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam Was wszystkie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
hmm dziwne moja koleżanka przechodziła leczenie sterydowe ale nie ma nić na ciele ,żadnego włoska - tylko na głowie ma piękne włosy -nic tylko pozazdrościć. a z tymi słodyczami to wolałabym o tym nie wiedzeć...;/ w sumie teraz pochłaniam duże ilości słodyczy i mimo to gruba nie jestem, ale pamiętam swego czasu jadłam przez bardzo długi okres czasu, chyba z pół roku dzień w dzień po 3-4 tabliczki czekolady i wtedy trochę przytyłam... no ale wtedy jeszcze nie walczyłam z owłosieniem ... aha i nie jadłam tego ze jestem żarłokiem jakimś(choć słodyczy nigdy sobie nie żałuje) ale wtedy to przeginałam bo miałam jakąś chandrę, depresje taki jakiś trudny okres w moim życiu był, miałam wtedy z 17 lat ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaajolka
dziewczyny mam pytanie, bo wybieram sie do endokrynologa, ale chcialabym wiedziec czy leczenie daje jakies efekty i w jakim czasie mozna sie ich spodziewac? dodam ze mam wloski na twarzy, i ogolnie duzo ich na moim ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekając na cud...
ja byłam leczona spironolem i yasiminem, efakty miałam już po miesiącu z czasem zero trądziku, włosy były słabsze, wolniej odrastały, byłam bardzo zadowolna. Po zaprzestaniu kutacji po jakiś 3 miesiącach wszytko wróciło do stanu przed leczeniem. Teraz tylko licze na laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiara1234567890
witam. mam małe pytanie odnosnie hirsutyzmu. czy mozliwe jest ze kobieta ma hirsutyzm ale jej wlosy sa w postaci meszka, bardziej tylko ciemniejsze i moze troszke dluzsze?? z gory dziekuje za odp.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ol.nh
Co sądzicie o kremach Bioxet ? stosował je ktoss ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka222
Dziewczyny w najnowszym numerze Przyjaciólki jest artykuł o jednej z nas, o dziewczynie z hirsutyzmem. Co za ironia ta dziewczyna ma na imie Karolina, tak jak ja. Czytając to czułam sie jakbym czytała o sobie. Ten sam strach, obawy... Ponad to 25 listopada bedzie ona wystepowała w Rozmowach w toku. Tak napisałam bo może Was to zainteresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×