Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość el.
Ja nie rozumiem, po co niektóre z was udowadniają wszystkim na siłę, że to ONE mają najgorzej, nikt inny? Przecież to nic nie zmieni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włosy rosna mi na całym ciele w niektórych sa cieńsze, w niektórych sa grube ale wszystkie sa czarne.To nie jest jakis tam delikatny meszek.Nie pomogły mi zioła w jakis cudowny sposób ale być może wszystko to spowalniaja.Ale wiem jedno, naturlane leczenie wyregulowalo mi miesiaczki i pomaga na tradzik.Cere ma znacznie ladniejsz niz kiedys, a kiedys to byla masakra z tradzikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Brenda, rozumiem, ze masz hirsutyzm, tak? I ze nie bierzesz tabletek tylko leczysz sie naturalnie? Moglabys podzielic sie wiedzą na ten temat? Jesli chodzi o mnie, staram sie osiagac te magiczne 6*waga ciała fitosteroli (poprzez olej sezamowy, olej lniany, migdaly, orzechy, dynie, slonecznik). Czy mozna zrobic cos wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Aaa...napisalas kolejnego posta zanim ja wyslalam moją wiadomosc-a zatem pytanie o to, czy masz h. uznaj za nieaktualne;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak ale są
też ludzie którym takie coś nie pomoże i tylko się sfrustrują. fajnie że ci pomogło i nie masz aż tak naslonego problemu. z naturalnych metod to dużo ruchu jest dobre i dieta niskowęglowodanowa bo jak jest hirsutyzm często rozwija się też cukrzyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz nie mam już tak czasu na to leczenie ale kiedyś zażywałam rozne fitosterole, duzo czytalam na ten temat.Obecnie olej z wiesiolka , wierzbownica jesli cos mi wyskoczy na twarzy, spirulina, od czasu do czasu cos dorzuca a cos ujmuje.Mysle ze idziesz w bardzo dobrym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehe brendo
ale przyznaj że ci zarost na twarzy nie rośnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
"Hehe" wiesz, ja biorę leki (nie jestem w stanie zrezygnowac z leczenia w momencie, gdy mam przekroczone hormony i chce sprobowac choc na kilka lat je obnizyc. Lekarka sugerowala leczenie wlasnie przez te przekroczone normy, tradzik, rozregulowany cykl z zanikajacymi miesiaczkami plus wlosy). Dlatego ja nie mowie lekom "NIE". Ja tylko jednoczesnie staram sie zrobic to, co sie da od strony naturalnej (mam na to zgode lekarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Małpiatki ;P wyglada na to, ze u nas rozwoj problemu wyglada b. podobnie-w podobnym wieku zaczely sie problemy z wloskami w tych samych miejscach. A ile masz teraz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Załamana-nie nakrecaj sie prosze! Przede wszystkim mysle, ze sa dwie głowne grupy hirsutek: 1. te, ktore od najmlodszego dziecinstwa byly mocno owlosione i z wiekiem specjalnie im sie to nie zmienia(no wiadomo, procz okolic intymnych itp, ale np. wlosy na plecach, posladkach itp mialy zawsze), 2. te, którym wlosy zaczely nagle rosnac w roznych miejscach, gdzie nigdy wczesniej wloskow nie mialy. Oczywiscie autorem tego podzialu jestem JA, wiec prosze od razu nie rzucac we mnie pomidorami w ramach krytyki;). Ja sama jestem z pogranicza tych dwoch grup: zawsze mialam mocniej owlosione nogi i rece do lokci. Natomiast od pewnego czasu mam atak w inne miejsca, a twarz i szyja są najwiekszym dla mnie problemem psychicznym. Ale kazdy organizm jest INNY-nikt nie moze ci niczego zagwarantowac ani w jedną ani w drugą stronę- ze ci sie nie pogorszy ani nie zostanie na takim samym poziomie. Tylko mysle, ze jesli masz te wloski na ciele od zawsze, to masz sporą szansę, by to sie nie zmienilo, nie pogorszylo. Natomiast jesli widzisz, ze wlosy pojawiają sie we wczesniej niespotykanych miejscach, mocno ciemnieją itp, no to...jest troszke gorzej. P.S. Mam lat prawie 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chodzi b. o to 2..;/ Na nochach t zawsze miałam ale brzuch i plecy mnie dobijają..;/ i wokól piersi też..;/ Trochę gorzej.? :( CZyli? Co to może oznaczać? ;/ Dzięki za odpowiedzi ;) Pozdrawiam ;D ____________ - Dlaczego płaczesz?- Zgubiłam instrukcję.- Do czego?- Do życia...;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczorem nie miałam czasu pisać. Mięśniaki u mnie powodowały silne krwotoki. Poza tym branie jeszcze dłużej estrogenów mogło wywołać raka piersi,na jakiego zmarła mi mama (a skłonności są dziedziczne). Preparaty roślinne biorę w zasadzie ciągle.Nie wiem czy mi pomagają. Zauważyłam niewielką poprawę po soi tzn. po mleku sojowym. To wszystko to jednak kropla w morzu. Gdybym mogła to chętnie wróciłabym do leków. Leczcie się póki możecie. Teraz leki są dużo mniej obciążające dla organizmu niż kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znajduje się w tej grupie gdzie włosy towarzysza mi od dzieciństwa. Mam takie pytanie: czy dziewczynka która ma 8 lat i jest- uwierzcie mi, jest bardzo, bardzo owłosiona będzie miała szansę że tak powiem, wyrosnąć z tych włosów. Jest to dziecko z mojej rodziny, wszyscy jesteśmy tacy włochaci, ale to co to dziecko ma swoim ciele to... Ja mam od zawsze włosy na palcach rąk stóp, no wszędzie naprawdę wszędzie mam włosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak ktoś od dzieciństwa
ma włosy to zapewne jest chory na wrodzony przerost nadnerczy a jak komus się nasila od dojerzewania to też może być przerost albo pcos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w bardzo bardzo rzadkich
przypadkach za owłosienie jest odpowiedziałny guz wirylizujący i wtedy np niemowlakom rośnie owłosienie łonowe ta dziewczynka chyba powinna iść do endokrynologa bo to normalne nie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Zalamana-z tym "gorzej" to chodzilo mi o to, ze gdy zaliczasz sie do osob, ktorym nagle wlosow przybywa, zageszczają, sie, pojawiają w nowych miejscach i ciemnieją, no to jest mniejsza szansa, ze nagle w ktoryms momencie wlosy sie zatrzymają i juz. Ale moim zdaniem powinnas udac sie do lekarza i niech cie obejrzy. Wiesz, moze tobie sie po prostu wydaje, ze te wloski sa niepokojace, a tak naprawde to w wieku 14 lat wciaz dojrzewasz-wtedy ogolem wloski sie troche zmieniaja. Moze zwykly meszek interpretujesz jako "hirsutowe" wlosy, a to jest jednak co innego. Fajnie, ze masz oparcie w mamie-pojdz z nią do lekarza, pewnie zrobisz sobie badania, pogadacie i dowiesz sie, na czym stoisz. Powodzenia!:) Misia-kurcze, to faktycznie jestes obciazona genetycznie w tym kierunku. Zgadzam sie z toba, ze jesli sa medyczne wskazania, to trzeba leczyc i tyle. Jasne, ze po antykonceptach niektorzy mają jakies problemy zdrowotne. Ale mozna sprobowac dobrac takie, na ktore organizm nie reaguje negatywnie. A ze za 20 lat moge miec cos tam z powodu brania tabletek? No coz, ibuprom, aspiryna itp...-wszystko moze komus kiedys zaszkodzic, co nie zmienia faktu, ze są to jakies ulamki procentow. Misiu, a tobie rosna teraz takie grube twarde na twarzy? Moze jakies rozjasnianie albo wosk...A laser probowalas?-cos pewnie przy takich zaburzeniach hormonalnych jak u ciebie moglby byc nieskuteczny...Trzymaj sie i nie daj sie tym durnym wlosom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małpiatka
Naddia- a teraz wlosy ci sie nasilają czy masz stan staly z nimi? Tej dziewczynce z twojej rodziny straaasznie wspolczuje-byc b.mocno owlosionym przed okresem dojrzewania to naprawde problem..Te wszystkie w-fy, baseny, kolonie w momencie, gdy inne dzieci nawet nie mają pojecia, ze wloski moga byc u dzieci... Chyba powinniscie ją mocno umacniac psychicznie, bo dzieciaki potrafią byc naprawde okrutne:(. A co to znaczy, ze ona ma az taki stan?-taki ciemny meszek czy juz twarde wloski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa daj spokój
nie ma o czym pisać, jak się ma hirsutyzm to się nie ma życia prywatnego, proste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak się ma hirsutyzm
to się rezygnuje z życia prywatnego najczęściej ludzie bunkrują się w domu i modlą aby się nie pogorszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiecie co dziewczyny
jak się martwicie że ktoś się na was patrzy to może nie ze współczucia a dla tego że sam ma ten sam problem, ale lepiej zamaskowany. Pewnie niektóre z nas to maskują dopóki się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i co da kolejny artykuł
o hirsutyźmie? Znowu tak jak w programie Ewy Drzyzgi wyjdzie że te kobiety są same sobie winne i że niby to jest uleczalne, tylko one tak to zaniedbały że do endokrynologa nie poszły. A prawda jest taka że endokrynolodzy rozkładają ręce albo spławiają mówiąc: już pani tak ma. Nie ma w sumie na to za dużo rzeczy a jak są to szkodzą pomagają połowicznie lub wogóle i trzeba brać całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twarzyczka:(
dziewczyny a smarowałyście sie bioxetem ?? czy olejem z krokosza i czy coś pomogło?? może chociaż odrastały poxniej? ja mam włoski na brodzie i długie jasne nad warga robią sie ciemniejsze chodź jestem blondynkom:( boję się co bedzie za pare lat:( bo mam dopiero 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
mi niestety bioxet nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Małpiatki ;) Raczej mi się nie zdaje ..;/ (uwierz wolałabym żeby mi się zdawało..) ;( Mam ciemne ale słabe raczej włoski na brzuchu i u dołu pleców:( ( nie wiem jak wyżej bo nie widze) :P Jutro jade z mamą do ginekologa mam nadzieje że bedzie się na tym znał i mnie nie spławii..;/ A co do tej 8-letniej dziewczynki to naprawde współczuje jej..;/ Ja mam 14 lat i ledwo co daję rade..;/ np. nawet z kumpelami na basen nie mogę jeździć..;/ I musze kłamać że nie lubię..:( A lubiee ;/ ________________ - Mogę Cię o coś prosić.?- Zawsze.- Nie zakochuj się we mnie.- Za późno.- Ale ja mówię poważnie.- Ja też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twarzyczka:(
do zapomniałam _nicku_swego jak długo uzywałas bioxetu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość twarzyczka:(
ja bioxety używam 2 miesiące , usunełam nawet te jasne włosy oraz krótkie bo myslałam że bioxet pomoze albo chociaz wyrosną takie same a tu dupa! wyrastają coraz ciemniejsze i grubsze:( boż ete leczenia , badania i wizyty u lekarza kosztują majątek! a moja psychika coraz gorsza! wszyscy w koło cierpia przezemni bo sie wyrzywam i nie mogę wydusic tego z siebie:( codziennie rano wstaje ledwo otworze oczy i od razy myśle o tych włosów ile dzis wyrwe itp:( boże płacze cały czas nigdzie mi sie nie chce wychodzić , nawet do szkoły sie wstydze chodzić:( wolałabym być gruba albo łysa:( tego nie da sie opisac, brak chęci do zycia!! myśle o tym przynajmniej raz na godzine a zdarza sie to czesćiej, a jak na troche zapomne to zaraz mi się przypomnina i myśle ze to tylko sen:(:( nie daje rady!!!:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do twarzyczki ;) Mam takie same obawy..;( Myśle sobie tak : OMG.! żeby tylko żaden chłopak tego nie zauważył No dziewczyny też oczywiście..:( Twarzyczka? A ile ty masz lat? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
każdy tak ma w tej chorobie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×