Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

dzieki, dziewczyny, za odp. To moze ten meszek, a wlasciwie mech, przejade depilatorem? troche sie boje, bo mam wrazliwe poliki - sklonnosc do pekajacych naczynek i ogolnie rumien, musze nakladac kremy z rutyna (troxerutinem), na to fluid i puder i jest ok. W kazdym razie lukrecja doustnie zmniejsza hirsa! Musze ja pokochac.. Bleeeh ;-( Ania, jestes pewna, ze to nie jest steryd syntetyczny ten spironol? Bo skoro ma takie dzialanie i nie jest hormonem, to myslalam, ze to steryd, jak np. dexamethasone. Brala ktoras z Was ten spironol? Bo jakos nie widze postow szczesliwych dziewczyn, ktore pozegnaly sie z hirsem... Wszystkie jestesmy jakby w punkcie wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, dziewczyny, za odp. To moze ten meszek, a wlasciwie mech, przejade depilatorem? troche sie boje, bo mam wrazliwe poliki - sklonnosc do pekajacych naczynek i ogolnie rumien, musze nakladac kremy z rutyna (troxerutinem), na to fluid i puder i jest ok. W kazdym razie lukrecja doustnie zmniejsza hirsa! Musze ja pokochac.. Bleeeh ;-( Ania, jestes pewna, ze to nie jest steryd syntetyczny ten spironol? Bo skoro ma takie dzialanie i nie jest hormonem, to myslalam, ze to steryd, jak np. dexamethasone. Brala ktoras z Was ten spironol? Bo jakos nie widze postow szczesliwych dziewczyn, ktore pozegnaly sie z hirsem... Wszystkie jestesmy jakby w punkcie wyjscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda że??
dziewczęta pisze tu czasami chociaż nie mam stałego nicku. No wiec tak postanowiłam sie przebadać na razie zrobiłam hormony tarczycy i mam niestety normy przekroczone wiec wynika z tego ze chyba mam niedoczynność. Powiedzcie mi drogie, któraś z was niedoczynność i któraś się na to leczy? Boze nie sądziłam ze mnie to spotka:( jeszcze w pon idę z jajnikami sie upewnić czy wszystko gra i czy to moze nie są jakieś zaburzenia z jajnikami związane. A i mam pytanie bo cholernie mi włosy z głowy wypadają czy tarczyca by była przyczyną? Czy raczej od jajników takie coś się zdarza? A tak poza tym to jesli coś z hormonami tarczycy jst nie tak to to wpływa w jakiś sposób też na inne hormony, na jajniki itd? plizz odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Conastance moim zdaniem to nie jest taki steryd jak pabi dexamethason bo to jest przepisany przy wrodzonym przeroście nadnerczy. I ten jest silniejszy. Nazywany jest na niektórych stronach związkiem steroidowym ale chyba nie jest sterydem. Przepisują go na nadciśnienie tętnicze i jak ktoś ma problemy z hormonem nadnerczowym aldosteronem. Tu masz linka do info o tym leku: http://www.doz.pl/leki/p1891-Spironol Tu o verospironie bo to ta sama substancja ale inna nazwa http://www.doz.pl/leki/p2866-Verospiron Moim zdaniem ten lek pomoże jeśli ktoś ma hirsutyzm od nadnerczy, przy jajnikach niewiele się zda. Koleżanko powyżej, włosy mogą wypadać gdy jest za dużo testosteronu, z braku witamin również. Nie wiem jak przy tarczycy ale możliwe że może mieć znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Ania :-) a co do wypadania wlosow... kiedys czytalam, ze choroby tarczycy maja wplyw na kondycje i wypadanie wlosow. jesli nie masz wysokiego testosteronu, to pewnie sa to rozchwiane hormony tarczycy powodem wypadania. Ja od tygodnia uzywam szampon z kofeina (chociaz podejrzewam, ze u mnie chodzi o testosteron) i wlosy przy myciu prawie wcale nie wypadaja! Potem nakladam preparat na bazie oleju lnianego, ktory je zmiekcza, "zamyka" / zapobiega rozdwajaniu koncowek no i nablyszcza. Stosuje tez fiolki z odzywka, ktore wcieram w skore glowy. Mam nadzieje, ze uratuje chociaz te zywe, mlode, rosnace wloski, bo te co sa martwe to beda dalej wypadac. Moze po roku takiej kuracji zauwaze jakas roznice. :-) Moze przestaną przedwczesnie umierac.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, ja też rozważam depilację mchu na twarzy. Myślę nad depilatorem i depilacją woskiem u kosmetyczki. Chyba zdecyduję się na to drugie. Poniżej wklejam link z opiniami o Spironolu. http://www.hirsutyzm.fora.pl/leczenie,4/spironol-pomaga-czy-nie,212.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie znacie jakis dobry krem ale naprawde dobry ktory mozecie smiało polecic mam ten problem co wiekszosc z was to koszmar a ostatnio wydaje mi sie ze sie nasilił wstyd normalnie wychodzic z domu a odkąd wruciłam do pracy po wychowawczy bradzo z tego powodu cierpie rano wstaje pierwsze co łazienka i maszynka zebym wygladała jak człowiek prosze o rade na laserowe usówanie mnie narazie nie stac trzymajcie sie pozdrawizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
constance07 ja bym na twoim miejscu wydepilowala ten mech przeciez sam nie zniknie:) a jak uzywasz bioxetu to przeciez bedzie odrastal slabszy poza tym zauwazylam ze dziewczyny z hirsem czesto boja sie ruszyc ten mech ale przeciez to zle wyglada i tez na pewno czujecie dyskomfort a tak bedzie gladka skora plus bioxet i cacy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia 34
aniusia0204 to ty golisz twarz maszynka ???????? no co ty przeciez bedziesz jak facet wyrywaj !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem sama jestem juz głupia inne piszą ze bron boze pinsetą bo odrastają grubsze szukam dobrego kremu poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
ale maszynka to najgorsza rzecz jaka moglas wybrac :( chcesz miec zarost jak facet? przeciez je golisz a nie wyrywasz tak jak peseta wiec to oczywiste ze po goleniu rosna mocniejsze dziewczyno nie rob tak ! ja wyrywam peseta a meszek depilatorem i pozniej stosuje krem bioxet duzo tu juz o nim pisalaysmy poczytaj lub znajdz w google mnie on bardzo pomaga 1/4 wloskow z twarzy zniknelo a te co odrastaja sa slabsze jasniejsze i wolniej rosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
Ania--Ty masz PCOS? bralas bardz duzo hormonow, od ilu mniej wiecej lat? Wiecie co dziewczyny, ja tez mam meszek na twarzy i tez sie boje go ruszyc ze mi stwardienie, ale jest jasny i dlugi i naprawde go widac, kiedys mi nawet ktos powiedzial ze mam owlosiona twarz cala :O Ja mam PCOS, ale nie planuje ciazy, dlatego nie wiem czy brac antykoncepcje bo tez jje narazie nie potrzebuje. Ponad to mam popekane naczynka tu i owdzie i wlasnie bardzo gesta krew..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do koleżanki powyżej: tak mam PCOS ponoć od zawsze, hormony zaczełam brać 12 lat temu kiedy byłam już po 20 i wtedy jeszcze nie było diagnozy, brałam pół roku malveron, pózniej 3 lata przerwy i w miarę regularny okres, i znów zaczeły się problemy, przepisana diane35 ale miałam straszne bóle głowy i przestałam po 3 miesiącach brać, miałam przerwę parę miesięcy i zaczełam brać luteinę podjęzykową przez parę dni w miesiącu przez pół roku (to syntetyczny progesteronn) na regulację okresu, brałam pół roku. Pózniej przerwa 5 miesięcy i znów problemy i zaczełam Jeanine którą brałam rok. Pózniej przerwa 4 miesiące i Yasmin pół roku, znów przerwa 3 miesiące i Yasmin przez rok, przerwa pół roku, znów Yasmin na 4 miesiące, pózniej brałam przez pół roku 7 miesięcy leki na wywołanie owulacji closilbegeyt, duphaston i pregnyl oraz encorton (steryd lekki) przez 3 miesiące, pózniej przerwa 5 miesięcy i qlaira przez półtora roku, przerwa 3 miesiące i teraz od 3 miesięcy Lesinnelle. Diagnozę że to PCOS otrzymałam 4 lat temu dopiero bo lekarze niedouczeni niestety niektórzy. Mam włoski jasne na policzkach i widać niekiedy w słoncu ale nie ich mnóstwo, jak pisałam nie zamierzam ich ruszać. Może spróbuje z bioxetem ale nie zamierzam depilować policzków depilatorem. Na brodę zamierzam zrobić laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem co mam ze soba zrobic
Ania, ja mysle ze bede wlasnie robic podobnie, bede brala okresowo antyki, bo boje sie tej regularnosci. Chce troche podleczyc jajniki, bo nastalo pogorszenie a potem przerwa, mysle ze to nie est zly pomysl. Duzo tego bralas, najbardziej boje sie lysienia po odstawieniu tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, kurcze, gratuluje skrupulatnej historii choroby! :-) ja to nawet miesiaczek nie zapisywalam, taka jestem roztrzepana, ale w tym roku ostro sie za to wzielam i mam wszystko w telefonie! :-D matko, ale na Tobie eksperymentowali! To stad m.in. masz taka wiedze o tej calej chemii! :-) W kazdym razie..szacun! ;-) Ja tez bylam zreszta niezlym kroliczkiem doswiadczalnym... Ale dobra, teraz mam okresy coraz bardziej regularne, jem duzo niepalonej kaszy gryczanej, ktora zawiera d-chiro-inozytol, ktory w Stanach i Europie Zach. jest podstawowym suplementem w leczeniu pco, w Polsce jednak musimy sami "odkrywac Ameryke", co za konowaly TE lekarze! Zmarnowali mi zdrowie i nie bede sie o nich inaczej wyrazac, przepraszam Kolezanki z Forum. Emilko, oczywiscie, ze lepiej by bylo to dziadostwo depilowac, ale jesli pojawia mi sie grudki na polikach, wiesz, taka "kaszka" jak u ogolonego faceta? tego sie najbardziej boje.. A odnosnie bioxetu.. Chyba wkraczam w nieprzyjemna faze: wlosy na brodzie tak zmiekly, ze zaczynaja wrastac, dzis wyrawlam tego, z ktorym sie mocowalam od kilku dni, wykopujac dziure w miedzyczasie.. Znowu mam brode poharatana. Jakies krosty, grudy.. Jakbym miala przyklejona tabliczke z napisem "widziecie? depiluje sobie brode!" Nie winie za to bioxetu, bo on ma w sumie tak dzialac, czyli oslabiac, zmiekczac wlosy. Ale peelingowac sie tez nie moge za czesto.. Co za koszmar! Mimo wszystko ciesze sie, ze mam ten bioxet i mysle tylko o przyszlosci.. :-) do kolezanki co ma gesta krew, pomaga odrobina aspiryny, by rozcienczyc krew, jesli nie jestes uczulona na kwas acetylosalicylowy. na "pajaczki" na polikach stosuj kremy z troxerutyna, a glownie zima bierz minimum 1 tabletke dziennie Rutinacea lub Cerutin lub innego leku zawierajacego 25mg rutozydu. Poliki nie czerwienieja na zimnie, naczynia sa lepiej uszczelnione, nie lapie sie szybko przeziebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalamana, dzieki za link. chyba nie interesuje mnie juz ten spironol. wczoraj rozmawialam z moim lekarzem rodzinnym. nie pochwalal rowniez saw palmetto, ale ja mu powiedzialam, ze czuje, ze musze to sprobowac i juz. :-) stwierdzil, ze jesli chce, moge sprobowac, szkody mi to zadnej nie wyrzadzi.... :-) chyba widzial mnie bardzo zdeterminowana :-) i sie poddal.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniusia, ja tez uwazam, ze golenie to ostatnia krzywda, jaka kobieta moze sobie wyrzadzic! to prawda, ze po pincetkach tez rosna twardsze, ale nie az tak jak po goleniu! a poza tym to chyba sama skora twardnieje, traktowana codziennie maszynka! ale, z drugiej strony, jestes w tej dobrej sytuacji, ze mozesz smialo w kazdej chwili isc na laser. Ja tylko dlatego nie decyduje sie, bo zeby przetrwac pomiedzy seansami trzeba sie tylko golic (ewentualnie kremy depilujace, ale predzej by mi skore spalily). Mysle tez, ze trzeba sporej odwagi, by zdecydowac sie na maszynke.. Skoro umiesz sobie z tym jakos radzic, to pomysl powaznie o laserze. Tyle ze, nastaw sie z gory na kilkanascie posiedzen.... bo 6-7 to Ci nic pewnie nie da, zreszta zalezy od organizmu, glownie od hormonow.. powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Constance no eksperymentowali na mnie ale dzięki temu to nie mam ogromniastych jajników i mi nie popękały bo nie można dopuścić by były bardzo wielkie bo uciskają na inne narządy, a rosną od tych nie pękających pęcherzyków co nie rosną dalej i pojawiają się co miesiąc. Ja już się przyzwyczaiłam do mojej choroby i w miarę normalnie żyje, a będe jeszcze normalniej żyć jak rano wstanę normalnie a nie wcześniej półtora godzin żeby się wyskubać. Bo już jestem zmęczona tym. I szukam teraz dobrego salonu z light sheer bo u mnie w mieście jest jeden i 2 IPL z tego yasumi ale nie mam zaufania, i dlatego myślę o Kielcach. Jakby ktoś wiedział o dobrym salonie z laserem w Kielcach o niech napisze. Zastanawiam się nad gabinetem delux laser Tu jest link:http://www.kielce.depilacjalux.pl/ albo centrum dr Ireny Eris ale tam znów na stronie cennika nie mają. No w każdym razie mam trochę czasu. Chciałam zacząć pod koniec pażdziernika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co, mam ochote.... tak mysle ostatnio nad tym, by depilowac sobie przedramiona.. Mam cienkie ale bardzo dlugie i ciemnawe wlosy. I tak mysle, ze moze zaczne to robic jesienia, kiedy juz wskoczymy w sweterki (no ja to i latem mam naturalny sweterek na rekach!) :-D .. Bo teraz to by sie wszyscy koledzy w pracy zorientowali.. A sa dosc uszczypliwi, niestety... A tak to na wiosne moze nie beda juz pamietac...(no ale jak tu twarz wydepilowac i nagle taka gladka byc? toz to slepy by zauwazyl!) I mysle, ze najpierw poloze sobie krem depilujacy, bo rwac takie dlugie to chyba bym sie - za przeproszeniem - zesikala z bolu... Potem, po kilku dniach przejachalabym koleczki depilatorem i na to bioxet.. (Wiele lat temu depilowalam przez krotki okres przedramiona, moze to i dlatego sa takie dlugie?) P.S. Aha, ale mam piekne uda... Wczoraj je wydepilowalam, chociaz niewiele tam bylo.. Piekna sprawa te kremy.. :-) a kiedys nie chcialam slyszec o depilacji elektrycznej ud. A to wcale nie boli.. Moze na poczatku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt nie pokocha takiej paskud
nie wiem skąd niektóre z was znajdują w sobie tyle optymizmu. Któraś z was napisała o tym ze niektóre boją sie ruszać mech z twarzy aby nie było gorzej, ja dzisiaj nie wytrzymałam i usunęłam to dziadostwo tak jak robię to od kilku lat z wąsem, bo nie ma co się dalej łudzić ze tego nie widać. W zasadzie to juz nie jest mech, to był mech kilka lat temu, teraz włosy te stały sie twardsze i mają po 1,5 cm, z resztą kilka uwag na ten temat od kilku ludzi już dawno powinno mnie pozbyć złudzeń. No to kolejna rzecz do kompletu bo praktycznie całe ciało pomimo ze nie wszystkie włosy są czarne bo jestem blondynką. Dlatego do tej pory nie moge uwierzyć ze tak czarne i grube! włosy mam na łydkach udach, rękach brzuchu, bo skoro jestem blondynką... ale to nic, mam koleżanką, jest brunetką i owszem jest owłosiona, ale przyjrzałam się jej włosom na nogach które tak jak ja goli. Jest wielka różnica, pomimo ze ONA ma czarne włoski są one dużo delikatniejsze od moich igieł .Dlatego założę się ze nie kazda dziewczyna tu pisząca ma hirsutyzm. Wiem ze moze nikt nie bedize czytał moich bzdetów które tu pisze, ale dzisiaj po raz pierwszyod bardzo długiego czasu płakałam. Bo ja już nie mam siły wierzyć ze będzie dobrze, mowić ze inni mają gorzej. Wiem ze mam 23 lata i być moze nie powinnam płakać nad swoim zyciem, nad tym ze nie mam bliskiej osoby. Ale nie moge sie oszukiwać ze za 5 lat będzie lepiej i ktoś mnie pokocha.BO TO NIE PRAWDA! Skoro teraz już nawet z twarzą sobie nie radze to nie chce myśleć co będzie potem. To są kajdany do konca życia i byc moze można być szczęsliwym samemu ale ja tak nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do dziewczyny, ktora napisala wyzej- prosze nie mow tak bo az mi sie serce kraje, jak to czytam. Mimo ze jestem mlodsza od ciebie tez nie wierze,ze moge kogos spodkac, ale wszyscy mi powtarzaja ze bedzie dobrze...ehh... Dziewczyny mam pytanie czy ktoras jest moze z pomorza i moglaby mi smialo polecic swojego lekarza endo-gin albo tylko endo bo rezygnuje z mojego. Constance ja bym chyba nie ogolila sobie przedramion, wygladaja jak wygladaja no ale boje sie tak jak zawsze ze bedzie jeszcez gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polinda, ja nie mowie o goleniu, chociaz raz jako pietnastolatka ogolilam sobie na sucho! :-D no coz, rozumu to mi raczej za duzo nie dano przy poczeciu.. :-D potem kilka razy pobawilam sie z depilatorem na przedramionach i tyle. Mam zamiar je wyrywac i wcierac bioxet. do poprzedniej Kolezanki, poczytaj sobie Potege podswiadomosci :-) a sama sie wyleczysz glownie z pesymizmu. Znam mnostwo facetow zakochanych w swoich owlosionych zonach! Wazne jest, by dbac o siebie i nie zarastac! Rozsadnym facetom nie zalezy na tym czy on widzi gladka noge bo dopiero co ogolona/wydepilowana czy ze jest ona tak gladka z natury! Zamykasz sie w lazience i robisz sie na bostwo a facet ma docenic tylko efekt koncowy! :-D Ja mam faceta, ktory wrecz nie wie o co mi chodzi, kiedy narzekam na moje wlosika, bo on kocha mnie za moj umysl, moja dusze, moje poczucie humoru itd itd i vice versa! Smieje mi sie w twarz i mowi, ze go nie obchodzi to owlosienie... Oczywiscie ja robie wszystko by byc gladka! Lacznie z makijazem! Ale jest nam bardzo dobrze razem! Bo on wie, ze to jest rodzaj choroby, a wlasciwie to jest choroba jesli wezmiemy pod uwage PCOS. Twoj przyszly facet nie moze Cie kochac tylko za Twoj wyglad, musisz go oczarowac swoim wnetrzem! ot co! ta reprymenda byla tez do Polindy :-) i do wszystkich w dolku. p.s. Emilko, jesli moge zapytac, jak tam Wasza historia? Naprawilo sie cos? Mam nadzieje, ze tak.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do mchu.. :-) no on jest bardzo.... jedwabisty! :-) wygladam troche jak brzoskwinka! :-) i boje sie go ruszac z 3 powodow: - by nie odrastaly sztywniejsze, mimo bioxetu, - mam wrazliwe naczynka, - najglupszy z powodow - od razu rzuci sie w oczy, ze jestem gladka (jak ogolona) i wtedy zaczna sie komentarze tych moich niedorozwinietych kolegow i kolezanek (albo obgadywania). Wiecie, niby to ich takie zarty, ale po cholere to? ja tam sie z otylej kolezanki nie wysmiewam.. no coz, nie wszyscy sa jako tako wychowani... Pamietam, jak kiedys usunelam ten mech kremem! Matko, wtedy bylam taka... "zamszowa"! :-D i ten mech od poczatku byl twardy jak odrastal... poza tym skora twarzy nienaturalnie wygladala.. Teraz pewnie tez nienaturalnie wygladam z super gladka broda i mchem dookola! No i co? Chyba nie bede sie tym zalamywac, jak myslicie? :-) Moze jutro wymysla jakis lek dla nas... :-D Milego weekendu wszystkim! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Constance, ja właśnie mam tak samo- gładka broda i mech na policzkach. Niestety włoski, na których kończył się gładki obszar, ciemnieją i trochę śmiesznie to wygląda. Rodzice często zwracają na to uwagę, ale 2 tyg. do szpitala przetrzymam, a potem chyba wosk będzie na całą twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
u mnie hmmm roznie :D raz sie klocimy raz sie godzimy na ta chwile jestesmy skloceni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
constance jak tak czytam twoje wypowiedzi to naprawde czuje sie lepiej i jakos poprawia mi sie humor. :) Mam nadzieje ze ja tez tak bede z czasem myslala :) Mi tez wypadaja wlosy i ten szampon z tego linku wyglada ciekawie. aaa co do endo to polecicie mi jakiegos czy tez mam bladzic tak jak ty constance ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakich kosmetykow uzywacie do zamaskowania wasika? Ja mam juz dosc widoczne a golic jak narazie nie bede i chce kupic sobie jakis kosmetyk. Aaa na programie TLC 15 wrzesnia bedzie premiera "Obnazone sekrety" i tam bedzie kobieta z nadmiernym owlosieniem i napewno bede ogladac i wam tez polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilka 34
szkoda ze ja nie bede mogla obejrzec tego programu :( co do maskowania tego i owego ja uzywam podkladu i pudru Maybelline Affinitone nr 09 rewelacujnie maskuje wszystko a nie zatyka porow i nawilza jest boski i bezkonkurencyjny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj szkoda, ze nie obejrzysz, ale w internecie pare dni po premierze w tv powinno byc :) Emilko, a moglabys mi powiedziec ile to kosztuje, bo bede musiala sie w koncu na cos zdecydowac a tyle tych kosmetykow znalazlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×