Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość całkiem nowa
Mam tylko nadmierne owłosienie. Cykle mam regularne co 28 dni, nie jestem otyła. Choruję na tarczycę, na którą zresztą dostaje hormony. Nie wiem co jeszcze mogłabym dodać. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz nie jestem lekarzem, odwazylabym sie powiedziec, ze ta 28-dniowa regularnosc wyklucza pcos. ale moge sie mylic.;-) A robilas usg jajnikow dopochwowo? To chyba ta tarczyca winna wszystkiemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an-nna0
witajcie dziewczyny, natrafiłam na forum szukając info o bioxecie kremie który kupiłam w czerwcu na zmniejszenie owłosienia. Osobiście stosuję go od 1.06. na twarz do cery tłustej. mój problem to 2 kola po obu strona brody. Kiedyś jakieś 5lat temu zauważyłam, że włoski na brodzie zaczęły być dłuższe po jednej stronie i zaczęłam wyrywać, niestety zaczęły odrastać ciemniejsze, a obszar wydłużających włosków się zwiększył. Później pojawiły się one po drugiej stronie brody a teraz mam dwie czerwone plamy z wrastającymi się włoskami co powoduje wieczne podrażnienie i kompletnie nie mogę pokazać się bez makijażu to dla mnie ogromny problem i kompleks:( Dziewczyny ja widzę , że Was tu wiele zaraz biorę się do czytania forum ale jeżeli któraś może poradzić mi coś skutecznego to ja o to bardzo proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Constance mogę jeszcze dodać , że testosteron jest u mnie w dolnej granicy normy, a czytałam różne artykuły o pcos i wszędzie pisało, że jak bym to miała to to musiałoby być za dużo, albo chociaż w górnej granicy. A wiesz coś może o tym, że zbyt duża ilość prolaktyny powoduje nadmierne owłosienie? Bo ktoś mi powiedział, że zaburzenia tarczycy powodują, że właśnie prolaktyny jest bardzo dużo w organizmie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość an-nna0
ja bym raczej u siebie geny podejzewała, bo moja mama tez ma wąsik i na brodzie włoski które pojawiły jej się z wiekiem tyle, że moja mam ma sucha cerę i wyrywając je nie jest narażona na podrażnie nią i ciągłe zapalanie mieszka włosowego. Czytałam o laserze ale jak ja mam miesiąc nie wyrywać tych włosków ja psychicznie nie dam rady :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Constance wielkie dzięki za link:) Poczytałam jeszcze trochę o tym i piszą, że i tak najpierw trzeba podleczyć tarczycę. Szkoda tylko, że mój endokrynolog nie pomyślał o tym, że może ma to związek z tarczycą i nie zlecił dalszych badań. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEPIEJ OBJEZDZIC 10 CZY 20 LEKARZY W CALEJ POLSCE NIZ POTEM MIEC ZRUJNOWANE ZDROWIE! Szukajcie do konca! Mnie dopiero szosty lekarz stwierdzil pco, a siodmy powiedzial ze mozna to zoperowac!!! Nie licze juz takich "przelotnych" endokrynologow, ktorzy wykonywali mi usg tarczycy, zlecali rezonans przysadki itd. Szukali tak daleko... Brak mi slow.. Zmieniajcie lekarzy, inwestujcie ile sie da w tych dobrych! Bo drogi lekarz w sumie jest "tani": jak trafnie zdiagnozuje chorobe, to nie trzeba bedzie do niego czesto jezdzic na wizyty.. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Constance ma jeszcze jedno pytanie. Piszesz, że masz PCOS tzn. że masz również za dużo testosteronu? Bo sama już nie wiem czy jak ma się pcos to trzeba mieć nadwyżkę androgenów czy też nie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Całkiem nowa, jeśli masz tylko policystyczne jajniki, to wtedy jest PCO; jeśli do nieprawidłowego badania w USG dochodzą podwyższone wartości hormonów (w tym androgenów), wówczas mówimy o Zespole Policystycznych Jajników- PCOS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula_85
Witajcie , Mam na imię Agnieszka i mam 26 lat, Problemy z owłosieniem zauważyłam juz jako 15-sto latka.Tylko że wtedy były jaśniejsze i nie były tak rozmnżzone na ciele, teraz mam je dosłownie wszędzie . Bardzo mnie to krepuje , ale dobrze ze chociaż narzeczony mnie wspiera, tydzień temu podjełam decyzje ze musze cos wkońcu z tym zrobic,tym bardziej że od 4 lat staram się o dziecko i nic z tego, myśle więc że to też moze byc tego przyczyna ze mam za dużo hormonów męskich. Poszłam wiec po skierowanie do endokrynologa , teraz czekam na wyniki TSH i ide na wizyte. Z tego co czytałam wasze komentarze wnioskuje że nie mam co sie łudzić że tego cholerstwa sie pozbede , albo choc zmniejsze. Dobrze wiedzieć ze nie jestem sama..... echhhh możecie mi jakoś przyblizyc jak wyglada taka wizyta ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość le jaja
Dziewczyny powiedzcie mi proszę czy laser jest skuteczny przy usuwaniu owłosienia u kobiet z hirsutyzmem? Słyszałam, że niestety nie do końca. A wczoraj oglądałam program o dziewczynce z bardzo zaawansowanym owłosieniem. Została poddana zabiegowi laserowemu i lekarz obiecywał, że może pożegnać się z maszynką. Więc jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hirsutowa
Z tego co wiem laserem trzeba wykonać to kilkakrotnie ale nowe włosy będą i tak rosnąć, zginą te co już masz. Powinnaś iść do specjalisty, bo też na hirsutyzm pomagają leki hormonalne np. Cyprodiol (zamiennik nowszej generacji Diane35).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laser przy PCOS jest skuteczny jeśli się stosuje leki hormonalne. Jeśli nie to nie jest, zabiegów na twarz minimum 6. Ja sama mam PCOS i wybieram się na jesień na laser na brodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość całkiem nowa
Constance a mój testosteron wolny był w dolnej granicy normy i lekarz mi powiedział, że to hir idiopatyczny:( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
Agula_85, ja chodzę do internisty-endokrynologa i moja pierwsza wizyta przebiegała mniej więcej tak: wywiad, mierzenia ciśnienia, ważenie, ogólne badanie, potem p. dr kazała mi pokazać brzuch, uda i tyle;) Nic strasznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam już troche dość jak czytam, że laser pomaga, ale trzeba kilkakrotnie. TO CHYBA ZALEZY OD CZŁOWIEKA NIECH KAZDY SPROBUJE I ZOBACZY CO Z TEGO BEDZIE. Mi nic nie pomogło 6 czy 7 zabiegów LIGHT Sheer. Mam cały czarny brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agula_85
Dzięki załamana_93 ;) u mnie w miescie nie ma ginekologa-endokrynologa(tylko prywatnie) i musze cos wybrac, a wiem że z tym problemem to endokrynolog. tylko jestem Ciekawa czy on cos wogóle mi pomoze, bo czytam wasze wypowiedzi i nikomu tego dziadostwa nie wyleczono....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
zmagam się z hirsutyzmem, mam niereguralne miesiączki, nadimierne owłosienie wszędzie i wielkie kompleksy przez to, czy w moim wieku [ 16lat ] do endokrynologa muszę sie wybrać z osobą dorosłą? i ile mniej więcej czeka się na wizyte u endokrynologa nie prywatnie? jeśli jest na forum ktoś z okolic Katowic, to bardzo zależałoby mi na doradzeniu do którego endokrynologa i gdzie powinnam się wybrac :) i w jakiej cenie jest prywatna wizyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość załamana93
16nastka, jeśli pójdziesz prywatnie, to nie musisz iść z osobą dorosłą (ja byłam niepełnoletnia i poszłam sama). Natomiast lekarz państwowy może wymagać obecności rodzica, ale też nie koniecznie, zależy od lekarza. Na wizytę u państwowego lekarza czeka się dosyć długo, zazwyczaj kilka miesięcy. Ja chodzę prywatnie i płacę 150 zł za wizytę z tym, że w moim mieście jest tylko dwóch endokrynologów, więc myślę, że cena też zależy od wielkości miasta, dostępności do lekarzy tej specjalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farboowaniezaczacczas
hej dziewczyny,bylam u ginekologa endorynologa z tradzikiem,moje hormony wyszly w normie(testosteron-gora granica) ale lekarska popatrzyla na mnie i stwierdzila ze mam lekki hirusytyzm z skora moze reagowac nieprawidlowo nawet na hormony meiszcace sie w gornej granicy normy dala mi Diane 35 co mnie jednak zdziwilo to to stweirdzenie ze mam hirusytyzm podczas gdy ja mam ciemne wlosy tam gdzie kazda kobieta tylko duzo i geste i rosna jak na drozdzach..zas w okolicach łona wychodza az na uda troszke wewnatrz i na podbrzusze, sa grube i mocne.czy to wystarcza do stwierdzenia tej przypadlosci?nie mam wasiku czy ciemnych wlosow na klacie (mam blond meszek).o co jej chodzi?chciala sie mnie pozbyc byle jaka diagnoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Siedzalam na innym topiku o hirsutyzmie ale nikt tram ostatnio nie pisze, dlatego postanowilam sie tu do was przylaczyc :) Mam 15 lat od 5 zmagam sie z nadmiernym owlosieniem a od ponad roku wiem ze to hirsutyzm idiopatyczny. Oprocz tego mam hiperprolaktynemie ale nie wiem czy to ma cos wspolnego z tymi wlosami. Milo mi was poznac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 16nastka
polinda1 widzę, ze jako jedna z nielicznych jestes w moim wieku, dlatego chętnie pogadalabym z Tobą na priv, więc jesli chcesz, to daj znac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16nastka- z przyjemnoscia z toba pogadam o tym, bo niestety nie natrafilam na nikogo w moim wieku :) Jednak teraz dlugo nie posiedze, ale jutro napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×