Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Kittyyy
Być może o tym nie wiecie ale to co powoduje wzmocnienie włosów na głowie działa destrukcyjnie na włosy na ciele, więc nasza koleżanka sie nie myli i coś w tym musi być. Mężczyźni łysieją z tego samego powodu z jakiego u nas pojawiają się włosy na ciele w nie typowych dla kobiet miejscach. Radzę o tym poczytać http://www.nanogen.com.pl/nanoguard.php - np tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny, dawno tu nie zaglądałam... chyba od września. wtedy właśnie zaczełam leczenie tabletkami yasminelle, już trochę czasu minęło, a ja nie zauważyłam żadnych zmian jeśli chodzi o włosy na twarzy. mech jak był tak jest.. może tylko mniej pryszczy wyskakuje co nie znaczy, że cera jest nieskazitelna:( dzisiaj mam wyjątkowego doła, chyba pierwszy raz od wakacji... do tej pory usuwałam włoski z brody i górnej wargi plastrami z woskiem, a dzisiaj miałam nieziemską ochotę wyrwać te z policzków pejsów.. nie zrobiłam tego, bo się boję, że będzie jeszcze gorzej:( wstydzę się iść do kosmetyczki, depilację wykonuję sama, dosyć często i to sprawia, że chodzę z czerwonymi plamami;/ ale chyba wolę plamy niż włosy:/ w dodatku dzisiaj zauważyłam, że prawe lico jest mocniej owłosione i włosy zaczynają robić się czarne.. nie wiem czym spowodowana jest ta różnica.. czy mogło na o wpłynąć to, ze włosy mam ściete asymetrycznie i często przykrywają prawą stronę? może to głupie, ale nie znam logicznego wytłumaczenia i doszukuję się we wszystkim.. dołuje mnie fakt, że nie mogę nigdzie pojechać bez pęsety (gdybym zapomniała to nie poradziłabym sobie), że codziennie odrastają włoski, że muszę mieć pcos!:(:( przepraszam za te smutny, ale jestem w kiepskiej kondycji psychicznej.. ta choroba sprawiła, że stałam się mniej pewna siebie, że spuszczam głowę kiedy rozmawiam z ludźmi.. nie wiem czy kiedyś to się zmieni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kittyyy - wow.... totalnazalamko no to zwracam honor w takim razie. a za dokladne czytanie tego zabiore sie jutro. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idę na tory, dzisiaj już jest troszkę lepiej. wczoraj miałam naprawdę zły dzień i aż zmoczyłam poduszkę. wiesz, czasem sobie myślę, że może wyolbrzymiam problem, że może ludzie aż tak tego nie zauważają. chciałabym mieć kogoś komu nie będę się wstydziła o tym powiedzieć i kto obiektywnie oceni moją twarz i jej mech;/ lubię wiązać włosy w kucyk zawsze sobie wtedy wmawiam, że może jednak wyglądam ok... ale jak patrze w lustro to myślę, że to błąd i że lepiej je rozpuścić:/ tylko, że ja znam problem i widzę już tylko włosy. nie zauważam niebieskich oczu, uśmiechu itp:/ i mam tak nie tylko ze swoją twarzą. jak rozmawiam z innymi dziewczynami też doszukuję się tego problemu. czasem nawet jest mi lżej kiedy u kogoś zauważę nadmiar włosów.. wiem,że to okropne, ale czuję, że nie jestem sama i jest mi lepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dawno mnie już nie było. Ja sie w dużej mierze pogodziłam z tymi włosami, już mi tak nie przeszkadzają - choć czasem jak sie wpatrze w lustro to je widze. Te ciemne usuwam laserem bylam w dermedzie raz, potem przesunelam wizyte bo nie mialam pieniedzy, mam miec wizyte za tydzien, ale teraz znowu jestem chora i biore antybiotyk, nie wiem czy nie jest czasem światłouczuclający. Partie które mam mieć poddane laserem gole, nie wyrywam, nie depiluje-mam nadzieje ze to poprostu sprawi ze wiecej wlosow bedzie usunietych laserem. Na policzkach widze ciemnawy meszek, ale nic z tym nie robie, trzyma mnie mysl ze jak zaczne to bedzie gorzej. Aha, ja mam manie jakąś ze obserwuje dziewczyny teraz - i powiem wam ze dużo dziewczyn ma widiczne włosy na twarzy, po niektórych widać że farbują. Pozdrawiam was :) trzymajcie się:) Lekarzy olałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włosy mam najdłuższe w ogolicy żuchwy, długość gdzieniegdzie taka ze jak chwyce palcami to moge pociągnać i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
Oj jakie ja mam zaleglosci na tym forum... no tak – kilkanascie dni bez internetu :-) Spedzilam Swieta w siodle w Polsce a Sylwestra z Ukochanym w czeskich gorach – slicznie, romantycznie, cudnie :-) :-) :-) Dziewczyny, pamietacie jeszcze ENZW? Postanowilam jednak troche podkarmic trolla. Normalnie bym odpuscila ale to szczegolny przypadek – jestem na 99,9% pewna, ze ja tego ptaszka znam. A nawet mam powazne podejrzenia, ze to ja jestem niby ta jego owlosiona szkolna miloscia o mocnej budowie ciala. Tzn. ja jestem zdania, ze nie mam mocnej budowy ciala a normalna ale ENW ma wszak tak dziwaczne poglady na swiat, ze mogl mnie tak zakwalifikowac (mam ok. 170 wzostu i 60 kg wagi). Gagatek nazywa sie Edek, rocznik 1980, pochodzacy z Minska na Bialorusi, gdzie ukonczyl psychiatrie na tamtejszej Akademii Medycznej. Z wygladu calkiem przystojny. Ku mojemu najwiekszemu zaskoczeniu, nawet mimo swojego charakteru i pogladow, mial nawet spore powodzenie. Poznalismy sie na studiach, czyli, w pewnym sensie, “czasach szkolnych”. Zadni rodzice mnie do Niemiec jednak nie wywiezli – wrocilam do RFN (na Bialorusi bylam w ramach wymiany niemiecko-bialoruskiej) DOBROWOLNIE (krewnych w Niemczech jednak mam). Ten moj niby brat, ktory mu stanal na drodze w szukaniu mnie w Niemczech to nie moj brat rodzony (nie mam brata) ale jego kolega z uczelni (ale nie psychiatra na szczescie tylko chirurg, specjalizujacy sie w owym czasie w neurochirurgii), z ktorym sie spotykalam, w ktorym bylam ciezko zakochana i nawet gotowa bylam za niego wyjsc za maz. Edek nie mogl przezyc, ze wybralam Ilje a nie jego i staral sie stanac miedzy nami. Edek uwielbia bowiem intrygi i manipulacje – maci, skloca a potem obserwuje z dystansu i swietnie sie przy tym bawi. Jest wyrachowany i bezwzgledny. Wprost ubostwia byc kontrowersyjny. Niby jest dosc inteligentny i ma jaka-taka wiedze ale wykorzystuje to nie do czegos sensownego a do tworzenia absurdalnych teorii, z ktorymi nikt sie zaden sposob nie moze zgodzic – czego probke mialyscie na forum. Pasjonuje sie bulwersowaniem ludzi swoimi teoriami. Posiada przy tym (a przynajmniej posiadal, A.D. 2003) niesamowity talent do robienia pieniedzy. Jest bardzo energiczny, przedsiebiorczy, pomyslowy i cwany – potrafi zgromadzic wokol siebie ludzi (lubi miec koneksje) i wykorzystywac ich do swoich celow (co zreszta sam otwarcie przyznaje). Co do wlosow: sam jest wsciekle mocno owlosiony i strasznie sie tym chelpi. Teraz wypisuje te banialuki na forum, zeby sie mna (i przy okazji Wami) bawic. Musial mnie jakos namierzyc – moze jakos przez szpiega (program komputerowy) internetowy i teraz ma ucieche po pachy. Z poczatku myslalam, ze ENZW jest podobny do Edka, teraz jednak (zwlaszcza po jego wskazowkach o znajomosci Bialorusinek i byciu psychiatra) jestem niemal calkowicie pewna, ze Edek i ENZW to jeden i ten sam osobnik. Ziemia nie usniolslaby chyba dwu tego typu egzemplarzy ;-) Dlatego tez nigdy nie odpisuje natychmiast – jakis Polak musi mu skorygowac bledy jezykowe (usunac rusycyzmy itp.) A teraz kilka slow bezposrednio do Edka (tzw. list otwarty ;-) ): Эдик, Ты никогда не изменишься, а? Zamiast tu pisac bzdury o meklemburskich strauszkach rozmawiajacych w XVIII wieku ze swoimi psami po slowiansku, napisz mi na maila (co jakis czas zagladam jeszcze na tut.by), o co Ci chodzi. Ilja mi mowil, jak z nim ostatnio rozmawialam przez telefon, ze sie ozeniles, zamieszkales w okolicach Krakowa i uczysz angielskiego. To co, juz po rozwodzie? Po tylu latach Twoja duma po odrzuceniu przeze mnie jeszcze Cie boli? Widzisz, a dla mnie to juz zamkniety rozdzial. Nie mam Ci juz nawet za zle Twoich intryg przeciwko mojemu zwiazkowi z Ilja. Tak, kochalam go, ale jezeli ten zwiazek nie mogl przetrwac odleglosci i Twoich intryg, to znaczy, ze to jednak nie byl ten czlowiek i/albo ten czas. Szanuje Ilje, mysle o nim cieplo ale to przeszlosc. Co do Twoich wypowiedzi na forum: - w niemieckim Krackowie bylismy – przecudnie polozone miasteczko :-) - a co Ci przeszkadza protestantyzm? Przeciez jestes prawoslawny a protestantyzm nigdy sie nie czepial prawoslawia - Niemcy sa ostatnim narodem na kuli zieskiej, ktory by chcial wywolac III wojne swiatowa. Mamy rok 2009, nie 1939. Cos Ci sie pomylilo o 70 lat :-p - w Berlinie NIE MA dzielnicy Novaves!!!!!!!!!! Z cala pewnoscia :-) - staruszkja rozmawiajaca w XVIII wieku ze swoim psem po slowiansku – ale mi dowod! Hilfe! - nie chce od Ciebie zadnych zastrzykow! Ani doslownie ani tym badziej przenosnie – FUUUU! - moj 100% niemiecki chlopak wie o moim owlosieniu i przez okno sie nie rzuca. Helmu tez nie nosi. Jedyne co nosi, to mnie na rekach i zamiast o Rassenschande mowi mi, ze mnie kocha, ze jestem przesliczna i ze jest ze mna najszczesliwszy pod sloncem :-) Все. Пока.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierść kota
NIKA 26: krokosza używałam przez 4 miesiące codziennie. Zero jakiejkolwiek zmiany. Chociaż jak przeczytałam wypowiedź martulki to mam wątpliwości czy to co używałam to w ogóle był krokosz. Być może za jakiś czas znów spróbuję tym razem od innego sprzedawcy. A ty martulka gdzie kupowałaś ten olej? Jeżeli w internecie to u kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW, jestem pod wrazeniem! Ale nam sie historia wyszykowala, jak z filmu niemal! :D Byc moze to lipa, ale poniekad wszystko sie kupy trzyma, jak by nie patrzec... Brawo international, dosunelas dziadowi! A do Edzia: Panu już podziękujemy. Z innej beczki. Dzis odebralam wyniki badan. No ale co z tego, skoro wizyte u lekarza (prywatna) mam dopiero za 2 miesiace. Mialo byc za 3, ale ublagalam. Wiem, ze na tym forum jest wiele dziewczyn, ktore podobne badania maja juz za soba albo dobrze znaja sie na tym. Czy ktoras z Was moglaby je jako tako skomentowac? Ja sie na tym kompletnie nie znam. Jesli takowa dobra dusza sie znajdzie, szczere dzieki!!! I przechodze do rzeczy: badanie bylo robione w 22 dniu cyklu. TSH 1,700 mIU/l [0,270 - 4,200] a-TPO < 5,00 IU/ml [0,0 - 34,0] Testosteron 0,27 ng/ml [0,06 - 0,80] Progesteron 13,09 ng/ml faza folikularna (0,20 - 1,50) faza owulazyjna (0,97 - 3,00) faza lutealna (1,70 - 27,00) faza postmenopauzalna (0,10 - 0,80) Prolaktyna 14,65 ng/ml [4,79 - 23,30] Badanie mialo m.in. wykazac, czy wystepuje u mnie prawidlowe jajeczkowanie (o ile dobrze pamietam i czegos nie pokrecilam???) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
sierść kota, za pierwszym razem kupiłam przez Internet, ale drugą butelkę w sklepie ze zdrową żywnością i nie widzę różnicy. Stosuję olej firmy Oleofarm, zdjęcie tu: http://firmarelax.pl/images/krokosz250-oleofarm.JPG fffff, ja na wynikach niespecjalnie się znam. Robiłam badania, lekarz powiedział że OK, więc się nie zagłębiałam dalej. Ale pownieważ leczę się na tarczycę mogę napisać, że wyniki dotyczące tarczycy (tsh i a-tpo) masz bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co o tym myślicie co proponuje
totalnazałamka=>Myślałam że może już coś takiego próbowałyście. Wiem że to dziwne z tym kwasem bo z tego co czytałam to powodouje oparzenia ale może po sporządzeniu tej mikstury działa tylko na te włosy Oj powiem szczerze że mam taką cichą nadzieje. Moja znajoma nie pamięta z czym dokładnie mieszało się ten kwas, szkoda bo już napewno bym to na sobie wypróbowała Już szukałam tej książki ale narazie bezskutecznie Podobno to jakaś cienka książka z zieloną okładką , na której pisze: porady jakiegoś franciszkanina, czy mnicha, czy coś takiego. Ogólnie to jest książka o poradach no różne dolegliwości.Dajcie znać jakbyście coś wiedziały na ten temat, może akurat jest jakaś nadzieja w tym kwasie, czego sobie i wam życze, pozdawiam. Co sądzicie o tym kwasie, może spróbójmy poszukać tej ksiąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. mam pytanie do WAs. Czy mając hirsutyzm, macie również problemy z łojotokiem skóry? bo ja mam taki problem i jednocześnie czyba posiadam lekki hirsutyzm. szukam już wszystkich przyczyn. oczywiście mi chodzi o łojotok skóry twarzy. strasznie się z tym czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny. mam pytanie do WAs. Czy mając hirsutyzm, macie również problemy z łojotokiem skóry? bo ja mam taki problem i jednocześnie czyba posiadam lekki hirsutyzm. szukam już wszystkich przyczyn. oczywiście mi chodzi o łojotok skóry twarzy. strasznie się z tym czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka6
wpadłam poprostu w załamkę;( od kilku lat mam nadmierne owłosienie,ale nieprzykuwałam do tego uwagi.teraz gdy sie powiekszyło czuje się okropnie;( myślałam o wizycie u emdokrynologa i o zazywaniu odpowiednich tabletek ale jak czytam wiele komentarzy one wcale niepomagaja;( wstydze się tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka6
wpadłam poprostu w załamkę;( od kilku lat mam nadmierne owłosienie,ale nieprzykuwałam do tego uwagi.teraz gdy sie powiekszyło czuje się okropnie;( myślałam o wizycie u emdokrynologa i o zazywaniu odpowiednich tabletek ale jak czytam wiele komentarzy one wcale niepomagaja;( wstydze się tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wskazówkę co do TSH, każda uwaga jest cenna. I oczywiście proszę o jakieś dalsze opinie, od osób, które choć trochę znają się na tych cyferkach. :) A co do łojotoku... a może generalnie cery na twarzy - mam blisko 30 lat, a cerę jak osoba o 10 lat młodsza. I nie chodzi wcale o to, jak piękną. Wypryski małe i duże, przetłuszczajaca się skóra (choć nie w stopniu łojotoku) to normalka. Kiedy zapomne w koncu o wyskakujacych niespodziankach? Idiotycznie się czuję. Najgorzej jest przed okresem - wtedy wysypuje mnie na czole i brodzie strasznie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewka__---
Czesc dziewczyny, Ja już nie wiem co mi jest-od dwóch lat poce się nadmiernie na plecach i pod pachami- pojawiło mi się nadmierne owłosenie w tym samym czasie. Moze nie jest ono czarne i kłujące jak u faceta ...ale jest- twarz mam całą porośniętą biłąym meszkiem, wąsy ciemniejsze, na rekach ciemne włosy, nogi na udach, pośladki.... załamka! poszłam z tym do endokrynologa ginekoga - kazała mi zrobić badania : TSH, ft3,ft4, DHEAS, testosteron, prolaktyna- wszystkie wyniki idelane!!!!nie mam problemów z okresem, cere mam idelaną! Co byście poradziły? jkie badania jeszcze mogęzrobić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może Ci to pomoże - ja miałam (spisuje z kartki): morfologie krwi, rozmaz krwi obwodowej, plytki krwi, cukier we krwi, USG jamy brzusznej, badanie ginekologiczne, USG dopochwowe, hormony: LH, FSH, prolaktyna, testosteron, DHEAS, kortyzol w surowicy, 17-OH progesteron, androstendion, test z synactenem, jakies 17-OHP tu widze i kortyzol, test obiazenia glukoza RR, a-TPO, USG tarczycy... uff. No i nic. A problem z poceniem? Tez znam ten bol... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fffffffffffffffff próbowałaś zażywać olej z wiesiołka? Mnie pomógł na trądzik. Kiedyś miałam z nim duzy problem, teraz wyskakuje coś sporadycznie. I na pewno pomógł mi wiesiołek bo nic innego nie zażywałam. Pamiętam jednak, że nie od razu, lecz dopiero po kilku miesiącach od zażywania. Wyregulował mi też miesiączkę, o czym już wielokrotnie pisałam.Nie pamiętam, ale Ty chyba próbowałaś wiesiołka, nie pomógł Ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
loris, właśnie poczytałam o tym oleju z wiesiołka i wydaje mi się, że też powinnam go brać, bo mam niedoczynnosć tarczycy. Czy możesz napisać, który kupowałaś, bo znacznie różnią się ceną - od kilkunastu złotych za 150 kapsułek do 50 za 30 kapsułek. Myślisz, że różnią się skutecznością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze kupuje kapsułki Gall 150 kapsułek.Ok 18 zł.Wydaje mi się, że najbardziej sie opłaca. Innych nie próbowałam, więc nie wiem, czy różnia sie skutecznością. Dla mnie ten jest skuteczny i zażywam go od około 2 lat. Zaczynam w pierwszy dzień miesiączki a kończę w 14 lub 15. Potem przerwa do okresu i znowu. Dawkowanie tak, jak na opakowania. Z tego co czytałam, to wiesiołek chwalony jest przez wiele kobiet i na wiele dolegliwości kobiecych może pomóc. Myślę, że warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dawno nie pisalam, bo jakos nie myslalam ostatnio o wlosach. telocapil bardzo mi pomaga! widze spora roznice w jakosci i ilosci wlosow wszedzie gdzie stosuje. szczerze mowiac nie wierze, ze to poprawa na stale, pewnie jakbym przestala uzywac to po jakims czasie by odrosly takie jak byly, ale i tak jestem b. b. zadowolona :) international, niezly numer z tym typkiem z bialorusi hehe, jesli to prawda, to niezla historia! pozdrawiam wszystkie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martulkaaaa
dzięki, loris :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Bardzo dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie :)Widzę,że trochę nowych nicków się pojawiło co mnie smuci, że aż tyle z nas boryka się z tym problemem. Odkąd obroniłam licencjat i przeprowadziłam do Krk trochę się zmieniło. Obecnie już czwarty miesiąc biorę Syndi 35, dobrze się po nich czuje i co najważniejsze zauważyłam, że rośnie mi trochę mniej włosków (na brodzie nie są tak bardzo widoczne). Może nie jest to jakaś cudowna poprawa ale jest lepiej. Do tego poprawiła mi się cera. Mam nadzieję,że będzie jeszcze lepiej..Tylko boje się,ze jak będę musiała odstawić to z powrotem będzie tak jak kiedyś :/ Depresiff napisałaś mi kiedyś: \"Myślę ze szukaj przede wszystkim dobrego człowieka, który ma duże serce. wtedy włoski będą dla niego niewidoczne tak jak my nie widzimy u innych wad jak ich kochamy.\" Miałaś rację :) Od prawie 3 miesięcy mam cudownego faceta, pierwszy raz w życiu otworzyłam się i powiedziałam mu o swoich chorobach.. Powiedział, że będzie mnie kochał bez względu na wszystko.. Oby to się nie zmieniło i tak było zawsze.. :) Całuję Was mocno depresiff, zwala genetyczna, suddenly, loris, ide na tory, Papryczka chili, chce sie dowiedziec Buziaki dla Was wszystkich :*:*:* Trzymajcie się cieplutko. Jak znajdę chwilę to bedę zaglądac. Teraz ciężko bo sesja idzie..Powodzenia wszystkim na egzaminach i w walce z naszymi problemami . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamtaramtaaaaaa
ta choroba powstaje czy czlowiek sie z nia rodzi ?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rodzi się cały owłosiony
nie słyszałaś o niemowlętach we włosach? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierść kota, odp. do postu kilka stron wstecz- olej z krokosza kupilam w zwyklym sklepie ze zdrowa zywnoscia. Nie jestem w stanie powiedziec, czy byl tloczony na zimno.... w zasadzie nie jestem w stanie nic wiecej powiedziec, nie zwracalam na to uwagi. Diametralna zmiane zauwazylam po roku. Co do telocapilu, to w moim przypadku - kwestia tygodni. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Idę na tory, jeśli uważasz, ze jakaś suknia jest Ci przeznaczona to po prostu ją kup i nie sugeruj się włoskami. Zawsze możesz się wydepilować nawet godzinę, czy dwie przed ślubem.Kiedy ten szczegolny dzien....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość international
ALARM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziewczyny cos sie dzieje z naszym forum - moze ktos przy nim majstruje? Znikaja poszczegolne strony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×