Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość tyryryryyryr
wy to pewnie wyolbrzymiacie ze nie wiem, jak mozna sie jasnych wloskow MESZKU na twarzy wstydzic? KAZDY GO MA to jest swego rodzaju ochrona skory, kazdy ma wszedzie WLOSKI! wystarczy sie przyjrzec;] tymabrdziej brunetki ZAWSZE maja ciemne na nogach i rekach a wy juz o jakims skrajnym hirsutyzmie mowicie kidy kobieta sie doslownie w faceta zamienia, kiedys widzialam taka babke nad jeziorem miala rude krecone MESKIE owlosienie na piersiach, nogach plecach(dol) i BRODE na twarzy. to jest chyba problem a nie jakies jasne wloski na buzi, pod swiatlo u kazdego takie widac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyryryyy - może zanim wyrazisz swoja opinię na temat kobiet, które tutaj piszą to zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj jakie obserwują u siebie objawy. Jak sie przeczyta jedna stronę z przeszło trzystu i wyraża na jej podstawie opinie to już jest dla mnie przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryryyryr
no swoja wypowiedz kierowalam do tych ktore pisaly o tym o czym wspomnialam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyryryryyryr
swoja wypowiedz kierowala do osob ktore pisaly o tym o czym ja wspomnialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daliaaaa
Hej dziewczyny jestem pierwszy raz na tym forum :) nie czytałam za dużo waszych wypowiedzi. Też mam ten problem mam 15 lat ;( meszek mam BARDZO widoczny i nie wiem co mam robić! Woda utleniona nic mi nie daje :/ Wy jak sobie z tym radzicie? Wyrywacie woskiem? ja nie długo chyba zacznę bo to mi psuje życie... nie wiem tylko od którego roku można zacząć wyrywać. Włoski po kilku wyrywaniach powinny chyba być coraz słabsze bo wyrywa je sie z cebulkami i powinny coraz rzadziej rosnąć prawda? Dziewczyny pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby to był meszek jaki ma każda osoba, nie przejmowałabym się nim. A nie jest - wiem, o czym mówię. Od dzieciństwa miałam meszek, ale z biegiem czasu (w ciągu ostatnich kilku lat) z meszku zaczeły sie robić po prostu włoski. I nie pisz mi proszę, tyrtyr, że to nie problem, bo to JEST dla mnie problem. Widzę się w lustrze i zapewniam, że nie wyolbrzymiam sprawy. Nie mam zamiaru dluże sie tlumaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... mam 16 lat... nie wiem nawet od czego zacząć... więc też mam nadmier owłosoenia ale nie jest go aż tak dużo mam białe włoski więc nie bardzo widoczne, wąsik... nogi gole co cztery pięć dni a więc chyba standardowo nie?? zrobiłam badanie na hormony z powodu bardzo nieregularnych miesiączek... mam dwukrotnie przekroczoną normę testosteronu... dostałam tabletki na wywołanie miesiączki i jakieś antykoncepcyjne... ale lekarz kazał mi zrobić usg nadnerczy... bardzo bym prosiła żeby ktoś mi wyjaśnił po polsku po co mam to zrobić... lekarz mówił w swoim medycznym języku i nic nie rozumiem... jeśli będzie coś nie tak z tymi nadnerczami to da się to wyleczyć?? czy jest możliwe by wszystko było z nimi ok a od tych tabletek które mam hormon wrócił do normy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarunia_emo...Nadnercza to takie małe dwa organy w pobliżu nerek i wydzielają one między innymi androgeny (czyli męskie hormony.Testosteron, który masz w nadmiarze, to też męski hormon). W organiźmie każdej kobiety są wydzielane męskie hormony, co nie jest niczym dziwnym. Jednak, jak zaczyna ich być za dużo, to robią się z tego różne nieprzyjemności, takie, chociażby, jak hirsutyzm (czyli nadmierne owłosienie ciała). Jeżeli z nadnerczami coś jest nie tak (np., występuje guz, wrodzony przerost nadnerczy, zaburzenia genetyczne), to wtedy wydzielanie androgenów zostaje zachwiane i są one produkowane w nadmiarze. Jednak zaburzenia pracy nadnerczy, to jeden z wielu czynnikow, które mogą wpływać na nadprodukcję testosteronu. Dlatego Twój lekarz chce sprawdzić, czy mają one coś z tym wspólnego. Tabletki mogą Ci wyregulować występowanie okresu. Tak było w moim przypadku. Przed braniem tabletek miałam miesiączkę raz na parę miesięcy, a teraz, co miesiąc z 1-2-tygodniowymi opóźnieniami. Jednakże, to był mój przypadek, a każdy organizm reaguje inaczej. Tylko,czy 16 lat, to nie za wcześnie na leki hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najpierw podejrzewał u mnie tą chorobę z jajnikami ale potem się okazało że jajniki są ok... idę na usg nadnerczy w piątek po tym badaniu będę wiedziała czy mam hirstutyzm czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo może zapytam inaczej... jeśli będzie z nadnerczami wszystko wporządku to znaczy że nie mam hirsutyzmu tak? i że to nie od tego mam podwyższony testosteron?? może u mnie też będzie tak jak u ciebie że po tabletkach się unormuje hormon, też mam miesiączkę raz na nparę miesięcy to pierwsze tabletki jakie będę brała... a jeśli coś będzie nie tak to przez te nadnercza i mam hirsutyzm??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarunia_emo...to, czy masz hirsutyzm czy nie, to się stwierdza przed badaniami, bo hirsutyzm, to jest widoczna sprawa (masz owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn, czyli broda, wąsik, owlosienie na klatce piersiowej, udach, pupie. Ponadto, owłosienie to jest czarne i grube). Lekarz szuka przyczyny dlaczego to owłosienie występuje i jedną z takich przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne (czyli, na przykład, podniesiony testosteron). Później szuka się przyczyny tych zaburzeń, a przyczynami mogą być: zaburzenia pracy jajników, nadnerczy, tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarunia_emo...to, czy masz hirsutyzm czy nie, to się stwierdza przed badaniami, bo hirsutyzm, to jest widoczna sprawa (masz owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn, czyli broda, wąsik, owlosienie na klatce piersiowej, udach, pupie. Ponadto, owłosienie to jest czarne i grube). Lekarz szuka przyczyny dlaczego to owłosienie występuje i jedną z takich przyczyn mogą być zaburzenia hormonalne (czyli, na przykład, podniesiony testosteron). Później szuka się przyczyny tych zaburzeń, a przyczynami mogą być: zaburzenia pracy jajników, nadnerczy, tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daliaaaa
kupiłam sobie wosk veet. Wyrwałam. Nie wyrzymała. BOŻE JAKIE TO FAJNE UCZUCIE NIE MIEC ANI JEDNEGO WŁOSKA POD NOSEM!!! już zapomniałam jak to jest xD wyrywanie praktycznie wogole mnei nie bolało. czerwieniła mi sie skóra przez około 5 min. żadnych chrostek. NIC! boże ale sie ciesze! hm... tylko mam nadzieje ze nie bedą coraz mocniejsze :( no cóż najwyżej jak bede starsza zrobie sobie laserem... Słyszlam ze po kilku zabiegach włoski nie rosną! to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha... lekarz nic mi nie powiedział że mam hirsutyzm... szukał tylko przyczyny tego że mam tak dużo testosteronu... najpierw podejrzewał jajniki ale po badaniu okazało się że są wporządku... wiesz ja od jakiś dwóch lat leczę się na nadczynność tarczycy ale już od roku wyniki są w normie ale wciąż muszę brać tabletki... myślisz że podwyższony testosteron może być przez tarczycę?? w końcu to ona jest odpowiedzialna za hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płyń po prąd...to znaczy że podwyższony testosteron nie musi oznaczać hirsutyzmu?? skoro lekarz nie powiedział mi nic o tej chorobie to znaczy że jej nie mam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarunia_emo...Właśnie tak, jak napisałaś-podwyższony testosteron nie oznacza hisutyzmu. Jednak jeśli będzie się on utrzymywał na tak wysokim poziomie, to może dopowadzić do hirsutyzmu, bo testosteron jest, między innymi, odpowiedzialny za porost włosów na ciele. Na razie jesteś młodziutką kobietką i zaczął się u Ciebie dopiero boom hormonalny, więc bardzo dobrze, że lekarz próbuje Ci zbić ten testosteron, bo jeśli doprowadzi go do normy, to jest szansza, że nigdy u Ciebie nie wystapi hirsutyzm (o ile przyczyną miałby być sam testosteron). Tarczyca, co prawda,nie wydziela testosteronu, ale wydziela inne hormony, zwane: trójjodotyronina (T3) i tyroksyna (T4). Testosteron jest wydzielany przez nadnercza i jajniki. Jednak, jesli hormony tarczycy są zaburzone, to wpływają one na cały układ hormonalny i poprzez to moga zaburzyć wydzielanie innych, takich, jak testosteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
płyń pod prąd... dziękuję ci za wyjaśnienie mi tego wszystkiego ;* jajniki mam wporządku dostałam tę DIANĘ te tabletki... ten lekarz powiedział że te tabletki powinny mi unormować testosteron... mam nadzieję że one wszystko poukładają z tymi hormonami... jeszcze tylko w piątek usg nadnerczy... mam nadzieję ze będą wporządku... jeszcze raz bardzo ci dziękuję ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie chce straszyć, ale diana to może bardziej namieszać.Kiedyś ufałam bardzo lekarzom i kiedy lekarz przepisał mi diane to byłam pewna, że tak ma być. Teraz , po tylu latach, majac doświadczenie i po przeczytaniu tylu negatywnych wypowiedzi o diane nie zażyłabym nigdy tych tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezatka19
hej jestem nowa witam was!! chociaz naleze jeszcze do innego forum ;''owlosionych'' i tam mi jedna dziewczyna poradzila zeby wlosy na rekach rozjasnic rozjasniaczem z woda utleniona 18% ...a ja na razie mysle o zwyklej farbie do wlosow (na rece) bo ta mieszanka co ona ja robi to podobno chlernie piecze ,,i sie boje .. a wy kochane co robicie z ciemnymi wlosami na calych rekach i udach!!!?? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daliaaaa
hm... dzięki że któraś z was odpowiedziała na moje pytanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarunia_emo... Nie ma sprawy. Cieszę się, że mogłam Ci pomóc :). Jeśli chodzi o Diane, to jest ona zazwyczaj przepisywana przez lekarzy. Mnie też właśnie ją przepisano i to ona mi wyregulowała miesiączki. U mnie nie wywołała żadnych skutków ubocznych oprócz obniżenia samopoczucia. Jednak lek ten ma bardzo negatywne opinie na zachodzie i wiele dziewczyn na niego narzeka. Może spróbuj pójść jeszcze do innego lekarza. Tak czy inaczej, życzę pomyślnych wyników na usg nadnerczy i żeby ten testosteron spadł do odpowiedniego poziomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daliaaaa...Teoretycznie ośrodki depilacji laserowej podają, że po wykonaniu kilku zabiegów włosy powinny przestać rosnąć w ogóle. Jednak w praktyce przedstawia się to trochę mniej kolorowo. Miałam 6 lub 7 zabiegów depilacji laserowej na wąsik i brodę i wciąż wlosy rosną. Podobno nie są to te same włosy, które zostały zniszczone, tylko nowe. U mnie efekt depilacji utrzymuje się około 2 miesięcy. Po czym zaczynają rosnąć pojedyncze ciemniejsze włosy, które atakuję pęsetą, a jak robi się coraz tragicznej, to idę na laser. Mimo wszystko, jest to na razie najskuteczniejsza metoda depilacji jaką znam. Laser, na którym bylam to laser diodowy Lightsheer. Najważniejsze, żeby przed jakimikolwiek zabiegami wyregulować sobie hormony. Jednak, jak czytałam na innych forach, nawet dziewczyny z ustabilizowanych układem hormonalnym obserwują odrost włosów po 2 latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! jestem pokluta jak sitko ale wstepnie nie mam dobrych wiesci na temat terapii przeciwko hirsutyzmowi... Obecnie uskuteczniamy z moim facetem maraton po lekarzach. Nie jednak z powodu hirsutyzmu a z powodu malzenstwa - zastanawiamy sie calkiem serio nad tzw. wstapieniem w zwiazek. A ze krok to powazny, postanowilismy to i owo posprawdzac - od kwestii podatkowych po medyczne. Niemieccy lekarze, okazuje sie, podchodza w tej kwestii MEGA powaznie i takim oto sposobem mamy zabukowane terminy we wszystkich mozliwych przychodniach na nastepnych kilka tygodni... Tak i oto trafilismy (w zasadzie przez przypadek - po prostu klinika najblizsza od domu) na specjalistow z wyzszej polki. Juz na wstepie zdiagnozowano u mnie hirsutyzm (choc jeszcze nie zdazylam o to zapytac) - od razu, optycznie. 15 minut pozniej mialam juz pierwsze badanie krwi. Wczoraj wyniki: IDEALNE, zadnego podwyzszonego testosteronu, tarczycy, braku estrogenow czy czegokolwiek innego - nic. Testosteron badalam sobie tez wczesniej jeszcze w Polsce, w liceum i tez bylo wszystko idealnie. Mam miec jeszcze cale multum innych badan \"na wszelki wypadek\" ale lekarze sa przekonani, ze moj hirsutyzm nie ma podloza hormonalnego. Z jednej strony ciesze sie, ze mam hormony podrecznikowo idealne. Z drugiej - nie ma zadnego ratunku na hirsutyzm. Zadne ziolka, zadne hormony - pytalam o wszystko. Tzn. hormony moglabym dostac ale one pomagalyby tylko (jesli wogole) w czasie ich zazywania. Zaraz po odstawieniu problem by wracal (czylli dokladnie to samo, co mi powiedzial lekarz w Polsce). Jedyna rada to laser, uwazaja. Medycyna hirsutyzm ma w nosie, jak mi powiedzial wspolczujaco lekarz. Cytuje: \"przemysl medyczny dokonal w ostatnich latach o wiele wiecej postepow niz medycyna\". I nie zanosi sie na poprawe 😭 😭 😭 😭 😭 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plyn pod prad: dziekuje za obszerne wyjasnienia. To, co napisalas o testosteronie i palmie, brzmi przekonywujaco. Myslisz, ze mogloby mi to pomoc? (testosteron mam w normie) Mam jednak powazne pytanie: czy mozna to zazywac w okresie ciazy/karmienia tudziez w czasie starania o dziecko? Nie sadze, zeby taka informacja byla zalaczona na ulotce - wszak to bylo-nie-bylo perparat dla mezczyzn i chyba na opcje ciazy nie byl testowany... Rozumiem, ze trzebaby to bylo lykac dozywotnio? Pomoglo to juz jakiejs dziewczynie czy to na razie po prostu hipoteza? Loris: ziola tez moga miec skutki uboczne. Taki dziurawiec na przyklad - nie wolno go zazywac dlugo ani wychodzic po nim na slonce. Co do aspiryny i panadolu zgadzam sie z Toba i sama nie lykam - to pierwsze szkodzi mi na zoladek a to drugie uwazam za bezsens: jak cos boli, trzeba isc do lekarza a nie truc sie chemia. Na bolesne okresy pomaga mi bardziej rumianek (=rozkurcza) + ewent. czekolada & czerowne wino a nie farmaceutyki :-p :-D fffffff: mnie sie w Heidelbergu podobalo ale tak na jednodniowy wypad. Mieszkac bym tam na stale tez bym nie chciala... Sami studenci (=tani konkurencja na rynku pracy) i turysci. E.l.f.a- widzialam, wydaje mi sie, chyba w jakiejsc aptece, ale nie jestem pewna. Co fakt, to fakt, na facetach w takich kwestiach polegac raczej nie mozna :-p Moj uznaje tylko 3 rodzaje kosmetykow: mydlo-szampon (dwa w jednym), paste do zebow i krem Nivea wzgl. Florena. A wszystko to mozna dostac na stacji benzynowej :-p Mam dokladnie to samo co Ty: obsesyjnie wyrywam wloski z brody - uzywam do tego celu lusterka powiekszajacego (i to najlepiej pod slonce!!!), bo chce je wyrwac zanim beda widoczne w normalnym lusterku a potem chodze cala kostropata 😡 Nie znalazlam na to zadnego sposobu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się ,że pijąc dziurawiec nie można wychodzić na słońce. Np. szałwi tez nie można nadużywać. Ale od tego jest np.internet, żeby sprawdzic sobie dane ziółko pod względem właściwości i skutków ubocznych.Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z opiniami, zeby sitosterole, czy fitosterole były szkodliwe dla zdrowia lub miały jakieś skutki uboczne.A czytałam na ten temat dużo. Jest wiele ziół, które nie mają żadnych skutków ubocznych.Mnie jak coś boli lub bierze mnie przeziębienie to najpierw próbuje leczyć się sama domowymi sposobami i jak na razie lepiej na tym wychodzę, niż kilka lat temu, kiedy szłam do lekarza przy jakiejś dolegliwości.Antybiotyk zażywałam ostatnio z 5 lat temu.Właściwie, jak pomyślę, to przy żadnej dolegliwości lekarz mi nie pomógł , poza przeziębieniem, kiedy wypisywał mi antybiotyk, przechodziło a za miesiąc znowu byłam chora i znowu wracałam po antybiotyk. I tak w koło.No, cóż- mam negatywne doświadczenia zwiazane z lekarzami i jak dodatkowo słyszę negatywne opinie o lekarzach to po prostu myślę sobie, że nie warto do nich chodzić. Choć zdaje sobie sprawę, że czasami wizyta jest niezbędna lub może uratowac życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie zaczynała żadnego leczenia, skoro planujecie dzidziusia.Być może uda Ci sie zajść w ciążę bez żadnego problemu.Skupiłabym sie na Twoim miejscu na ślubie .To jest tylko moje zdanie, ale ja właśnie tak bym zrobiła na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) to znów ja :-) Pewno robie sie nudny ale jesli jest tu jakas szczupła dziewczyna z okolic Bielska-Białej to zapraszam na moje gg 5631560, ja naprawdę lubie tego typu urodę ( może to troche dziwne ale cóż juz tak mam :-) dlatego głowa do góry dziewczyny !!! Pozdrawiam ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
international - jedziemy na tym samym wózku. też mam przebadane wszystko co możliwe, krew pobierana x razy - i wszystko idealnie, nie ma sie do czego przyczepic, a juz najmniej do testosteronu. no i czuje sie jak Ty - z jednej strony ciesze sie, ze wszystko pracuje i jest ok, a z drugiej, gdyby cos wykryli i zaczeli leczyc, to moze bylaby jakas szansa... moze nie na pozbycie sie tego co jest, wiadomo, ale na to, ze tego paskudztwa nie bedzie wiecej. na razie jestem bezsilna. :( a czy pytalas o vaniqe? http://leki-informacje.pl/indeks,show,2,344,vaniqa.html w PL nie mozna jej dostac, ale wiem, ze dziewczyny w Niemczech ja sprowadzaja poprzez apteki. jako ze mieszkasz w Niemczech, moze latwiej Ci bedzie ja zdobyc? u mnie jest jeszcze prawdopodobienstwo, ze to przyczajony albo rozwijajacy sie (we wczesnej fazie) PCO. moja lekarka uzyla stwierdzenia, ze \"czasem PCO sie tak kluje\". za miesiac sie dowiem co i jak. uslyszalam tez, ze moje mieszki wlosowe sa maksymalnie, nadmiernie wrazliwe na testosteron. nadwrazliwosc. no i co? przeciez nie ma tego jak wyleczyc :( co do hirsutyzmu spowodowanego PCO, to powiedziala tez, ze najlepiej sprzwdzic czy wszystko z hormonami i jajeczkowaniem w porzadku starajac sie o dziecko. jesli zajdzie sie w ciaze gladko i szybko ;) tzn., ze jakos to wszystko funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×