Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość lovelaska 89
gadalam wczoraj z mama i powiedziala mi ze moge to miec dziedziczne bo 2 moich braci i ojciec sa mocno zarosnieci z tym ze bracia maja czarne wlosy a tata jasne wiec u niego tak to nie rzuca sie w oczy, no dobra moze i dziedziczne, ale jakbym miala dziedziczne to bym miala chyba hormony wporzadku nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Jak jest dziedziczne to wcale hormony nie muszą być niskie twoi bracia i ojciec mogą też mieć podwyżony androstendion i 17- OH-Progesteron, tylko u nich jako facetów objawy są powiedzmy nie do odróżnienia bo każdy mężczyzna ma męskie owłosienie i w przypadku mężczyzn to nie sieje takich szkód w oganiźmie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Mnie pomagały plastry. Nie czułam się źle jak na diane i pomagało. Teraz gdy odstawiłam widzę jak broda kiełkuje, nic tylko naprawdę iść po sznur. Nie ze względu na same włosy, ale z tym się wiąże brak pracy, strach i takie tam (bo jak jakąś znajdę to niby jak uniknąć kontaktu z ludźmi). Szkoda słów. Muszę się znowu położyć do szpitala, bo jakoś podejrzewam, że to nie jajniki u mnie nawalają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
czyli mozliwe ze mam to dziedziczne mimo ze hormony sa moje podwyzszone... hmm czyli moze byc tak ze mimom ze hormony sa wysokie to jest ze mna oki, i nie mam sie co maretiwc ze np cos mi tam dolega i dlatego mam wlosy? czyli moge byc zdrowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karo_la
Witam! Szukam modelek! Usune zbedne owłosienie na stałe w ramach praktyki za darmo. Zabiegi wykonuje pod okiem fachowca z 30 letnim doświadczeniem. KRAKÓW! Wiecej informacji udzielam pod nr tel. 798 619 711

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika20lat
hej dziewczyny czy ja dobrze zrozumiałam? tylko po dianie włosy mniej rosną?a po yasmin tylko wolniej odrastaja? myślałam że taletki to wyregulują i jednak tych włosków będę miała niej i nie będą one takie czarne i twarde :/ załamałam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika20lat
jestem juz po wizycie babeczka mnie zbadala i obejrzała i stwierdzila na bank zespol hiperandrogeniczny z tym ze bylam u niej na NFZcie i ona tam niby jako ginekolog pracuje a prywatnie jako endokrynolog-ginekolog.wiec musialam sie do niej zapisac bo tutj ona mi nic nie powie dopiero tam zleci diagnoze i przyczyny.Wiem ze bedzie mnie to kosztowało i dlatego prosze napiszcie jakie badania wam przepisali na poczatku lekarze zebym nie musiala isc do niej ona mi znow cos przepisze ja zabule i potem znow to samo. mam juz zbadany testosteron dhea-s, lh i fsh oraz androstendion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dość, mam dość tych pierdolonych włosów, mam brode jak skrzat kurwa, coraz dłuższa, gorsza. Mam dość, marze o śmierci, tylko jej chce. Kurwa mać poco się tacy ludzie rodzą, po cholere się tacy ludzie rodzą jak ja kurwa mać. Poddaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym jeden dzień w życiu poczuć się jak kobieta, pewna siebie, piękna. Radosna, gładka. Raz w życiu a potem mogę umrzeć, bo nie zniosłabym takiego gnicia w pod płachtą najohydniejszych szmat które zakryją ten syf , to co mam na mordzie. Czasem patrze na ludzi bezdomnych, żuli wiem że tak skończe, bo nie mam siły kurwa żyć. Pseudo kobieta, aseksualna wesz. Ohyda, mam dość, mam po prostu dość. Nigdy nie ubiorę bikini i nie pójdę ze znajomymi na basen, beztrosko, nie ubiorę sukienki na ramiączkach bo małpy nie chodzą w sukienkach. Chce zdechnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika20lat
naddia prosze nie pisz w ten sposob :( kazda z nas zna Twoj ból ale to nie od nas zalezy to co niestety mamy :( nie ma idealow.jak nie te wlochy moglybysmy miec inne problemy choroby itp. pozostaje nam byc cierpliwym i sie leczyc :( probowac. mnie te wlosy tez przerzaja czuje do siebie czasem obrzydzenie ze kobieta tak wygladac nie powinna.nie znosze jak ktos mnie dotyka po skorze bo boje sie ze wyczuje szorstkosc i te wlosy.przez to zamknelam sie w sobie. ale nie zmienie tego.moja kolezanka ma ta sama chorobe i powiedziala ze wyleczyla sie z tego bolu jak ktos ja naprawde pkochal nie zwazajac na to czy jest super gladka czy nie.akceptacja to pewnie najlepsze lekarstwo.latwo sie pisze trudniej wykonac.wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
nadia ja mysle podobnie wyszlam z lustereczki na dwor spojrzalam na ryj i sie zalamalam czarne dlugie wlosiska cala morda porosnieta wstyd jak ch..uj slonce swieci jak glupie, wszystko widac teraz kazdego 1 wloska masakra;/ nic mi nie wychodza te wlosy po tym laserze jeszcze.. wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, zwłaszcza kiedy przyświci słońce i nie prawdą jest że każdy ma meszek, przyglądam się dziewczynom, naprawdę bardzo rzadko, bardzo rzadko widuję dziecwczyny z meszkiem nie mówiąc już o włosach, jezu dziewczyny jakbyście zobaczyły moja mordę, nie wiem czy można wyglądać gorzej, jest tak coraz gorzej że nawet sfotografować bym to mogła ciekawa jestem jakie zostanie podjęte leczenie, czy zarypana diane, czy jakiś inny syf mi się myśli -plastry, do tego albo propecia - ciekawa jestem czy by to przeszło taka kombonacja czy to w ogóle ma sens chciałabym mieć już 60 lat i umrzeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovelaska a ty na twarzy się laserowałaś? Ja na brzuchu. Wiecie co... a ja myślę, że to nie te włosy nas tak dobijają (one też), ale najbardziej boimy się reakcji ludzi. Ja jak sobie pomyślę, że ubiorę gluzkę z dekoldem i popatrzą na mnie znajomi, czy jakaś dalsza rodzina i co...pomyślą sobie, ale ona ma włosy na klacie. A jeszcze zeszłego lata nie miałam :( i pokupiłam sobie bluzki poodkrywane. I tego lata zamierzam w nich chodzić. Jedno co sobie postanowiłam, to na pewno nie bede sie na siłę przykrywać. Kilka wlosów wyskubie, reszte zostawie - przypudruje. Pojde na solarium beda mniej widoczne moze i chu*** :) Wiem, że jak odstawie androcur to problem powróci, lekarz mnie uswiadomił, bo przyczyną mojego hirsutyzmu jest niedobór białka wiążącego androgeny a to niestety wada genetyczna. Kiedyś miałam tylko wąsy, ale to żaden problem jak dla mnie. Woskuje się w domu plastrami. Boli, bo boli, ale jeden problem z głowy. Wiecie jakie jest moje największe marzenie? Wygrać w totka i kupić laser:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie, flutamid a finasteryd? Nie wiem czy na dzień dzisiejszy mam jakiekolwiek marzenia. Całe życie z tym jestem, żeby chociaż jako dziecko, ale nia, włosy od zawsze, teraz odczuwam to bardzo mocno, z wiekiem coraz gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super link Cześć dziewczyny. Czy słyszałyście może o leczeniu hirsu Wierzbownicą lub Palmą Sabatową ???? jest składnikiem w tabletkach dla facetów - Prostanit czy Prostatan ale czytałam że może być również stosowany przy naszych dolegliwościach . Tonący brzytwy się chwyta :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziajka czeko czeko
Hej chciałabym się was zapytać czy badania prolaktyny robiłyście z obciążeniem czy sama prolaktyna? Czy dzień badania ma znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziajka czeko czeko
anybody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Mam pytanie czy słyszałyście, lub miałyście styczność z elektrolizą typu blend? Ponoć jest dobra, lepsza niż inne elektrolizy, ja obecnie robię rozeznanie i chyba sie zdecyduje na ten blend. Mnie chodzi o brodę i kąciki ust. Policzków i baczków nie ruszam, mam jaśniutkie miękkie włoski, włosy noszę rozpuszczone to nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Pozwolę sobie na odniesienie do tegoż to artykułu: Kilka lat temu.. .. spotkałam się w prasie z dramatycznym listem młodej dziewczyny, bardzo cierpiącej z powodu nadmiernego owłosienia. Szczególnie skarżyła się na nogi. Nie potrafiła sobie poradzić z usuwaniem włosów, bała się depilacji przez wyrywanie a codzienne golenie mijało się z celem. Miała z tego powodu poważny kompleks, czuła się osamotniona, wstydziła się wyjść na plażę. Ogólnie rzecz biorąc przeżywała dramat. Nie miała pojęcia jak sobie poradzić, nie miała pieniędzy na profesjonalne zabiegi kosmetyczne, rozpaczliwie szukała pomocy........ Okazało się, że tematyka nadmiernego owłosienia u kobiet jest bardzo złożona i musiałam sięgnąć do literatury fachowej,z dziedziny endokrynologii, gdzie spotkałam się z terminem: hirsutyzm...... cały post znajduję się tutaj: http://depilacja-krokosz.blogspot.com/2011/01/kilka-lat-temu-spotkaam-sie-w-prasie-z.html Mam nadzieję, że to rozwiąże Wasze problemy. Życzę wam tego z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne podziękowania za wskazówki :) zaraz jutro rano wyruszam na poszukiwania i jak tylko uda mi się zakupić to napewno potestuję.Wiem że efekty sa widoczne z czasem, ale napewno warto wypróbować. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> monika: kazdy organizm jest inny i trudno powiedziec, czy yasmin Ci pomoze, czy nie. Mnie ( i nie tylko mnie) nie pomogl wcale ale byly na tym forum chyba ze dwie dziewczyny (jesli sie nie myle), ktorym pomogl. Jak chcesz - probuj. Wierzbownica, palma, krokosz - bylo to walkowane jakis czas temu na forum, przez wiele wiele stron (nie pamietam numeru stron, wiec nie podam :-/ ) Skutek zaden. Szukalam informacji o krokoszu na stronach niemieckich i rosyjskich (zawsze sprawdzam nowinki w kilku jezykach aby miec pelna informacje) i nie znalazlam nic na ten temat. Skoro na polskich forach byl sceptycyzm a nie efekt "hurra" a na niemieckich i rosysjkich ani slowa, to jestem ostrozna wobec tych wynalazkow. Jaka substancja z oleju z krokosza mialaby pomagac? Jesli linole, to jest ich duzo rowniez w naszym poczciwym oleju lnianym - byloby to tansze i pewniejsze - olej lniany jest w naszym rejonie swiata bardziej znany i ma w zasadzie same zalety. Poza tym w razie nieskutecznosci na wlosy moznaby go po prostu zjesc do salatek :-p -> misteriosa: fajny link. Tylko co z niego wynika? Ja mam hirs idiopatyczny i jak mam niby blokowac te zafajdane bialko? Tego juz nikt nie umie powiedziec :-/ -> naddia: czasem dobrze jest sie wyzalic, a to forum jest wrecz (miedzy innymi) po to powolane :-p Ze swej strony moge tylko zapewnic, ze jak sie ma stabilna prace, ktora sie lubi, mezczyzne, ktory kocha i akceptuje a seks daje duzo radosci, to wlosy przestaja byc dramatem a sa jedynie uciazliwa cholera (nie pierwsza i nie ostatnia w zyciu). I choc ich od tego niekoniecznie ubedzie, to i tak jakosc zycia juz sie radykalnie poprawia :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
tak twarz ale nie tylko jeszcze sutki i brzuch.. ale cos mi nie wypadaja za bardzo, moze po 2 zabiegu bedzie lepiej, oby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nadia nie mow tak ,wiem co czujesz ,chociaz nie mam owlosionej twarzy , ale mam strasznie owlosione rece i nogi! ,mam synka meza i tylko 20 lat ,a cialo jak 60 latka!! tez nie mam ochoty zyc ,waze 80 kg 1.65 cm mam ochydny cellulit ,wielki brzuch jak schudne bede miala luzna skore ,na operacje mnie nie stac ani na laser ,rozstepy mam wszedzie..zylaki mi sie robia! a niedlugo mam chrzest ,2 sluby ..mam ochote strzelic sobie w leb ale mam rodzine kochanego synka i meza ktory mnie akceptuje .tak! uwierz jak cie ktos pokocha to ma w d..jak wygladasz.. co wiecej mam napisac? pozatym ze caly rok chodze w tunikach i dzinsach.nie chce mi sie zyc ,nad wode nie jezdze ,duze sie latem w spodniach do kostek ciesze sie nawet ze nie mamy kasy na wyjazd nad morze bo i tak nie pojade.. zyje dla mojego 3 letniego szkraba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktorej z was laser dal efekty ? chodzi mi o rece albo nogi? naprawde jest do dupy?? ja juz prawie przestalam golic nogi ,mam dosyc gdyby nie te uda to jeszcze.. dzis kupilam farbe na rece.. a co z tymi piglkami ?ja bralam nowynette a teraz kontracept i mi sie zylaki robia ,po za tym wlosy takie same! moze na sutkach zniknely troche.. podobno przy nadwadze dzialanie slabnie no super..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja się ciesze że znalazłyście wspaniałych, kochających mężczyzn. Ale ja nie chce czekać na ten cud że dzięki mężczyźnie ja siebie pokocham, ja chce siebie akceptować mimo wszystko, a będę się jedynie akceptować jeśli pozbędę się tych włosów. Mój świat zaczyna wirować i obracać się wyłączne wokół włosów, niestety mam obowiązek wyglądać dobrze, a nie wyglądam, jest coraz gorzej, tak twarzy nie miałam nigdy obrośniętej, jestem gotowa leczyć się czymkolwiek, byle choć pomogło na twarz. Jestem załamana, mam wrażenie że każdy widzi. A z faceta dobrowolnie zrezygnowałam, nie mam zamiaru nikomu dupy zawracać swoimi problemami, kompleksami, jest masa innych pięknych fajnych dziewczyn, niech one budują zdrowe związki, rodzą dzieci- przynajmniej nie będą przekazywać złych genów. Ja się pogodziłam z tym, a z czym innym się nie pogodzę, jedynie umierając. Nie wyobrażam sobie być z facetem, każde ma swoje lata, potrzeby i jakieś podchody do siebie stosować bezsens. Mi tak dobrze, samej, przynajmniej nie muszę ,,wiedzieć,, że jestem pseudokobietą a facet nie będzie musiał z tego powody cierpieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przytyłam znów kilo, stopka nie aktualna. Biorę się za siebie bo dupę mam jak dwie bułki okrągłe, zupełnie takie gabaryty do mnie nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sądzę, że jak byśmy miały nadmiar kasy to i hirsutyzm nie byłby nam taki straszny. Wizyty u endokrynologów. Zabiegi laserowe. I nie byłoby zastanawiania czy 4 zabiegi wystarczą. Tylko chodziłybyśmy do skutku. A mi nawet na wosk żal, bo 10 zł plastry kosztują a całych nóg nimi nie zrobie bo nie wystarczy ich. International - ten link to taka ciekawostka, ostatnio rozmawialam z kolezanką, ktorej tez włoski rosna i ona w ogole nie miala pojecia o zadnej z przyczyn. Rosną wyrywa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×