Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość broda mechowata
Ja nie mogę brać verospironu bo mam przeciwskazania. Verospiron nie obniży hormonów: on sprawia że skóra jest przyblokowana na nie, bo on blokuje receptory andogenowe i testosteron jest w nich mniej aktywny. Podobnie androcur i flutamid. Tabletka antykoncepcyjna obniża hormony. Albo sterydy (ale mają efekty uboczne jak np tycie). Finasteryd obniża aktywną formę testosteronu (DHT). Te dziewczyny którym podobno włosy nie odrosły po laserze i co tu piszą to wszystkie stosowały antykoncepty i miały problemy tylko ze strony jajników. A te którym włosy nadal odrastają to pewnie jest albo bardzo duża nadwrażliwość na niskie androgeny albo androgeny po tabletkach są nadal dość wysokie (powyżej połowy normy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
ładnie to nazwali: zabiegi przypominające a w istocie oznacza to przyznanie że owłosienie jednak odrasta hehe pewnie w przypadku hirsutyzmu po bardzo dużej ilości zabiegów może nawet na pewien czas się poprawić ale potem w koło macieju czyli jak to nazwali ładnie zabiegi przypominające i ja myślę że w przypadku hirsutyzmu to będzie częściej niż raz na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
kurde teraz juz nie wiem co myslec czy sa jakies szanse czy stosowac tylko ten laser czy dolaczyc do lasera yasmin;/ .. czyli verospiron co mi daje? skoro nie obniza hormonow to w sumie on nic nie daje, czy daje to ze wloski wolniej rosna, a no yasmin obniza hormony czyli pewnie tez wloski wolniej rosna, ale na efekty trzeba pewnie dlugo czekac i truc sie ladny kilka m-cy nimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broda w takim spadku uważasz że to to co? co może powodować hirs ? w ogóle dziękuje za uwagę, skąd ty to wszystko wiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wiem to z portali medycznych z udzielanych przez lekarzy odpowiedzi pozatym mam studia powiązane z medycyną pozatym zmusiły mnie do tego objawy jakie mam :/. Łysienie, pryszcze i włochy i jeszcze potliwość. Nie wiem co powinnaś zrobić lovelasko: większa szansa na powodzenie jest jak się zażywa tabletki antykoncepcyjne. Ale 100% sukcesu nic nie gwarantuje. Pozatym ma to sens jak zamierzasz je brać do menopauzy, bo jak się po nich poprawi to po odstawieniu wszystko wraca nawet z nawiązką. Podobnie jest z verospironem on ma spowodować że skóra nie będzie tak wrażliwa na te hormony, wzmocnić efekt tabletek cofnąć objawy ale nie na każdego działa. A efekty uboczne tych tabletek i verospironu to dość częste oddawanie moczu. Ponadto jak każde tabletki nie są obojętne dla wątroby i mogą powodować nieznaczniy wzrost prawdopodobieństwa raka sutka ale z drugiej strony obniżają prawdopodobieństwo raka jajnika i prawdopodobnie też jelita grubego. Dlatego musisz to przemyśleć i sama podjąć decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
hmm nie zamierzam brac do menopauzy zadnych takich lekow chyba ze bede zmuszona do tego jakos bardzo, ale teraz nie zamierzam, skoro to wszystko pic na wode i one nie pomagaja to szkoda sie truc, nie potrzebnie tylko dalam 100 zl na nie i teraz sobie leza, no ale trudno. usg jajnikow mialam robione i nie wyryto pcso, wiec nie wiem czy to od nadnerczy czy poprostu taka jestem owlosiona i tyle. wyniki sa niby w normie to moze nie powinnam sie bardzo jakos tak sresowac bo nie sa one poza norma jakos szczegolnie bardzo, no ale tak jak mowisz jak jest ponad polowa normy to juz hirsutyzm, szkoda ze lekarze i kosmetyczki o tym nie informuja. i w sumie nie wiem czy isc do tego lekarza czy nie z tym wynikiem co kazal zorbic badanie na prl i 17-oh, no bo skoro sie nie lecze to w sumie po co tam pojde;/ a na jajniku mam miesniaka 2cm w ogole apropo tego usg :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Ja ze swojego przykładu powiem że nie leczyłam i teraz mam łysienie i coraz gorszy hirsutyzm, z wiekiem androgenizacja nieleczona postępuje, włosów jest więcej i więcej i w coraz to nowszysch obszarch i coraz silniejsze. Teraz jestem poprostu do leczenia zmuszona bo objawy są bardzo poważne. Pozatym przy podwyżonych hormonach pcos pojawia się z czasem u jednych prędzej i to że się nie ma pcos nie oznacza że się w przyszłości nie pojawi. Takie osoby powinny się co pewien czas kontrolować pod katem pcos. Zwłasza jak są nieregularne miesiączki. Bo nieleczone pcos może prowadzić do raka endometrium. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_wielotorbielowatych_jajnik%C3%B3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
akurat co do meisiaczek do mam je regularne:) a owlosienie to chyba mam ciagle takie same tzn ciagle w tych samiych miesjach chyba nigdzie nie rpzybylo tylko mialam mecha i glupia bylam ze wszystki mech wszedzie golilam i przez to jest gorzej bo go golenia sie wlosy wzmacniaja jest ich wiecej sa czarne w wiekszych obszarach. narazie nie bede najwyzej brala tych hormonow zobaczymy z biegiem lat co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
włosy się wzmacniają od hormonów a nie od golenia pozatym gdyby nie hormony to by mchu nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
to czemuy byl mech a jak zaczelam go golic to jest busz?? wlosy na plecach tam na dole nie ruszam od urodzenia i mam dlugie ale cienkie jakos od hormonow nie zorbil sie z nich busz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
kobieta ktora wykonuje dpielacjie pisala mi ze powinnam chodzic na laser i elczyc sie bo laser usunie tylko skutek a nie przyczyne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajaca...
hej dziewczyny, ja biore miesiąc diane (hihi a miałą nigdy tego nie brać, no ale narazie wole to niż finasteryd) i jest niby lepiej bo już cera mi się troche poprawai ale nie wiem czy to od hormonów czy od ziól i diety chociąz wydaje mi się ze diata nie wiele daje..włosy mi już nie wypadają :D to od tej magicznej wcierki. Ja troche żałuje że przrwałam wczesniejszą kuracje bo moze włoski by mi się tak nie wzmocniły i nie zaczełabym łysieć. Ja zaczynam depilacje laserową od małej partii ciała i zobaczejak bedzie działa w połaczeniu z anty. Miałam robić całe nogi ale szkoda kasy wydam na moja edukacje :) Rok temu robiłam na łydki ale tylko dwa zabiegi no imam pare łysch palacków, przerwłam bo po co marnować kase jaki i tak by odrosły skoro hormony nie tak. A i moje koleżanki bez zaburzeń hormolanych jak sobie goiły mech czy wyrwyały włosy np. na twarzu lub brzuchu to im te włoski sie nie wzmocniły wiec może wzamcniją się tylko przy zaburzeniach hormonlanych albo te moje współlokatorki mają szczęscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem obecna na tym forum od przeszło 2 lat. z doświadczenia powiem, że po odstawieniu diane włoski sie wzmocniły.Wzmocniły sie równiez po goleniu.Były twarde, kujące i odrastały w ekspresowym tempie.Nie zażywam diany od dobrych 4 lat, depiluję sie depilatorem olektrycznym i włoski znacznie sie osłabiły, zwłaszcza na nogach, okolicach bikini.W pozostałych miejscach jest takie smae.Osobiście jestem przeciwniczke wszelakich hormonów bo na mnie źle one działały i byc może to własnie one wywołały nadprogramowe włoski.To tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajaca...
ja ma wziąść 6 opakowań dainy bez przerwy a potem jade na kontrole i dadzą mi coś innego, pewnie inne anty, chodziło tylko zbicie androgenow, byłam zmuszoną ją zacząć przyjmować bo naturalne sposoby nie zadziałały, gdyby nie hormony i wcierki byłabym pewnie łysa i nie mogłam sobie z tym poradzi, niestety ja nieznalazłam innego spsobu na walke z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Osobom bez zaburzeń nawet mech nie rośnie moja mama ma całkowicie łysy brzuch nie ma tam żadnego meszku nic, podobnie na przedramionach ma tam całkowicie łysą śliską skórę jak i na udach plecach. A moje koleżanki na nóżkach mają bardzo delikatne włoski jak ja na rekach golą to i nic im się nie wzmacnia a odrasta po kilku tygodniach. Po depilatorze to po miesiącu. Wogóle jak pytam moje kolezanki to ich wogóle depilacja nie boli tak delikatne i cieńkie mają włoski. Ja na twarzy nic nie robiłam i najpierw miałam mech nic z nim nie robiłam i to ciemnieje i zarostowieje z czasem choć się z tym nic nie robi. Więc jest róznica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Tak laser usunie skutek a nie przyczynę bo przyczyną są geny i nie da się ich zmienić tabletki mogą to zaleczyć ale nigdy się tego nie wyleczy więc jest opcja zażywanie tabletek anty do menopauzy bo odstawienie tabletek = powrót przyczyny i zażywanie też nie gwarantuje sukcesu. Widzisz ta Pani jest uczciwa nie mówi ci tego np po 7 zabiegu tylko na początku. Jak zamierzasz brać tylko kilka miesięcy to musisz się liczyć z tym że odstawienie tabletek powrót objawów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
no to przekonalas mnie i nie bede brala zadnych tabletek tylko laser laser i jeszcze raz laser;) a jak nie pomoze to chyba wosk bo golenie odpada codziennie albo co 2 dni golic to mi sie nie usmiecha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam, czytam tak Wasza dyskusje i wygooglowalam z ciekawosci przy okazji infe o Verospironie. I coz ja widze w skutkach ubocznych przy dluzszym stosowaniu? NADMIERNE OWLOSIENIE. Otoz i link: http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2270 Broda - masz duza wiedze, to fakt ale nie zgadzam sie z Toba w jednym punkcie: ze jak sie nic nie bedzie leczylo, to wlosy beda narastac w nieskonczonosc. Z pewnoscia tak jest u wielu hirsutek ale nie u wszystkich (przeciez sa rozne przyczyny hirsu, jak sama doskonale wiesz). U mnie, odpukac, wszystko od kilku lat (bodajze 5) jest na tym samym poziomie (nie biore zadnych hormonow) a nawet sie zmniejszylo, narastaja tylko na brodzie. Jednorazowo potrafie wyrwac i 200 czarnych, grubych, dlugich wlosow a jest to moze 1/3 wszystkich tam rosnacych (na wiecej nie starcza mi sil a i prog bolu robi swoje - czesc z tych choler jest na domiar zlego powrastana). Kupilam dzis olejek z drzewa herbacianego. I zaraz zamierzam go domieszac do kremu i pacnac na brode. Zobaczymy, czy to jego rzekome dzialanie antyandrogenne cos da... Jak myslicie - ile mam dac sobie czasu na eksperymentowanie? Miesiac, trzy? Kiedy sie poddac w przypadku nieskutecznosci? Przynajmniej bede pachnac "orzezwiajaco" :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
international: Ja nie napisałam hirsutyzm nieleczony będzie wzrastał tylko androgenizacja nieleczona powoduje wzrost objawów z upływem czasu a to zasadnicza róznica. Bo androgenizacja to podwyżona cyrkulacja anrodgenów we krwi i najczęsciej wiąże się z zaburzeniami endokrynologicznymi które się wzajemnie napędzają. Ty masz hirsutyzm idiopatyczny i nie masz andrognizacji (masz niskie wartości hormonów i dlatego objawy ci ustępują). Ja mam androgenizację i u mnie będą się pogarszać. Nie jest to moje zdanie tylko lekarzy na podstawie wieloletnich badań. Pozatym w takich zabrzeniach jak pcos lub problemy nadnerczowe włosy, łysienie, pryszcze i bezpołodnośc to najmniejszy problem gorsze są takie jak rak/guzy endometrium, jajnika i nadnerczy w przypadku niepodjęcia leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
international a jakie ty masz wyniki badan??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miesteriosa26
Czesc dziewczyny!!! Nie wiem czy już pisałam, ale ja postanowiłam już postawić na modlitwę ;) No bo tak. Wszystkie hormony w normie. Androstendion 3,3 no to już wysoko, ale w normie. Cukry nie cukry, cholesterole, prolaktyny w normie (bo też w szpitalu bylam na badaniach). Rozpoznanie - obwodowa nadwrażliwość na androgeny i nieprawidłowa praca jajników (przyczyna nieokreślona), ale nie policystyczne. Biore antykoncepcyjne + androcur. Laser "G" daje. Modlić się zostało. I mieć głęboką wiarę, że włosy wylecą i wszystko się unormuje. A swoją drogą to to żarcie jest paskudne. Ma w sobie tyle chemii, nawet serek wiejski ma pełno E i stablilizatorów, wzmacniaczy smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Nie wiem czy już pisałam, ale ja postanowiłam już postawić na modlitwę No bo tak. Wszystkie hormony w normie. Androstendion 3,3 no to już wysoko, ale w normie. Cukry nie cukry, cholesterole, prolaktyny w normie (bo też w szpitalu bylam na badaniach). Rozpoznanie - obwodowa nadwrażliwość na androgeny i nieprawidłowa praca jajników (przyczyna nieokreślona), ale nie policystyczne. Biore antykoncepcyjne + androcur. Laser "G" daje. Modlić się zostało. I mieć głęboką wiarę, że włosy wylecą i wszystko się unormuje. A swoją drogą to to żarcie jest paskudne. Ma w sobie tyle chemii, nawet serek wiejski ma pełno E i stablilizatorów, wzmacniaczy smaku. P.S. coś mam z klawiaturą. Jak nick wpisuje to albo jakieś znaki nie wyskakują i potem robię tu bałagan na forum. Sorry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
misteriosa26 nawet mnei nie strasz tym ze laser g.. daje;( bo ja postawilam na laser a nie na leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Verospinor jak doczytalam nie jest dla kobiet , tylko dla mezczyzn . Zupelna paranoja, tak wiele roznych sprzecznych info ze trdudno cos wybrac ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
misteriosa26 No niestety spory ten androstendion ja miałam 2,61 i już hirsutyzm mnie pożarł przy normie do 3,30. teraz mam 2,0 na tabletkach i dalej sobie wszystko wzrasta. Przeciętny człowiek (kobieta/meżczyzna) ma androstendion na poziomie 1,6-1,8. Włosy to raczej nie wypadną mogą się skrócić rozjaśnić wolniej odrastać itd. najwyżej. Androcur to bardzo mocny lek i bardzo silnie działa na wątrobę. Objawy pewnie się poprawią ale co z tego jak będzie trzeba go odstawić i problem wróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Verospiron jest u kobiet stosowany przy hirsutyźmie i stosuje się go wraz z tabletkami antykoncepcyjnymi bo jak każdy antyandrogen ma działanie teratogenne (czyli uszkadza płód). Dlatego konieczna jest dodatkowo przy stosowaniu tabletka antykoncepcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika20lat
hej dziewczyny chciałam zasięgnąć Waszej rady.W poniedziałek wybieram się do ginekologa-endokrynologa w sprawie moich włosków.Jest to moja 1 wizyta w ogóle u gina.Wcześniej bardzo się włosów wstydziłam i nie miałam odwagi się pokazać.Wiem że to głupie. DO rzeczy zrobiłam badania hormonalne wyszło z nich że tylko androstendion mam wysoki 5,21ng/ml a reszta DHEA-s LH i FSH oraz testosteron są w normie.Moje pytanie jest następujące.Idąc do lekarza co mam mu dokładnie powiedzieć?Chciałabym żeby przepisał mi Yasmin ale pewnie bedzie chciał mi dać diane a tak dużo złego się o tym naczytałam, że wolałabym nie. Czy ja w jakichś sposób mogę "zarządać" przepisania mi Yasmin?Czy muszę być nieogolona idąć tam? CZy lekarz musi koniecznie zobaczyć te włochy czy same wyniki badań wystarczą? Jakich pytań mogę się spodziewać od lekarza? Prosze pomóżcie ja na prawdę przeżywam tą wizytę bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika20lat
hej dziewczyny chciałam zasięgnąć Waszej rady.W poniedziałek wybieram się do ginekologa-endokrynologa w sprawie moich włosków.Jest to moja 1 wizyta w ogóle u gina.Wcześniej bardzo się włosów wstydziłam i nie miałam odwagi się pokazać.Wiem że to głupie. DO rzeczy zrobiłam badania hormonalne wyszło z nich że tylko androstendion mam wysoki 5,21ng/ml a reszta DHEA-s LH i FSH oraz testosteron są w normie.Moje pytanie jest następujące.Idąc do lekarza co mam mu dokładnie powiedzieć?Chciałabym żeby przepisał mi Yasmin ale pewnie bedzie chciał mi dać diane a tak dużo złego się o tym naczytałam, że wolałabym nie. Czy ja w jakichś sposób mogę "zarządać" przepisania mi Yasmin?Czy muszę być nieogolona idąć tam? CZy lekarz musi koniecznie zobaczyć te włochy czy same wyniki badań wystarczą? Jakich pytań mogę się spodziewać od lekarza? Prosze pomóżcie ja na prawdę przeżywam tą wizytę bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wydaje mi się ze nie musisz mieć tych włosków zapuszczonych. Niektórzy wogóle na to nie patrzą. Wystarczą wyniki. Nawet bez wyników każdy lekarz endokrynolog lub ginekolog może ci te pigułki zapisać i to takie jak sobie życzysz. Ja podobnie miałam lekarze mi sugerowal diane ale ja stanowczo wolałam yasmin. Można też stosować tabletki cilest, lub yeanine, regulon podobno w takich przypadkach. I mi zapisali yasmin tak jak chciałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska - nie pamietam swoich wynikow ani gdzie je wetknelam po przeprowadzce. Wiem ze wiekszosc byla ponizej polowy normy.Tylko p...-cos tam (nie pamietam czy prolaktyna czy to drugie) bylo bardzo niskie, na granicy normy. Wg. lekarzy tak polskich (moje pierwsze badanie przed okolo 10 laty) jak i niemieckich (ostatnie badanie przed dwoma laty) mam hirs idiopatyczny. Na lekarzy machnelam wiec reka i szukam czegos sama. monika - tez mysle, ze yasmin dostaniesz bez problemu. Ja bralam diane (znosilam zle), cielst (znosilam jeszcze gorzej) i yasmin (znosilam jako-tako fizycznie ale libido wysiadlo mi calkowiecie po tym ostatnim... ochota na seks wrocila jak odjal po odstawieniu pigulek :-p ) i na hirs pomagala tylko diane i tylko przez okres brania. Nie musisz sie zapuszczac z wlosami idac do lekarza ale teoretycznie moze podzialac na wyobraznie lekarza bardziej jak cos tam zostawisz (i tak lekarze uwazaja za zwyczaj, ze przesadzamy). Ja mam takie okropne wasiska, ze zaden z lekarzy nie kwestionowal u mnie nigdy hirsu... No ale co z tego, jak uwazaja, ze wyniki mam dobre i taki moj los i kropka... broda: fakt, przeinaczylam i uproscilam i potraktowalam w Twojej wypowiedzi androgenizacje i hirs jako jedno i to samo. Sorry. Smaruje sie drugi dzien olejkiem. Zaczyna mnie wkurzac jego zapach. Jedyne co zauwazylam, ze jego orzezwiajace dzialanie orzezwilo mi tez meza, ktoremu przez to o 1 w nocy (!!!) przyszla ochota na amory... Chociaz tyle z tego dobrego wyszlo :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×