Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość lovelaska 89
ja z laserem dopiero zaczelam przygode wiec nie powiem ci za wiele, ale uwazam ze warto probpowac moze akurat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
Ja tez jestem dwa tygodnie po próbach kilka strzałów na nogi, bikini i pachy .... włosów tam już nie mam odrosły i dosłownie wyszły jak z masła.... a we wtorek idę na zabieg także dam zanac ale puki co po próbach jestem zadowolona troszkę bolało ale.... mam nadzieje ze warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie z Brodą, Ania nie obraź się ale jeżeli twój lekarz głosi takie brednie, że finasteryd obniża poziom estrogenów i stosuję sie go tylko gdy poziom TST przekracza 2,5 to ja na twoim miejscu jednak zastanowiłabym się nad jego kompetencjami. Jestem daleka od tego, żeby kogokolwiek namawiać do brania tego typu leków, sama mam receptę ale nie wykupię ale trzeba trzymać sie faktów a mianowice jak juz było napisane finsasteyd obniża poziom DHT a nie TST bo blokuje jedynie enzym katalizujący konwersję TST do DHT. DHT z kolei jest odpowiedzialny za hirsutyzm i łsienie androgenowe ale jest równocześnie potrzebny do wykształcenia genitalów u płodów płci męskiej. Nie jestem lekarzem, nie chciałabym się też tu wymądrzać ale uważam, że nie należy wprowadzać nikogo w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę żeby mój lekarz głosił brednie. Mnie dobrze leczy, i inne osoby z takimi problemami jak mój. Specjalizuje się w leczeniu PCOS. Finasteryd to lek dla mężczyzn z rakiem prostaty, a nie dla kobiet i tyle w temacie. Nie obrażam się. Mam swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska, ja dosc zradko robię, boli ale da sie wytrzymac... gorzej jest na pewno przed okresem, no a co do efektów- pzrez kilka dni nogi sa idealnie gładkie-tak do 4.... pozniej zaczynaja odrastac te włosy, które nie zostały wyrwane, albo nowe( bo one rosna w roznym tempie) kilka razy miałam tak,ze bardzo mnie bolało jak było zimno i robiła sie gesia skorka-okropne uczucie:/ no, ale tak bez golenia około 2 tyg wytrzymywałam i bylo spoko:) osttanio b. czesto robiłam peelingi-codziennie prawie i dało to efekt, bo nie miałam chrostek:) no i na pewno co jeszcze to,ze wlosy sa słabsze- bo pozniej jak troche robiłam depilatorem to prawie nie bolało:) i tak samo po goleniu mogłam miec pzrerwe np 3, 4 a nie jeden dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym jak ktoś kto ma za duże owłosienie i za wysoki testosteron od razu bierze sie za finasteryd to coś jest nie tak. Trzeba sprawdzić źródło testosteronu, badania to podstawa, przecież może być z nadnerczy, może być z nadmiaru insuliny i z jajników. Ja mam akurat z jajników i klasyczne PCOS. Ciesze się że dobrze toleruje hormony, dobrze mi wychodza próby wątrobowe i układ krzepniecia, co pół roku robie. O tyle dobrze też że mam ok prolaktynę i hormony tarczycy. Dla mnie ważne jest zdrowie, możliwość posiadania potomstwa co nie będzie łatwe przy PCOS gdzie trzeba owulację wywoływać. Włosy są problemem ale nie najważniejszym. Mam nadzieje że laser sobie poradzi z nimi na jakoś. I tylko na brodzie mi zależy. Bo gdzie indziej nie są problemem, gole sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
Ania---> znasz sie na hormonach, co sadzisz o moich wynikach?? ANDROSTENDION 4.33 ... MIN 0.33 MAX 3.30 DHEA-SO4: 445 .... MIN 95.80 MAX 511.70 TESTOSTERON 61.40 KOBIETY OWULACYJNE 80NG/DL TSH 3. 2.91 MIN 0.4 MAX 4.0 GLUKOZA 82.2 MIN 70 MAX 110 CHOLESTEROL 151 MN 120 MAX 200 17-oh progesteron- 1.63, faza folikularna 0.2-1.3, faza lutealna 1,0-4.5, prolaktyna- 29.33 min1.20 max 29.93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania: oczyiście każdy ma prawo mieć własne zdanie i przyznaje Ci racje, że jeżeli ktoś ma za wysoki TST to najpierw należałoby poznać tego przyczynę ale w moim przyadku wszystkie badania wyszły ok a zrobiłam chyba wszystkie możliwe, m.in. TST 0,301 przy normie do 0,8ng/ml i ponoć w takiej sytuacji lek ten mógłby okazać się skuteczny ale ok kończe ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania a co to za lekarz? Jak nie chcesz mówić nazwiska to powiedz skąd :] to ważne broda może masz racje, ale ja bym chiała powótrke badań, coś mi nie pasuje,w ogóle miło że jesteś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Lovelaska co do Twoich wyników, jeżeli mnie pytasz o zdanie to uważam że masz androstendion podwyższony, powinnaś sobie zbadać jeszcze raz ten androstendion plus wolny testosteron i testosteron całkowity. DHEAS masz w normie niby ale ponad 400, ja mam około 200 np. wartałoby się przyjrzeć nadnerczom, miałaś usg nadnerczy? i inne hormony nadnerczowe np. kortyzol i ACTH. TSH masz w normie, ponoć najlepsze TSH jest na poziomie 1,5 ale to u starających się o ciążę, TSH mogą podwyższać tabletki anty tak jak i prolaktynę, którą masz też bardzo blisko górnej granicy, mogłabyś sobie zrobić badanie prolaktyny z obciążeniem, to znaczy tzw. test z metocloparamidem, bierze się tą tabletkę i sprawdza jak będzie zachowywać się prolaktyna bo obciążeniu tym lekiem. Jeśli by Ci wyszła za duża to dadzą Ci jakiś lek np. norprolac na regulację. Co do 17 OH progesteronu to miałaś badany w którym dniu cyklu? Glukozę masz dobrą ale to robiłaś na czczo i tylko raz? Ja miałasm robioną glukozę z obciązeniem plus insulinę również. Cholesterol masz ok. Miałaś badany estradiol ? I progesteron pod koniec cyklu? Estradiol i progesteron pokaże czy masz cykle owulacyjne. A jeszcze co do TSH to ja miałam jeszcze badane FT3 i FT4. Te 3 badania są całościowe na tarczycę, w razie odchylen robi się dodatkowo usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska, testosteron Ci wyszedł w normie, ja miałam w innych jednostkach ale moim zdaniem powinnaś powtórzyć razem z androstendionem same testosterony w tym koniecznie wolny testosteron. Co do mojego lekarza to jest to lekarz z mojej miejscowości, a jestem ze świętokrzyskiego. To kobieta, pracuje w szpitalu jako ginekolog położnik dodatkowo ma prywatny gabinet. W tamtym roku pisała jakąś pracę o PCOS. Mi się poddoba u niej to że nie pcha tabletek bez badań i dobrze dobiera i jak widzi że coś nie pomaga i nie umie już pomóc to kieruje do innego lekarza. I tu przykład mojej znajomej która miała torbiele na jajnikach, które nie znikały po lekach, poprostu pani doktor odradziła jej leki, dała namiary na lekarza w mieście wojewódzkim który zrobił jej laparoskopię i dziewczyna nie ma problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
wszystkie te badania mialam robiore 1 raz, wszystkie oprocz prlaktyny i 17-oh progesteron byly robione nie podczas przyjmowania lekow, nie pamietam w ktorym dniu cyklu gin endo powiedziala ze niby nie ma znaczenia, natomiast te 2 pozostale hormony robilam po skonczeniu 3 opakowan diane 35, skonczylam ostatnie opakownaie i w bodajze 7 czy 8 dniu cyklu zrobilam je. bez zadnych obciazen ani nic. mialam tylko badane te hormony co napisalam. lakerz mi na to przepisal verospiron plus yasmin wykupilam ale nie biore, bo ponoc efekty moze by byly ale musialabym brac je non stop wiec bez sensu. ahh u endo bylam z tymi wynikami oprocz tych dwoch osotanich on spojarzal na nie i kazal zrobic jeszcze wlasnie prl i 17 oh i mialam isc z nimi do kontroli i powiedzial ze jak wyjda podwyzszone to do spzitala, no ale ja nie poszlam z wynikami bo stwierdzilam ze nie bede sie szprycowac lekami wiec nie ma sensu, robil mi ush tarczycy i mam ok, za wizyte dala 280 zl a za wiele sie nie dowiedzialam wlasciwie;/ napierw bylam u kobiety ona dala skieorwanie na te badania poszla z wynikami dala daine 35 zielam 3 opk i poszlam do innego endo i on wlasnie dal verospiron i yasmin i skierowania na dabanie prl i 17-oh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania7718 a moglabys podac namiary do tej lekarki? chetnie bym poszla do niej na wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość illina
cześć. Czytam już trzecią godzinę te wpisy i aż mi włos się jeży, że tyle nas jest. Właśnie jestem po pierwszym zabiegu laserem LS górna warga i broda. Nie miałam ich za dużo, ale mnie drażniły, bo generalnie co tydzień musiałm wyrywać pensetą. Kilka ukuś laserem. Czy bolało? na 10 stopniowej skali, gdzie 10 to maxymalny ból, to ja czułam 1,5 max 2. Więc nie ma się czym przejmować, że boli. Za 4 tygodnie mam kolejna wizytę plus brzuch tu boję się bardziej, bo jest tego niestety dużo. Parę lat temu brałam andracor i diane, nie widziałam poprawy. Wyniki mam ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
illina---tyle nas jest, a ja żadnej hirsutki osobiście nie znam więc nie wiem czy jest nas aż tyle, wg mnie wcale nie ma nas wiele. Baaardzo rzadko zdarza mi się spotkać kogoś z jakimiś kłaczkami na twarzy, czy nad bujnym owłosieniem na rękach. Także nie ma nas za wiele, wystarczy przyjrzeć się przechodnim paniom, może tak dbają o siebie no ale nie sądze. Zawsze to lepiej jednak myśleć że nas aż tyle ;) lovelaska---wiesz co, wydepilowałam sobie tyłek, krzyże tylko jeszcze potrzebuje żeby łopatki i kark ktoś mi zdepilował, jak nikt się tego nie podejmie-- raczej nie będzie miał kto--to sama się spróbuje wydepilować-ale mnie głowa i ręce bolały po takim piruecie, ale dałam rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
podziwiam ja nie wiem czy dam rade przezyc taki bol az sie boje ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA: "Co do androcuru to nie jest on podobny do verospironu, mocniejszy, zawiera ten sam składnik co diane 35 tyle że jest go więcej. I przepisuje sie go gdy testosteron jest grubo po nad normę. Ja się nie zdecyduje nigdy na tego typu leki, i tak nie można ich brać bez konca, a jeszcze bardzo rozlegowują gospodarkę hormonalną. Wolę już brać moje antyandrogenne anty, robić przerwy i badania" Ja biorę androcur i jestem w wieku rozrodczym. Nie mam przekroczonego testosteronu, androstendion mam 3,3. Androcur biorę pół tabletki przez 10 dni. Do tego Yasmin. Może nie masz poważnych problemów z owłosieniem, dlatego anty ci wystarczają. Ja zdecydowałam się na taką terapię, bo to co się ze mną stało przez ok pół roku przekracza ludzką wyobraźnie. Z androcuru będe schodzic stopniowo. Mam juz dziecko. Jesli bede planowac drugie to z endokrynologiem ustalimy czas odpowiedni po odstawieniu hormonów. Na razie nie planuje dzieci, bo jesli 2 ciaza spowodowalaby u mnie gorsze zmiany hormonalne i pogorsze sytuacji owłosieniowej;) to nie cce mieć więcej dzieci. Może pomyślicie, że jestem egoistką. Ale to nie tak. Ja chce w pełni zdrowa psychocznie żyć dla dziecka, które już mam. A nie mieć 2 dzieci i całe dnie spędzać przy depilacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie dzis zalamalam sie moimi posladkami, zobaczylam je w swiele dziennym,po kapieli w wannie... dlugie czarne kur*** do tego na udach taki gąszcz ze masakra:/ nie dam rady sama sobie tego wyrwac- z posladków.... a golic juz nie chce:( podam pozniej moje wyniki badan,ok? widzę,ze macie doswiadczenie ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
hej i jestem juz po zabiegu ... Boolllaaałłłoooo jak cholera także na paszki i bikini polecam jednak Emle trochę to złagodzi ból a nogi do zniesienia tam gdzie jest mniej włosów to spoko a w miejscach gdzie rosną na umór bolało bardzo.. nio teraz trzeba czekac na efekty kolejny zabieg za około 6 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Illina
Docka 85, jakim robiłaś laserem, że Cie tak bolało? Ja mam za dwa tygodnie kolejna wizytę i bede robić brzuch- pierwszy raz. Wcześniej robiłam brode i nad wargą, malo bolało. Więc się trochę przestraszyłam po Twoim wpisie:) No ale czego to się nie robi żeby przypominać kobiete a nie faceta... U mnie największy jest problem z nogami (całe od kostek po kośc ogonową:() i brzuch. Ręce depiluje srednio co tydzień max 2 i to wszystko. Nie wiem czy jest sens zabierać się za nogi- musiałabym byc bardzo cierpliwa. Ile średnio cały zabieg na dwie całe nogi trwa? czy ktoś miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
lllina ja robiłam light sheerem ST ... no kurcze trochę bolało znieczulane miałam tylko bikini a zabieg był na całe nogę, pachy i bikini w pakiecie za 1200zl czasami to aż podskakiwałam bo tak zakuło zwłaszcza głębsze bikini gdzie nie było znieczulenia , paszki tez tak trochę czułam a nogi prawie wcale ... do zniesienia :) siedziałam tam jakieś 4 godz. O brzuchu tez myślę ale narazie czekam na efekty bo jak ma to być lipa to szkoda kasy choć po próbach jestem zadowolona nie mam ani jednego włoska w tych miejscach. A jak po Twoim zabiegu?? ile czasu już minęło widzisz jakieś efekty????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
Z tym bólem to jest tak ze im więcej tych kłaków i im grubsze i czarniejsze tym ból jest większy ... pisałaś ze wcale nie miałaś dużo tego wąsika także dlatego pewnie mało bolało ale myślę ze warto sobie kupić jakąś znieczulającą maść dla własnego komfortu nie koniecznie emle bo jest droga ale podpytać lekarza może da cos innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was. Czy próbował ktoś naturalnych metod? http://depilacja-krokosz.blogspot.com/2011/01/kilka-lat-temu-spotkaam-sie-w-prasie-z.html Powiem Wam więcej. Sam stosowałem ten olejek przez pewien okres czasu na zarost na policzkach. I rezultaty są zadziwiające. Ostatnio nie goliłem się prawie miesiąc i bródkę mam nawet nawet a na policzkach, w miejscach gdzie stosowałem olejek prawie wcale włosów. Myślę, że powtórzę sobie parę zabiegów i z głowy. Zastanawiam się żeby nie pozbyć się całego zarostu. Z wąsem się rozprawię a bródkę może zostawię :) Życzę Wam gładkich twarzyczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że wszystkim pomaga laser tylko mi nie:( Kłaków dokładnie tyle samo, tak samo grube i jeszcze szybciej rosną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
misteriosa26 a jakim laserem robiłaś i ile razy ja tez mam strasznie problemy z tymi kłakami hormony mam w normie niby zdrowa jestem a wyglądam jak chłop... narazie czekam na te efekty zobaczę ale jestem dobrej myśli :) trzeba z nimi walczyć ... golić nie mogę bo są tak ostre a na wosk nie mam już siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Mi laser light sheer pomaga ale tylko na kilka tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Illina
Docka 85 pierwszy raz robiłam sobie laserem też LS na brodzie i górnej wardze w poniedziałek, do tej pory nic nie wyrasta są tylko takie czarne punkciki, ale wcale nie rosną- myślę, że to te wypalone. Moja mama też robiła brode w sumie 4 zabiegi i nic nie ma:) Jeżeli przyniesie to rezultat na brzuchu, to po wakacjach (kiedy już nie bedzie dużego słońca) zabiore sie za nogi. Tylko tak się zastanawiam- tak ta kosmetyczka miliony tych kłaków pojedynczo powybija? Najgorzej mam bikini w ogóle górna partia nóg to gorzej jak u faceta:( No i ten wstyd trzeba przełamać, płakać mi sie chce, inne dziewczyny nie martwią się tym, za tą kasę zwiedziłabym bużo miejsc ehhh Docka 85 po jednym zabiegu wszystkie włosy Ci usunęła? misteriosa26 ile miałaś zabiegów? Bo słyszałam, że tak całkowicie nie da się tego usunąć i należy co pół roku zrobic jeden zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Docka85
Ja właśnie tez mam pełno czarnych kropeczek... a co do wstydu to było coś okropnego ale ta pani była bardzo mila i jakoś tak starała się rozładować dziwna atmosferę dodam ze byłam w takich śmiesznych majtkach chyba tylko po to je dostałam żebym miała psychiczny komfort ze gola nie jestem a fizycznie to mogłam ich nie mieć zrobiła mi głębokie bikini dosłownie wszędzie zajrzała. Na całych nogach rysowała mi takie kwadraciki niewielkie i po kolei je laserowała i zakreślała żeby nic nie pominąć(wszystko czyli pachy bikini i nogi cale )... masakra tyle to trwało a ja jeszcze jestem taka krągła teraz mam odczekać 8 tyg i jeszcze raz to samo . A pamiętasz jaki był ten LS bo mój ma na końcu nazwy ST i ostatnio wyczytałam ze jest taki średni :/ ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość od kiedy owłosienie na nogach
bikini i pod pachami to hirsutyzm dziewczyno chyba fora pomyliłaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez z problemem
umówiłam sie na laser na nastepny piątek, juz sie boje ale i pełna nadziei jestem, trzeba spróbowac i sie przekonac , licze na to ze laser pomoze bo nic innego mi nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×