Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość lovelaska 89
ja nie ma zadnego stroju bo przez wlosy nigdy nie opalalam sie a c do 1 czesciowego to po 1 zasloni brzuch i nie opale tych wlosow na nim i sie nie rozjasnia od slonca a po 2 to ja nie mam w ogole prawie piersi wiec watpie ze znajde stroj w rozm 40 a miske w rozmiasze A i to z mega push upem takich strojow to ja nie widzialam. no co z tego ze sie rozjansi wlosy na brzuchu jak one bede widoczne kiedys rozjasnialm na rekach to dopiero sie rzucaly w oczy w szczegolnlnosci na sloncu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje lovelasko za odpowiedz. A jeszcze pani od laseru wiedziała że przyciełaś włoski a nie goliłaś? Czy nic nie mówiłaś? Sorry za zbytnią dociekliwość. Boże, mnie chodzi tylko o brodę, te czarne kudły mnie dobijają i hormony na nie nie działają, wszędzie mi się włosy przerzedziły, wolno odrastają tylko na brodzie nie. I jeszcze za miesiąc odstawiam hormony na jakieś 3 miesiące może 3 i mam zrobić badania w tym czasie. Brałam qlairę 1,5 roku. I się zastanawiam czy może by w tej przerwie pić jakieś ziółka antyandrogenne co by mi się za bardzo hormony nie rozszałały. Słyszałam o wierzbownicy i myśle spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
obojetne czy ogoisz czy przytniesz ja wole rpzyciac bo od golenia sie pogarsza pani sie o to nie pytala. ja mam przepisany yasmin i verospiron ale ich nie biore bo slyszalam ze nie ma po hormonach efektu ze trzeba brac caly czas zeby efekt byl az do menopauzy wiec lipa i juz sam nie wiem czy je brac i chodzic na laser czy nie brac ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
To nie ma żadnego rozwiązania w takim razie. I musisz się przyzwyczaić i jakoś z tym żyć. Słońce nie rozjaśnia włosów. Jak patrzę na moje koleżanki gdy są opalone to dopiero ich włosy robią się widoczne. Pozatym czytałam gdzieś że jakaś lekarka stwierdziła że słońce pobudza porost włosów. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak wolę nie próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Jak Diane 35 nie pomaga to tym bardziej słabsza yasmian nie pomoże. Tabletki antykoncepcyjne pomagają tylko przy problemach jajnikowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
no to juz nie wiem wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pomagają gdy ktoś ma złe androgeny od jajników ale to trzeba zbadać. Ja mam klasyczne PCOS i mnie pomagają oprócz brody. Od nadnerczy nie mam bo miałam badane hormony nadnerczowe ale słyszałam że w przypadku nadnerczy to się bierze taki lek pabi-dexametazon to jest steryd ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ja bralam diane 35 tylko 3 miechy a lekarz powiedzial ze zeby efkety byly to trzeba braxc pol roku... ja mam niby jajniki ok nie mam niby pcos .. ale martwi mnie ze mam miesniaka na jajniku, moja mama tez mialam kiedys, i usuwali jej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska ja brałam Yasmin kiedyś 2 razy po pół roku i mnie pomagała. A co do Dainy brałam jakieś 8 lat temu 3 miesiące tylko bo miałam straszne bóle głowy i bardzo źle się przy nich czuła. Każdy ma inny organizm i każdemu co innego pomoże i zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lovelaska a badałaś nadnerczowe hormony i insulinę? Bo skoro masz jajniki w porządku to skądś indziej musisz mnie źródło androgenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
ANDROSTENDION 4.33 ... MIN 0.33 MAX 3.30 DHEA-SO4: 445 .... MIN 95.80 MAX 511.70 TESTOSTERON 61.40 KOBIETY OWULACYJNE 80NG/DL TSH 3. 2.91 MIN 0.4 MAX 4.0 GLUKOZA 82.2 MIN 70 MAX 110 CHOLESTEROL 151 MN 120 MAX 200 17-oh progestero- 1.63, faza folikularna 0.2-1.3, faza lutealna 1,0-4.5, prolaktyna -29.33 min 1.20-, max 29.93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
I dlatego najlepiej iść do szpitala na kompleksowe badania ale jak ktoś się boi to ciężko będzie rozwiązać ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Wysoki dheas podwyżony androstendion i 17-OH-P czyli ja stawiam nadnercza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
kurde;( czyli bez szpitala sie nie obedzie pewnie;/;/;/ .. a ja sie tak boje jak to wszystko wyglada w tymm szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Ja nie wiem jak to wygląda bo nie dostałam nigdy skierowania mnie lekarze cynicznie wysyłają na bardzo drogie badania na mój własny koszt. A ty masz szansę że będziesz miała badania za darmo warto ją wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie androstendion masz wysoki a on jest produkowany chyba i przez jajniki i przez nadnercza. Ja DHEAS mam gdzieś 200 coś albo około a TY dosyć wysoki. I prz nadnerczach zbadaj sobie wolny testosteron, nic że masz całkowity ok. I jeszcze przy nadnerczach trzeba zbadać kortyzol i ACTH. Ja w szpitalu nie byłam ale robiłam wszystkie badania prywatnie. I teraz też co pół roku robie badania hormonów. TYle że nie wszystkich a LH, FSH, PRL, TST i TSH plus próby wątrobowe, cukier, układ krzepnięcia, poziom lipidów i morfologię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do 17 OHP to w szpitalu robią test bo jeżeli wynik jest dziwny między 3, a 10 to wtedy robią dla pewności. To jest jakiś test hamowania, dają jakiś lek, chyba dexa i jeżeli 17 OHP nie spadnie i przekroczy 10 wtedy wiadomo ze jest to wrodzony przerost nadnerczy często mylony z PCOS zwłaszcza gdy pózno jest wykryty.Lovelasko a w jakim dniu cyklu miałaś robione to 17 OHP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
no to ty niezle placisz za badania ja za te co robilam placilam kolo 200zl boje sie bardzo szpitala ale wiem ze niektore badania nie da sie w przychodni wykonac bo cos tam trzeba wypic albo cos tam trzeba polknac dodatkowego itd;/ moja mama ciagle gada ze to mam dziedziczne braci moj owlosenie tata tez.. no ale to faceci to normalne ja juz sa nie wiem;/ skoro bym miala dziedziczne to bym nie miala podwyzsoznych przeciez hormonow, glupio mi teraz isc do tego lekarza bo bylam dal mi tabletki a ich nie wzielam to teraz pojde i co powiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
17oh i prl robilam zaraz jak skonczylam brac diane i dostalam okres i poszlam w 6 albo 7 dniu na te 2 badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
JA sobie robię co pewien czas badania ale: testosteronu wolnego i całkowitego, androstendionu i dheas glukozy i po tabletkach mi się obniżyły do prawie połowy normy ale niestety żadne objawy nie ustapiły a włosy na brodzie to nawet bardziej się wzmagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób badania nadnerczowe same i idz do niego, powiedz co podejrzewasz, zobaczysz co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli 17 OHP miałaś w fazie folikularnej czyli masz ciut podwyższone i powinnaś mieć test hamowania dla pewnośći, a to tylko w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broda ja mam też sajgon z brodą, anty mi na nią nie pomagają a na pozostałe części ciała tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
u mnie w miescie ciezko z endo bylam u 1 to mi dala diane i tyle. bylam u 2 u mnie w meiscie taka klinika jest i pracuja lekarze z innych miast wiec poszlam dalam 260zl za wizyte zorbil usg tarczycy powiedzial ok, przepisal verospiron i yasmin i kazal zrobi badania 17 oh i prl i przyjsc do kontroli no ale ze nie jadlam tabletek to do kontroli nie poszlam powiedzial ze jak bda podwyzszone te hormony to do szpitala bede musiala isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Ale ten lekarz j powiedział że da skierowanie do szpitala jak wyjdzie podwyżony 17-OHP i taki ma podwyzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papryczka...........
Ja zrobiłam badania, testosteron znowu mocno skoczył, czyli muszę pilnie wziąć receptę na anty, a nie mam nawet od kogo, bo nie chce już chodzić prywatnie gdyż mnie nie stać, a kolejki u mnie do zwykłego gina są na dwa następne miesiące :o Strzelę sobie w głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
a czy to trzeba leczyc? czy mozna olac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
jak masz regularne miesiaczki to chyba mozesz olac ale sytacja z owlosieniem moze sie pogarszac moze dojsc np lysienie z uplywem czasu itd... A jak sie sytacja z miesiaczkami rozreguluje to lepiej brac tabletki bo nieregularne miesiaczki moga przyczynic sie do guzow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovelaska 89
mam regularne miesiaczki co 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
Ja chodze po tabletki do zwyklego gina nie zamierzam wiecej placic jakims bezsensownym lekarzom za to co moge przeczytac w internecie. I tak kazdy lekarz platny czy darmowy przypisuje na problemy hormonalne tabletki antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×