Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Widze, że dól nie tylk mnie dopada z tego powodu,ja sie bardzo napalilam na ta palme sabałową, ale teraz mam coraz wieksze watpliwosci czy to zadzaiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelka nie masz za co dziekowac :) rózyczko oj tak chyba kazda z nas planuje wszystko. a czasami mam ochote rzucic wszystko i wyjechac na kilka dni , ale od razu wlacza sie myslenie, czy bede miala tam warunki do tego zeby ogarnac jakos te wlosy? moze to troche dziwne co napisze, ale przez te wlosy nie czuje sie do konca wolna ;/ poli tak mowia ze to najlepsze lata mlodosci :)jakos tego nie czuje. ja gdy juz mam naprawde zly dzien slucham muzyki albo ide z psem na spacer zeby pomyslec. Lilka chyba ten okres gdy jest cieplo jest najbardziej dolujacy, przynajmniej dla mnie. Kazdy wypad nad jeziorko , wiaze sie z ponad godzina depilacji , no bo jak tu pokazac sie ludziom,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam milion włoskow na twarzy i to ciemnych wiec teraz jest po prostu masakra! Niby przyjacioka i kolega mowią że nie widać, ale to jest tylko takie pocieszenie. Chyba wole jednak zime.. Daria, chyba nie tylko Ty sie czujesz nie do konca wolna;/ Ja juz dobra godzine placzu mam dzis za soba. A zastanawiałyście sie kiedys nad tym czy to jak my siebie same postrzegamy wplywa tez na to jak nas inni postrzegaja? tzn ze jesli same siebie zaakceptujemy takimi jakimi jestesmy to inni tez to zaakceptuja?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelka1
Oczywiście, że to jak same siebie postrzegamy, czy jesteśmy pewne siebie wpływa na to jak postrzegają nas inni. Jak ludzie widzą, że ciągle ktoś chodzi smutny, zakompleksiony i jeszcze opowiada na prawo i lewo, że jest za gruby, ma za dużo włosów, krzywy nos, wielki tyłek czy jeszcze coś innego, to zaczynają mu współczuć, myśleć sobie "ty rzeczywiście ma krzywy nos" a wcześniej tego nie zauważali, a nawet jak widzieli, to się nie zastanawiali za bardzo nad tym, bo widzą, to, że jesteśmy uśmiechnięte, zadowolone z życia i nie rozmyślamy nad tym. Oczywiście nie mówię, że na siłę trzeba się ciągle uśmiechać, udawać, że wszystko jest super, a po nocach ryczeć. Ale musimy się nauczyć panować nas swoimi emocjami. Pamiętajcie nie jesteśmy pępkami świata, każdy ma swoje życie, swoje problemy i one są dla niego najważniejsze, a nie nasze włosy, nikt się nie przygląda nam tak jak my same sobie, czy gdzieś przybyło nowych włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Lilka - oczywiście - Twoja postawa to moim zdaniem jakieś 95procent tego jak widzą Cię inni! To jest chyba nawet udowodnione :) Ja jeszcze rok temu byłam całkiem kimś innym - wiecznie poukrywana, odwracałam głowe gdy ktoś na mnie patrzył, spuszczałam wzrok, dziś nie mam tego problemu, owszem zdarzają mi sie gorsze dni ale wierzę w siebie i w moc uśmiechu, wystarczy błysk w oku który przykuwa uwagę bardziej niz jakieś ślady na brodzie. Tylko oczywiście Trzeba robić wszystko żeby h. był jak najmniej widoczny - dla Twojego własnego komfortu!!! Co nie znaczy że masz się zasłaniać! A co do palmy - kiedyś brałam przez jakiś czas dość duże dawki (960mg dziennie) i włoski odrastały wolniej, Tyllko że koszty takiej kuracji to ponad 100 złotych/mies, natomiast nie jestem przekonana czy sa wspólmierne do osiagnietych efektów. Ale uwaga! - ja mam totalnie rozpieprzone hormony, bardzo wysoki poziom męskich a z tego co czytałam przy hormonach w normie palma daje bardzo dobre rezultaty. becnie biorę 320-640 mg palmy, jakoś od 4 miesiecy, niezbyt regularnie... Efekty minimalne -ale zawsze jakieś. a może sobie wmawiam...? Ważne żeby coś z tym robić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie jeszcze rok temu, chodziłam uśmiechnieta, zadowolona, nie przejmowalam sie jakimiś włoskami, spotykalam sie z chlopakami, a wloski na twarzy mialam! a od kad poszlam na studia wszytsko sie zmienilo, ciagle zakrywam twarz, bo wlsoki a tlumacze sobie tym ze jest ich teraz wiecj no i moze jest ich wiecej niz np rok temu ale nie az tak bardzo! Strasznie mi brakuje tego co np bylo rok temu;( Szukałam dzis tej palmy po krakowie i niestety nigdzie nie mogłam znaleźć, ale czytalam tez duzo o wierzbownicy, ktora jest stosunkowa tansza od palmy a dzialanie ma takie samo ! Probowała któras?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Palma firmy NOW (saw palmetto ekstrakt) jest do zamówienia przez internet z odbiorem w jednej z aptek Zdrovitu (jest ich cała masa) Poza tym Palmę znajdziesz w Sterko i innych preparatach dla mężczyzn. A wierzbownicę piję okazjonalnie, rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co to jest ta Palma ?? i do czego ona służy ?? hmm czy stosowałyście kiedyś maść Tribiotic na zaczerwienienia po depilacji ?? minęły prawie 3 tygodnie odkąd wyrwałam pęsetą włosy na brzuchu i dalej mam czerwone nie ropne krostki i jakby brązowe plamki w kilku miejscach już nie wiem czym smarować ;/ Chile to nie zbieg okoliczności i on na pewno nie czyta tego forum kiedyś wytestowałam swojego chłopaka i poprosiłam go żeby przeczytał mi nowe posty i nie zrobił tego uznał, że nie powinien i że te nasz problemy z włosami to żadne problemy krótko stwierdził, że on też ma włosy na dupie i halo z tego nie robi hehe :D czasami jego postrzeganie mnie bawi jak obraca to wszystko w żart choć zdaje on sobie również sprawę z tego że u kobiet to oznaka choroby raczej a nie to że natura nas w ten sposób wyróżnia ;/ :P a i orientujecie się może czy da się zrobić tak, że idzie się prywatnie do lekarza ale np. część badań zlecone zostaje na fundusz ?? bo kurcze wizytę mam w piątek i boje się że mi funduszy braknie Malinko to super, że matury idą Ci dobrze żeby nie zapeszyć kopniak w pupę i złamania wszystkiego czym piszesz :) !! Miłego popołudnia !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
tosiu, za badania trzeba płacić z własnej kieszeni, tym bardziej jeśli idziesz prywatnie do lekarza. Badania hormonów niestety nie są refundowane. Ale zapytaj jeszcze o to lekarza, być może on pracuje w szpitalu, albo jakiejś poradni (tam też czasem robią te badania na NFZ) i mógłby Cię skierować na darmowe badania.;) Fajne życzenia, dziękuję bardzo;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dizewczynty nie wiem co robic
brać diane na obniżenie testosteronu czy przeczekac do wizyty u endo? coraz mi smutnej jak patrze na te włosika na twarzy a jeszcze rok temu było teog niewiele teraz jzu całą brode musze wyrywać jestem cała zapłakana nie wiem jzu co mam robić boje sie ze niby te 4 miesiace mi został do wizyty u endo a jednak tak cholernie boje sie ze to sie rozprzestrzeni bo widze ze czas działa na niekorzyść:( nie chce mi sie żyć po porstu nie chce, ja sie wstydze w to słonce wycohdzic z domu bo widzie ze ludzie widzą ja ostanio dosiadłam sie do lusterka w słoncu to sie popłakałam i dzisaj znowu po prostu nie daje z tym rady a diane by zachamowało chociaz na troche to co sie dzieje tylko boje sie ze jesli te białka wiązące SHGB są za niskie a testosteron wysoki to boje sie ze estrogeny zawarte w diane mi sie przekształcą w testosteron skoro shgb jest niskie i nie wiąże hormonów nie wiem ja juz nie mysle logicznie :(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
do dziewczyny nie wiem co robić :) Wiem doskonale co czujesz, jakiś czas temu kiedy nic nie robiłam z twarzą a tylko wyrywałam czarne włosy ro też nie mogłam na siebie patrzeć :) Ale odkad regularnie depiluję również te cienkie włosy depilatorem jest o niebo lepiej! Ważne zeby robić to dokładnie, ślady po wyrywaniu maskować np korektorem (ja mam taki w tubce inglota i jest niezły) albo eksperymentować z rożnymi podkładami aż znajdzie sie ten właściwy. Poza tym żeby opóżnić odrost włosów na wydepilowane miejsca stosuj Telocapil, bierz też zioła typu wierzbownica, nagietek, czy palma sabałowa która obniża działanie testosteronu ale ta ostatnia jest ryzykowna jeśli chcesz w przyszłości starać się o dzieci. Bardzo dużo było o tym pisania na forum, sprobuj poszukać. Warto też zdrowo się odżywiać - Dieta jest lekarstwem na wszystko :) Diane nie polecam!!! - po odstawieniu jest o wiele gorzej. A każdy lekarz na NFZ przepisze ci bezpłatne badania. Oczywiście lepiej iść do poradni przyszpitalnej to może załapiesz się na pobyt i kompletną diagnostyke. Zacznij coś robić, uśmiechaj się czesto, zobaczysz jak szybko przyjdą efekty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Cześć dziewczyny:) Co tam u Was? Mnie się już skończyły egzaminy pisemne, nareszcie;d Niestety dobra passa musiała zostać przerwana i angielski rozszerzony zawaliłam, tzn. zdam na pewno, ale wynik nie będzie mnie satysfakcjonował:( Trudny był w tym roku:( Poza tym jutro wybieram się na wesele, będę druhną;) Fajnie, przynajmniej się trochę rozerwę przed poniedziałkowym ustnym egzaminem z angielskiego. W kwestii włosów jestem trochę zdołowana. Pomimo leczenia włosów na twarzy przybyło sporo, głównie mchu, ale niestety nie jasnego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny. Ja trochę jestem teraz zalatana.W dodatku jestem świadkiem na bierzmowaniu mojej chrześnicy i wiecie próby, kościól itd. I powiem Wam , że wiele się zmieniło od czasów gdy ja byłam bierzmowana, więcej stresu jest. U mnie dziś strasznie gorąco. Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczyny :) dopiero wróciłam z odwiedzin u znajomych, fajnie było. A w poniedziałek już do pracy wracam buuuu choć z nogą nie do końca jest w porządku. Malinko, nie martw się na zapas, bo często zdaje się że wynik będzie zły a okazuje się że aż tak źle nie jest :) Do koleżanki która nie wie co robić - ja odradzam Diane, to stare i silne tabletki, bardziej komplikują niż pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, faktycznie przygotowania do bierzmowania są trochę stresujące. Pamiętam, jak sama 3 lata temu dziękowałam biskupowi za przybycie, to był dopiero str U mnie też dziś gorąco było:) Anatenka, powroty do obowiązków miłe nie są, ale co zrobić;) Wyniki praktycznie zawsze przewiduję dokładnie, ale nie jest to tragedia, bardziej chodzi o własną satysfakcję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dla odmiany wam powiem, że u mnie stresu z bierzmowanie nie ma hehe :D Jestem teraz bierzmowana i zero stresiku czy cos :) Malinko, nie przejmuj się, na bank nie poszlo zle ;) Ale racja satysfakcja... :) Teżbyłam druhną na ślubie cioci, mówie Ci, niezła sprawa, bo niosłam obrączki ;) Anatenka, a co ty sobie z ta nogą zrobilas, że operacje mialaś? Bedzie ci teraz ciezko wbic sie w system obowiązków, ale dasz rade ;) Milego Dnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, właśnie z kościoła wróciłam :). U mojej chrześnicy jest dosyć nieciekawy ksiąz i może stąd stres, ona ma coś jeszcze mówić i śpiewać. Zobaczymy jak to wyjdzie, nie mają też bierzmowania całą klasą tylko każdy we własnej parafii. U mnie było inaczej było klasą, nie było prób, było w niedziele, był mały egzamin tylko i tyle, a u niej to całe 3 lata religii w gimnazjum nauki są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Daria mieszam telocapil różnie, raz z babydream rossman ale jak dla mnie jest mało wydajny i ma okropny zapach. raz z Nivea baby - tez ma okropny zapach ale na dłuzej starcza można też spróbować z innymi o jak najprostszym składzie. ok 30 kropli na 50 ml i trzymac w lodówce. A co co palmy - warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
Halo czy ktoś oprócz mnie tu zaglada ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczyny :) ja zaglądam :) Dziś byłam pierwszy dzień po zwolnieniu w pracy, fatalnie było. Aż ryczeć mi się chce :( W dodatku lekarka medycyny pracy sugeruje, że powinnam tarczycę zbadać. Jeszcze tylko tego mi brakowało ech ;/ Malinko, jak matura? Kiedy kolejne egzaminy? Aniu, już po bierzmowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hej Anatenka, fajnie, że się odezwałaś:) Pewnie potrzebujesz czasu, żeby dojść do siebie z tą nogą, ale będzie dobrze;) Tarczycą się nie martw, ja pomyślałam dokładnie to samo, jak mi endo. przepisała leki na nią,a jestem zadowolona z leczenia, czuję się o niebo lepiej;) Dzisiaj miałam ustny angielski, zdałam z wysokim wynikiem, nie spodziewałam się;) Jeszcze we czwartek ustny polski i wreszcie koniec;) Zabieram się dzisiaj za depilację brzucha woskiem:) Pozdrawiam dziewczyny i odezwijcie się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Chile, przepraszam, nie zauważyłam Cię:( Co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Dziewczynki odzywajcie się :) Malinko, to nie tylko z powodu nogi było w pracy fatalnie...po prostu dobrego słowa tam nie usłyszałam...tylko jakieś kwasy i pretensje :( Fajnie, że matura już niedługo za Tobą :) wybrałaś jakiś kierunek studiów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, rozumiem, w takim razie życzę żeby się wszystko ułożyło;) Nad studiami myślę cały czas intensywnie, raczej pójdę na pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną. Skoro z pracą ciężko po każdym kierunku, to chociaż będę studiowała coś, co lubię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chile
No nareszcie jesteście :) Malinko masz rację, w 100procentach się z Tobą zgadzam i popieram, rób to co sprawia Ci przyjemność! U mnie sie wszystko sypnęło ale w życiu nie mialam tyle radochy, normalnie śmiać mi sie chce z wlasnej glupoty i zaczyna mnie to cieszyc, zaczynam bawic sie zyciem, po co brac wszystko na powaznie, zwlaszcza mezczyzn i ich slowa... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinko teraz ciezko po czymkolwiek znalez prace, jesli to jest to co chcesz robic w przyszlosci to daz do tego !:P chile dziekuje bardzo za wytlumaczenie , chodzi mi tu o telocapil :) przymierzam sie do zamowienia :D u mnie tez nie najlepiej, niestety wszystko z powodu bylego, niesamowite jak potrafia faceci zamącić w zyciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Malinko, tak naprawdę to chyba tylko po politechnice "łatwiej" o pracę ;) ja studiowałam coś co mi się podobało pracy po tym nie ma. Ale nie żałuję, a życie zawsze zdążysz sobie poukładać. a ja powiem, co mnie tak najbardziej zdołowało w pracy...otóż od 2 lat beznadziejnie podkochuję się w koledze z pracy. Najpierw bardzo się przyjaźniliśmy, tak naprawdę blisko byliśmy, i to mnie chyba zgubiło. Potem się zepsuło, może się domyślił? I teraz czasem traktuje mnie jak obcą. I to od niego czekałam tego dobrego słowa... A tu nic, prawie się nie odzywał :( Chile, co się stało? Jeśli masz ochotę się wygadać, a raczej wypisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatenko ale on ma kogos? w sensie jest w zwiazku, ze tak sie wycofal? nie rozumiem jego zachowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×