Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
Hajda Hej, dobrze, że trafiłaś na dobrego lekarza- to podstawa;) Kiedy idziesz na badania?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ewelka, zazdroszczę wyjazdu;D No i powodzenia na obronie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
hej dziewczynki :) Malinko, mi się zdaje, że właśnie trzeba brać magnez, a nie wolno potasu. poczytaj ulotkę, tam powinno być napisane, że lek może zmniejszać stężenie magnezu - i wtedy trzeba uzupełniać. Co do hormonów nie pomogę, nie znam się ;/ Spinorol w ogóle chyba jest dość silny prawda? dobrze się czujesz po nim? Jak będziesz widziała efekty - daj znać :) ewelko, powodzenia na obronie :) ja pamiętam moje, stres był - ale niepotrzebnie :) jeśli z promotorem miałaś dobry kontakt, to nie pozwoli Cię skrzywdzić :) Ja w przyszły weekend też jadę nad morze :) Hajda hej, najlepszy taki układ - żeby przebadali na oddziale :) fajnie, że tak trafiłaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, wiem właśnie, że potas trzeba ograniczać (pewnie po to ostatnim razem musiałam badać sód, potas, wapń), natomiast o magnezie nic nie znalazłam, ale będę jeszcze szukać. Spironol uważany jest właśnie za słabszy lek, ale w internecie jest mnóstwo opinii dziewczyn, którym pomógł. Generalnie jeśli chodzi o endokrynologię, ten lek wykorzystywany jest głównie do leczenia przerostu kory nadnerczy. Co ciekawe, jednym z efektów ubocznych jest hirsutyzm... Czuję się bardzo dobrze, w ogóle nie czuję jakbym go brała. Póki co biorę małą dawkę- 25 g, ale mam nadzieję, że jakoś pomoże na włoski. Z tego, co czytałam efekty powinny być widoczne po 3 mies. Zazdroszczę wyjazdu nad morze;) Ja z rodzicami też planuję wyjazd, ale jeszcze zobaczymy. ;) A jak z nową pracą? Udało się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hajda Hej
Malinko, mam się zgłosić najpóźniej 8 dnia cyklu, to będzie na początku lipca już po obronie i sesji, łuhuhu, więc wszystko idzie ku lepszemu :D odezwe się jak będe po. Powodzenia w dalszej kuracji i udanych wypadów wakacjnych dziewczyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej :) Malinko, nie wiem czy się udało, czekam na telefon - ale ja tam raczej nie chcę pracować i tak, z różnych przyczyn :) nad morze tylko na weekend, ale dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hajda Hej, to super, daj znać jak będziesz się wybierać do szpitala, będziemy trzymać kciuki;) Anatenka, aha, rozumiem;) Miłego wypoczynku;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej dziewczynki :) kibicujecie??? ja zaraz lecę na mecz ;) ale nie do strefy kibica, boję się, że nie będzie już wejścia. Do pracy bym przeszła, ale odmówiłam dalszego udziału. Mam satysfakcję że przeszłam, ale pracować jednak tam nie chciałabym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andara
Witam! Mam serdeczną prośbę, szukam dobrego gin-endokrynologa , który by poważnie podszedł do mojego problemu (hirsutyzm) z Poznania lub Łodzi, proszę o namiary. Z góry serdecznie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anantenka
Hej dziewczyny! gdzie Wy się podziewacie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Hej;) Ja się zastanawiałam, czy ktoś tu jeszcze zagląda;p Co u Was słychać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej :) ja mam urlop, ale nieładna pogoda ;/ wczoraj zmokłam okropnie. A dziś byłam u kosmetyczki, na regulacji brwi :) zawsze sama to robiłam, no i strasznie cienkie miałam. Ale powrót do normy zajmie jeszcze z 3 miesiące i tak ;D Odezwijcie się dziewczynki! Idę na tory, pamiętam, że kiedyś tu pisałaś. Co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, fajnie, przynajmniej sobie trochę odpoczniesz;) Ja też póki co sama reguluję brwi, wybierałam się do kosmetyczki, ale boję się, że mi się nie spodoba końcowy efekt;) U mnie nudy jak zwykle, za tydzień będę odbierać wyniki matur i zacznie się nerwowy czas;p Żeby nie było całkiem off-topowo, to napiszę, że zbieram się psychicznie do depilacji policzków... Czy któraś z Was depiluje całą twarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anatenka.. fajnie,ze ktos mnie pamieta...u mnie nieciekawie..bezrobocie od lutego...juz nie wyrabiam...mam okropna nerwice przez to niespelnienie zawodowe... a co do hirsa jak byl tak jest i to juz z 10 lat..zaczelo sie w gimnazjum teraz mam 25..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinowa..ja brode i szyje jade depilatorem, was penseta tak z grubsza te mocen i czarne a szare zostawiam..co do polikow i bakow pare razy robilam depilatorem, woskiem lub rozjasnialam, ale wlasnie ostatnio sie zapuscilam i tez teraz nie wiem co robic..wybiorczo wyrywam penseta..boje sie regularnie jezdzic cala twarz bo potem moge miec taka tarke klujaca jak na brodzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
idę na tory, pisz do nas częściej;) Dziękuję za odp., mi zostały tylko policzki zarośnięte, resztę z twarzy usuwam. Właśnie zastanawiam się nad ich depilacją za pomocą wosku, ale się boję trochę tego, co będzie później... Mimo to chyba jednak się odważę, endo. mówiła, że meszek powinien już nie odrastać podczas leczenia, więc zobaczymy. Chyba nawet dziś to zrobię;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, dawno mnie tu nie było u mnie spoko, szczęśliwa jestem jak nigdy dotąd :) We wtorek mam wizytę u lekarza, przegląd że tak powiem, w przyszłym miesiącu zaczynam znów brać antyki, przerwa minęła. Zobaczymy jak to będzie. Włoski mi szybko rosną wszędzie, oprócz lini od pępka w dół bo tam przestały co jest dziwne.Ale pomaga mi depilator i pęnseta na brodę, jakoś jest. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ania, dawno się nie odzywałaś;) Fajnie, że u Ciebie wszystko ok., powodzenia na wizycie. Mnie również czeka za tydz. wizyta u ginekologa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
hej dziewczyny...a pwiedzcie czy widac takie kropki na buzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprykowa dziewczyna
Dobrze Cię widzieć Idę na tory, nie odpisywałam, bo praca za granicą mnie wykończyła fizycznie. Mam ogromną depresję, nic z tego wyjazdu nie wyszło dobrego, chociaż pracuję teoretycznie w tym swoim tzw. "fachu". Pamiętaj jednak, że pamiętam. Najlepsze, że dopiero tutaj widząc Hinduski u których broda to rzecz prawie normalna, a owłosienie muszą usuwać dosłownie z całego ciała, że zdecydowanie swój hirsutyzm wyolbrzymiałam. Po latach brania leków można powiedzieć, że jestem mniej więcej normalna, a to, co mam nie stanowi wielkiego odchylenia od normy. I to jest pocieszające. Trzymaj się dziewczyno, moje życie zawodowe też jest dalekie od spełnienia, a czasem praca w toksycznym środowisku wykańcza jeszcze bardziej niż brak pracy. Gdybym mogła, cofnęłabym czas o te parę lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
hmmmmm a ja dzisija odkryłam,że mam tyle włosów w d....ie,że masakra... nigdy sukienki nie załozę ani stroju kompielowego za jakie grzechy ja musze tak cierpieć..;/;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matt0909087
takajakwy....może to dziwne, ale ja jestem facetem i mi się włoski tam podobają.. Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Hej :) ja te forum czytam od bardzo dawna. Od czasów, gdy Loris tu pisała :) Fajnie, że "stare" dziewczyny się odezwały :))) Co do pracy, to ja tu już się nieraz żaliłam na swoją...teraz gdy byłam na urlopie moi podwładni kolejny niefajny numer mi wywinęli :( podpisuję się pod Paprykową dziewczyną - praca w niefajniej atmosferze też wykańcza ;/ Ale doceniam, że mam tę pracę, współczuję Ci bardzo Idę na tory. Ale nie trać ducha, w końcu coś znajdziesz na pewno. I to nie jest tylko takie pocieszanie - ja uważam, że kto szuka, ten w końcu znajdzie. Ostatecznie, można nawet cokolwiek wziąć, na przeczekanie...Beznadziejnie z pracą w tym naszym kraju :( Chile też chyba wyjechała już na zarobek ;/ Ja nie depiluję całej twarzy, jakoś ostatnio pod światło spojrzałam i na policzkach mam mnóstwo meszku, długi ale jasny...nie wiem kiedy tak wyrósł. Ale boję się ruszyć. Malinko, mi właśnie nie podoba się efekt brwi po kosmetyczce. Tak wygląda, jakby zostawiła to, co ja wyrywam zwykle. Ale ponoć tak ma być ;D za miesiąc idę znowu i zobaczę. Ja mam bardzo bujne brwi, i ciemne jak na blondynkę (to chyba jedyna "zaleta' hirsa ;)) Daria, Tośka, Małpka --> gdzie Wy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
A i jeszcze jeden pozytyw :) od wielu lat walczę z trądzikiem, w końcu się zdecydowałam na izotretynoinę. No ale najpierw musiałam anemię wyleczyć. I tak leczę ją 3 miesiące, o trądziku zapomniałam i nic nie robiłam - bo i tak czekałam na izo. I co? I trądzik znikł. Sam, zupełnie sam ;D gdy odpuściłam, to i on odpuścił ;D zostały mi przebarwienia, ale to pewnie jakieś kwasy jesienią załatwią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Anatenko ja ci powiem że jak skończyłam 25 lat to też mi trądzik zniknął, u mnie nie było może bardzo tragicznie bo miałam zaskórnikowo-grudkowy. Wcześniej musiałam stosować różne maści i antybiotyki, żeby się tego pozbyć a potem z wiekiem samo jakoś się wygasiło. Chociaż od czasu do czasu zdarza mi się, że mi wyjdą jakieś bolące ropnie przy uchu ale to zwalam na antyki, które musiałam brać przez pół roku i po odstawieniu których się to zaczęło. Co do meritum, zauważyłam że na tyłku mam takie długie jasne kłaczki :O Widać je pod światło no nie powiem, żeby to fajnie wyglądało. Kiedyś w czasach przedpotopowych, zanim się to wszystko zaczęło to nie mogłam uwierzyć w to, co czytałam w gazetach. Np. że u brunetek meszek na ciele może być widoczny a ja nie miałam meszku wcale tylko bardzo mi wtedy przeszkadzały grube włosy na nogach i rękach. Co ja bym dała, żeby wrócić do takiego stanu. Teraz prawie wszędzie mam takie szare miękkie kłaczki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papryczko...jestes nadal za granica??? co ty dokladnie tam robisz jesli moge wiedziec? jesli nie chcesz tu pisac to napisz na maila..przykro mi,ze nabawilas sie depresji:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Anatenka, ja też mam dosyć niesforne i bujne brwi, ale jakoś się ratuję odżywką w żelu. Co do trądziku, zazdroszczę zniknięcia;d, ja również się z nim zmagam. 2 lata temu leczyłam go u dermatologa żelem Duac. Efekt był, ale po 2-3 mies. trafiłam pierwszy raz do endo., wyszły zaburzenia hormonalne i odpuściłam sobie dermatologa. Teraz non stop coś wyskakuje, najgorzej przed miesiączką. małpka z buszu, pisząc o niedowierzaniu gazetom, przypomniała mi się jedna rzecz. Ja nie mogłam uwierzyć, jak w TV w reklamach produktów do depilacji, mówili o gładkości przez 4 tyg. Kupowałam różne kremy, wierząc, że będę gładka przez mies., a włoski odrastały po kilku dniach heh. Usunęłam włoski z policzków i w ogóle całej twarzy w sobotę. Co prawda zostały mi jeszcze zaczerwienia, ale i tak jest o niebo lepiej. Wreszcie zacznę chodzić w upiętych włosach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatenka
Małpko, no ja właśnie na buzi zauważyłam meszek a wcześniej nie miałam...i boję się ruszyć, i boję się, że z czasem ściemnieje :( Nie wiem, może spróbuj te najdłuższe po prostu nożyczkami przycinać? tylko ostrożnie :) Malinowa, ja używałam bardzo wielu maści/żeli/kremów na trądzik i nie było dobrych efektów przez 10 lat. Jedyne co jako tako działało to Aknemycin Plus. U mnie winne temu hormony, słyszałam, że trądzik hormonalny jest przede wszystkim na żuchwie - i ja tak miałam. Nawet tabletki anty nie pomogły. Opaliłam sobie ręce i włoski stały się o wiele jaśniejsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×