Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

witamian C: ja wiem, ale od jakiegos pol roku te przedmiesiaczkowe bole staly sie nie do wytrzymania :( przez 30 dni w miesiacu czuje sie wzglednie dobrze moze przez 5. bo jak nie bolesna miesiaczka to bolesny stan przedmiesiaczkowy. pigulki biore od 10 dni, wiec jest za wczesnie zeby stwierdzic, czy moje objawy zlagodnialy. ide na tory: nie sadze zeby to przez stres, bo do stycznia (odkrycia wloskow) moje zycie bylo dosc bezstresowe. z apetytem tez nie mam problemow (stad pewnie moja waga). no zobaczymy jak odbiore wyniki. znasz moze jakas stronke, gdzie takowe mozna sobie samemu sprawdzic? strasznego dola mam ostatnio przez te wloski :( staram sie juz nie siedziec caly wieczor z pensetka i nie wyrywac nic na piersiach czy twarzy. ale sama wiesz jak to trudno nie zwracac uwagi jak rosnie ci cos nadprogramowego na ciele. kupilam niedawno krem sally hansen, ktory podobno ma wloski rozpuszczac (tak jak depilator w kremie) i opozniac ich wzrost. jest specjalnie stworzony do wasikow, baczkow i innych klaczkow na twarzy. jeszcze nie probowalam wiec nie wiem czy dziala. musze sie jeszcze zaopatrzyc w ten polecany przez was wybielacz sally hansen. az boje sie nadchodzacego lata! bo slonce, wiec bedzie wszystko bardziej widoczne, bo bedzie goraco i trzeba bedzie nosic krotki rekaw :( ide na tory, moze to nie tak zle, ze masz duzo pracy. przynajmniej nie rozmyslasz ciagle o tych wstretnych wloskach. ja siedze bezrobotna w domu, wiec moja glowa sie gotuje od tego calego rozmyslania. a problem jest dla mnie nowy wiec wlasciwie o niczym innym nie moge myslec. rezonas glowy brzmi powaznie, ale mam nadzieje, ze nie w twoim przypadku :) ze mnie rowniez jest chodzaca choroba: od bardzo dawna moje jelitka nie pracuja tak jak powinny. jak wogole zaczal sie u was hirsutyzm objawiac? mam na mysli to co sklonilo was do wizyty u lekarza. mialyscie jakies inne symptomy? jest to u was powiazane z inna choroba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
no ja tez wole wosk niz depilator elektryczny. Po wosku nie mam problemów z wrostaniem wogóle jest super Po maszynce mam wieksze prblemy. nogi mnie zwedza, od twardych wyrastyjacych włosów. Macie tak po maszynce? A wogóle to ja mam chyba coraz gorzej na buzi, tak mi sie wydaje ze to jest coraz ciemniejsze, nie chce nic z tym robić, mam nadzieje ze zjasnieje, od słońca. a tu jeszcze do tej lekarki mam znów na 15, bo teraz jest na zwolnieniu wogóle to mam namiar na inna yulko ze to ginekolog prywatnie bierze 100zł za wizyte, ale bierze do szpitala na badania. chyba tam zadzwonie. tak mi przyszlo na mysl, ze moze to ta masc z rtecia tak zadzialala. ja już nie wiem dziewczyny co mam myslec, mi w przeciagu 0,5 roku sie poorszyło bardzo głownie z ta twarza, zaczeło sie od tradziku wlasnie, potem wlosy mi pociemniały, a teraz juz oglupialam bo wydaje mi sie ze jest gorzej niz bylo miesiac temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszek - waga
Ja mam znaczącą niedowagę i mało męskich hormonów (na dolnej granicy normy są testosteron i androstendion). Problemy z miesiączką zmusiły mnie do USG i zrobienia tych hormonów, co wykluczyło PCOS.Ponoć wynika z niedowagi w co ja nie wierzę. Ale u mnie jest tak że mam suchą skórę, i wszędzie złoty meszek, 1mm,2mm...niewyczuwalny w dotyku taki puch...:( Widać go tylko w słońcu. Może ma to związek z bardzo niska wagą - BMI 17. Lekarz ocenił to jako początek anoreksji a ja przeczytałam, że wtedy pojawia się taki meszek na całym ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam wizyte u dobrego endokrynologa,on pomaga w takich sprawach.Najlepiej prywatnie.zabiegi kosmetyczne nie pomoga,bo to sie leczy pod okiem specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszek-waga
U mnie endokrynolog odpada- hormony mam w idealnej normie, moze męskie na dolnej, mało ich, ale od tego raczej nie ma się problemow z owłosieniem. Ginekolog jak wspomniałam o hirsutyźmie powiedział, że kto jak kto, ale ja...i że uciekam przed głodzeniem się wmawiając sobie urojone problemy. To co mam to meszek typowy dla wychudzonych osób. Fakt faktem, że 90% znanych mi dziewczyn ma większe włosy. Mam meszek od kilku lat od kiedy zaczęły się problemy z wagą i chudnięcie. Ale przeczytałam wątek i sporo z Was pisało o akceptacji przez mężczyznę. Otóż mój partner oświadczył, że nie odrzucałaby Go owłosiona kobieta. Odrzucam Go natomiast ja z chudoscią i "ciagłym rzyganiem i biegunką":(:(:(:(Że kobieta z owłosieniem może być kobieca ale kobieta z ciągłą biegunką i kośćmi na wierzchu NIE. Z byciem wieczną dziewczynką, którą strach dotknąć bo się rozsypie...a mój meszek porównał do meszku dzieci...bo tak on wygląda ale miłe to nie jest i tak. Mega smutno mi się zrobiło tym bardziej, że mnie niepokoił dwumilimetrowy złotawy meszek a teraz wiem, że odrzucam z zupełnie innego powodu:( I Dziewczyny powiem Wam to co myslę, nie wiem jak wyglądacie, ale ja teraz w 100% wiem, że każda z Was jest bardziej kobieca odemnie. I z tego co widzę mężczyznom może nie przeszkadzać to co nam sie wydaje a zupełnie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
a ja zapisalam sie do endokrynologa na 13 lutego, planuje sie tez zapisac na konsultacje i probe laserowa do salonu depilacji laserowej (znalazlam taki z laserem lightsheer i promocja 50% na dwa pierwsze zabiegi!) wiec mam dzisiaj troche lepsze samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
ppppp, a czy wiesz moze ile kosztuje wizyta u dr Kiełczewskiej? 100zł.? Bo zapisalam sie do niej, ale jakos nie zapytalam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
pytałam sie i kosztuje 100 zł,w tym usg i jeszcze coś,ale co nie zrozumiałam dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
Dzieki :) ale usg czego? Juz sie nie moge doczekac wizyty, bardzo mnie ciekawi, co pani dr powie... na nastepny dzien mam umowione konsultacje w sprawie depilacji laserowej... ich tez sie nie moge doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
usg tarczycy... ja idę dopiero 5 marca :( ale wcześniej mam wizytę u gina,porozmawiam z nią też o tych włoskach,nie będę brać Diany na razie. Też jestem ciekawa tej dr Kiełczewskiej,mam nadzieję że pomoże....podbudowuje mnie to że na jej stronie jest info że zajmuje się leczeniem h.... powinno być dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
tez mam nadzieje, ze bedzie dobrze :) pewnie dostane skierowania na rozne badania i dopiero z wynikiami bedzie sie dalo ustalic wiecej... na razie to chyba tylko bedzie taka wizyta 'orientacyjna' ;) ale i tak sie ciesze, ze wreszcie zaczelam dzislac, mam juz dosc tych przekletych wlosow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
no wiem :) ja już nie mogę sie doczekać tej wizyty... powiem jej że naprawdę to stanowi dla mnie ogromny problem i musi coś z tym zrobić!!! :) na razie ciężko jest,próbuje sie skupić na nauce ale nie wychodzi,cały czas moje myśli krążą wokół tego jednego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny...
u mnie to samo... :o doszlo nawet do tego, ze nie znosze jak swieci slonce, bo w sloncu wszystko 10 razy bardziej widac, szczegolnie na twarzy... az strach pomyslec o lecie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszek-waga
Do Idę na tory:) Ja mam zespól jelita nadwrażliwego, kolonoskopia to wykazała i biore na to leki.Mam 15 kg niedowagi.Plus nerwica i zespól lęku - leczę psychotropami. Meszek mam od paru lat i nie zmienia się on w nic teraz przynajmniej. Na nogach mam jasne włoski 2-3 mm, w sumie to mogłabym ich nie golić, ale golę z przyzwyczajenia, co dwa tygodnie. Niedowagę miałam zawsze i teraz mimo wieku został mi taki typ urody - wieczna -dziewczynka. Nawet w ...miejscu intymnym mam te włosy jakieś słabe. Na głowie za to dużo. Lekaraz powiedział, że hirsutyzm to mój kolejny nieistniejacy problem zastępczy żeby odwracać uwagę od wagi. Może ma i rację bo: -listopad spędziłam czytajac fora o Ziarnicy Złośliwej i byłam przekonana, że ją mam.Zrobiłam prywatnie USG węzła chłonnego, OB, morfologię... -grudzień (po wykluczeniu tamtej choroby) był pod znakiem PCO - lekarz zrobil oczywiscie USG w styczniu, ale już przedtem powiedział, że na 100% nie mam tego no i nie mam -teraz mam obsesję hirsutyzmu i nie tylko zresztą, takiego zespołu hyperandrogenowego, tam jest nadwaga, trądzik i zakola (nie mam nic z tego, ale ten zespól to ostatnio moja fobia) Może wynika to stąd że mam dostęp do ksiazek medycznych...:( Lekarz powiedział, że mam tak mało męskich hormonów, że hirsutyzm to u mnie taka bajka jak bialaczka i te inne choroby. A taki meszek mają modelki na zdjęciach, ale one też są chude. Kiedy skończy sie z hirsutyzmem zacznie się znowu z czym innym. Z inną chorobą... Bo hirsutyzm tzn. ten w głowie przechodzi pomału. Wczoraj mój partner powiedział juz wściekły...proszę pokaż mi jeden włos w ostrym świetle sztucznym np. na piersiach, na plecach, na udach...nie mam tam włosów wiec nic nie pokazałam a On na to, że hirsutyzm to mam na mózgu.Pewnie mam:( Ale skoro 90% kobiet na plaży jest bardziej owłosionych ode mnie, nawet gdybym nie ogoliła nóg to czy jesli ja bym miała hirsutyzm to te 95% gorszy? Więc pewnie nie mam, jedyna osobą wierzącą, że mam byłam ja. Zresztą zawsze mam obsesje jakiejś choroby - jak nie PCO to białaczka, albo nowotwór szyjki macicy. Wiem że to okropne ale tak jest:( Czuję że umrę szybko, nie wiem na co, ale tak czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość open
wiem ze to napewno juz bylo ,ale zapytam.nie chce maszynka golic juz nog bo po kilku godz juz odrastaja wlosy :( mam depilator,ale boje sie ze jak zaczne stosowac to tak mi wlosy powrastaja ze znow zajmie mi kupe czasu zeby je dioprowadzic do porzadku,juz tak mialam raz,ze po wrosnieciu i po akcji wyciagniecia ich na wierzch moje nogi wygladaly strasznie,nie moglam latem nawet spodniczki ubrac.czy macie jakies sposoby na zlagodzenie bolu przed depilacja,na zapobieganie wrastania,moze jakies kremy?no sama jz nie wiem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppppp
u mnie doszło do tego że unikam słońca....latem to ja chyba z pokoju nie wyjdę... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Meszek-waga
Co to za bzdury???????? Jestem hirsutką od siedmiu lat, mam czarne włosy dosłownie wszędzie:pośladki, brzuch, szyja i widzę, ze Ty należysz do gatunku ludzi, którzy na siłę pragną mieć jakąś chorobę. Najlepiej za każdym razem inną. Skoro 90% kobiet na plaży (he,he co to jest plaża?) jest bardziej owłosionych niż Ty i nie masz włosów tam gdzie mężczyzna to jaki hirsutyzm?????????????????????????????????????? Obejrzyj sobie w Google zdjęcia hirsutek albo lepiej nie bo dojrzysz przy okazji inną chorobę i sobie ją wmówisz. Po co coś takiego robić? Umrę, umrę...tylko na co? Na głupotę sie nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
spróbujcie sobie ten laser na te czarne włosy na twarzy czy gdzie tam chcecie. Im czarniejsze to tym lepiej, mi np: te najciemniejsze nie odrosły od listopada. mnie tylko martwia te ciemniejace policzka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
a jak jest u Was z chormonami? są w normie wszystkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Idę Na Tory
Pęcherze na jajnikach i zaburzenia hormonalne mogą świadczyć w Twoim wypadku o PCO, któremu zazwyczaj towarzyszy hirsutyzm. Bo u Ciebie z tego co piszesz nie jest tak, zę po prostu jesteś naturalnie chuda i nagle pojawił sie hirsutyzm. Meszek anorektyczny jest prawie niewidoczny i nie jest wadą, nie usuwa sie go wcale.Walczy sie z anoreksją nie dlatego że daje meszek, ale bo zagraża życiu na dłuższą metę. Natomiasy hirsutyzm zawsze albo towarzyszy chorobie - najczęsciej PCO (objawia sie ona zmianami w budowie jajników), guzom nadnercza albo moze być obciazeniem genetycznym. Od samej chudości nie dostaje się hirsutyzmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszek-waga
Dziewczyny no ja nie wiem ale jesteście jedyne, które mnie nie pogoniły. DZIĘKUJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja naprawdę bym chciała przestać ale tak jest ze mną od kilku lat. Mam okropną niedowagę, wygladam jak dziecko. Wszyscy daja mi 18 lat, mam dziesięć więcej... Nie mam bioder, ręce grubości zapałek:( Nie zachwyca mnie to wierzcie mi, ale jak tylko coś zjem za dosłownie 20 minut mam biegunkę:( przecież sama jej nie wywołuję:( Aż płakać się chce z bezilności. To dopiero wstyd na przyjęciu albo na ulicy...:( Nie zapomnę wycieczki autokarem do Paryża:( Najgorsze, że takie leki jak Stoperan mi nie pomagają za bardzo. A moja hipohondria wynika pewnie też z braku akceptacji partnerów. Poprzedni powiedział wprost, że na dziewczynkę-elfa to on sie może popatrzeć w filmie Władca Pierścieni, a na codzień to chce mieć prawdziwą kobietę i z taką właśnie mnie zdradził po czterech latach związku.Tłumaczył, że musiał, bo ja budzę tylko taki "inny podziw":( Może i były sygnały...kiedyś powiedział, że mam ciało dziewczynki...nie kobiety, brzuch deska, brak bioder...nic co kobiece mnie nie chce. Obecny Partner...też stwierdził, że owłosienie by mu nie przeszkadzało, ale brak "kobiecości" tak:(:( Stąd moja myśl o tym, że jestem takim komś zawieszonym w próżni, dziecinny wygląd, kości albo biegunki. Wiem kości są okropne ale bieg do toalety kilka - kilkanaście razy dziennie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Meszek-waga biedaku
Takie biegunki są wyniszczające:( A meszek może wynikać też z braku witamin bo Twoje jelita tak szybko pracują, za szybko, że nie wchłania się to co powinno-cynk, selen,magnez. Masz bóle kości, mięśni? Jeśli tak to napewno jeslita odrzucają to co ważne. Trzeba jeszcze raz do gastrologa, bo wyniszczysz się. A wstyd to jest kraść, tu nie ma sie czego wstydzić biegunki, ludzka rzecz przecież. Mój lekarz powiedział bardzo mądrze "nie ma gorszych i lepszych chorób".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
meszek a dlaczego nie możesz przytyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witamina C
to musisz sie udac do gastrologa, bo takie biegunki nie sa niczym normalnym, powinni cie zabrac do szpitala i zrobic wszystkie badania. i idź do dietetyka może jak Ci ułoży odpowiednią dietę, to znikną biegunki i zaczniesz nabierac kształtów:D powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaminko C
Miałam serie badań w szpitalu - gastroskopię, kolonoskopię i wyszło, że jest Zespół Jelita Nadwrażliwego (ponoć prezydent Kaczyński to ma:):):) Tego sie właściwie nie leczy, daje sie Duspatalin i to nieco pomaga, ale u mnie mało. W rodzinie brat Mamy ma ten sam problem, wujek ma 60 lat a figurę 20 latka. Przytyć za diabła nie idzie, ale jakakolwiek infekcja - 4-5 kgw dół w trzy dni...i potem odbudowuję to, ale z trudem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to łaskawca...
Chłopak Meszka... On jest cztery lata z dziewczyną...przepraszam z przymusu?! niekobieca...przepraszam NIE MA jednej definicji kobiecości. Mam sama problem z owłosieniem, nadwagę walczę, sa lepsze i gorsze dni ale mój Mąż uważa mnie za bardzo kobiecą. Ostatnio porównał mnie do Salmy Hayek;) I ja jestem kobieca i kobieca jest chuda dziewczynka-elf. Kobiecość mamy w głowie, w sercu, nie w rozmiarze. Od kobiecości aż kipi na tym Forum. Niech on popatrzy na siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witamina C
to może spróbuj z tym dietetykiem :D ułoży Ci diete dla Ciebie pod Twoje dolegliwości :D i może to coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Witaminko C
Wybieram się do dietetyka w przyszłym tygodniu. W tym jestem zablokowana - dziś mam usunięcie chirurgiczne dolnej ósemki:( Wiem, że na 100% musi być cos co mniej mi szkodzi niż inne rzeczy i choćby to była...marchew będę to jeść żeby w koncu ogłosić dzień bez biegunki. A i w związku z biegunkami jestem okropnym pijakiem - piję 4-5 litrów plynu dziennie (woda niegazowana plus słaba herbata) a i tak czuje suchość i pragnienie. Może każe mniej pić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binka23
dziewczyny z hirsutyzmem a czy macie przerzedzone włoski na czubku głowy?? ja mam i strasznie mnie to gnębi może macie jakieś sposoby na ta łyse placki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Meszek-waga
Z włosami jest tak, że mam ich dużo są delikatne, ale nie mam z nimi problemow, no ale ja wyglada, że hirsutyzmu nie mam. Co do tego miejsca to chyba może być AELOPECIA charakterystyczne przerzedzenie włosów na czubku głowy towarzyszące hirsutyzmowi.(często objawy te towarzyszą PCO) To działanie hormonów męskich. Także badania hormonów są tu pomocne - testosteron i androstendion ale i nie będąca męskim hormonem prolaktyna. Może sie i pomyliłam ale to jest efekt mojej wiedzy hipochondryka i zjadacza medycznych ksiazek. Taka dygresja nie wiem czy to Wasze mile słowa czy zabieg usunięcia zatrzymanej ósemki sprawił że pierwszy raz od daaaaawna chce mi sie jeść a dziś właśnie nie wolno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×