Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

pppp- a moze to genetycznie...twoja mama,babcia albo prababcia miala z tym problemy? a moze tarczyca??? badz za duzo jakis skladnikow.... juz keidys pisalam,ze te wszytskie kurczaki, byly przyczyna hirsutyzmu u tej malej dziewczyny i odstawieni spowodowalo ubytek tych wlosow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango200
Cześć dziewczyny ja mam ten sam problem co Wy, u mnie hirsutyzm(w tedy nie wiedziałam że tak to się nazywa)pojawił sie w wieku 17 lat,gdy byłam na wakacjach.Któregos dnia biorąc prysznic zauważyłam,że pod pępkiem mam włosy,były ciemne i dośc widoczne,na drugi dzień miałam iść razem ze znajomymi na plaże,ale jak tu się pokazać z czymś takim,nie mając zbyt duzo czasu przejechałam maszynką i było po sprawie,z pozoru.Mój koszmae zaczoł sie po powrocie z wakacji zauwazyłam że nad górną warga mam ciemny meszek,wczesniej tego nie było,włosy na rekach zciemniały,a wokół brodawek pojawiły sie włosy,nie wiedziałam co się ze mna dzieje,czułam sie jak mutant.Na w-fie musiałam uważać żeby nikt nie zauważył,na basen tez przestałam chodzić.Włosy stopniowo zaczeły pojawiać się na lini rzuchwy i klatce piersiowej(taki ciemny meszek)przestałam nosic bluzki z dekoltem.Wcześniej miałam pojedyńcze włoski na brodzie wyrywałam je penseta,mama powiedziała że to nic strasznego i że niektóre kobiety tak mają.Najgorzej jest teraz,bo tych ciemnych włosów na brodzie mi przybyło i musze je wyrywać prawie codziennie,juz nie mam siły,dodam że jestem szatynką.Byłam z tym problemem u ginekologa powiedziała tylko,że inne kobiety mają większy problem niz ja i nie mam się czym przejmować,przepisała mi tylko tabletki anty,na koniec dodała że nie jestem modelką żeby być gładka.Robiłam badania na poziom testosteronu i wyszło że jest w normie,u endokrynologa też byłam powiedziała że najpierw musze pójść do ginekologa a dopiero potem przyjść do niego.Na dodatek na brodzie pojawiły sie bolesne kaszaki,po wyciśnięciu ich moja twarz wygląda jak by przeszło tornado,próbuje jakos to wszystko maskować podkładem,ale skutki nie są zbyt trwałe,już nie wiem co mam robić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonia20
czesc wszystkim tez mam ten problem i czuje sie całkowicie bezradna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppppp
grosia.... genetyczne to raczej nie jest. A co ma h..... i tarczyca wspólnego ze sobą?? To może byc od tego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga11223
dziewczyny! hirsutyzm to jest choroba, to jest zaburzenie i to jest do leczenia. jak sie wstydzicie lekarza albo wydaje wam sie ze to dla was naturalne miec tyle wlosow, to prosze bardzo, ale ja uznalam ze nie chce tak zyc, zmienilam ginekologa bo wczesniejszy nie widzial problemow i teraz zaczynam leczenie. wkrotce, mam nadzieje, wloski juz nie beda moim problemem. owszem, badanie bylo bardzo stresujace, ale i tak warto. chce skonczyc z poczuciem przygnebienia i wstydu i wierze ze mi sie uda. jesli tez chcecie normalnie zyc zgloscie sie do lekarza i otwarcie mowcie. kobiet z tym problemem jest tak duzo, ze lekarz sie nie zdziwi, gwarantuje. lekarze z reszta juz to wczesniej wszystko widzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga11223
aha, i jeszcze jedno- nie wspierajcie sie radami na temat golenia. w zamian motywujcie sie do leczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppppp
kinga... rzecz w tym,że niektórzy lekarze nie widzą problemu i dla nich nie jest to choroba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajjajaaj
kinga, tu sie kazdy motywuje do leczenie, ale samo leczenie nie pomaga, trzeba te wlosy usuwac i nie ma na to rady. i takimi informacjami tez sie chcemy dielic ze soba i dzielimy. mozesz nam wierzyc lub nie, ale wiekszosc z nas byla juz u lekarza, i: albo problem zostal zignorowany, albo badania wyszly w normie i nie wiadomo skad te wlosy, i trzeba nauczyc sie z nimi zyc (tak jest np ze mna:( badania w normie, a mialam robione chyba wszystkie mozliwe, a wlosy i tak sa, i nie wiadomo skad, na pewno nie genetycznie), i jesli czytalas nas uwazanie to wiesz tez napewno, ze sa wsrod nas takie dziewczyny ktore sie lecza, niestety jednak leczenie reguluje tylko hormony, moze sprawia ze wloskow jest ciut mniej, ale niestety one nie znikaja.... nie ma takiego leku na razie, ktory sprawilby ze tych wlosow nie bedzie:( mamy tylko nadzieje ze kiedys sie taki pojawi.... zreszta, jesli sie bierze takie leki ktore maja zmniejszyc postac hirsutyzmu, to mozna zapomniec na ten czas o ciazy, jesli znowu chce sie dzidzie, to leczenie jest w zupelnie innym kierunku... ale jesli twoj gin zna jakies cudo metody i leki, ktore sprawia ze bedziemy mogly pozbyc sie tego [paskudztwa, to daj nam na niego namiary..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze jak mnie to wkurwia,idizemy do lekarza o pomoc,a oni nam mowia : INNI MAJA GORSZE PROBLEMY no zes kurwa...dlatego,ze ktos ma uceita peirs bo mial raka, oznacza ze my mamy byc zamkniete w domu z zarostem na ciele? bo lekarze nie widza w tym problemu, BO NIEKTORZY TAK MAJA?? boze czuje sie ,jakbym zyla w 3 swiecie.... dajcie spokoj..dziewczyny ja nie mam sily juz na to wszytsko:((( lekarze gowno wiedza o tej chorobie..jak ja zycze,by wszytskim idiotkom, ktore wziely sie za ginekologie,albo endokrynologie pojawil sie ten problem,i ciekawa jestem czy wtedy by tez powiedzialy0- ze inni maja gorzej :( dlatego,ze ktos ma gorzej,to ja tez musz ecierpiec??? gdzie tu logika... przeicez to zycie na marginesie ejst,i tak juz duza krzywda jest nam wyrzadzona,a na dodatek niektore z wam maja PCO,co jeszcze bardziej utwierdza mnie w fakcie,ze nikt nam nie pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groosia masz racje, a jak juz trafi się na jakiegoś w miarę możliwości ok to jest już na tyle późno,że trzeba myśleć o ciąży a nie o włosach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
groosia rozumiem Cie doskonale i zgadzam sie z Toba. ja mowie mojej endo o wlochach a ta z usmiechem na ustach, ze to nic takiego, ze zostaje mi depilacja hahaha...zabawne! bo ona pol wlosa na rekach nie miala wiec nie wie co to znaczy. ja bym sie mogla depilowac ale gdybym nie miala takiej masakry po tym. moje bikini, nogi sa kooooszmarne:( tragedia. o opalaniu moge zapomniec, o basenie tez...no i oczywiscie w wakacje w najwieksze upaly siedze w chacie bo jak tu wyjsc na dwor w dlugich spodniach i bluzce z rekawami??? ja dodatkowo na ramionach mam zle rogowacenie naskorka...poracha totalna:( na brzuchu wlosy utelnialam ale po niecalym tygodniu juz robily sie czarne:( ja od zadnego lekarza nei dostalam skierowania na badania. wszytkie informacje znalazlam w necie i za wlasna kase poszlam sie zbadac ale widze, ze musze jeszcze zrobic badania endrogenow. moja mama nie jest owlosiona za to ojciec tak, wiec moze to dziadostwo mam po nim???? 😭😭😭 zeby mi to paskudztwo tak szybko nie roslo robie takie mleczko opozniajace odrost wlosow. przepis znalazlam na stronie www.mazidla.com kupuje tam skladniki i krece krem. glownym skladnikiem jest telocapil, ktory opoznia odrost wlochow i sprawia, ze te ktore odrastaja sa ciensze. no i ja widze poprawe, bo te wlosy na nogach, ktore mi odrosna sa cieniutenkie, a w niekorych miejscach nie ma ich wcale. jakbyscie mialy jakies pytania odnosnie tego mleczka, to chetnie sluze rada, bo krece je juz od listopada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koki89
boshh co ja mam zrobic? mam 16 lat,ciemne i geste wlosy,tyle ze nie tylko na glowie.. :( wybieram sie na wesele i tak ostatnio patrze na ramiona i patrze a tu moja klatka piersiowa jest owlosiona :( naszczescie na rowku miedzy piersiami nie bedzie widac pod sukienka (tam jest najwiecej :() zawsze mialam na karku wlosy,normalne jestem brunetka,patrze dzis a wlosy ciagna mi sie przez cale plecy:(i to nie ciurkiem tylko sie rozrastaja :( jestem ladna dziewczyna i jakos nie lubie z powodu wlosow chodzic w bikini jak chlopaki zapraszaja nad wode :( co ja mam zrobic? mowic mamie?pojsc do lekarza?chce zeby to zniknelo do wesela :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mega smutno,to jakis pic na wode..po takich kremach szybko wlosy odrastaja IDE NA TORY- kochanie,nie smutaj, ja tez nie widze poprawy po tabletakch.... sluchajcie... a moze napismzy jakis wpsolny list i powysylajmy do kazdej z redakcji gazet by opisaly problem kobiet jakim jest H..zoabczymy co one wymysla...napoiszmy im w tym liscie ze bylysmy u lekarzy a oni zacieraja rece,i moze one w koncu znajda odpowiednich endo :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpp: napisz coś o tym mazidle które sama wakonujesz. Czytałam o tym na tej stronie co podałaś i zainteresowało mnie to. Szkoda że to nie gotowy produkt. Trochę mnie zniechęca to odmierzanie, mieszanie i zanurzanie w gorącej wodzie, skąd można wiedzieć czy się to dobrze robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolinka23
ja miałam ten sally hansen fakt pic na wode..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
wcale nie jest trudne wykonanie tego kremu. mi zajmuje to okolo 20 minut. niektore skladniki odmierzam taka mala miarka po jakims syropie dla dzieci. a jesli chodzi o kąpiel wodna, to gotuje w wode w garzzku, czekam okolo 12 inut zeby wystygla, wkladam do niej szklaneczki z faza a i b i je mieszam, az sie wszystko ladnie rozpusci, pozniej mieszam te fazy zwykłym mixerem i dodaje telocapil. na tej stronie mozna kupic wage do dokladnego odmierzania. niestety mnie na nia nie stac. sa tez takie lyzeczki-miarki o wiele tansze po okolo 2 zl. mi to mleczo pomaga. przetestowalam na sobie takze moge polecic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co a ja to dzisiaj cały dzień płacze ;((((((((((((( bo coraz bardziej mi widac to na buźce. Jestem juz prawie załamana, bo nie wiem co bedzie niedługo. Nie moge narazie z tym isc bo lecze sie nadal na sprawy gin wiec nie moge nawet badań zadnych zrobic. Mam wziasc leki po okresie ktory mi sie spoznia wiec i to przedłuza mi wszystko ;( . Juz wpadam w paranoje jak ktos na mnie sie patrzy i zaraz mysle ze gada o mhnie i widzi to! chyba umre ;(((. Ten pomysł z gazetami swoja droga to nie jest taki zły.. A dziennikarze maja lepsze dojscia w poszukiwaniach . Ale trzeba wiedziec jak sie do tego zabrac , bo jesli naglosni sie teamat to bedzie to w centrum zainteresowania a wiekszosc osob nie wie ze taki problem wogole istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
moglby chociaz dla nas wprowadzic refundowana depilacje laseowa albo cos w tym stylu. czlowiek sie wstydzi wyjsc do ludzi [dla mnei wakacje to najgorszy okres w roku:( depresja maxymalna. siedze w chaie i nigdzie nie wychodze bo sie wstydze] idzie sie do lekarza po porade a on," przeciez to nic takiego"...a moje nogi to jedna wielka rana:( :( i za cholere nie moge tego wyleczyc. sprobuje zrobic jakis tonik z kwasem mlekowym albo migdalowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co,proboujemy??? bo przynajmniej to nie ejst tak,jak z tymi rozmowami w toku,ze musialybysmy sie ludziom pokazac, bo mozemy pozostac anonimowe..i kto wie...moze nam zrefunduja to..bo przeciez to jest CHOROBA..i bede to sadzic zawssze! :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baciulka
Witam cieplutko! Od paru dni zagladam na topik, dzis postanowilam wreszcie napisac. Ja rowniez borykam sie z tym problemem od paru lat. Nie wiem czy to choroba - nie robilam badan. Najwiekszym moim koszmarem sa wloski na twarzy...nad gorna warga i na brodzie poprostu koszmar...uzywam rozjasniacza sally h. a co po niektore wyrywam pensetka, ale wydaje mi sie, ze pozniej wyrastaja nie slabsze ale wrecz ciemniejsze i twardzsze. Zastanawiam sie nad laserem. Czy ktoras z Was ma to za soba?Jakie efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baciulka
Na szczescie moj facet nie widzi w tym problemu i ja tez potrafie swobodnie z nim o tym rozmawiac. Czasami nawet sobie z tego zartujemy i jest ok:) ale tak jest tylko przy nim..Obsesyjnie wydaje mi sie, ze wszyscy na to zwracaja uwage, ze gdy ze mna rozmawiaja wbijaja wzrok w moj wasik...P.S Pozdrawiam goraca wszystkie osoby z topiku!!! i udanej walki z tymi podlymi klakami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do mpp: chciałabym żebyś napisała czy ten specyfik dobrze się wchłania, bo sam olej nie bardzo, może skoro to żel (z tego co czytałam) to lepiej się wmasowuje niż olej z krokosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpp
nawet dosc dobrze. zalezy ile sie nalozy. w skladzie mleczka oleju jest bardzo malo. po posmarowaniu skora nie lepi sie do ubran. ja sie smarowalam tym glownie na noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kusia134
Proszę o radę, jestem umówiona na laser diodowy. czy jesli nic z tego nie wyjdzie, a kobieta zgoli mi maszynką włoski to nie pogorszę sprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×