Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość bubko
chyba nie masz co z czasem robić i brednie wymyślasz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olad3o3
Mam 13 lat i chyba ten sam problem co większość tutaj czyli : Owlosienie na twarzy ( po bokach i wąsik ) na plecach zwłaszcza u dołu..ale nie takie zwykle tylko bardzo widoczne wlosy,na brzuchu to samo bardzo widoczne wlosy na pośladkach, palcach, rękach.... na nogach po goleniu i tak wygladaja jakby byly golone nie przed chwila tylko dzien wczesniej... no i moje pytanie : Czy w moim wieku lepiej było by zacząć "działac "..w sensie że pójdę do lekarza na badania itd... bardzo źle się czuje z myśla ze nigdy nie ubiore bluzki do pępka przez te okropne wloski... nie mówiąc już o bikini :( nie mam siły pisać o tym wszystkim..ale czy jeśli zaczne teraz coś "działać " to czy mam wieksze szanse ze wylecze tą chorobe za niedlugo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ga ga
zielonka, byłabym wdzięczna... :) Jesli możesz napisz jak było . Szukałam u nas jakiegoś lekarza gino - endo, który ma prywatny gabinet z usg, ale nic z tego :( Po tym, jak poczytałam co sie dzieje na Polnej, to prawie zawału dostalam. Chyba najpierw bym zaczeła na nich krzyczeć, a koniec końców wyszla z placzem bez diagnozy.... Uparciuch ze mnie, co gorsza przewrażliwiony nieco (:P) i wiem, ze bym nie pozwoliła na takie warunki w jakich prowadzą badania... Póki co mam trochę niechcianych włoskow (niemal przejrzyste, bo jestem blondynką)... Niestety ostatnio mi bardzo wypadają wlosy z głowy i podejrzewam, że z tej samej przyczyny. Choć stresów mam od kilku miesięcy baaardzo dużo i może tu jest pies pogrzebany!? Pojęcia nie mam co jest grane.... :( Nie chcę żeby bylo jeszcze gorzej..... Zamiast karmelu polecam cudowny wynalazek - depilator :D :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ZZZ...
plfoto.com/789478/zdjecie.html Tak może by kiedy to się pogłębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...ZZZ...
plfoto.com/789478/zdjecie.html Tak może by kiedy to się pogłębia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba sobie pierdolnę w łeb... jak czytam Wasze posty, to normalnie ręce mi opadają. Te zasrane włosy zarastają moje ciało coraz bardziej. nie byłam u lekarza - bo się wstydzę. codziennie rano siedzę pół godziny z pesetą. wyrywam włoski z brody i policzków, z piersi i okolic. teraz mi wyrosły włoski na brzuchu. radzę sobie z łydkami... natomiast uda i okolice bikinii masakra... ani depilatorem nie mogę, ani woskiem, ani maszynką, bo robią mi się bardzo bolące i ropne krosty. do tego, choćbym nie wiem ile nie jadła... nie mogę schudnąć. nie stać mnie na laser, bo jestem studentką dzienną i pracuję, tylko, co mogę ale nie mam z czego odłożyć. sorry za słownictwo, ale ja po prostu nie mam siły na walkę z tym. nie mam faceta... nie dlatego, że nie mam powodzenia, tylko dlatego, że zacz,ęłam wstydzić się rozbierać przy nich. mam ładne, duże piersi i co z tego, jak wyrastają na nich włoski :( i boję się pokazać dekolt, ładna pupa i co z tego, jak jej nie chce pokazać bo rosną na niej włoski itd itp. szorstka skóra doprowadza mnie do szału. już mam kur... tego dosyć. wiem, że ludzie mają poważniejsze choroby i poważniejsze problemy, ale ja jestem młodą dziewczyną, a najchętniej wyprowadziłabym się na jakąś pierdo...ną grenlandię, żebym mogła chodzić ubrana po samą szyję, ale zasłoniłabym jeszcze usta, bo przecież czarny wąsik też jest denerwujący... ehhhh, poradźcie mi coś, kończę... bo się już poryczałam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba sobie pierdolnę w łeb... jak czytam Wasze posty, to normalnie ręce mi opadają. Te zasrane włosy zarastają moje ciało coraz bardziej. nie byłam u lekarza - bo się wstydzę. codziennie rano siedzę pół godziny z pesetą. wyrywam włoski z brody i policzków, z piersi i okolic. teraz mi wyrosły włoski na brzuchu. radzę sobie z łydkami... natomiast uda i okolice bikinii masakra... ani depilatorem nie mogę, ani woskiem, ani maszynką, bo robią mi się bardzo bolące i ropne krosty. do tego, choćbym nie wiem ile nie jadła... nie mogę schudnąć. nie stać mnie na laser, bo jestem studentką dzienną i pracuję, tylko, co mogę ale nie mam z czego odłożyć. sorry za słownictwo, ale ja po prostu nie mam siły na walkę z tym. nie mam faceta... nie dlatego, że nie mam powodzenia, tylko dlatego, że zacz,ęłam wstydzić się rozbierać przy nich. mam ładne, duże piersi i co z tego, jak wyrastają na nich włoski :( i boję się pokazać dekolt, ładna pupa i co z tego, jak jej nie chce pokazać bo rosną na niej włoski itd itp. szorstka skóra doprowadza mnie do szału. już mam kur... tego dosyć. wiem, że ludzie mają poważniejsze choroby i poważniejsze problemy, ale ja jestem młodą dziewczyną, a najchętniej wyprowadziłabym się na jakąś pierdo...ną grenlandię, żebym mogła chodzić ubrana po samą szyję, ale zasłoniłabym jeszcze usta, bo przecież czarny wąsik też jest denerwujący... ehhhh, poradźcie mi coś, kończę... bo się już poryczałam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba sobie pierdolnę w łeb... jak czytam Wasze posty, to normalnie ręce mi opadają. Te zasrane włosy zarastają moje ciało coraz bardziej. nie byłam u lekarza - bo się wstydzę. codziennie rano siedzę pół godziny z pesetą. wyrywam włoski z brody i policzków, z piersi i okolic. teraz mi wyrosły włoski na brzuchu. radzę sobie z łydkami... natomiast uda i okolice bikinii masakra... ani depilatorem nie mogę, ani woskiem, ani maszynką, bo robią mi się bardzo bolące i ropne krosty. do tego, choćbym nie wiem ile nie jadła... nie mogę schudnąć. nie stać mnie na laser, bo jestem studentką dzienną i pracuję, tylko, co mogę ale nie mam z czego odłożyć. sorry za słownictwo, ale ja po prostu nie mam siły na walkę z tym. nie mam faceta... nie dlatego, że nie mam powodzenia, tylko dlatego, że zacz,ęłam wstydzić się rozbierać przy nich. mam ładne, duże piersi i co z tego, jak wyrastają na nich włoski :( i boję się pokazać dekolt, ładna pupa i co z tego, jak jej nie chce pokazać bo rosną na niej włoski itd itp. szorstka skóra doprowadza mnie do szału. już mam kur... tego dosyć. wiem, że ludzie mają poważniejsze choroby i poważniejsze problemy, ale ja jestem młodą dziewczyną, a najchętniej wyprowadziłabym się na jakąś pierdo...ną grenlandię, żebym mogła chodzić ubrana po samą szyję, ale zasłoniłabym jeszcze usta, bo przecież czarny wąsik też jest denerwujący... ehhhh, poradźcie mi coś, kończę... bo się już poryczałam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba sobie pierdolnę w łeb... jak czytam Wasze posty, to normalnie ręce mi opadają. Te zasrane włosy zarastają moje ciało coraz bardziej. nie byłam u lekarza - bo się wstydzę. codziennie rano siedzę pół godziny z pesetą. wyrywam włoski z brody i policzków, z piersi i okolic. teraz mi wyrosły włoski na brzuchu. radzę sobie z łydkami... natomiast uda i okolice bikinii masakra... ani depilatorem nie mogę, ani woskiem, ani maszynką, bo robią mi się bardzo bolące i ropne krosty. do tego, choćbym nie wiem ile nie jadła... nie mogę schudnąć. nie stać mnie na laser, bo jestem studentką dzienną i pracuję, tylko, co mogę ale nie mam z czego odłożyć. sorry za słownictwo, ale ja po prostu nie mam siły na walkę z tym. nie mam faceta... nie dlatego, że nie mam powodzenia, tylko dlatego, że zacz,ęłam wstydzić się rozbierać przy nich. mam ładne, duże piersi i co z tego, jak wyrastają na nich włoski :( i boję się pokazać dekolt, ładna pupa i co z tego, jak jej nie chce pokazać bo rosną na niej włoski itd itp. szorstka skóra doprowadza mnie do szału. już mam kur... tego dosyć. wiem, że ludzie mają poważniejsze choroby i poważniejsze problemy, ale ja jestem młodą dziewczyną, a najchętniej wyprowadziłabym się na jakąś pierdo...ną grenlandię, żebym mogła chodzić ubrana po samą szyję, ale zasłoniłabym jeszcze usta, bo przecież czarny wąsik też jest denerwujący... ehhhh, poradźcie mi coś, kończę... bo się już poryczałam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chyba sobie pierdolnę w łeb... jak czytam Wasze posty, to normalnie ręce mi opadają. Te zasrane włosy zarastają moje ciało coraz bardziej. nie byłam u lekarza - bo się wstydzę. codziennie rano siedzę pół godziny z pesetą. wyrywam włoski z brody i policzków, z piersi i okolic. teraz mi wyrosły włoski na brzuchu. radzę sobie z łydkami... natomiast uda i okolice bikinii masakra... ani depilatorem nie mogę, ani woskiem, ani maszynką, bo robią mi się bardzo bolące i ropne krosty. do tego, choćbym nie wiem ile nie jadła... nie mogę schudnąć. nie stać mnie na laser, bo jestem studentką dzienną i pracuję, tylko, co mogę ale nie mam z czego odłożyć. sorry za słownictwo, ale ja po prostu nie mam siły na walkę z tym. nie mam faceta... nie dlatego, że nie mam powodzenia, tylko dlatego, że zacz,ęłam wstydzić się rozbierać przy nich. mam ładne, duże piersi i co z tego, jak wyrastają na nich włoski :( i boję się pokazać dekolt, ładna pupa i co z tego, jak jej nie chce pokazać bo rosną na niej włoski itd itp. szorstka skóra doprowadza mnie do szału. już mam kur... tego dosyć. wiem, że ludzie mają poważniejsze choroby i poważniejsze problemy, ale ja jestem młodą dziewczyną, a najchętniej wyprowadziłabym się na jakąś pierdo...ną grenlandię, żebym mogła chodzić ubrana po samą szyję, ale zasłoniłabym jeszcze usta, bo przecież czarny wąsik też jest denerwujący... ehhhh, poradźcie mi coś, kończę... bo się już poryczałam :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7777 666 997 69 01 33
a ja mam chormonow za malo i slaby zarost ;/ daj mi wlosow swoich to se na super glu brode zrobie i wasy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7777 666 997 69 01 33
na super glu, momens ein czy inny budapren ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7777 666 997 69 01 33
na super glu, momens ein czy inny budapren ;] a moze klej biurowy lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm, nie wiem czemu tez moj post tyle razy się tutaj wstawił... nie moge skasować, sorki ze nascmiecilam.. nie wiesz co mówisz.... chetnie bym Ci oddala wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes, coz Ci moge poradzic... idz do lekarza! znajdz osobe, do ktorej bedziesz miala zaufanie i ktora rzeczywiscie sie Toba zajmie. zrob maly wywiad, ktos moze Ci polecic jakiegos dobrego dra. nie wstydz sie! wiem, wiem, trudno sie otworzyc przed lekarzem - ja tez 1. raz o malo sie nie poplakalam, mialam szkliste oczy i glos mi sie lamal. ale potem stwierdzilam, ze musze byc silna. poza tym pamietaj, ze nam z reguly sie wydaje, ze jestesmy jedynymi pacjentami, ktorych on leczy i ze pewnie bedzie patrzyl na nas jak na jakies dziwadlo. mysle, ze tak nie jest, w koncu to problem do rozwiazania jak kazdy inny. co do facetow - nikt Ci nie kaze sie obnazac na 1. randce. a jesli rzeczywiscie poznasz kogos wyjatkowego i zrodzi sie uczucie, to gwarantuje, ze nie bedzie mu przeszkadzac Twoj problem, a bedzie Cie wspieral. tylko jest pare warunkow: gosc nie moze byc niedojrzalym kolesiem, a Ty musisz byc z nim szczera. to wymaga duzej bliskosci, delikatnosci i zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem, dziewczyny, ze nie mozna sie lamac... i raczej jestem silna babka, ale tego mam juz po prostu dosyc. zżera mnie zazdrość kiedy patrzę na piękne gładkie nogi innych dziewczat, gladkie ramiona... twarz. w tej chwili jestem na etapie załamki. zbliza sie lato, oczywiscie nie pojade nad morze, nie zaloze krotkiej kiecki, tak bardzo chcialabym pojsc na saunę, basen... ale tam bywalam tylko jako dziecko :(:(:( tesknie za normalnym zyciem i najgorsze jest to, ze nikt nie ma pojecia o tym, co mi dolega. wstydze sie tego. nikt nie wie, ani rodzina ani przyjaciele. choc widza, ze sie odcielam od wszystkich :( niedlugo zostane sama... tzn nie sama tylko ze swoimi pierdolonymi włochami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli mowisz, ze nikt sie nie domysla, to widocznie Twoj problem potrafisz bardzo dobrze ukryc regularna depilacja itp. wiec polowa problemu z glowy, bo nie masz na czole napisane \"mam hirsutyzm\", a wiele lasek upieksza sie przed wyjsciem z domu - w naszym przypadku polega to m.in. na tym, ze przy pomocy pesety ;) a swoim problemem mozesz sie wirtualnie dzielic z nami, a w realu - z doktorem. moja rodzina tez nie wie, ze mam problem z h. widza wloski, ale mysla, ze nic nie robie. jestem po badaniach, ale nie chwalilam sie nikomu ze je robie - oprocz forum i narzeczonego. wiec glowa do gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
hej widze że nei jestem sama,zawsze myślałam że jestem jedyna taka inna:( dlatego nigdy z tym nic nei robiłam,urywałam to,było m ibardzo ciężko i nadl jest,od pewnego czasu mam ogromną depreche,ciągle rycze bez powodu porostu siedze nawet w towarzystwie i zaczynam beczeć:( mam włosy wszedzie,choć na twarza nie mam spoecjalnego problemu mam drobny meszek ale mi to jakoś zbytni nie przeszkadza nikt mi na to uwagi jeszcze nie zwrucił więc chyba nei jesat tak zle:) ale te kudły na tyłku,brzuchu i plecach to jest dopiero tragediaaaaa gole je ale co z tego przecież odrastają i nawet wtedy nie wygląda to dobrze bo albo się przetne albo dokładnie nie dogole:( nie można tak żyć do końca życia goląc tyłek i reszte:( mam chłopaka którego bardzo kocham wstydze się mu pokazać nawet ten ogolony tyłek,bo myśle o tym że choć jest ogolony to i tak coś zauważy z resztą mam czasem tak poprzecinany od golenia że szkoda gadać:( nie wiem czy przez to mnie nei zostawi bo już kilkakrotnei wspominał że denerwuje go to że nei cche się przed nim rozebrać:( rozumiem go bo to facet,ale co ja moge zrobić? nic nie moge normalnie żyć...Mogłbyśccie mi poradzić gdzie trzeba iść do lekarza,jakie badania zrobić,jak długo czeka się za wynikami?oraz jakich leków najleoeij nie brać? czytałąm że niektóre powodują tycie a nei che mieć kolejnego problemu:( jestem malutka i waże 43 kg jak przytyje to będe małym owłosionym balonem jakby mini goryl;p dodam jeszcze że mam to od dzieciństwa zauważyłam to jak miałm jakieś 10 lat czy w tym przpadku moge mieć policystyczne jajniki? tego też się boje bo przez to moge nei mieć dzieci a bardzo bym chciała tak samo jak mój chłopak ciagle o tym mówi..na początku włosy nie były grube ale czarne i długie teraz jak się gole to wole nie wiedzieć jak bym wyglądała:( Czy któraś z was usuwała sobie włosy laserowo? mam na myśli Epilacje... podobno jest to trwałe usuwanie włosów,zrobiłabym to tylko czy to mi coś da?nie odrosną mi one?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie powrocilam :P mi już trauma przeszła, zaakceptowałam to. Nawet zauważyłam, ze bardzo dużo kobiet ma za dużo wlosow na twarzy.. w lecie to wszystko jakby jaśnieje.. tzn skóra się opala wiec wlosow nie widac, a w zimie solarium od czasu do czasu lub krem opalajacy do twarzy. I mam to wszystko w dupie:D Ktoś pytał o laser - ja chodze na laser usuwam wasa, brode i szyje, jestem bardzo zadowolona .. i polecam naprawde. Przynajmniej wlosow jest mniej. aha i ja ich juz nie wyrywam raczej tylko przycinam, bo wtedy laser lepiej lapie. Tzn specyfika lasera polega na tym, że usuwa wlosy ciemne w fazie wzrostu - dlatego bardziej wskazane jest usuwanie wlosa przy skórze, aniżeli wyrywanie z cebulka. Nogi robie woskiem, pach - gole, a reszta sobie jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczęściaraD
Dziewczyny!!!! nie załamujcie sie! mam taki sam problem jak Wy. mimo, ze jestem bardzo młoda osoba (przynajmniej tak uwazam :) ), bo mam 17 lat to oznaki hirsutyzmu widac u mnie już od około 13 roku zycia :/. wcześneij myślałam ze to normalne i zaczełam leczyc sie dopiero rok temu. Ale ja już widze efekty. poszłam do swietnego ginekologa dostałam leki androgenne, zainwtestowałam w depilacje laserowa bikini, reszte wyrywam woskiem, pęsetą lub po prostu golę. i jest ok:D wiadomo wrastanie włosów to koszmar, ale i na to jest sposób poszłam do dermatologa dostałam maść do tego troche prób domowymi sposobami i mam gładka skórę bez WŁOSÓW co najwazniejsze, ale i krost :). nie wiem jak Wy z tym walczycie tak do końca. ale dobre checi i cierpliwosc to połowa sukcesu:D ja po pół roku widze ogrooomne efekty, a na początku włosy miałam wszedzie i to naprawdę okropne, uwierzcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejjjjjjjjjjjjjj
Napisz cos więcej, jakich leków dokładnie zażywałaś i co to za maść że nie masz krost!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulajurdeczka
może mi któraś z was polecić dobrego lekarza ginekologa- endokrynologa w poznaniu? z góry dziękiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga ga ga
ulajurdeczka, ja tez szukam. Jak znajdziesz lekarza godnego zaufania, to daj znać. Ja zrobię to samo ;) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski... dziś objechałam całe ciałko depilatorem. wszystko mnie szczypie. naoliwiłam się oliwką johnsona. ciekawa jestem jak dlugo i w jakim miejscu będzie gładko... może chociaż ze 24 godziny... wiecie co, chyba mi odbilo , bo zarówno brodę jak i wąsik również zneutralizowałam za pomocą depilatora. bolało, jak skur... aż łzy z oczu leciały. ale nieważne - dziś jestem piękna :) od razu humor mam super. powiedzcie mi, jak sobie radzicie z włoskami na pupie? pozdrawiam Was. agnieszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo Prosze o Rade ....
Zrobiłam sobie ostatnio badanie poziomu testosteronu wyszło 27,30ng/dl Podobno jest w normie ... Czy hirsutyzm moze przebiegac przy przwidłowym poziomie testosteronu? Jakie jeszcze badania powinnam zrobic? Z góry dzieki za każdą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze o RADE
Dziewczyny, jestescie obeznane z tematem wiec moze ktoras z Was wie czy moj wynik poziomu testosteronu: 27,30 ng/dl jest prawidłowy? Czy mimo iż wynik jest w normie mogę cierpiec na tę okropną chorobę? Czy tez po prostu mam tak ` z natury`? Jakie badanie powinnam jeszcze zrobic? Z góry dzieki za kazdą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze o RADE
Dziewczyny, jestescie obeznane z tematem wiec moze ktoras z Was wie czy moj wynik poziomu testosteronu: 27,30 ng/dl jest prawidłowy? Czy mimo iż wynik jest w normie mogę cierpiec na tę okropną chorobę? Czy tez po prostu mam tak ` z natury`? Jakie badanie powinnam jeszcze zrobic? Z góry dzieki za kazdą odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo prosze o RADE
przepraszam za zaśmiecanie - chwilowy problem z komputerem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×