Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość gandziolinka
Witam DZIEWCZYNY! Dawno tu nie zagladalam, kiedys pisalam Wam o moim problemie z hirsutyzmem. Wlosy na brodzie. Wkoncu powidzialam o tym mojemu facetowi i nawet nie wiecie jak mi ulzylo ze mnie zrozumial i nie wysmial. Nie musze juz wczesniej od niego wstawac zeby golic te ochydne wlosy. UFFFFFFFF :) Po tym wszystkim jakos sie do tych wloskow przyzwyczailam. Jednak postanowilam ze pojde na laser. Jestem juz po 2 zabiegu. Czy ktos juz przeszedł cala serie zabiegow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gandziolinka
Witam DZIEWCZYNY! Dawno tu nie zagladalam, kiedys pisalam Wam o moim problemie z hirsutyzmem. Wlosy na brodzie. Wkoncu powidzialam o tym mojemu facetowi i nawet nie wiecie jak mi ulzylo ze mnie zrozumial i nie wysmial. Nie musze juz wczesniej od niego wstawac zeby golic te ochydne wlosy. UFFFFFFFF :) Po tym wszystkim jakos sie do tych wloskow przyzwyczailam. Jednak postanowilam ze pojde na laser. Jestem juz po 2 zabiegu. Czy ktos juz przeszedł cala serie zabiegow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propos a propos
skoro już mowa o laserach, nie zostały wam po laserze jakieś przebarwienia i ślady? Czytałam o takich przypadkach,pewnie spowodowanych zle dobranym natężeniem mocy. Jak to było u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos a propos, generalnie najpierw puszcza sie jedna wiazke i potem odczekuje ok. 15 minut. Na podstawie tego minibadania, osoba wykonujaca dany zabieg jest w stanie okreslic, jaka wiazka bedzie dla optymalna. To tez jest zapisywane w kartce. W sumie zabieg i tak jest dosc bolesny. Owszem, sa krostki i przebarwienia przez pierwszy tydzien. Potem jednak wszystko schodzi... lacznie z wlosami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thea..
dzięki za podpowiedź.. ABRA_KADARBRA..na pewno wypróbuje ten peeling z soli...a na istniejące juz plamki można coś poradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga mała
Ja stosowałam diane ok 1,5 roku Na trądzik pomógł i po odstawieniu nie miałam powrotu, na owłosienie nie pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli takie plamki to małe blizny, można spróbować maści na blizny. mialam laser 2 lata temu - bikini. teraz musze isc poprawic, bo kilka wloskow odroslo. ale ogólnym rezultatem i tak jestem zachwycona. miałam 4 zabiegi i teraz po przerwie odrosło jakieś 10% gora - i to slabych i jasniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a propos a propos
Zwała dziękuję za odpowiedz. thea.. na istniejące już plamki dobry jest sok z cebuli. Trzeba te miejsca codziennie smarować ..lub maseczka z cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Jestem nowa, ale z bardzo starym problemem (15 lat). Ostatnio wzięłam się za siebie i poszłam do endokrynologa. Narazie wszystkie wyniki w normie. Czekam jeszcze na testosteron wolny, 17 ohp. Zmagam się z tym problemem już bardzo długo i kiedy czytam post dziewczyny, która ma 13 lat i ten problem widzę siebie wtedy, gdy to się zaczęło. Dzis mój problem jest jak u agnes 87, jestem sama nie mam koleżanek, chowam się w domu przeraża mnie wiosna i słońce(chociaż kocham słońce i lato). Chowam twarz jak tylko mogę,patrzę w dół, staram się nie rozmawiać z nikim,żeby tego nie widział.Mam wspaniałego męża, który to widzi,ale stara się mi o tym nie przypominać. Mój problem wygląda tragicznie, wszystko zniosę, ale moja twarz to masakra,te wredne włosy są wszędzie wyrywam co dzień, golę i tak juz 15 lat.Enokrynolog proponuje laser,mówi że nie wyladam ,ani teżmoje wyniki nie wskazują problemów z hormonami, w rodzinie nikt nie ma takich problemów. Przeszłam już etapy tabletek antykoncepcyjnych , diane, woski ,elektrolizę i nic z tego. czytałam ostanio o kremie vaniqa-czy ktoś może stosował i z jakim skutkiem? Są dni że nie mam ochoty żyć przez to, ale mam 10 letniego synka i męza i to dla nich się trzymam. Maskuję się podkładem Dermablend vichy, bo moja skóra wygląda coraz gorzej po tych wszystkich masakrycznych zabiegach. Jak pomyślę o tym laserze że ktoś to zobaczy to nie wiem czy dam radę psychicznie to znieść. Natomiast czy to przyniesie skutek to nie mam pojęci- jestem ciemną blondynką o jasnej skórze, bardzo szczupłą i wysoką osobą, nie mam trądziku, ani łojotoku, ani łysienia ani nic oprócz tych włosów mi nie dolega. Może ktoś stosował ten krem, może komuś pomógł? Byłoby cudownie mieć chociaż jeden dzien przerwy od wyrywania tych paskudnych włosów, chociaż jeden dzień gładkiej skóry. Bardzo tu wszystkim współczuję - wiem jakie to okropne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niegdyś papryczka chilli
Wchodzę jedynie by powiedzieć ciekawym działa Diane. Dostałam ją miesiąc temu, dodatkowo ze spironolem i lekiem na jakiś hormnom w nadnerczach (plastry nie zredukowały mi dostatecznie testosteronu), czyli dawka leków końska. A co ciekawe włosów pojawiło się więcej, a na nogach znowu ciężko je ogolić. Jednak ja dostałam ją w innym celu. Po prostu piszę innym, aby się cudów po tym nie spodziewać. O dziwo po Evrze miałam lepszy efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papryczko jeśli diana nasila Ci owłosienie to dlaczego nie przestaniesz jej zarzywać? Nie wierzę, że przyniesie Ci cos dobrego.Wydaje mi się, że diana to tylko samo zło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niegdyś papryczka chilli
Ponieważ mam kiepskie wyniki i odstawienie jej także niewiele mi pomoże (bez leków mój testosteron mnie wyniszczał), ale jeszcze tylko miesiąc i idę na kolejną serię badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niegdyś papryczka chilli
Ponieważ mam kiepskie wyniki i odstawienie jej także niewiele mi pomoże (bez leków mój testosteron mnie wyniszczał), ale jeszcze tylko miesiąc i idę na kolejną serię badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale jeśli włoski rosły u Ciebie szybciej i mocniejsze po diane to jest prawdopodobne, że przez nią testosteron sie zwiększył nie zmniejszył.Albo diane zmniejszyła Ci poziom estrogenów a to przecież też niewskazane.Jeśli będziesz robiła badania i dalej zażywała diane to przeciez Twoje wyniki moga być zafałszowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle rozumujesz loris
wszystkie badanie robię biorąc hormony, bo ja na hormonach muszę być cały czas, aby jajniki były w uśpieniu. W przeciwnym wypadku zostałabym bezpłodna i prawdopodobnie zachorowała na coś poważniejszego. Wyniki nie są zafałszowane od brania hormonów, bo chodzi o ich poziom w trakcie leczenie, czyli podczas zażywania ich właśnie. Natomiast diane nie mogła zmniejszyć mi poziomu estrogenów, ponieważ diane jest lekiem estrogenowym. Mnie nie zależy na włosach. A to, że nie działa akurat nie ma znaczenia. I tak robię badania za miesiąc, a wtedy dowiem się czy wysokie stężenie hormonów to jajniki czy jednak coś z nadnerczami. Hormonów potrzebuję na przeżycie. Cokolwiek mi skacze, albo nie (okaże się), ważne, że jajniki nie pracują, ilość pęcherzyków się nie zmniejsza, a dopiero potem okaże się, co nowego dostanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość źle rozumujesz loris
tfu, nie zwiększa miało być z tymi pęcherzykami. Ogólnie to sprawa skomplikowana. Gruczolak na nadnerczach mnie już przeraża, a może to być guz. Cokolwiek mi jest, jest źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieję, że to nie będzie gruczolak.Nie wiem czy dobrze myslę, że masz pęcherzyki na jajnikach czyli torbiele? A jesli to torbiele to jest taka mieszanka ziołowa na torbiele, która je likwiduje.Kilka dziewczyn pisało, że im bardzo pomogła.Czy pęcherzyki to to samo co torbiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Dzięki za powitanie idę na tory! To bardzo przyjemne móc o tym z kimś rozmawiać a nie dusić w sobie. Przykro mi że u Ciebie wszystko zawodzi ja mam nadzieję jeszcze na ten laser i na ten krem. W aptece w Posce nie można go kupić. Czasem mam jak ty takie nerwy na to co mnie spotkało, zwłaszcza w słoneczne dni kiedy spojrze w lustro. Nie wiem czy próbowałaś podkładu z vichy dermablend świetnie kryje różne blizny, zadrapania po wyrywaniu. Nie musisz go dawać dużo bo ma duże własciwości kryjące. U mnie sprawdza się na buzię nie widać az tak bardzo. Latem na nogi używam takich "rajstop w sprayu" kupuje na allegro, nie widać tych kropek po ogoleniu, no i możesz jako tako nogi pokazać bez rajstop, czy spodni. Przez 15 lat nauczyłam się to cholerstwo maskować jak tylko można. Marzę jednak że to się kiedyś skończy. Ostatnio rozmawiałam z dentysta, którego żona ma podobny problem, a raczej miała, bo pomógł jej laser. Dał mi namiary na gabinet, ale ja tak się tego wstydzę że nie wiem czy dam radę. Jak mnie zapytaja co chce wydepilować to chyba mi to przez gardło nie przejdzie. Zdobycie się na odwagę porozmawiania o tym z moim mężem zajęło mi 9 lat, chociaż on wiedział o tym i akceptował to po cichu nie rozmawialiśmy o tym. W zeszłe wakacje powiedziałam mu o tym że mam już dosyć. Czuję że wiele w życiu straciłam przez to cholerstwo, bo jak człowiek sie chowa przed innymi ludzmi, przed praca, po prostu przed zyciem to nie jest dobrze. Nie wiem czy wy tez tak o tym myślicie że ktoś patrzy z bliska na was np. w sklepie i nogi mi sie uginaja że to widzi i co ten ktoś sobie myśli? Pilnuje sie wszędzie zakrywam golfami, odpowiednio układam włosy( te na głowie), żeby nikt nie zobaczył, ale wiem że pod słonce nie mam szans to widać. Kurde znów sie zdołowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Dzięki za powitanie ide na tory. Tak współczuję wszystkim, którzy to maja, jeszcze bardziej tym którzy mają z tym związane poważniejsze problemy, np. starają sie o dzidziusia. Mam tylko synka, który ma 10 lat i tak myślę chyba będzie jedynakiem, chociaż marzy mi się dziewczynka. Idę na tory, czy ty też nie masz problemów z hormonami a mimo to masz te cholerne włosy w nadmiarze? Ten lekarz do którego teraz poszłam to podobno naprawdę dobry endokrynolog. On twierdzi że mam ich stanowczo za dużo na twarzy. Myślę że może sama sobie trochę zaszkodziłam ciągle je wyrywając i przez to są takie czarne i mocne i tak szybko rosną.Na reszcie ciała np. na rekach których nigdy nie depilowałam nie są one tragiczne tz nie wygladaja na męskie są dośc długie ale raczej jasne i cieniutkie. Natomiast nogi , brzuch i buzia katastrofa. Jak sobię przypomnę pobyt w szpitalu, kiedy urodziłam po 20 godzinach. Przywieźli mnie na salę, a ja po pół godzinie z maszynka juzbyłam w łazience, żeby na rano jakoś wygladać. Boże ile ja się z tym draństwem w życiu namęczyłam. I całe życie mam normalne wyniki z hormonów. Znaleźli mi cos nawet w głowie po dwóch rezonansach ale okazało sie bez znaczenia - tłuszczak malutki który tam dalej siedzi. Trochę w życiu już przeszłam, różnych "strachów", które wykrywano przy okazji szukania przyczyny tego świństwa. I nic... To takie beznadziejne.... Jak któraś z Was wie coś o tym kremie Vaniqa, przede wszystkim jak go zdobyć to jeszcze raz proszę o pomoc. Może to jest dla mnie jakas nadzieja? Pozdrawiam Was wszystkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wiem o kremie Vaniqua, jak go zdobyc, ile kosztuje i jedna tubka wlasnie lezy u mnie w domu od kilku dni :-D Mam zamiar wyludzic od lekarza jeszcze jedna :-) Efekty widac ponoc dopiero po 3 miesiacach, jesli wogole (skutecznosc siega 1/3 pacjentek). A jedna tubka starcza na max. 2 miesiace. Chcialam zaczac na 3 miesiace przed slubem, z nadzieja, ze nie bede sie musiala chowac szczelnie za welonem przed fotografem ;-) Na razie trapi mnie jednak inna przypadlosc: juz ponad tydzien bola mnie piersi jak 100 diablow. Tzn. da sie wytrzymac, po scianach nie chodze, bol ten jednak sie utrzymuje i utrzymuje, dzien za dniem i jak przez weekend mi nie przejdzie, czeka mnie kolejna wizyta u ginekologa - trzecia w tym miesiacu :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
international ale gdzie go kupiłaś? w Polsce? Za tydzien mam iść do tego endokrynologa, więc poprosiłabym go o receptę. Prosze napisz w jaki sposób go kupiłas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulu ja też mam synka i też mazry mi sie jeszcze córeczka, ale zegar biologiczny powoli tyka i boje sie też żeby mój synek nie został jedynakiem.Ja przed ciążą nie miałam problemu z włoskami, dopiero zaczęły się po ,albo po ciąży albo po tabletkach antykoncepcyjnych.Mam pytanie do Ciebie.Czy jeśli miałąś problem z włoskami przed ciążą to po ciąży on się nasilił czy pozostał taki sam.Wydaje mi się, że na czas ciąży pewnie się problem zmniejszył.Ale interesuje mnie jak to było u Ciebie po ciąży? Mam nadzieję, że było tak samo a nie gorzej bo tego się boję, by po drugiej ciąży problem się nie zwiększył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Loris myślę,że to było bez zmian w ciąży i po niej. U mnie to się zaczęło tak miej więcej jak miałam 17 lat, dziś mam 32 więc jak łatwo policzyć 15 lat. Problem mam duży szczególnie z buzią, o którą dbam jak tylko mogę. U mnie wszystko kumuluje sie pod brodą i z boków. Policzki mam raczej gładkie. Ten endokrynolog mówi że wyglada to dziwacznie, ale problem jest niewatpliwy. Loris czy ty masz jakies zaburzenia hormonalne, czy tak jak ja bez?Wybaczcie, ale nie przeczytałam całego forum weszłam tu pierwszy raz wczoraj. Jak czytam niektóre posty to mnie taka rozpacz ogarnia bo widze siebie bezradna, młoda zawstydzoną dziewczynę sama z tym cholerstwem. U mnie tak samo loris jakos nie moge sie zdecydować na kolejne dziecko, myslę ze z powodu problemów jakie miałam w tej pierwszej ciąży. Natomiat te włosy to były bez zmian, pisałam chyba wcześniej że 3 dni w szpitalu były koszmarem. Czytam tu też o osławionym leku diane 35 brałam to dwa lata wymiotowałam i brałam okropne świństwo. Ten endokrynolog tłumaczył mi że w przypadku podwyższonych androgenów podaje się leki antyandrogenne w połaczeniu z tabletkami antykoncepcyjnymi. W Polsce dostepne są 3 z których dwa sa bardzo szkodliwe dla organizmu, a jeden nie tak bardzo. Ile twój synek ma lat? Myslę czasem że jestem już za stara na maluteńkie dziecko. Mój mąż bardzo sie waha z powodu właśnie tych kłopotow jakie miałam w ciąży. Ale może warto to przeżyć dla takiego słodkiego maleństwa, a gdyby ktos mi powiedział, ze to napewno dziewczynka będzie..... Tyle fajnych rzeczy jest w zyciu, a tu rano musze wstać spojżec w lustro i zaraz sobie o tych włosach przypomnieć, wieczorem też z tym idę spać bo to czas na wyrywnie tych potworów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, lulu, nie w Polsce. W Niemczech. W PL lek nie jest dopuszczony do sprzedazy. Masc nie usuwa jednak wlosow - usuwac trzeba ja golac lub wyrywajac. I tylko na twarzy. Masc ma powodowac, ze nie beda odrastac. Jednak wylacznie w trakcie jej stosowania. No i koszt takiej terapii miesiecznie to okolo 25 €. Nie ma rozy bez kolcow :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lulu tak naprawdę nie wiem, czy mam zaburzenia hormonalne.Na pewno jakieś mam. Kiedyś zarzywałam diane ale bardzo źle się po niej czułam. Odstawiłam i od tego czasu eksperymentuje z naturalnymi lekami typu fitoestrogeny czy fitosterole. Czasami mi się wydaje, choc pewna nie jestem, że to po diane zaczęły mi się problemy z włoskami.Mój synek ma 8 lat.Też miałam problemy będąc w ciąży, wcześniej poroniłam dwa razy.Boję się starania o kolejną ciążę przede wszystkim ze względu na te poronienia.Marzę o córeczce, ale wolałabym urodzić drugiego synka, żeby dziewczynka nie odziedziczyła problemów z włoskami.Będzie co ma być.Ale chciałabym jeszcze raz przeżyć karmienie piersią i tulenie takiego maleństwa.Mój synek już nie lubi się przytulać tak jak kiedyś.Coraz bardziej dorośleje, choć z drugiej strony bardzo związany jest z domem.Wszelkie nowości i rozstania, nawet na czas szkoły bardzo przeżywa.Jesteśmy w podobnym wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lulu77
Rozumiem, ale gdybym miała recepte z Polski to bedzie możliwe wykupienie tej masci, na podstawie tej polskiej recepty w Niemczech. Bardzo mi na tym zależy bo tego jeszcze nie próbowałam , może okaze sie skuteczne. To znaczy nawet jeśli spowalnia odrost tych włosów to i tak dla mnie będzie ulgą no i dla mojej skóry. Jak coś sie robi 15 lat codziennie i to jest "mus" to chociaż dwa dni przerwy są cudowne. Ja nie wiem jak duży problem macie Wy, jednak myślę że dla każdej z Was to przekleństwo i żadna tu sie z tego nie cieszy i każda robi co może żeby tego się pozbyć. Dlatego tak bardzo mi zależy na tej maści. Boję się lasera, bo kedyś miałam elektrolizę i zostały mi po tym blizny, teraz po kilku latach są mało widoczne(to mi tak sie zdaje) i boję się że po tym laserze będzie tak samo. Mam jasna skórę i jestem alergikiem (takim wiosennym pyłki i leki). Chociaż mówią że jasna skóra ciemne sztywne włosy to dobra kandydatka na laser? International Gratuluję ślubu!!!!! Dobrze ze sa rzeczy na swiecie, z których można sie cieszyć. Mam nadzieje że Twój facet Cię rozumie i akceptuje taka jaka jesteś. Mój mąż pod tym względem to cudowny gość, chociaż czasem ze mnie żartuje, ale to takie żarty, które nie bolą. Ja tak dużo piszę, mnie się wydawało że ja jestem jedyna na swiecie naprawdę nie widzę w okół siebie takich dziewczyn no może czasem jakąś mocno starszą kobiete z wąsami, ale młodych osób nie widzę. To dla mnie nowa sytuacja ze mogę z kims o tym rozmawiać i ze ktos się co dzień meczy tak jak ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, zapomnialabym Was powiadomic, ze dostalam juz wyniki badan genetycznych (pod katem hirsutyzmu). Ogolnie wyszlo u mnie wszystko prawidlowo. Tym samym upadla kolejna hipoteza o przyczynach tego dziadowstwa. Pozwolcie, ze szczegoly opisze Wam pozniej, bo na razie peka mi glowa. Wogole dziwnie sie czuje (przesilenie wiosenne?), wiec chyba lepiej powerduje spac. Mam duzo planow na jutro, wiec chce byc fit :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×