Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Jeżeli bierzesz Androcur to chyba problem jest z jajników (co nie znaczy, ze one same są chore). Nie martw się narazie co będzie potem. Nie zawsze efekt odstawienia musi byc jakiś piorunujący że nawraca i jest gorzej. Potem jeśli się poprawi może przejdziesz na lżejsze leki. W każdym razie powodzenia. A z drugiej strony nieduża nadwyżka testosteronu chroni przed rakiem jajnika i szyjki macicy. W dużej grupie podwyższonego ryzyka tych chorób są kobiety z nadmiarem estrogenów (hormony żeńskie czyli estron i estradiol i progesteron)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Dzięki voodia:) Właśnie jajniki mam "obadane" i stwierdzone że zdrowe dlatego pomyślałam że problem musi wynikać z nadnerczy;) Muszę przyznać że jestem pod wrażeniem Twojej wiedzy:) Ja trochę czytałam ale napewno nie posiadam tylu informacji co Ty-dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co:) Jeśli będę coś wiedziała zawsze chętnie odpowiem. Jeśli nie będę wiedziała -powiem wprost, nie chciałabym nikogo wprowadzic nieświadomie w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_co_le
ostatnio wybrałam się do pana który zajmuje się akupunkturą.Mam PCO i straszny meszek dosłownie na całym ciele,ale nie taki leciutki . najgorszy jest ten na buzi jak wiadomo buzi nie zasłonię niczym .więc ten pan powiedział mi że moje problemy wzięły się z chorej wątroby,gdzieś w necie znalazłam info że rzeczywiście z chorj wątroby mogą się brać zaburzenia hormonalne i nawet objawy psychiczne czyli :impulsywność nerwowość agresja wybuchy złości: i ja takowe też mam sama się dziwiłam tej swojej agresji bez powodu. byłam u tego pana dopiero drugi raz,więc na razie ciężko mi coś powiedzieć o jakiejkolwiek efektywności tego leczenia niemniej jednak mam zamiar przejść pełną serię czyli 9 zabiegów.odstawiłam wszystkie leki na ten czas,lekarz ten zalecił mi również dietę polegającą na jedzeniu samych zup.dla mnie akupunktura jest jakąś nadzieją na poprawienie mojego wyglądu a co za tym idzie-zdrowia psychicznego- a jak wiadomo nadzieja umiera ostatnia. więc Dziewczyny chociażjest bardo trudno nie poddawajcie się!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
ni_co_le ja przyznam szczerze że na początku moim źródłem poszukiwań walki z tą chorobą stały się gazety typu uzdrawiacze itp. Moja babcia prenumerowała taką gazetkę i zawsze lubiłam jej ją podbierać i podczytywać bo były tam różne fajne metody-np.ziołowe na różnorakie dolegliwości (ja zazwyczaj poszukiwałam na ładną cere).Raz tylko natknęłam się na temat hirsutyzmu- jakaś kobieta napisała list do redakcji, w odpowiedzi pamiętam dokładnie, było że przyczyną hirsutyzmu są problemy z wątrobą, doradzili jej brać sylimarol a do jedzenia dodawać dużo kminku i majeranku. Także coś w tym napewno jest. Jak to wyczytałam to od razu popędziłam do apteki po sylimarol-ale wzięłam 1opakowanie i zaprzestałam, a może trzeba było dłużej...Teraz chyba sobie też zakupie jako ochronka do tych anty, to tani lek ok.7zł a skutków ubocznych chyba nie miał;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wciąz bez nicku
ni_co_le pisz jak przebiega u ciebie leczenie tą metodą. Niezależnie czy będzie dawało dobre rezultaty czy nie. A jeśli chodzi o problemy z wątrąbą to można je mieć i nie odczuwać dolegliwości? U mnie oprócz włosków , problemów hormonalnych dochodzi nerwica i stany lękowe , może to wszystko jest ze sobą powiązane? Ja myślę ,że permamenty stres i włoski na pewno. Pisz o efektach i jak się czujesz . Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwala coś rzadko do nas zaglądasz, pewnie dlatego że absorbuje Cię bardzo twoja córeczka. Mnie u Ciebie bardzo ciekawi, jak u Ciebie wygląda sytuacja z włoskami. Troszkę czasu już minęło od porodu. Widzisz jakąś różnicę? Być może nie będzie żadnej różnicy bo chyba jeszcze karmisz córeczkę, więc masz jeszcze chyba dużo estrogenów. A być może problem u Ciebie nie powróci. Oby tak było.napisz jak jest u Ciebie.I ucałuj swoją kruszynkę ode mnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_co_le
dzisiaj byłam trzeci raz,to nie są uciski tylko nakłucia igłami,ale ten lekarz mi powiedział żebym wybrała sie jeszcze na akupresurę żeby mnie nauczono masować stopy bo tam znajdują się receptory między innymi wątroby też.Ja też mam nerwicę i lęki zaczęłam unikać wogóle kontaktów z ludźmi.a co do mojej wątroby to rzeczywiście jej nie szczędziłam:oprócz błędów żywieniowych czyli tłuste smażone potrawy,słodycze ,alkochol itp.,brałam duże ilości różnych ciężkich leków między innymi nasennych,kiedyś kilka lat temu nawet pzedawkowałam leki ale ponieważ nie chciałam się powiedzieć co zrobiłam to lekarze nie zrobili mi płukania żołądka ani nie podali żadnej odtrutki,ja byłam wtedy młoda i głupia i chociaż wiedziałam że przedawkowanie powoduje uszkodzenie wątroby to wtedy mnie to nie obchodziło,nie zdawałam sobie do końca sprawy z póżniejszych następstw .nie będę już zanudzać,.Po 3 zabiegu napewno efektów w postaci zanikania tego owłosienia nie widzę ale nawet nie liczę że w tak krótkim czasie miałby taki efekt być ale na każdą wizytę jadę z wielką radością że coś w kierunku mojego wyleczenia się dzieje.oczywiście będę informować o efektach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni_co_le
Do Wciąż Bez Nicku -ja aktualnie nie odczuwałam żadnych dolegliwości ze strony wątroby,ale tak 1,5 roku wstecz to np.po jedzeniu niektórych rzeczy bardzo mnie kuło w boku przez jakieś pół godziny.pół roku temu zrobiłam sobie próby wątrobowe,poszłam z wynikami do mojej lekarki a ta pisząc coś tam sobie w przelocie spojrzała na wyniki i mówi że są dobre,wybrałam się do niej z tymi wynikami raz jeszcze bo wydawało mi się że ona na nie nawet dokładnie nie spojrzała ale znowu powiedziała że są w porządku,i ja byłam tym zdziwiona bo niby wiem że wątroba potrafi się zregenerować ale kiedyś powie stop.jak leżałam w tym szpitalu to na wyjście zalecono mi dietę wątrobową do ...końca życia.ale jeśli to miałoby oznaczać że mi poznikają te włosy to mogłabym jeść do końca życia nawet trawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimimimi82
Moim zdaniem faktycznie ta wątroba może odgrywać tu jakąś rolę, chociaż ja uważam że główną przyczną chyba są jakieś stresowe sytuacje które nam się w życiu przytrafiły:( Ja niestety też miałam taki okres w życiu...i właściwie to od niego wszystko się zaczęło , więc tak naprawdę nie mam wątpliwości że to stres narobił "zamieszania" w moich hormonach. Ja też niestety miewałam kiedyś bardzo często, wybuchy jakichś złości czy humorki bez powodu (sama to u siebie czułam, było mi z tym źle ale nie potrafiłam zaradzić) może to przez ten wysoki testosteron takie rzeczy nas dopadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszal ktos o tym tajemniczym mrowkowym kremie? albo o kremie bioxet, o ktorym pisalam wczesniej? w irlandzkim forum wyczytalam, ze bioxet bardzo uczulil kilka dziewczyn. o ant egg oil cream nie slyszalam wczesniej. juz nie wiem czy warto w cokolwiek wierzyc. boje sie probowac calkiem nowych, niezbadanych produktow. tyle ludzi zarabia na nieszczesciu innych... a wie ktos ile kosztuje w polsce krem vaniqua z recepta? kiedys ktos pisal, ze nie da sie tego u nas dostac. ogolnie uznawany jest ten krem za jedyny o potwierdzonym dzialaniu. juz nie wiem co robic... chyba zbyt latwo wierze we wszystko co czytam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj ta mrówa na opakowaniu przeraża:) Ale taki krem warto by poznac skład czy jest tam cos co mA PRAWO tak zadziałac jak obiecuje sprzedawca kremu? Poznanie składu jest już absolutnie KONIECZNE dla tych z Was które chciałyby stosowac ten krem po laserze bo skóra po tym zabiegu jest bardzo podrażniona i skłonna do przebariweń wiec trzeba się 20 razy zastanowic zanim coś położymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie mrówka wygląda dość przerażająco ;) Ale działa. Krem nie ma prawa być znany u nas, bo jest dostępny jedynie w krajach Bliskiego Wschodu. Myślę ( i mam nadzieję), że niedługo będzie u nas hitem, jednak minie trochę czasu zanim ludzie się do niego przekonają... Zawiera proteiny z jaj mrówczych. Produkt jest całkowicie naturalny. Niestety nie znam składu chemicznego bo nie jestem producentem, natomiast krem jest z powodzeniem stosowany m.in. w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co za beznadziejna reklama
tego kremu z allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale bez składu chemicznego to nam NIC nie powie. Poszukam czegoś o jajach mrówek i ich wykorzystaniu w medycynie i kosmetyce. Jeśli takie istnieje to jakieś artykuły muszą byc chociażby anglojęzyczne. Przecież w Turcji też są media;) A Turcja to nie koniec świata. Nie jestem przeciwna medycynie naturlanej, jednak przez swoją niejasnośc często nabiera się ludzi- przykład olej wciskany turystom w Maroku jako lekarstwo na wszystko od wypadania włosów po impotencję;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem vaniqa
ten krem powoduje "podobno" wiele skutków ubocznych. Myślę , ze nie warto go stosować. Majka napisz coś o tym kremie Bioxet. Pisałaś ,że uczulił kilka dziewczyn. Jak się to objawiło. A czy czytałaś może o efektach po stosowaniu tego kremu? Jak na mój gust (sądząc po reklamie) chyba lepszy od Kalo Nisim. Ja chciałabym jakiś kupić , tylko nie wiem czy Bioxet czy Kalo. Vaniqa odpada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voodia-Voodia nie wiem jak to się ma do hirsutyzmu, mogę tylko powiedzieć, że mnie pomógł na nazwijmy to przeciętne owłosienie ;) krem poleciła mi turecka znajoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem vaniqa
Znalazłam ten krem na zagranicznej aukcji. Pisze to samo co na Allegro . Jest tylko w innej butelce ( może inna firma) . Są nawet zdjęcia , reklama ogólnie zachęcająca. Wystarczy 3-4 miesiące na pozbycie się włosów z ciała. Dziwi mnie tylko cena , jest za tanie jak na taki dobry specyfik. Ale może jest to spowodowane małym zainteresowaniem przez te mrówki. Jeśli któraś z Was się skusi to piszcie o efektach. oryantal k305z jak dawno go stosowałaś? Ile czasu zajęło ci pozbycie się owłosienia? No i oczywiście czy zlikwidowałas owłosienie na stałe? Miałas jakieś uczulenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem vaniqa
nie sugerujcie się nickiem - chodziło mi o ten krem z jaj mrówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpisałam ten składni z nazwy kremu w google plus \"hirsutism\" i wyświetla się jakaś anglojęzyczna praca medyczna tyle, że ma kilkadziesiąt stron więc dzis nic nie przetłumacze. Tam nie piszą oczywiscie o tym kremie tylko osamym składniku jaki ma w tytule i nie wiem co piszą ale to jedyne co się wyswietla poza aukcjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
hej ma pytanie odnosnie srodkow anty a dokladnie Cilest.....czy czasem nie pogorszy mi sie stan owlosienia na ciele z powodu brania tych srodkow antykncepcyjnych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
dziewczyny nie sluchajcie o pierdolach mrowczych jaajach i innych...na owlosienie poradzi tylko laser , oraz neitrwale metody depilacyjne. Gdyby to rzeczywiscie dzialalo to dawno bysmy i nim slyszaly..............to kpina z nas biednych kobiet..........ja nie wydaje kasy na te gowna nic nie warte, depiluje sie i gole bo tylko tylew mi pozostalo....pamietacie swietny olejz krokosza?? dziadostwo to tylko zwykla oleista nic nie warta cieczx!!!!!!!! opamietajcie sie i nie wydawajcie pieniazkow w swej naiwnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gienowefa Teoretycznie nie powinno się pogorszyc bo Cilest jak każdy środek anty ma w składzie substancje estrogenopodobne a więc w pewien sposób obniża androgeny, które powodują hirsutyzm (choc nie są jedyną jego przyczyną) dobranoc Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na nogach pozbyłam sie szybko bo miałam słabe (męczone depilatorem), teraz walczę z bikini-nigdy nie depilowane woskiem, zawsze goliłam. Na bikini po 3 użyciach (tzn. 3 depilacje x 4 dni smarowania po każdej) mam już takie słabiutkie włoski, miękkie jak meszek i przerzedzone. I nie boli przy depilacji :D pachy nie próbowałam bo depilacja boli jak jasny.... :( może spróbuje u kosmetyczki. Moja Turczynka mi mówiła, że firmy są różne, różnią się ceną i jakością, niektóre są podrabiane czy cuś..Nie zgłębiałam tak bardzo tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i nie miałam żadnego uczulenia, ale mnie raczej kosmetyki nie uczulają, nie jestem alergikiem. powiedziałabym nawet, że krem łagodził stan skóry po depilacji, ( mnie po włosach depilowanych depilatorem za 1 razem zostawały krwawe ślady :( sorry za dosadność ..) dobranoc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krem vaniqa
zainteresował mnie trochę ten krem z jaj mrówczych.W akcie desperacji mogę nawet sięgnąć po niego;-). Od wczoraj chodzi mi po głowie . Znalazłam na jednej z angielskich stron ,że ktoś pozbył się dzieki temu włosków. Ale ogólnie nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem , pewnie chodzi o skład ;-). Na aukcji pisze ,żeby nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią... .....czyli ,że musi się przedostawać do krwioobiegu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Radomiak4
Proponuję dziewczyny spojrzeć na kwestię włosów inaczej. Zauważyłem tu dwa rodzaje problemu - naprawdę chorobowy, rzutujący na funkcjonowanie organizmu w ważnych dziedzinach gdzie efektem ubocznym jest nadmiar włosów i drugi - związany tylko z nadmiarem włosów - co jest kwestią mocno umowną i bardziej stanowi typ urody niż wadę. Sądzę, że w Armenii Wasze kłopoty nie byłyby zrozumiane a nie tak dawno w Chinach dyskwalifikującym defektem uznawano normalne stopy. W tzw. "cywilizowanym swiecie" ktoś dojrzał gigantyczną kasę do zebrania pod przykrywką idei bezwłosego ciała i za pomocą propagandy swój cel bezwzględnie realizuje. Jest to wbrew pewnym pierwotnym uwarunkowaniom i preferencjom faceta, moim zdaniem wydepilowane są dobre dla pedofili. Od dawna szukam kobitki z bardzo mocnymi kudłami i nie znajduję. Jak nie można wroga pokonać to trzeba go pokochać. Spróbujcie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×