Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość gienowefa
LULU77----------------------------a co to za krem vaniq?? czy to potrzebne do lasera czy osobno?? Nie che sie poddawac, chce normalnie wygladac, ale z peiniazkami krucho:( Jstem ciekawa jak wyglada depilacja laserem, czy wloski traktuje sie kazdego z osobna, przeciez jak tak sie obi to wiecznosc sie siedzi w tym gabinecie bo ja mam gestwiny a nie pojedyncze wlosy.......... ja juz naprawde nie w eim co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
LULU77----------------------------a co to za krem vaniq?? czy to potrzebne do lasera czy osobno?? Nie che sie poddawac, chce normalnie wygladac, ale z peiniazkami krucho:( Jstem ciekawa jak wyglada depilacja laserem, czy wloski traktuje sie kazdego z osobna, przeciez jak tak sie obi to wiecznosc sie siedzi w tym gabinecie bo ja mam gestwiny a nie pojedyncze wlosy.......... ja juz naprawde nie w eim co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gienowefa
LULU77----------------------------a co to za krem vaniq?? czy to potrzebne do lasera czy osobno?? Nie che sie poddawac, chce normalnie wygladac, ale z peiniazkami krucho:( Jstem ciekawa jak wyglada depilacja laserem, czy wloski traktuje sie kazdego z osobna, przeciez jak tak sie obi to wiecznosc sie siedzi w tym gabinecie bo ja mam gestwiny a nie pojedyncze wlosy.......... ja juz naprawde nie w eim co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie możemy się załamywać i chować przed światem bo to nic nie da.Wszyscy ludzie maja jakieś problemy czy mankamenty urody i na pewno jest wiele kobiet, które z innych względów wyglądają gorzej od nas a są otwarte na ludzi, na uśmiech, na świat i cieszą się życiem.Ja kiedyś też siedziałam tylko całymi dniami w domu, nigdzie praktycznie nie wychodziłam, właściwie bałam się z kimkolwiek rozmawiać ale pewnego dnia powiedziałam sobie, że tak nie może być.I może nie jestem jakaś szczególnie towarzyska i rozrywkowa ale moje życie wygląda zupełnie inaczej. Mój mężuś po prawie 11 latach małżeństwa prawi mi nadal komplementy, więc nie może być tak źle. Teraz bardziej przerażają mnie pojawiające się pierwsze zmarszczki niż te głupie włoski. I walczę z jednym i z drugim. I tak pozostaje nam do końca życia : walczyć i nie poddawać się. Dziewczynki biorące ślub w tym roku ; jak Wasze przygotowania ślubne i sukienki.Macie już wybrane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienowefa. no wiesz nie jestem w tym laserze specjalistką bo pójdę pierwszy raz. namówił mnie do tego lekarz endokrynolog bo mam wszystkie hormony w normie, nie mam policystycznych jajników, ani chorj tarczycy. mówi że powinno odnieść skutek. kochana też nie mam pojedynczych włosów, najgorsze że chodzi o buzię, reszta to już może być, nogi mogę nawet golic co dzień do końca życia i resztę też, ale buzia to jest dla mnie najważniejsze. vaniqa to jest krem o którym tu dziewczyny piszą blokuje on wzrost włosów, jenak powinno sie go stosować cały czas jak przestaniesz podobno włosy rosną od nowa. Na stronie www.vaniqa.com piszą że zwiększa skutecznośc zabiegów laserowych. Mozna go stosować tylko na twarz. international kupiła go w Niemczech bo tam jest dostępny w aptekach na receptę. Ja dziś dowiedziałam się że w Polsce jest dozwolony i zarejestrowany na liście leków unii europejskiej, ale nie ma go w hurtowniach. powiedziano mi jednak że można go sprowadzić w ramach importu docelowego do Polski. Jutro dowiem się więcej to napiszę. trzymaj się. rozumiem że ta cholerna kasa jest do wszystkiego potrzebna-może jakoś się uda trzymam też za Ciebie kciuki. wpisz sobie w wyszukiwarkę vaniqa, jest trochę wiadomości o tym kremie. ciekawe jak international ona go już chyba stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekna_inaczej
pomożecie ? mam tylko 15 lat i włoski na całym ciele... dosłownie ! na brzuchu,plecac nawet na piersiach ! (o włosach na nogach i rękach nie wspominam bo to wydaje mi się normalnością) wiem że to nie jest normalne... boje się o tym komuś powiedzieć. bardzo się wstydze tego .. w lato w o8 wydepilowałam sobie brzuch żeby do bikini nie mieć problemu, włosków nie było przez może tydzień. nie jest to kłopotliwie owłosienie do usunięcia ale nie mogę przez cały czas torturować się maszynką ! mozecie mi pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie możemy Ci pomóc bo po prostu nie jesteśmy w stanie.pozostaje tylko depilacja.Ja polecam elektryczny depilator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka.....=
a czy lekkie owłosienie na brzuchu i w okolicach brodawek to normalne?? proszę o odpowiedz. ja jak na razie jedyne czym przejmowałam się w związku z moim owłosieniem to wąsy, które zwracają uwagę, bo są na twarzy i wszyscy dokładnie mogą je zobaczyć;| nie wiem czy reszta jest w porządku jeżeli chodzi o włoski czy też nie zbyt??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno mi powiedzieć czy normalne.Jeśli jest bardzo lekkie to myslę, że normalne.Po prostu obserwuj swoje ciało, czy ono sie nie zwiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchjcie z tą vaniqa to jak walenie głową w mur, jest dostępny, jest na liscie ale nikt go nie sprowadzał do Polski. kazali mi iść do apteki z receptą i zobaczyć co będzie dalej nie ma przeciwskazań żeby go kupić w Polsce, ale nie można bo nikt nie sprowadza i koło się zamyka wkurzyłam się, tyle dziewczyn pewnieby z tego skorzystało, nie rozumiem, dlaczego tego kremu jeszcze nie ma w Polsce, może to sie nikomu nie opłaca (no może nam bezradnym kobietkom, walczącym o gładkie buzie). Przecież lekarze powinni o takim leku wiedzieć, czy oni nie zdają sobie sprawy, jakie to schorzenie niesie czasem dramaty ludzkie. Może nie wszystkim pomoże, ale chociaż jedna kobieta na tysiąc która się o tego uwolni przez ten krem byłaby sukcesem, jej życie byłoby jaśniejsze wolne od jednego problemu. A tu taki stereotyp, jak nie masz problemów z hormonami to ci powiedzą taka pani uroda- cholera jaka uroda???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam, że niedawno gdzieś czytałam trochę negatywne opinie o tym kremie.Chyba nie wszystkim kobietom on służy.Ale rzeczywiście jeśli pomógłby choćby kilku kobietom to już byłby jakiś sukces. Ciekawa jestem jak będzie służył International. Na pewno po kilku tygodniach stosowania nas poinformuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o odpowiedz
Witam. Mam pytanie do dziewczyn ,które mają stwierdzone PCO lub orientują się w tym temacie. Chodzi mi o to czy przy PCO jest nadmiar estrogenów, a niedobór progesteronu czy odwrotnie? Do ktorejś z dziewczyn: jeśli chodzi o hirsutyzm to myślę ,że można o nim mówić jeżeli owłosienie pojawia się u kobiet w miejscach gdzie nie powinno go być. Np. wąsik,broda,baki,brzuch ,plecy,uda. Ale łydki czy ręce to chyba raczej normalne miejsca. Tak sobie myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane, na razie nie mam Was o czym informowac. Vanique lezy u mnie w apteczce i go nie tykam. Zajmuje mnie bardziej problem, ze przez ostatnie dwa tygodnie moje hormony oszalaly :-o Znow wyladowalam u ginekologa i znow czekam na wyniki :-o Wolalm sie wstrzymac z kremowaniem. Na razie odczekuje. Bede oczywiscie raportowac na beizaco 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proszę o odpowiedz
proszę o odpowiedz dziewczyny , które mają stwierdzone PCOS. Jak jest z hormonami? Przy PCOS występuje niedobór progesteronu czy estrogenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
International może jednak Jesteś w ciąży. Mnie też test wyszedł negatywnie a byłam w ciąży z moim synkiem, tak że nie sugeruj się do końca jego wynikiem. Na temat PCO niestety nie wypowiem się, bo zwyczajnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vibia
Lulu77, dzisiaj byłam u Pani doktor w centrum dermatologicznym zdrowia i urody na Stradomskiej.Tam również wykonują depilację, po wcześniejszej konsultacji i próbie laserowej (na próbę była kierowana dziewczyna, która była u dermatologa przede mną). Przeglądnęłam cennik i wydaje mi się, że ceny są troszkę atrakcyjniejsze, nie wiem natomiast, jakie są efekty. Niczego się nie obawiaj, przypilnuj tylko, aby zabieg był przeprowadzony dokładnie. Pamiętaj, że możesz skorzystać ze znieczulenia - maścią, ale musisz wcześniej zgłosić się do gabinetu (ja 2 x korzystałam ze znieczulenia bikini). Ja uważam, że warto zainwestować w tego typu zabieg, jeżeli włosów jest faktycznie dużo to warto zaryzykować. Ja też się bałam nie tyle bólu fizycznego, co uszkodzenia skóry. Odważyłam się i jestem bardzo zadowolona. Co do badań, to nie wymagano ich ode mnie, natomiast uważam, że absolutnie nie zaszkodzi ich mieć przy sobie. Teraz tak sobie pomyślalam, że ja nie miałam konsultacji lekarskiej, może dlatego, że panie wiedziały, że na zabiegu byłam wcześniej w dermedzie. Z tego, co wiem to również latem zawsze są zniżki 50%, ale wtedy musisz unikać słońca, aby nie nabawić się przebarwień. Jak będziesz miała pytania to możesz napisać do mnie na adres: vibia@gazeta.pl. Trzymam kciuki i wierzę, że będziesz zadowolona. Stała cicha bywalczynio Pytasz o rodzaj lasera - z tego co wiem, jest to laser diodowy LIGHT SHEER XC - nim miałam robione uda, bikini prawdopodobnie takim samym lub bardzo zbliżonym. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki vibia! myślę o tym zabiegu od wczoraj. jakos przekonała mnie rozmowa z dziewczyną w medicorze, bardzo miła i nie dopytywała się od razu co chcę depilować i dlaczego (bo w niektórych od tego rozmowa się zaczyna) martwi mnie tylko bo mówiła że do konsultacji trzeba zostawić 2 ,3mm włosy aby określić czy są czarne czy jasne. no tego to ja nie zrobię, Boże chyba cały świat gapił by sie na mnie czy to facet czy babka.zostawię im najwyżej kawałeczek i słowo dam że są grube i czarne jak smoła. nie wiem jak bardzo boli ten laser, buzię mam przyzwyczajoną do bólu, woski, elektrolizy, wyrywania, depilator, pumeks więc chyba bez obawy laser zniosę, no ale przyznaję nie wiem jak to boli ( to tak jak się pierwszy raz rodzi wszyscy mówią że boli, ale trzeba to przezyć samemu żeby się wiedziało jak to jest naprawdę). Dzięki że za mnie trzymasz , mam nadzieję że to odniesie skutek, naprawdę na to liczę. czy ty masz zaburzenia hormonalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stała cicha bywalczyni
viba bardzo Ci dziękuje za odpowiedz. Będe wiedzieć czym się kierować, bo nie wszystkie lasery są podobno skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arbuzek7
Tu jeszcze linki o tym kremie jeśli któraś z was chce poczytać więcej www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/vaniqa/021201pl1.pdf www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/vaniqa/H-325-PI-pl.pdf :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, no wlasnie slonce. Ja i tak jestem cala w plamach, bo oprocz wloskow robia mi sie krosty i po kazdej zostaje plama. A krostki czesto robia sie tam gdzie wyrywam wlosy :o Ja teraz mieszkam za granica, nie chce zaczynac kuracji laserem tutaj, za pare miesiecy wracam do Polski i tam sie temu poddam - poki co tylko twarz. I tak wydam na to majatek, bo wasiki, broda, policzki, baczki, szyja...czy oni robia jakies znizki jak ktos chce zdepilowac cala twarz? Bo jak czytam cennik to troche tego wychodzi :o Ja tez mam 30 lat, i nie mam zamiaru cale zycie wyrywac klakow, juz robia mi sie dziury , wyrwe i tak zostaje czarna kropa, a potem jeszcze krosta sie czasem przyplata, albo wrosnie wlos :( . Czy to mozliwe, ze ten nagly wzrost testosteronu spowodowany jest problemem z tarczyca? Bo przed ciaza bylo dobrze z tarczyca, a teraz mialam badanie i TSH wyszlo w gornej granicy normy :o Prosze o odpowiedz - jesli juz to u nas nadmiar estrogenow i brak progesteronu - poniewaz pecherzyki produkuja estrogeny ( a raczej pochodny testosteron :o ), a progesteron jest produkowany po owulacji ktorej u nas brak, wiec brak hormonu. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, no wlasnie slonce. Ja i tak jestem cala w plamach, bo oprocz wloskow robia mi sie krosty i po kazdej zostaje plama. A krostki czesto robia sie tam gdzie wyrywam wlosy :o Ja teraz mieszkam za granica, nie chce zaczynac kuracji laserem tutaj, za pare miesiecy wracam do Polski i tam sie temu poddam - poki co tylko twarz. I tak wydam na to majatek, bo wasiki, broda, policzki, baczki, szyja...czy oni robia jakies znizki jak ktos chce zdepilowac cala twarz? Bo jak czytam cennik to troche tego wychodzi :o Ja tez mam 30 lat, i nie mam zamiaru cale zycie wyrywac klakow, juz robia mi sie dziury , wyrwe i tak zostaje czarna kropa, a potem jeszcze krosta sie czasem przyplata, albo wrosnie wlos :( . Czy to mozliwe, ze ten nagly wzrost testosteronu spowodowany jest problemem z tarczyca? Bo przed ciaza bylo dobrze z tarczyca, a teraz mialam badanie i TSH wyszlo w gornej granicy normy :o Prosze o odpowiedz - jesli juz to u nas nadmiar estrogenow i brak progesteronu - poniewaz pecherzyki produkuja estrogeny ( a raczej pochodny testosteron :o ), a progesteron jest produkowany po owulacji ktorej u nas brak, wiec brak hormonu. Dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris, nie masz pojecia, jak bardzo bysmy pragneli, zeby to byla ciaza. Pal licho to, ze pomieszaloby nam to plany slubne, ze w lato zamiast szalec, musialabym sie oszczedzac a w ponura, ciemna zime chodzilabym z wielkim brzuchem - wszystko bym zniosla. No ale :-( Bardzo mi ciezko, mimo ze pogoda taka sliczna. (Ps. moja zawierucha hormonalna nie ma na dzien dzisiejszy absolutnie zadnego wplywu na wlosy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ide na tory pokaż nam tę sukienkę. Strasznie jestem ciekawa jak wygląda. Rozumię Cię, że się stresujesz, bo to naprawdę wielkie przeżycie i chyba każda z nas miała stresa. Będzie dobrze! Żebyś pogodę miała piekną i szczęśliwe życie bez problemów!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak naprawdę, to wcale. mamy w tym roku inne wesele w rodzinie, więc nie zaprzątam sobie swoim na razie głowy... będę się uczyć na cudzych błędach ;) a tak poważnie, to jesteśmy bardzo wyluzowani, jesli chodzi o takie sprawy; nasze motto to \"jakoś to będzie\" i \"po co się na zapas martwić i stresować z wyprzedzeniem\", haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez podchodzilismy najpierw lekko. Ale im dalej w las tym wiecej drzew i powoli rozwija sie u nas panika. Do slubu zaledwie 4 miesiace a my jeszcze niczego nie zaklepalismy: ani urzedu ani sali ani sukienki ani samochodu ani jedzenia... Tzn. wybralismy wszystko poza jedzeniem i ubraniem ale nic nie jest zarezerwowane. Slub nie przypomina nic a nic pieknego, romantycznego przezycia, radosci, zabawy w przygotowania... To ciezka walka z czasem :-o Myslelismy, ze bedzie latwo, lekko i przyjemnie (w koncu chcemy sie pobrac w ciagu tygodnia w malym gronie najblizszej rodziny) a tu schody i schody :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×