Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

ide na tory -> specjalnei dla Ciebie kopiuje posta z cwiczeniam, ktore dostałam od innego internauty: " Wracając do tych chorób z autoagresji... Chińczycy uważają, że ich przyczyną jest słaba tzw. przedurodzeniowa qi, odziedziczona po rodzicach. Bardzo trudno ją uzupełnić ( w odróżnieniu od "zwykłej" qi), ale jest to możliwe. Głównie poprzez relaks, praktyki oddechowe, medytacje, wizualizacje. Chodzi o bardzo głęboki relaks. Nie na poziomie mieśni, ale narzadów wewnętrznych. Podobno wtedy wszystkie komórki ciala mogą wrócić do stanu idealnego. Najprostsze ćwiczenie osiągania takiego relaksu, to ; - położyć się w luźnym ubraniu - odprężać poprzez świadomą sugestię każdą partie ciała osobno ( np. powtarzać w myśli; "moja głowa jest cieżka, bezwładna, zrelaksowana" do skutku, tzn. odczucia rozluźnienia w rejonie głowy, potem ręce, nogi, klatka piersiowa, brzuch itp.) - wizualizacje/ wyobrażenia np. zanurzenia w ciepłej wodzie ( ale bez głowy, tylko reszta ciała) co rozszerza naczynia krwionośne i pogłębia relaks - wreszcie w stanie ralaksu trzeba skoncentrować się na centrum energetycznym ciała w okolicy pępka i powtarzać z wydechem, bardzo delikatnym i spokojnym wydechem np. słowo "zdrowie", przy każdym wydechu wyobrażając sobie, że opada z nas wszelkie napięcie i jeszcze bardziej się rozluźniamy" (...) atletika_90 -> po Twoim wpisie moge wnioskować, ze pewnie źle sie odzywiasz :) wiesz, jak jelita źle pracują, to wtedy pojawiają sie wypyrski na skórze, itp. badałaś tarczyce? TSH??? moze masz niedoczynnośc, stad to złe samopoczucie? pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Julia85
Dziewczyny to całe leczenie nadmiernego owłosienia i trądziku jest bez sensu! Wszyscy na tym forum namawiają na wizytę u lekarza, badania, faszerowanie się hormonami. Byłam u ginekologa, u endokrynologa, nawet zgodziłam się pójść do szpitala na parę dni, żeby zrobili mi na miejscu tysiące badań potrzebnych do tego, żeby stwierdzić skąd się bierze nadmierne owłosienie i trądzik. I co usłyszałam jak już wreszcie były wszystkie wyniki badań?? Że jestem zdrowa, że taka moja uroda!!!! Chyba wolała bym usłyszeć, że jestem śmiertelnie chora!!! Lekarze prędzej wyleczą ciężko chorego człowieka z rakiem niż nadmierne owłosienie i trądzik. Nie mam już siły ;( Łudziłam się, że ktoś mi pomoże... że można sobie z tym poradzić. Ale wygląda na to, że do końca życia będę się wstydziła pojechać ze znajomymi na wakacje, rozebrać się na plaży, czy pokazać bez makijażu ;( Dobija mnie to tak strasznie, że wydaje mi się, że każda najgorsza choroba jest lepsza niż silny trądzik i nadmierne owłosienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, julia 85, nie przesadzaj. chyba nigdy nie obcowalas ze strasznymi chorobami, jesli wydaje ci sie, ze tradzik czy owlosienie to koniec swiata. ja tez nienawidze tych wlosow, ale serio, bez przesady. ja nie wierze w terapie hormonalne, bo endokrynologia jest jedna z najmniej rozwinietych dziedzin medycyny i nie wydaje mi sie, zeby te leki byly bezpieczne. nigdy nie stosowalam antykoncepcji hormonalnej i w ogole nie lykalam zadnych lekow, ale zaczynam myslec o diecie, o ktorej wspominalyscie-duzo fitohormonow (np soja) i malo cukrow. w ogole myslicie,ze balsam z soja moze miec dobry wplyw? kupilam taki AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia85-> oj oj oj nie przesadzaj, na pewno byś nie chciała usłyszeć, że jesteś smiertelnie chora :) troszke pokory i dystansu do siebie;) ja tez nie wyglądam jak miss polonia ale to nie koniec świata. bardzo silny masz ten trądzik? robiłaś może wymaz z pryszcza? moze to jest gronkowiec albo paciorkowiec? majka -> ja mam zamiar zrobić sobie oczyszczanie organizmu :) przejsc na inna diete, moze przy okazji ubędą mi jakieś kilogramy ;) ;) ;) :P w takim balsamie pewnie nie za dużo jest tego ekstraktu z soi ale smaruj się i daj znać, czy Ci pomaga ;) kiedyś gin. powiedział mi, że hormony mozna wyregulowac jedząc soje ale trzeba byłoby jej zjeśc kilogram dziennie ;) podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loris -> pisałas o szczepionkach...własnie, keidys czytałam świetny artykuł o szkodliwościach szczepionek. moze uda mi się go jeszcze znaleźć. Na pewno coś powinno być na stronach Hałata :) w ogole te szczepionki to jeden wielki farmaceutyczny biznes :) majka->aaaa tylko nie przesadzaj z nadmiarem soi :) białko w nadmiarze też szkodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) przesadzac z soja nie bede, dzieki aniseed ;) wiesz, to nie tyle chodzi o kuracje, co zmiane nawykow zywieniowych. jakby regularnie dostarczac odrobine fitohormonow, to moze po prostu wlosow nie bedzie przybywac w przyszlosci tak duzo. ja ma hormony raczej ok.w sumie dawno sie nie badalam, ale mam b. regularny okres, a wy dziewczyny? ide na tory, czy to, ze masz podwyzszony testosteron objawialo sie jeszcze jakos, oprocz wlosow? masz regularny cykl? pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.mp.pl/wideo01/?id=320 V Krajowa Konferencja Szkoleniowa "Ginekologia i położnictwo 2008" Kraków, 21-22 listopada 2008 r. warto obejrzec, wystapienie prof. Aliny Warenik-Szymankiewicz o leczeniu hirsutyzmu. wynika z tego, ze nie ma dobrego leku, ale jest b duzo istotnych informacji m.in. o pcos. warto miec ta wiedze zanim pojdzie sie do lekarza i przyjmie recepte na lek, o ktorym nic sie nie wie. obejrzyjcie koniecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow :) obejrzałam i jestem pod wrażeniem :) zastanawia mnie ostatnia opinia na temat tabl. antykoncepcyjnych - czyzby masa ginekologów miała znikomą wiedze na ich temat? dlaczego bez zadnych badan przepisuja je młodziutkim dziewczynom 16-17 letnim, skoro pociągają one za sobą takie skutki uboczne????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetny materiał choć dołujący. Ale czy lekarz powie nam to co ta pani? Nie! Będzie nas faszerował chemią, żeby do niego wracać. Ten materiał tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze robię, iż nie zażywam żadnych hormonów.Moim zdaniem trzeba dążyć do tego, żeby regulować swoje hormony naturalnymi lekami lub ziołami. Być może ta regulacja mogłaby trwać latami ale może byłaby choć trochę skuteczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miss Lilly
ide na tory--> nie wiem, chyba poprostu chcialam o tym z kims pogadac kto rozumie problem i nie bedzie z tego zartowal. Wiesz, chyba jacy ludzie potrafia byc okrutni, jesli cos wykracza po za norme.. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominika13728
tez tu zagládam, nie dużo piszę bo i co - wszystko jak było tak jest dla zainteresowanych ostatnie moje wyniki to żeńskie hormony troszkę lepiej niż po menopauzie (lekarz mówi że to tyle co nic), ale i tak nie da się ich podnieśc bardziej, a testosteron ciągle rośnie - ostatnio 89,14 ng/dL (norma do 76,00) od wczoraj biorę metformin - glucophage, oczywiście na rezultaty - o ile takowe będą trzeba czakac u dermatolog jestem raz w tygodniu (laser+kwasy) od ponad miesiąca a włosy rosną i rosną coraz szybciej (nikt mi nie wmówi że wlosy rosną zawsze tak samo - i coraz więcej) na głowie mam coraz mniej skóra.... ogólnie metformina to ostani mój pomysł, wszystkie inne zawiodły i więcej nie mam sic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
mam pytanie w sprawie badań hormonalnych. Jeśli dostanę skierowanie od prywatnego gin-endo to będę musiała za nie płacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, bedziesz musiala placic, chyba, ze ten ginekolog da ci skierowanie do szpitala na kase chorych, tam cie poloza i zrobia wszystkie badania. to zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
a ne można tego zrobić bez kładzenia się w szpitalu? w ogóle to zamierzałam zrobić tak że na usg to pójdę prywatnie a na pobieranie krwi państwowo po prostu do przychodni bez żadnego nocowania. chyba nie trzeba nocować prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona3444
miss lilly--- twoja siostra nie musi być chora. jak ktos ma czarne włosy to wąsy nie są niczym szczególonym. też mam wyrywam je woskiem i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sadi
hej, jestem siedemnastolatka i od 2 lat cierpie na hirsutyzm, mam juz tego dosc, probowalam wielu rzeczy(wosk itp.) ale nic mi nie pomaga, najgorzej dla mnie to to owlosienie na twrzy( cale boki, broda i kawalek szyji). czasami to juz mam dosyc jak patrze w lusto- dlaczego ja i w tym wieku, nirozumiem tej choroby i coraz bardziej nabieram wstretu do siebie. Czy macie jakies sprawdzone metody usuniecia tych wlosow na stale? czy z hirsutyzmu da sie wyleczyc? prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
ja już w wieku 12 lat miałam początki hirsutyzmu no i prawdę mówiąc jeszcze nie nauczyłam się z tym sobie radzić. Ale zamierzam się wybrać w końcu do lekarza i zacząć brać tabletki choć nadal nie jestem do nich przekonana. Jeżeli masz hormony w normie a włosy są czarne to laser może okazać się skuteczny ale staraj się wybrać jakiś sprawdzony salon. Z hirsutyzmu nie da się wyleczyć ale można go zmniejszyć biorąc tabletki choć wcale mi sie ta metoda nie podoba. Ja niedawno zamówiłam krem bioxet mam nadzieję że zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
cześć dziewczyny. od paru lat nie wiem od paru zmagam sie z tym problemem. Zauważyłam ze "zarastam" w czasie okresu i to bardzo mocno bo jeszcze wczoraj miałam w miarę gładko a teraz można powiedzeć ze długie kłaki są i to jest dla mnie nie do pojeca ze to tak szybko odrosło chcaż w normlanie dni jak sie gole to po jednym dniu nie są tak bardzo długie . I broda mi szybko rośnie mocna w czasie okresu.:( W dodatku mam inna obawe mam nanadizje ze bezpodstawną- kiedyś nadużywałam leków których skutkiem ubocznym jest nadmierne wydzielanie prolaktny. Teraz wiem ze mogłam sobie zaszkodzić i nawet jeśli uzywałm tych leków przez rok czasu i to było jakieś 4 lata temu to jest możliwe ze od tego zrobiły mi sie te włosy?? i to by oznaczało ze sobie juz na zawsze rozregulowałam gospodarkę hormonalna czy raczej tylko przez okres jak zażywałm te leki?? czy to wogole ma jakies powiązanie z tym ze teraz tak mocno zarastam?? Błagam dziewczyny!!! pomóżcie mi !!! :( siedze i płacze jak małe dziecko chocaż PMS już dzisaj powinien mi sie skończyć ale po prostu uwerzyć ze jeszcze wczoraj brody nie miałam a dzisaj jest masakra...dziś nie chce mi sie zyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie mam ogromna prozbe azeby ktoras z was mi poradzila co robic!!!! Pani doktor stwierdzila u mnie łagodna postac nieklasycznego przedrostu nadnerczy objawy mam takie ze mam łojotok nie jest to duzy tradzik ale jednak jest... owlosienia nie mam nadmiernego mam jasne wlosy wiec sie nie rzuca w oczy no ale wloski mam na ramionach rekach ale sa cienkie i nie geste... przepisala mi DEXAMETHASON- po 0,5mg 1 tabl dziennie ZACZELAM CZYTAC FORA - WSZYSCY PISZA ZE TO STERYD I PRAKTYCZNIE KAZDY MA SKUTEK UBOCZNY W POSTACI TYCIA I TO POWAZNEGO jestem przerazona nie wiem co robic... nie chce tyc i tak mam duzy apetyt a jezeli ma byc wiekszy to bedzie koszmar:/ prosze niech ktoras z was wyppowie sie na temat tego leku.... bede wdzieczna pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
ja bym wolała lekki trądzik niż być gruba. Jeżeli nie trzeba tego leczyć ze względów zdrowotnych to bym to olała a przynajmniej nie leczyła w taki sposób. też mam trądzik więc wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość febrisan
słyszałam że po sterydach może wystąpić hirsutyzm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh naprawde sie tak tyje? nawet po tak malych dawkach ? no gl. problem to to ze od 2 lat nie mam miesiaczki.... kurcze nie wezme tego swinstwa ale co dalej?:( tak naprawde kazdy lek hormonalny ma skutki- tycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silliaa
Witajcie, rozpoczęłam właściwie inny watek ale wkleję również moje pytanie tutaj,mam 25lat, od 3 lat lleczę się na PCOS -od 2 miesięcy biorę spironol oraz siofor, skutkiem brania tych leków jest co 2 tygodniowy okres (dzieje się tak od jakiegoś miesiąca) , czy któraś z Was miała podobny problem ?? na wizytę jestem umówiona dopiero za 2tyg., naprawdę niepokoi mnie tak częsty okres. Dziękuję za wpisy, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matyla898
ja mam i z adnerczami i z jajnikami przeisala mi takze Orgametil - wie ktos moze cos na jego temat? ehh ale jak to moze mi pomoc nie wywolujac skutkow ubocznych skoro to steryd?;/ panicznie sie boje potem po miesiacu pprzytuje 10kg ( duzo osob tak mialo) i ciekawe kto mi pomoze .. czemu to wszytlko takie musi byc?:( ehhhh jestem zmeczona tym bo to juz moj piaty lekarz a ta pani profesor jest uwazana za taka swietna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matylda ja bym nie brała tego sterydu na pewno. Ale moim zdaniem sie nie sugeruj bo ja ogólnie unikam wszelkich chemicznych i hormonalnych leków. Na wywołanie okresu mogłabyś zacząć zażywać olej z nasion wiesiołka. Mnie on super wyregulował miesiączkę a zawsze miałam ja bardzo nieregularną.O sterydach bardzo wiele złego czytałam i dla mnie jest to samo zło.Spróbuj poszukać w sieci o naturalnych metodach i ziołach leczenia przy twoim problemie.Myślę, że hormony czy sterydy powinno sie brać w ostateczności.Ale może sie mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe ale ja od 2 lat nie mam okresu juz... nie sadze zeby ziola pomogly( boje sie panicznie sterydow i w ogole lekow hormonalnych ale przeciez leczyc sie musze;(;( nie wiem co robbic jedyne skutki ubocznego czegos comi dolega - podobno przerost nadnerczy - to brak miesiaczki i łojotok.... nie wiem skad to sie wzielo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam problem z nadmiernym owłosieniem. Zaczeło sie u mnie ono pojawiać jakies 5 miesiecy temu i teraz dosłownie jestem owłosiona cała:/ Twarz niestety też... włosy na całej twarzy jak u faceta;( Zdiagnozowano u mnie hiperprolaktemie czynnościową i jak sie okazalo prawdopodobnie to ona jest przyczyna mioich włosków. Tylko tak właściwie jak ta prolaktyna wpływa na owłosienie? Czy może któraś z Was coś wie więcej na ten temat? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość włos_sie_jeży99
hej dziewczyny ktos tu chyba pisał ze podobno cynk hamuje wzrost włosków. Czy to prawda? któras z was bierze cynk? kupiłam sobie opakowanie ale zastanawaim sie czy moge sie czegoś po tym spodziewać bo włoski mi na prawde szybko rosną...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyk
Mam dla Was dobrą wiadomość :-) Z wlosami można sobie poradzić. Nie róbcie sobie drogich depilacji laserowych, ani nie kupujcie drogiego inhibitora KALO - szkoda kasy. Prostym starohinduskim sposobem jest smarowanie OLEJEM KROKOSZOWYM (ważne!tłoczonym na zimno) dwa razy na dobe przez 1-3 dni po depilacji. Olej trwale niszczy mieszek włosowy! Ja zauważyłam kolosalną różnicę już po pierwszej depilacji. Czas odrastania jest dłuższy. Teraz po 1,5 miesiąca mam takie włosy na nogach jak kiedyś (bez stosowania oleju) po dwóch tygodniach. Jest ich coraz mniej. Depilacji z aplikacją oleju trzeba wykonać kilkanaście, żeby pozbyć się całkowicie tych okropnych włochów. Mam nadzieję, że Wam też pomoże. Ja mam nadmierne owłosienie przez DHT. Ponieważ jestem beznadziejnym przypadkiem (nadmierne owłosienie, pryszcze, łojotok, łysienie androgenowe, 1,5- roczne leczenie androcurem nic nie pomogło) sięgnęłam do ajurwedy-zaczełam kurację niepokalankiem i palmą sabalową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patyk
apropos ANDROCURU W trakcie oraz po kuracji nie można zajść w ciążę. Mam 30 lat i chciałabym już mieć dzieci, jednak pani ginekolog nie powiedziała mi, że organizm z ANDROCURU (ponoć odkłada się w tłuszczach) oczyszcza się nawet 2 lata. pozdrawiam dr Zalewską

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×