Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Hej dziewczyny mam prośbę: szukam hasłowo w google, dieta antyandrogenna i nie mam żadnych konkretów, jakby ktoś miał jakiś link do tego będę wdzięczna. Głównie chodzi mi o produkty jakie można spożywać, fitosterole etc. Takie kompendium w skrócie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
dziewczyny pomózcie błagam was : to zaburzenie to nie hirsutyzm a hipertrichoza, hirsutyzm mają tylko kobiety nadia: to chyba najepsze rozwiązanie ten szpital :) fajnie że ci się udało pozdrawiam, ważne jest znać przyczynę a nie tylko leczyć skutek Wysyłam link do gabinetu gdzie jest bardzo tani laser na baki+policzki+broda+wąsy+podgardle+szyja jakby ktoś był zaineresowany bo w innych gabinetach można za to zapłacić fortunę: http://www.estetico.pl/depilacja_laserowa_light_sheer.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broda-tez tak uważam, miałam niby te badania ale tylko testosteronu i pr. a z tego co tu się pisze jest tego znacznie więcej więc tak na dobrą sprawę nie wiem dokładnie nic. Papryczka- ciekawa strona, nie znałam jej wcześniej. Jak to jest finasteryd a alkohol? pewnie ze względu na wątrobę nie wolno, ale na działanie chyba nie wpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie aniseed a ja odnosze wrazenie, ze my sie kompletnie nie rozumiemy... Dziwi mnie, ze odbierasz mnie tak, jakbym traktowala Was jak, cytuje "ciemny lud zza wschodniej granicy". Po pierwsze nie mialam zamiaru porownywac Polski i Niemiec. Pisze o wlasnych pogladach (w tym przypadku o wplywie chemii na hisrutyzm) choc z perspektywy Niemiec, bo w Niemczech, od przeszlo 10 lat, mieszkam, pracuje, wyszlam za maz za Niemca. Opisuje wiec ze "swojego podworka". Do Polski jezdzimy czesto, w sumie spedzam w Polsce ok. miesiac w roku. Jedyne co widze, to to, ze w Polsce jest TRUDNIEJ znalezc zywnosc czy kosmetyki eko/bio. Trudniej nie znaczy ze nie mozna, czy ze ludzie nie maja pojecia co to jest. Pochodze z miasta sredniej wielkosci (ok. 200.000 mieszkancow) i widze ze tam znalezienie niektorych rzeczy graniczy z cudem. Swiadomosci zagrozen plynacych z chemii nie porownywalam. Sadze, ze jest ona podobna w Polsce jak w Niemczech. Zeby dotrzec do sensownych informacji i tu i tam trzeba sie niezle nagimnastykowac, bo media publiczne niemal temu nie poswiecaja uwagi. Po drugie zas mam wielki sentyment do tzw. Wschodu - znam wysmienicie jezyk rosyjski, mam tam mnostwo przyjaciol, czesto tam w czasach studenckich jezdzilam, ba - mieszkalam. Malo tego - przezylam tam swoja wielka milosc :-D Porownywanie do Wschodu odczuwalabym wiec (gdybym takiego porownania dokonala) jako komplement a nie obraze :-p Niemniej przepraszam, jesli ktoras z Was inaczej odczytala moje intencje i poczula sie urazona. Co do Twojej, aniseed, krytyki kosmetykow bio. Kazdy ma inne cialo i inne doswiadczenia. Kosmetyki bio jak i kazde inne sa tansze i drozsze, lepszej i gorszej jakosci. I oczywiscie to co tanie nie musi byc zle a to co drogie - dobre. Tak jak w realnym zyciu - jednemu pasuje to, drugiemu tamto, jeden moze sobie pozwolic na to a inny musi zacisnac pasa. Nie ma tu innych mechanizmow niz z kosmetykami nie bio. Moje doswiadczenie najwyrazniej diametralnie rozni sie od Twojego. Zaden z kosmetykow bio w mojej ocenie nie ustepowal jakosciowo kosmetykom niebio a to juz uwazam cos. Tak jak wszedzie w zyciu sa jednak rzeczy mniej lub bardziej fajne. I tak szampon Sante z henna (wg. Ciebie badziew) to dla mnie najlepszy szampon jaki kiedykolwiek uzywalam. Dziala na mnie BOSKO. Za to juz ponad 2 razy drozszy i+m (berlinska manufakurka) robi mi na glowie siano. W Lidlu rzeczywisce ukazuje sie co jakis czas Sushada ale dla mnie ta jakosc jest pod zdechlym azorkiem (co nie znaczy, ze innym nie sluzy). Rossmanowska linia bio nazywa sie Alterra i tez nie jestem nia zachwycona (o babydream nigdy nie slyszalam). To juz Alverde z sieci DM bardziej mi sluzy. Ich krem witaminowy z marchewka - bardzo fajna sprawa. Wcale nie gorszy od 4 razy drozszego od Logony. Mydla z Alverde uwazam sa juz jednak przecietne. Stac mnie na drozsze kosmetyki (tym bardziej, ze te ceny w segmiencie bio nie sa az tak rozbiezne, przynajmniej w Niemczech), wiec kieruje sie bardziej tym, co mi sluzy niz tym, co ile kosztuje. I Alverde uwazam sa calkiem przyzwoite. Wszystko to jednak sprawa subiektywna. A czy Ty znalazlas cos z gotowych kosmetykow, co mozesz smialo polecic? Jestem otwrata na eksperymenty. Ja tez jestem zwolenniczka robienia samemu kosmetykow (o ile skladniki sa dobrej jakosci). Ostatnio na przyklad studiowalam reklame maseczki do twarzy (a maseczki to akurat rzecz, ktora generalnie zawsze klece sama i nie wyobrazam sobie inaczej :-p ) i w takiej biomaseczce Lavery 15 ml doliczylam sie 30 roznych skladnikow! (lista byla dluzsza niz opakowanie, wiec skusilo mnie policzenie wszelkich pozycji :-p ) No i co? Chocby to byly najwspanialsze skladniki pod sloncem to jak one maja dobrze na mnie wplynac, skoro na mojej twarzy beda wystepowac w stezeniu 0,5 ml na skladnik? No nijak, mysle (to moja subiektywna ocena oczywiscie). Ja wole juz wtedy sama, z 1-3 skladnikow cos wymodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> bilbaleo: No u mnie wyrywanie tez raczej wzmacnia a golenie jest neutralne a nawet moze oslabic... czyli raczej na przekor powszechnym opiniom i doswiadczeniu wielu. Co by to mialo niby mowic o moich hormonach? Tego niestety nie wiem (moze ktoras z Was wie?) W ksiazce, do ktorej linka wkleilam, bardziej przerazila mnie informacja, ze wystepowanie hirsutyzmu moze sie waizac z wiekszym zagrozeniem niektorymi rodzajami raka... No tego by jeszcze brakowalo :-( Nie mialam jednak czasu, zeby sie w temat wglebic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
international: tak zwiększone prawdopodobieństwo raka piersi, jajników, endometrium... np ja mam wciąż różne guzy... nadia: lepiej nie pić alku wogóle na mnie on działa totalnie wypryszczająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
i jeszcze zwiększone ryzyko cukrzycy, zatem "aż chce się żyć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, czasami śledzę wasz topik. Ja mam problemy z owłosieniem dlatego że mam PCOS. Biorę Qlairę takie anty 5-fazowe, dzięki temu mam oszczędzone jajniki gdyż pęcherzyki nowe nie powstają, regulują mi hormony. Mam obniżone LH i teraz mam taki układ hormonów na lekach jakbym nie miała PCOS, mam stosunek LH:FSH 1:1, a wcześniej miałam 2:1 i podwyższony testosteron pochodzenia jajnikowego, ale do rzeczy. Mam pytanie w związku z owłosieniem gdyż wy tu jesteście doświadczone. Mnie rosną wciąż włoski na brodzie i w kącikach ust ciemne ale wąsik mam jasny ale nie taki meszek tylko jasne krótkie małe włoski. Ja te włoski w kącikach i na brodzie wyrywam nożyczkami, mam takie które mają działanie jak pęseta, muszę to robić codziennie prawie. A na nogach i pod pachami, bikini i linia od pępka golę co tydzień i zauważyłam że jak biorę już prawie rok Qlairę że prawie nie mam włosków z tyły na udach i na przodzie i od pępka, tylko na od kolan w dół, to zasługa tabletek. Czytam fora o usuwaniu owłosienia. Zastanawiałam się nad laserem ale słyszałam że drogi, kilka zabiagów i tak nie zawsze skutkuje. Zastanawiam się nad kremem Bioxet też, mnie chodzi tylko o brodę, no i najważniejsze to dużo dobrego czytałam o elektolizie, że lepsza od lasera, tansza też. TYle że stosuje się ją na małe obszary takie jak broda. I przy elektrolizie nie stosuje się golenia tak jak przy laserze. Ja się golenia boję, to pogorszy sprawę. Ja tych włosków na brodzie w sumie nie mam bardzo dużo. Co myślicie o elektrolizie, któraś stosowała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
ja sobie kupiłam zestaw do elektrolizy i mi blizny powstały bioxet na mnie nie działa laser działa na ciemne włosy a ja na twarzy mam pełno janych długich ale się zamieniają w czarne więc może na te czarne użyję lasera wkrótce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naddia szkoda, ze tak słabo się czujesz. Przebadaj dokładnie wyszstkie hormony i zwracaj uwagę na diete. takie wypryszczenie na buzi w tych konkretnych miejscach jest związane z hormonami i/lub alergia. a jesli chodzi o gronka lub paciorkowca to wiesz, raz ich nie ma a raz sa. Trzeba sprawdzać co jakiś czas. Niekoniecznie któryś z nich musi się znajdowac w pryszczu, moze być, np. w gardle a powodowac wysyp na ciele :( Zbadaj rownież dokładnie mocz, sprawdź jego PH oraz morfologię i OB. Słodyczy dużo jadasz? jadłaś? Sprawdż, czy nie masz jakichś pasożytów. international ja nie lubię szmaponów sante, bo strasznie wysuszają mi włosy. Spotkałam się z kilkoma podobnymi odczuciami jak moje. Teraz testuję szampon eco cosmetics powiekszający objętość z kwiatem lipy i kiwi. dla mnie jest super :) polecam rowniez krem do rak z eco cosmetics. Jest najlepszy ze wszystkich innych, ktore przetestowałam. Jestem na etapie szukania jakiegos fajnego antyperspirantu [obecnie uzywam krysztalu soli], pasty do zębów i chyba tyle. kosmetyki ograniczyłam do minimum. postawiłam na zioła i oleje ;) aaaa z Alterry pasuje mi tylko pomadka do ust. fajna jest :) Mieszkam w małej miejscowosci, wszystkie zakupy kosmetyczne musze robić przez net :O wśród znajomych króluje Avon i Oriflame ale jesli komus te kosmetyki pasują niech sobie uzywa, ja się trzymam od nich z daleka :D pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broda a powiedz mi gdzie kupiłaś ten zestaw na elektolizę? I ile kosztuje? Ja niektóre włoski czarne na brodzie takie kropeczki czarne wyciskam jak pryszcza i wychodzą. Ja chyba się zdecyduje na elektolizę w salonie, wolę profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-----> coriander Słodyczy nie jem od 4 tyg., dziś jest dokładnie miesiąc. Nie liczę miodu który zdarzało mi się jeść zamiast czekolady. Słodkości dawno temu jadłam dużo, teraz niedawno tak 1- 2 w tygodniu jadałam, nie codziennie. A wczoraj to juz zupełnie się wystraszyłam, zawsze miałam długie, gęste czarne rzęsy, teraz mi najnormalniej wypadają. Juz nie mam pomysłu od czego to wszystko. Czy hormony byłby winne wszystkiemu? Osłabienu, wypadaniu włosów już nie wspominam o hirs. czy tradziku bo to jasne ale cała reszta? A alko faktycznie może mnie uczulać, zauważyłam że zwłaszcza wódka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lovelaska-też się bałam, ale na szczęście nie było tak źle. A może słuchajcie jakieś prochy sobie walne to mi przejdze? Tzn jakieś żeń szeń czy coś(choć to podobno placebo wszystko) Obecnie biorę: kwasy omega 3, rutinoscorbin 2 tabletki raz dziennie, wapno z witaminą B12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale facet to sie wstydze hihi panie doktorze mam taki probelm bo na moim ciele tam gdzie nie powinny rosna wlosy... jak ja to powiem haha;p w ogole wzielam 3 opakowania tej diany i pom 2 normalnie mialam w 4 dniu okres, a teraz po tym 3 dosc ze mi sie spoznil bo mialam dostac we wotrek a dostalam w piatek to nie jest to okres tylko brazowa wydzielina;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taki facet nie jedno widzi i słyszy, osobiście wole faceta ginekologa niż kobiete, opinia z która pewnie wiele kobiet się zgodzi. Niestety, takie mam nie fajne doświadczenia z ginekolożkami. Nie ma się co krępować, to przecież lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie to tak ale osttanio bylam u babki ale byla beznadziejna powiedziala ze te wyniki mam ok i dala diane wzielam 3 opakowania 4 juz nie biore i ide jutro do tego innego lekarza do takiej kliniki gdzie lekarze przyjezdzaja np z zabrza on sie nazywa bogdan marek jest tam jakism dr prof hab wiec mysle ze warto bedzie isc.. pewnie da skierowania na badania pojde pozniej z wynikami i bedziemy myslec co i jak, chodz w grudniu chcialabym juz na ten laser isc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznaJa
dziewczynki jak sobie radzicie z upiekszaniem urody, czy naprzyklad usuwacie wasik, i wloski w nosie, jesli tak to czym i jak czesto, najbardziej rozchodzi mi sie o te wloski w nosie, wiem ze sa potrzenbne ale ja mam takie dziurki ze widac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sympatyczna tez takie mam dziurki ale co zorbic ja przycinam bo jak sie wyrywa to boli;( ale i tak je pewnie widac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość broda mechowata
lovelaska: weź ze sobą badania (hormony, usg), i przygotuj pytania na kartce. Opisz co dzieje się po Diane bo to chyba nie są prawidłowe objawy. Ja u lekarza mówię mam hirsutyzm i nic się nie dzieje. Lekarze mężczyźni są moim zdaniem lepszymi fachowcami. Zresztą widać po twojej lekarce. I moim zdaniem powinnaś poprosić i dostać skierowanie do szpitala bo tak to nigdy się nie dowiesz co ci jest i jeszcze zbankrutujesz. Jeśli chodzi o elektrolizę to ten zestaw kupiłam w sprzedaży wysyłkowej, po "zabiegach" oprócz włosów miałam też przez kilka lat spore blizny. Włosy w nosie: ja czasem wyrywam, za pierwszym razem boli później mniej, można się przyzwyczaić. naddia: jak wrócisz ze szpitala po podasz jakie miałaś wyniki, co stwierdzili i jakie leczenie? Bo może ja mam to co ty? Napewno jeden element wspólny testosteron w bardzo wysokich granicach normy. A co u ciebie z prolaktyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tam gdzie ide do lekarze to ide do kliniki, prywatnie no i nie wiem czy oni dawaja chetnie jakies skierowania do szpitala tym bardziej ze tam przyjmuja lekarze z innych miast, ale byc moze w tej klinice mnie zostawia albo cos nie mam pojecia bo nigy tam nawet nie bylam.. wzielam w sumie 3 opakowania tylko tej diany, nie przytylam, jedynie co to od czasu do czasu mnie jajnik bolal ale nie pamietam ktory, moze nawet 2:p i teraz zamiast okresu to ciemno brazowa wydzielina wiec w sumie to chyba jakis skutek uboczny, a wlasciwie to nieraz zamiast bialego sluzu lecial mi wlasnie jakis taki jasno brazowy .. wlasciwie juz mam koncowke lecz mozliwe ze jutro jeszcze bede miala, no i nie wiem czy mi lekarz wykona to usg w takim badz razie,,, powiem mu ze mam wlosy, ze mi sie przetluszczaja wlosy na glowie, cere, ze sie poce jakos intensywnie a dlonie i stopy to juz podstawa, i powiem ze chce isc na laser, tylko nie wiem czy sie oplaci bo nie wiadomo jak tam te moje hormony;p kurde z zadnym facetem o tym jeszcze nie rozmawialam wiec mu tak glupio siasc na przeciwko faceta i to wszystko mowic, nogi juz dzis ogolilam i pipke a wlosy na brzuchu i brodawkach nie ruszam bo moze bedzie chcial zobaczyc, tylko w sumie teraz to wygladaja masakrycznie bo je gole, a zanim zaczelam golic to wcale nie mialam takiej tragedi bo byly ciemny blond i cieniutkie, a goleniem pogorszylam a gole sie gdzies od 13-14 roku zycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
broda-ja dopiero pójdę do szpitala jak dostanę miesiączkę, a że opóźnia się więc nie mogę się zgłosić, muszę być w trakcie cyklu. Także cały dzień wyczekuje czy aby nie już, bo jak jest już to szybko na szpital. Boje się. W dodatku poczytałam o tych moich osłabieniach, senności, mogę mieć coś na mózgu-torbiel zwłaszcza że moja naurolog powiedziała że jak pewne dolegliwości mi nie przejdą to będę musiała mieć robioną tomografię żeby to wykluczyć. Nic,zobaczymy, może to przesilenie jesienne, ale wiem że na lipiec/sierpień też tak miałam. Właściwie było gorzej. Nie będę się nakręcać. Lovelaska-ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznaJa
Dzieki dziewczyny, jestem myslami raze z Wami, nie dajcie sie, lovelaska89 jestem w Twoim wieku :) tyle ze ja skoncylam studium, i szukam pracy a tak to siedze w domu no i sie marnuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatycznaJa
Fajnie Ci ;) powodzenia w walce z H, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ronikka
hej dziewczyny. Widziałam wcześniejsze wpisy o leku Vaniqa. Czy ktoś go już miał okazję stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daszka1978
Witajcie, ja miałam podobny problem , tzw. bakobrody:) i dwa lata temu skusiłam się na usuwanie ich laserem, robiłam to w Epi centrum w Olsztynie i polecam, zabieg nie jest bardzo drogi bo 1 raz 150zł+korekta po 2 tyg., przez 3 miesiące poddawałam sie zabiegom i powtarzałam zabiegi po roku wiosną, jestem zadowolona z efektu, bo włoski jeśli teraz wyrastają są bardzo osłabione i prawie nie widoczne. Natomiast po Dianee-35 czułam sie okropnie nie polecam i szkoda wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×