Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość very bad girlll
dziewczyny myslicie ze ten krem mozna kupic w Polsce??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Jasne, że można, nawet na doz.pl;) Z tym, że trzeba mieć receptę od lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaaaaa
hej, założyłam temat na ogólnym, ale widze że niepotrzebnie. a wiec: mam nadprogramowe owłosienie - wąsik, bródka, pod pępkiem, bikini i tyłek ( :( )+ tłusta cera, trądzik, wypadanie włosów. zebrałam sie do gina, zleciła mi badania hormonalne i wszystko wyszło w normie, miałam usg przez brzuch i powiedziała że wszystko jest w porządku, cyst nie ma i generalnie jestem zdrowa. czyli są objawy - nie ma przyczyny. Widzę, ze jestescie obcykane, może coś mi doradzicie jeszcze? podam swoje hormony: prolaktyna 12,4 (2,8-29,20) Testosteron 0,65 (0,14-0,76) DHEA S 315 (35,0-430,0) Androstendion 3,77 (0,4-4,1) gin powiedziała jeszcze cos takiego, że być może mam receptory w skórze bardzo wrażliwe na hormony meskie czy cos takiego...zaleciła powtórzyc badania za trzy miesiące a narazie czekać. co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
fanaaaa, jeśli dasz radę, to moim zdaniem dobrze by było też zbadać jeszcze testosteron wolny i 17-OH progesteron. Czasem wszystkie hormony są w normie, a wystarczy podwyższony testosteron wolny i już pojawiają się objawy w.w. Nadwrażliwość receptorów w skórze jest stwierdzana jeśli wszystkie hormony są w normie, jest to tzw. hirsutyzm idiopatyczny (bez konkretnej przyczyny). Tej postaci hirsutyzmu albo nie leczy się wcale, albo można leczyć biorąc jakieś łagodniejsze tabl. antykoncepcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaaaaa
aha, to może za te trzy miesiace zbadam sobie dodatkowo te 2 rzeczy jeszcze...kurcze, bo gdyby mi coś było to przynajmniej wiadomo by było jak to leczyć, a tak to musze z tym żyć, a jak same wiecie fajne to nie jest, szczególnie że za niecały rok wychodze za mąż i nie chciałabym być dla męza futrzakiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fanaaaaa nie mów tak o sobie bo jeśli facet Cię naprawdę kocha to będzie o Tobie myślał w samych superlatywach przekonałam się o tym na własnej skórze moje owłosienie bardziej mnie przeszkadza niż mojemu mężowi on w ogóle na to nie zwraca uwagi czasem się staram depiluje robię wszystko żeby być gładziutka a on nie zauważa tego dopiero jak mu powiem to mówi "aaaa! rzeczywiście" :D to jest nawet przyjemne bo wiem że czy mam włochy czy nie to dla niego wszystko jedno :) więc głowa do góry ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaaaaa
no wiem, mój facet też jest wspaniały, widzi co się dzieje z moją twarzą a nieustannie mówi mi że jestem piękna. ale wiesz jak jest, nie wpółżyjemy, jak będzie po ślubie i okaże sie że mam dupę szympansa, to może sie rozczarowac. w sumie to chyba nie chodzi o niego, tylko o mnie, bo wiem że w takich sytuacjach będe sie czuła niekomfortowo mimo jego zapewnien że wszystko ok a to może sie negatywnie odbić na współżyciu. dlatego mam nadzieje ze można to chociaż trochę podleczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanaaaaa
no wiem, mój facet też jest wspaniały, widzi co się dzieje z moją twarzą a nieustannie mówi mi że jestem piękna. ale wiesz jak jest, nie wpółżyjemy, jak będzie po ślubie i okaże sie że mam dupę szympansa, to może sie rozczarowac. w sumie to chyba nie chodzi o niego, tylko o mnie, bo wiem że w takich sytuacjach będe sie czuła niekomfortowo mimo jego zapewnien że wszystko ok a to może sie negatywnie odbić na współżyciu. dlatego mam nadzieje ze można to chociaż trochę podleczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Jestem już po USG;) Byłam na wizycie u gin., specjalizującej się w endokrynologii pod kątem PCOS, zaburzeń hormonalnych itp. Lek. zrobiła mi badanie i wyszło, że jajniki nie są powiększone (a w szpitalu tak mi mówiono, miałam wtedy USG przezbrzuszne). Wszystko jest prawidłowo, ale jajnik prawy jest bogatopęcherzykowy. Z tym, że nie jest to jajnik typowo charakterystyczny dla PCOS, bo pęcherzyki są większe niż w PCOS, jest ich mniej i są w całej obj. jajnika, a nie tylko na obwodzie. Niemniej jednak po raz pierwszy usłyszałam od lek., że pomimo prawidłowego obrazu USG, wszystkie objawy jakie mam, potwierdzają, że jest to PCOS... Ale ogólnie mam pozytywne wrażenia z tej wizyty, porozmawiałam z lek. i będę myśleć, czy by u niej się dalej nie leczyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość very bad girlll
ja zamówiłam krem Vaniqa, bede miala w srode, szczerze mowiac boje sie go uzywac, ma skutki uboczne..ale raz kozie smierc.szkoda ze zadna z was nie ma doswiadczenia w uzywaniu tego kremu:( razniej by mi bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
hej dziewczyny--ja mam pyatnie znów o tyłek ja znów zauważyąm,że w tyłu rośnie mi coraz więcej włosów..czuję sie z tym niekomfortowo bo to przez majtki nawet je czuć... masakra ja sie zastanawiam czy te modelki to one faktycznie takie gładki są czuje ze cos sie dzieje,że to włosy mi wyłażą cholera jasna;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda zalamana 25
ja mama ten problem jakies 8 lat temu pojawily mi sie w liczbie 3 , 4 wloski dlugie i ciene przy sutkach nie ruszalam ich,obecnie ( odkad zaczelam spotykac sie z facetami zaczelam je podcinac) jest ich sporo i widze ze rosna nowe myslalam ze przy braniu tabsow anty sytuacja sie poparwi :/ oprocz tego mam mocniejsze wloski w linii brzucha i tyle reszta normalna , za 2 tyg wizyta u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowa Różo to super że trafiłaś na gina który Ci przypadł do gustu ja tyle szczęścia do ginów nie miałam kiedy chciałam się leczyć. był nawet jeden który drwił sobie ze mnie :( malinko a gdzie ta lekarka przyjmuje w Krakowie? zaproponowała Ci jakieś leczenie czy tylko postawiła diagnozę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, no niestety ciężko trafić na dobrego gin... No i u mnie zasada, że kobiety- gin. nie są dobre kompletnie się nie sprawdza. Ja byłam u lek. Doroty Krajewskiej, w centrum medycznym 3 Bell Opławski na Floriańskiej 24. W internecie jest strona tego centrum, są zdjęcia, cennik. Plusem jest możliwość elektronicznej rejestracji, no i nie trzeba długo czekać na wizytę.To co mnie jeszcze zaskoczyło, że lek. wychodzi do poczekalni po pacjentki i potem też je odprowadza. Poza tym z tego, co wiem przyjmuje też w Scanmedzie na Podgórskiej i Promedisie; a w ogóle pracuje w Rydygierze. Jest to dość młoda lek., ale specjalizuje się zaburzeniach hormonalnych itp. Wiesz co, ja do niej poszłam tylko na USG, więc to nie była normalna wizyta. Mimo to jednak zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, wypytywała jakie leki biorę, jakie badania miałam i wszystko wpisywała w kartę pacjenta. Była dość zaskoczona dawką metforminy jaką biorę... Lek. polecam, naprawdę wydaje się, że ma sporą wiedzę w naszych tematach. Mnie się bardzo podobał fakt, że wszystko mi tłumaczyła w trakcie badania, a później nawet rysowała;) Poza tym jest bardzo przyjemną osobą, to jest pierwszy gin., u którego się nie stresowałam i nie wstydziłam. Mimo, że miałam do niej iść tylko na USG, to po namysłach, stwierdziłam, że zmienię lek. z mojej obecnej gin. właśnie na p. Krajewską. Tak więc póki co biorę dalej ten duphaston wg zaleceń dotychczasowej gin., a potem już będę chodzić do p. Krajewskiej przynajmniej dopóki będę studiowała w Krk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki malinko :) puki co zbieram namiary na sprawdzonych lekarzy ale pewnie długo jeszcze poczekam nim wybiorę się gdzieś z moimi obawami i problemami na początek zrobię badanie które zlecił mi endokrynolog a później zobaczę zastanawia mnie dlaczego zlecił mi tylko badanie androstendionu czy da się coś z tego badania wywnioskować w sprawie hirsa dziewczyny jeśli wiecie coś na ten temat dajcie znać będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, nie ma za co:) Rozumiem, ja też zawsze przed wizytą czytam jak najwięcej o danym lek. i na szczęście póki co jeszcze źle nie trafiłam. Jeśli chodzi o androstendion, to jak najbardziej on ma związek z hirsutyzmem. Androstendion to jeden z androgenów (męskich hormonów), u kobiet produkowany jest głównie przez jajniki (chociaż nadnercza także, ale w mniejszym stopniu). Generalnie androstendion uważany jest za hormon jajnikowy i jego nadmiar może sugerować problemy z jajnikami. Podwyższony poziom androstendionu ujawnia się pod postacią objawów jak w hiperandrogenizacji: hirsutyzm, trądzik, nieregularne miesiączki, łojotok, czasem też otyłość brzuszna... Są kobiety, które mają podwyższony tylko androstendion i problemy z hirsutyzmem. Ja również walczę z tym hormonem. smuciara, a nie wiesz czasem ile kosztuje prywatna wizyta u specjalisty w Scanmedzie i jak długie są terminy na prywatną i państwową wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Teraz doczytałam, że masz zlecony tylko androstendion. Oczywiście dobrze zbadać ten hormon, ale oprócz niego są jeszcze inne mające wpływ na hirsutyzm, które warto zbadać, tj. testosteron, t. wolny, DHEA-S, 17- Oh progesteron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
MAlinowa..nie jestm na bieżąco i nie wiem jakie ty masz objawy hirsutyzmu ja od roku wybieram sie do lekarza i boje sie,że na to i tak nic nie poradza a jak obserwuje swoje ciało moich włosów pojawia sie coraz wiecej na moim ciele na biuscie, brzuchu całe nogi stopy teraz nawet tyłek, nawet nie moge sobie wyobrazić ze jestem i ginekologa i sciagam majtki;/\ Mogłabys coś wiece mi napisac o tej doktorce..i czy jest drioga nie mieszkam w Krakowie tylko jakies 100km od krakowa czy ona powiedział,że da sie to jakoś zatrzymać?? dziekuj za odpowiedz i trzymajcie sie dziewczyny bo ja pomału swieruje;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
takajakwy, zawsze warto spróbować leczenia. Ja myślałam podobnie jak Ty, że nic z tym nie zrobię itp., ale naprawdę teraz widzę rezultaty leczenia. Może nie są jakieś olbrzymie, ale sam fakt, że włosów nie przybywa już mnie cieszy... Jasne, podam namiary, ale nie wiem, chodzi Ci o ginekologa czy endokrynologa? Bo ja się leczę u obu, z tym, że do tej pory miałam więcej kontaktu z endo. Jeśli chodzi o gin., to już wyżej podawałam namiary na tę lek. W bellmedzie wizyta razem z USG kosztuje 150 zł, nie wiem jak w innych miejscach, gdzie przyjmuje, ale będę się dowiadywać. Nie rozmawiałam z nią o hirsutyzmie (jedynie powiedziałam, że się mnie tyczy), więc nie wiem. Ja byłam u niej tylko na USG, nie na normalnej wizycie. Nie wiem co chciałabyś o niej wiedzieć jeszcze, może napisz konkretnie co;) Poza tym możesz wpisać sobie Dorota Krajewska w google, jest sporo opinii. PS Też mam 100 km do Krk.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajakwy
chciałabym wiedzieć,jakie ty masz objawy?? kiedy sie do nie wybiarsz?? ja już mam prawie 30lat. przez te chorobe nie ciesze sie zyciem ciagle tylko o tym myslę, Czy rozmawiałs z ta doktorka na temat hirsutyzmu. A po czym po jakich lekach widzisz poprawę?? DZIEKUJE CI ZA POMOC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depesza
a myslicie ze branie tabletek antykoncepc moze ograniczyc rozrost wloskow na piersiach?? bo jest ich coraz wiecej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
takajakwy, ale objawy czego, hiperandrogenizmu? Jeśli tak, to przede wszystkim hirsutyzm, trądzik, nieregularne miesiączki, łojotok, wypadanie włosów na skroniach, wahania nastrojów (to podobno też się z tym łączy)... Natomiast co do hirsutyzmu to miałam grube, czarne włosy na brodzie i podbródku, wąsik, zrośnięte brwi, poza tym mam spory długi mech na policzkach. Na ciele mam czarne, mocne owłosienie na całym brzuchu, na mostku, mam owłosioną klatkę piersiową. Oprócz tego chyba największe owłosienie na udach, poza tym na rękach, dłoniach i palcach, z tyłu tułowia na krzyżach. Szybciej mogę wymienić gdzie nie mam owłosienia, niestety. Do gin. wybieram się pewnie za kilka mies., jak skończę brać duphaston. Ale ja jestem pod stałą opieką endokrynologa (za 3 tyg. mam wizytę), która to lek. głównie prowadzi moje leczenie związane m.in. z hirsutyzmem. Z gin. nie rozmawiałam o hirsutyzmie, ale mogę napisać, to co moja endo. sądzi na ten temat... Generalnie hirsutyzm da się opanować, jeśli nie postępuje zbyt gwałtownie, a tak się zdarza najczęściej przy występowaniu guzów wirylizujących, wytwarzających androgeny. No i głównym celem leczenia jest zahamowanie rozwoju hirsutyzmu i spowolnienie wzrostu dotychczasowych włosów. Ale leczenie nie wyelminuje już wyrośniętych włosów, więc nie będzie ich ubywało. Ja biorę Metformax i Spironol jeśli chodzi o leczenie anty-androgenne. Poprawę zaczęłam zauważać po ok. 7 mies. leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tez problem. w okolicach brody tylko ze jak wyrywam penseta to potem mam takie zaczerwienienai i krostki, broda jest zawsze sina. tez tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wirtualna- ja tez mam sina brode i do tego tez brazowe przebarwienia-babeczka od laserow powiedziala ze te przebarwienia robia sie od coraz grubszych wlosow ktore przebijajac skore rania ja. mi po laserach duzo skora pojasniala w tych miejscach ale odkad wlosy odrastaja to mam to spowrotem. Musze sie juz zapisac na drugi laser bo obrastam na twarzy bardzo - golenie 2 razy dziennie ilosciowa jakos wydaj mi sie ze jest tak jak przed laserm ale widze ze sa duzo ciensze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinko niestety nie mogę Ci pomóc nie mam żadnych wiadomości na temat wizyt w Scanmedzie ja leczę się u endo w krk prywatnie e Emedzie gazeciarka a Ty już byłaś wcześniej tylko raz na zabiegu czy miałaś serię kilku zabiegów i włosy zaczęły odrastać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, aha, rozumiem:) gazeciarka, powodzenia:D Ja jestem już ponad 2 tyg. po drugiej depilacji i jestem strasznie zadowolona. Wreszcie nie wiem co to znaczy męski zarost na twarzy:) Teraz wyrywam pojedyncze włoski raz na 4-5 dni i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Ech, co ja piszę, teraz już nie wyrywam włosków, bo po 2 tyg. trzeba przerzucić się na golenie w razie konieczności. Mam nadzieję, że to już nastąpi jedynie tuż przed kolejną, ostatnią depilacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×