Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
iizzuu, dziękuję:) Jutro mam wizytę u gin. specjalizującej się w endokrynologii, zobaczę co powie o wynikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od razu daj znać co i jak.. ja to czekam do 12 na wizyte.. i jestem ciakwa czy da sie cos zrobic z tymi zmianami które zaszly przez rezygnacje z antykoncepcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iizzuu, ja nie stosowałam antykoncepcji:) Jasne, dam znać, ale nie nastawiam się Bóg wie na co, bo i tak ostateczna decyzja zapadnie 11.12., na wizycie u endo.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
No i jestem już po wizycie, wydaje mi się,że teraz już trafiłam na 100-proc. kompetentnego lek., ale to się pewnie okaże po jakimś czasie. Jakby któraś chciała, to mogę polecić, to jest lek. ze szpitala na Kopernika. Wg pani doktor mam bez wątpienia PCOS...:( Dostałam tabl.Yasminelle+ wg niej mam brać już tylko Euthyrox,więc zobaczymy co endo. powie na to. Generalnie jestem b. zadowolona z wizyty, p.dr przekazała mi mnóstwo informacji dot. mojej choroby, to chyba najlepszy ginekolog jakiego spotkałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wszystko w porzadku? zadne zmiany nie zaszły ? teraz ciężko o dobrego lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iizzuu, o jakie zmiany pytasz? Zmiany zaszły jeśli chodzi o dalsze leczenie, a raczej zajdą pewnie, bo muszę to jeszcze z endo. skonsultować. Tak, masz rację, ciężko o dobrego lek., ale po tych wszystkich gin., których odwiedziłam, ta wydaje mi się być najbardziej kompetentną. JNigdy wcześniej nie wyszłam z gabinetu gin. tak doinformowana o chorobie. Zapomniałam jeszcze dodać, że w najbliższym roku czekają mnie ponowne badania na klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
Malinko jeśli możesz polecić to wyślij mi namiary na lekarza ja coś niemam szczęścia do lekarzy wszyscy odsyłają mnie z kwitkiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, wysłane;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
Dzięki MAlinko też wybieram się do lekarza gin i chętnie skorzystam z jakiegoś sprawdzonego:)MAlinko jak po laserze,ja nadal się zastanawiam,najpierw pójde na wizyte do lekarza,narazie smaruje brode bioxetem,tak pozatym to co Malinko lekarka mówiła?zażywasz anty?ja chyba też będe musiałą to zażywać-dzięki za namiary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonda
iwonka001,no bo jak sama napisałas wszyscy lekarze tacy sa,wiec po co z uporem maniaka do nich chodzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iwonka001, po laserze są efekty, ale czekam jeszcze na tę 3 depilację. Póki co na brodzie zostało tylko kilka włosków, natomiast z wąsikiem jest trochę większy problem. Mam nadzieję, że jak wrócę do leczenia, to włosy będą wolniej odrastały. Podczas leczenia depilowałam np. łydki raz na 3-4 dni, włosy były słabsze. Teraz znowu muszę codziennie i są już kujące. O lek. i info. od niej napiszę Ci na maila;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonka001
dzięki Malinko za info:)dam znać jak będe miała wizyte,Gonda nie o to chodzi że chodze po lekarzach z uporem maniaka,bo jak narazie byłam tylko u dwóch,chodzi o to że szukam jakieś dobrgo bo niechce zażywać niewiadomo czego a pozatym to uważam że do ginekologa i tak trzeba podejść bo niebyłam od urodzenia córeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki pisalam juz 2 razy i cos mi ostatnio net szwankuje-posty sie nie wyslaly. ja jestem po 2depilacji laserem-strasznie bolalo pod nosem mialam strupki przez 3dni. babeczka powiedzila ze w moim przypadku na pewno zalicze 6zabiegow :( rany ile to szmalu. poza tym wasik i baczki nie daja takiego efektu (choc te robilam dopiero pierwszy raz)na baczkach mam juz siwe i sporo mi w ogole nie wypadlo po zabiegu ,na wasiku mam takie jakby popielato-przezroczyste grube tez nie wypadly po zabiegu. zobacze za miesiac jaki bedzie efekt i wtedy zdecyduje co dalej. ogolnie to taki stanjakmam teraz to jest rewelacja-mormalnie wygladam i funkcjonuje (ale to efekt czsu gladkosci -chwilo trwaj!!!!!!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
gazeciarka, fajnie, że jesteś zadowolona:) A powiedz, jakim laserem robisz depilację- Light Sheer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Aha;) Czy któraś z Was brała może Yasminelle?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) cieszę się malinko że jesteś zadowolona z wizyty to bardzo ważne poczuć że można zaufać lekarzowi i na wizycie po ludzku z nim pogadać jeśli możesz to daj znać co to za lekarka bo ja też szukam kogoś dobrego i czy prywatnie byłaś no i koszt wizyty mnie pewnie endo też zleci wizytę u gina nie wiem czy mnie wyśle do kogoś konkretnego czy sama będę musiała zdecydować do kogo się wybiorę zastanawia mnie jedna rzecz bo pytałam w dwóch laboratoriach o badanie androstendionu w jednym powiedzieli mi że na wynik trzeba czekać 10 dni roboczych a w drugim że jest na drugi dzień tylko że trzeba poczekać aż go przyślą czyli ok. 3 dni czemu taka różnica? trochę mnie to przeraziło bo krew muszę oddać gdzieś 17-18 grudnia żeby było w odpowiednim dniu cyklu a to przed samymi świętami więc czy przyjmą materiał do badania skoro robią go tyle dni a w święta przecież nie będą pracować (a kolejny cykl to odpada bo na pewno nie zdążę przed wizytą :( ) no chyba że trzeba czekać tak długo aż go przyślą ale to też mi nie pasuje bo zawsze robię tam tsh i wynik mam do odebrania na drugi dzień i też nie robią go na miejscu dziewczyny a wy ile czekałyście na wynik androstendionu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkksksalk
dziewczyny polećcie jakiegoś dobrego lekarza z Rzeszowa, please!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, ja byłam u p. dr Olgi Kacalskiej- Janssen, prywatnie- w Vip-medzie. Wizyta z USG kosztuje 150 zł, sama wizyta- 100 zł. Jeśli chodzi o czekanie na wyniki, to po prostu zależy od laboratorium, bo różnice w długości oczekiwania są faktycznie duże. Robiąc u siebie w mieście badania, na wyniki hormonów czekam ok. tygodnia. Badając hormony w Krakowie w diagnostyce, wyniki miałam na drugi dzień z rana (łącznie z androstendionem), jedynie na testosteron wolny musiałam czekać kilka dni. Ja mam jutro wizytę u endo...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, doszło kolejne choróbsko- egzema, będę się próbowała wcisnąć we czw. do dermatologa, bo ręce pieką niemiłosiernie...:( Poza tym jest ok, endo. ustaliła leczenie tak jak gin., tzn. teraz już biorę tylko Euthyrox (zwiększoną dawkę) i Yasminelle, czyli odpada Spironol i Metformax;) No i kolejna wizyta w lutym, po wizycie u gin. Dziewczyny, mam takie pytanie, może będziecie mi mogły pomóc... Po dwóch opakowaniach Yasminelle mam kontrolę u gin. Wiem, że jeszcze 2 mies. do tego czasu, ale wolę już teraz o to zapytać... Chodzi mi o to, kiedy powinnam pójść po kolejną receptę na tabl.- jak będę kończyć 2 opakowanie, czyli przed krwawieniem z odstawienia czy może na początku krwawienia, w trakcie 7- dniowej przerwy, biorąc pod uwagę jeszcze fakt, iż gin. chce mi zrobić USG pod kątem PCOS? Gdzieś czytałam, że robiąc USG w tym celu, powinno się je wykonać między 3 a 5 dniem cyklu, ale nie wiem czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Już doczytałam, że faktycznie między 2 a 5 dniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinko jak przykro słyszeć że masz nowe zmartwienie ale będzie dobrze :) najważniejsze że już wiesz co trzeba leczyć i że gin z endo mają takie samo zdanie na temat leczenia bo jeśli by było odwrotnie... to lepiej nie myśleć co by się działo... ja nadal czekam na diagnozę...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
smuciara, dzięki za miłe słowa:) Tak, cieszę się z tego, że endo. i gin. mają takie samo zdanie na temat leczenia:) A na jakim etapie diagnozowania jesteś? Endo. nie proponuje Ci diagnostyki w warunkach szpitalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam wczoraj u ginekologa.. pytała jak się czuję po odstawieniu tabletek, a co jest najciekawsze o hirsutyzm, owłosienie nawet nie zapytała tylko interesował ją trądzik i przepisała mi maść właśnie od trądziku i skierowała do dermatologa.. totalna porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
iizzuu, to i tak nie taka zła Ci się gin. trafiła;P Moja nie pytała o nic- ani o hirsutyzm, trądzik, ani nawet o hormony;p Ja w akcie desperacji (waga rośnie...:( ) zapisałam się na wizytę do dietetyka, oby w końcu to coś pomogło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od tabletek właśnie często się tyje a wagę nie sposób zrzucić;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
Toś mnie pocieszyła;p Ja brałam póki co tabl., po których nie powinno się tyć, wręcz przeciwnie. Mnie nie udało się schudnąć, ale trzymałam wagę. Teraz mają dojść te tabl. anty.,więc muszę się wziąć porządnie za wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinko wizytę u endo mam dopiero w styczniu i wtedy się dowiem co i jak podejrzewam że bez diagnozy w szpitalu się nie obejdzie na razie zlecił mi badanie tylko androstendionu myślę że dlatego ponieważ miesiączki mam regularne a podwyższony androstendion z tego co wyczytałam zazwyczaj jest pochodzenia jajnikowego więc jeśli stwierdzi że mam za wysoki pewnie wyśle mnie do gina w celu zdiagnozowania pco mam nadzieję że nie mam pco bo obraz jajników w usg dopochwowym jest w normie bez pęcherzów z jednej strony chciałabym już wiedzieć co jest nie tak a z drugiej boję się co będzie :( A badanie androstendionu musi być na czczo? wydaje mi się że nie ale chcę się upewnić bo wybieram się w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×