Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość smutna_małgosia

Dziewczyny z hirsutyzmem

Polecane posty

Gość Malinowa_Róża
Smuciara, dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan_norunki
Ja tam do Was jestem życzliwie nastawiony i nie mam nic przeciwko owłosionym dziewczynom, wiem nawet, że wiele takich dziewczyn to bardzo, bardzo ładne okazy urody. I naprawdę nie musicie się ani golić, ani depilować. Może jak któraś rzeczywiście ma silny zarost na twarzy (lepiej golić, zdrowiej dla skóry)... Ale baczki, zwane pekaesami, czy też wąsik, gęste grube zrośnięte brwi wcale nie są takie złe. Podobnie jak szerokie biodra i duże piersi, oraz masywna budowa ciała, a także orientalne rysy. No, a jak którejś z Was łysieje głowa, to na to jest prosty sposób, po pierwsze cieszcie się, że macie owłosione szyje i karki, gdyż te włosy mają taką samą strukturę, jak te z głowy i można je bez problemu za pomocą przeszczepu przesiedlić na głowę, co prawda przeszczep włosów kosztuje około 1000 złotych do 6000 złotych, ale włosy z karku i szyi przeszczepione na głowę więcej już nie wypadną i będą bardzo bujne, a na karku znowu odrosną do następnego etapu przeszczepu. A poza tym nudząc się trochę ostatnio powertowałem po internecie i znalazłem informację, że na świecie znajdują się ludzie, którzy doszli do wniosku, że ta cała moda na depilację to istny absurd i nie trzeba tego robić. Nie mówię tutaj o demonstracji amerykańskiej czarnoskórej aktorki Monique w 2010 roku na Gali Rozdania Oscarów, która pokazała swoje owłosione nogi, czy też o innych tego typu akcjach, ale o czymś bardziej profesjonalnym. Otóż tego lata dziennikarka hiszpańskiego czasopisma "Aires de cambio", co po naszemu chyba znaczy tyle, co świeże powietrze, niejaka Paloma Goni (rocznik 1985) podeszła do sprawy profesjonalnie, po pierwsze napisała artykuł pt. "Porque me no depilo?", wzywając wszystkie swoje rodaczki (a z tego co wiem to chyba wszystkie Hiszpanki to hirsutki) do rezygnacji z depilacji, pisała ile to jej zabierało czasu i jak się z tym męczyła, ile na to poszło pieniędzy, etc., a także zachęciła przez internet do zupełnie swobodnej dyskusji na ten temat. Jak któraś z Was zna dobrze angielski, to będzie mógł z nią bez problemu nawiązać kontakt. Do tego jeszcze napisała, że ma chłopaka, czy też narzeczonego, który raczej podziela jej opinie na ten temat. Chociaż wizualnie to taka raczej niskiego wzrostu dziewczyna w okularach, trochę typ intelektualistki. Inną metodę obrała pewna 19-latka z Pakistanu, która w 2011 roku zrezygnowała z depilacji, motywując to tym, że i tak jest ładna, a poza tym to zżera ogromne sumy pieniędzy i po dziś dzień skrupulatnie liczy ile zaoszczędziła, i z tego, co pisze też po angielsku, wyszły z tego niebotyczne sumy. Jeszcze inną formę wymyśliła młoda amerykańska rysowniczka komiksów o wyglądzie Indianki, Metyski lub Latynoski, ale nazywająca się Jennifer Hayden, która nie dość, że sama jest owłosiona, szczególnie jej ręce są naprawdę bardzo silnie owłosione, to jeszcze nakręciła masę filmów, z których wiele jest na you tube, jak się w Google kliknie na takie (po angielsku) - Jennifer Hayden Girls with very hairy arms and legs i tam są puszczane różne filmiki, gdzie występują dziewczęta i młode kobiety, które się w ogóle nie przejmują swoim hirsutyzmem i owłosieniem, a nawet niektóre wyglądają na zadowolone z tego, że takie są, głównie są to Latynoski, ale zdarzają też się blondynki, a nawet skośnookie Azjatki. Niestety niektóre filmiki ocierają się o p***ografię, rozumiem, że każda kobieta szuka swego, ale po co to robić przed kamerą. Jednego też nie rozumiem, dlaczego niektóre z tych kobiet przy np. owłosionych rękach mają wyrżnięte brwi, a jedna też i ręce, ale nogi ma za to bardzo owłosione, skoro autorka zakłada, że celem jej filmików jest walka z modą na depilację, swego rodzaju kontra, a być może jeszcze zarabia na tym jakieś pieniądze... Może to wszystko Was trochę pocieszy. Jak któraś chce ze mną pogadać (popisać), to niech pisze na e-maila: pan_norunki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi mniej więcej po jakim czasie po pierwszej depilacji laserowej zaczęły Wam włoski odrastać no i jaka była różnica w odrastaniu sprzed zabiegu np. jak komuś przed zabiegiem po wyrwaniu odrosły po 5 dniach to po laserze po ilu? Ja 4 tygodnie jestem po zabiegu i dopiero teraz pojawiają się gdzieniegdzie czarne kropki a kolejny zabieg mam za tydzień więc muszę go przesunąć :) Przyznam, że jestem mile zaskoczona, bo nie spodziewałam się, aż takich efektów :) Malinko co u Ciebie jak samopoczucie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noruńka
witam Pana_norunki :-) ma Pan absolutna racje. Sama wiele razy sie zastanawialam ile czasu i kasy pochlania ta depilacja. Stoi za tym wielki biznes (firmy produkujace kremy depilujace i po depilacji, maszynki, depilatory, az w koncu lasery i sprzet temu podobny, nie wspominajac juz o kosmetyczkach, dermatologach no koncernach farmaceutycznych wypuszczajacych na rynek przerozne pigulki na bazie hormonow). Moze kiedys okaze sie, ze z hirsutyzmem nieleczonym zyloby sie dluzej i "zdrowiej" niz faszerujac sie tymi wszystkimi hormonami, ktore uszkadzaja tylko watrobe i nie likwiduja definitywnie owlosienia. Przeciez w latach '80 kiedy to nie wiadomo bylo co to jest reklama tv, nikt nie mial schizy na pukcie owlosionych lydek! Ja sama pamietam, jak bardzo podobaly mi sie owlosione lydki mojej starszej siostry :-) wydawala mi sie taka dorosla.... Pachy zawsze golilam ze wzgledow higienicznych. Wkrotce jednak modelki w TV zaczely nam reklamowac kremy veet i rozmaite maszynki / depilatory i sie zaczelo!! Lydki pierwszy raz ogololam na sucho w wakacje po skonczeniu VIII klasy w 1992 (pamietam po dzis.. tak mi bylo dziwnie lyso i chlodno :-))))) W sumie wcale nie musialam sie golic - chyba z nudow to wszystko.. Potem kolejna glupota - na sucho wygolilam sobie bikini i wtedy zaczely sie problemy bo kudly wystrzelily jak szalone! Ale czy jesli by mi ktos poradzil wtedy, by sie nie golic, posluchalabym jego rady? Nie sadze.. Kazdy musi sie sparzyc by potem zalowac.. Poza tym musze przyznac, ze nie mialam problemow z mchem na calym ciele i wierze, ze niektore dziwczyny na tym forum maja prawo byc zalamane, bo hirsutyzm rozne ma stadia, jak kazde schorzenie zreszta. Podejrzewam, ze w przyszlosci spowszednieje ten problem; juz dzisiaj niektore sie buntuja, jak Pan Norunki slusznie zauwazyl i manifestuja swoje owlosione nogi. Skazone srodowisko i pozywienie nie doprowadzi nas do niczego dobrego. Smutna to perspektywa, ale prawdziwa. Sama uleglam tej presji i chodze na laser twarzy do gabinetu, bo dzisiejsze WYPACZONE juz spoleczenstwo nie daje nam spokojnie zyc... Tak wiec rozumiem i Pana i wszystkie te dziewczeta, ktore cierpia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od siebie chciałam tyle dodać, że nie do końca zgadzam się z tym co powiedział pan_norunki i noruńka mianowicie rzeczywiście są kobiety, które się buntują przeciw depilacji, manifestują owłosionymi łydkami, rękami, pachami, bikini... ale żadna nie pokarze się z męskim zarostem na twarzy... nie chodzi mi o wąsik... a co do leczenia to owszem, owłosienie po leczeniu hormonalnym nie zniknie, ale jeżeli ktoś ma pcos lub wrodzony przerost nadnerczy co m.in powoduje hirsutyzm to choćby ze względu na skutki nieleczenia tych chorób musi przyjmować hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smuciara -super ze jesteś zadowolona z lasera. ja widoczne tak na dluzej efekty zauwazylam po 4-5zabiegu. a tak po czasie gladkosci miałam mega wysyp .po pierwszym zabiegu wytrzymałam 7tyg i już poszlam na kolejny bardzo mocno zarosnieta .teraz po 6zabiegach chodze co 12tyg. tez pamiętam jak bylam zaskoczona komfortem zycia w czasie gladkosci -normalnie mega odlot (człowiek nie pamięta ze tak w ogole może być !!! :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja tez jestem hirsutką ale nie załamuje się z ego powodu, można powiedzieć że już trochę z tego wyrosłam... Jestem w związku od 6 lat mój narzeczony napewno zauważył mój problem( włosów jest dużo i są ciemne nie da sie ich nie zauważyć i nie czuć) najgorsze są na szyi... Jednak nigdy nie powiedział ani słowa na ten temat, mówi że mnie kocha wiec chyba mu to nie przeszkadza :) a jeśli chodzi o miejsca intymne to nawet lubi gdy jestem zarośnięta :) więc jak widac niektórym mężczyznom wcale to nie przeszkadza! Więc nie załamujcie się dziewczynki, będzie dobrze wystarczy dbać o siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propo depilacji laserowej to jak najbardziej wam dziewczyny polecam ja miałam w zeszłym roku tylko jeden zabieg na brode i pozbyłam się wszystkich włosów! To były najlepiej wydane 200zł w moim życiu... Teraz pojawiają się małe delikatne włoski powoli ale najwyżej zrobie zabieg przypominający te 200zł na rok to nie duzo a efekt świetny bo miałam bardzo ciemne grube włosy które nawet wyrwane pesetą odrastały juz na drugi dzień! Teraz chcę zrobić szyje zawsze miałam na niej włosy długie ale dość jasne jednak w tym roku moje hormony zaczeły szaleć wiec włosy mocno sie przyciemniły i bez depilacji ani rusz... Mam nadzieje że i tym razem wystarczy jeden góra dwa zabiegi... Dodatkowo zaczynam niedługo brac atywie więc może też troszkę pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaranczowaaa
Czesc. Od razu napiszę, że nie jestem w stanie przeczytać wszystkich stron Waszych wypowiedzi. Mam tylko jedno pytanie. Czy hirsutyzm naprawdę objawia się aż takim owłosieniem, które jest przedstawione na zdjęciach w grafice Google? Zastanawiałam się czy też mogę mieć z tym problem,bo faktycznie mam owłosiony brzuch itd. ale nie tak mocno jak jest to ukazane na zdjęciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowaaa hirsutyzm może występować o różnym nasileniu i w różnych miejscach to zależy od cech indywidualnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On 007
Hey dziewczyny,moja pięknosci tez ma zarost na twarzy na drugi trzeci dzień drapie hihi to golimy się razem ale martwi mnie bardziej to ze nie ma miesiączki,cały czas krwawi ,pojawiają się ogromne skrzepy krwi,stała sie agresywna szalona wręcz napastliwa.jak mam jej pomóc ?bardzo ją kocham ale jej zachowanie martwi mnie najbardziej.Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 007 Twoja dziewczyna powinna według mnie jak najszybciej pójść do lekarza ginekologa i endokrynologa. Jeżeli sama o leczeniu nie wspomina to zasugeruj jej to, ale nie mów, że dlatego powinna pójść bo ma owłosienie czy dziwne zachowanie. Jeżeli nie ma normalnych miesiączek i ciągle krwawi to myślę, że to jest wystarczający argument i nie powinien jej sprawić przykrości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mam miesiączek jeśli nie biore tabletek to zdarzają się jedynia raz na trzy miesiace do pól roku mimo to żaden ginekolog nie wysłał mnie do endokrynologa mimo iż sugerowałam to delikatnie... ostatnia pani doktor kazała mi zrobić badania hormonów wszystkie są w miare ok tzn przeważnie w dolnych granicach normy no ale mieszcze sie wiec nie wiadomo co jest nie mam tez pecherzykow na jajnikach... stosunek lh do fsh to 0,7 estradiol 50 w 11d.c.czyli niski ale tez miesci sie w normie wiec o co tutaj chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne co Pani doktor zaleciłą (moim zdaniem dość dobra, a w każdym razie najlepsza na jaką do tej pory trafiłam poniewaz jako jedyna wogole zwrociła w jaki kolwiek sposób uwgę na moje problemy) to brać tabletki najpierw na wywolanie okresu i pozbycie sie torbieli duphaston 6 miesiecy a obecnie atywia (za trzy miesice kontrola czy bedzie słuzyc) a gdy bede chciała miec dzieci podejmniemy inne leczenie, tak stwierdziła obecnie nie ma innej rady... I z tego co widze endokrynolodzy tez nie wiele wiecej proponują! A z zajściem w ciąze to raczej nie bedzie tak łatwo bo mimo iż przez jeszcze kilka lat nie chce miec dzieci to zdarzało mi sie wielokrotnie nawet przez wiele miesiecy współżyc z narzeczonym bez zabezpieczenia i nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pppo
Pomaranczkoo, a androgeny badania robiłaś? A to, że się mieścisz jeszcze w normie nie oznacza, że jest dobrze. Możliwe, że prawidłową wartością dla ciebie jest górna granica, więc ta dolna jest stanowczo dla ciebie za mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CzarnaPlaskaAczylaska
Futrzanka hej co tam u Ciebie jak sobie radzisz z wlosami??? Jak w zyciu sie uklada, pracujesz???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest pewna dziewczynka chora na raka... Jej największym marzeniem jest dostać na urodziny jak największą liczbę kartek urodzinowych. 27 października kończy 6 lat... Wysyłając jej kartkę i prosząc o to znajomych możemy spełnić jej marzenie :) Oliwia Gandecka Ul. M.C Skłodowskiej 11/26 65-001 Zielona Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O marzeniu Oliwi praktycznie wszyscy już wiedzą, ale jest jeszcze jedna dziewczynka Maja, która też marzy o dużej ilości kartek urodzinowych. 28 października kończy 3 latka. Pomóżcie spełnić marzenie tej małej chorej na raka dziewczynki. Maja Raczyńska ul. Saturna 68/7 67-200 Głogów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii85
hej bardzo Was proszę o pomoc w kwestii doboru najlepszego według waszego zdania kremu do depilacji TWARZY. Słyszałam, że dobry jest Veet 3 minutowy krem do depilacji- jednak on nie jest na twarz. Zalezy mi na tym aby włosy nie odrastały grubsze i klujące. Sally Hansen, Creme Hair Remover For Face (Krem do usuwania włosów z twarzy)- ma kiepskie opinie na wizazu bo własnie piszą o tym, że włosy szybko odrastają i klujące :( Bardzo Was proszę o radę gdyż mam owłosienie nie tylko na całym ciele ale i na twarzy- jest jasne i długie, bardzo gęste ale miękkie. Leczę sie hormonalnie, ale po roku czasu żadnych efektów. Zależy mi też na tym, aby nie podrażniał specyfik skóry twarzy- bo mam też trądzik też z powodu wysokiego androstendionu. Czekam za ratunkiem z waszej strony, bo może akurat coś testowałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyszło szydło z worka
hej dziewczyny :) trafiłam na Wasz wątek szukając czegoś na temat nadmiernego owłosienia u kobiet, z którym borykam się od ponad roku. Moim problemem są głównie uda zarośnięte jak u chłopa, ale w ostatnim czasie zaczęły mi rosnąć również włosy wokół brodawek piersiowych. Dzisiaj zdecydowałam się na wizytę u lekarza i jestem załamana :( Rok temu zrobiłam badania hormonalne i do tej pory żyłam w nieświadomości. Tsh podwyższone, prolaktyna na górnej granicy, testosteron wolny również powyżej normy. Jutro muszę zrobić usg tarczycy i ginekologiczne które ma potwierdzić zespół policystycznych jajników :( Na chwilę obecną dostałam Letrax50 na tarczycę i OC-35 (zamiennik Diane). Mało tego, problemy z nadżerką, boję się wyniku mojej cytologii :( W grudniu muszę powtórzyć tsh i zrobić jeszcze kortyzol. Jestem załamana, Pani doktor powiedziała, że najprawdopodobniej czeka mnie wieloletnie przyjmowanie antykoncepcji i problemy z zajściem w ciążę :( Dziewczyny czy jest jakaś nadzieja na to, że póki androgenizm jest mały owłosienie w jakiś sposób chociaż częściowo się cofnie? Czy też będzie coraz gorzej z tymi włosiskami :( Poradźcie mi proszę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natii85 ja stosowałam krem do depilacji twarzy Vanita od Bielendy i byłam zadowolona a niektórym nie odpowiadał a chwalili Sally Hansen lub Veet. Ja stosowałam tylko ten jeden więc nie mam porównania co do tamtych, ale myślę, że najlepiej samemu przetestować poszczególny produkt, bo jednemu pomoże "to" drugiemu "tamto"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
smuciara-> dziękuje Ci za odpowiedź. Chętnie wypróbowałabym wszystko co tylko możliwe by usunąć na jakiś czas te włosy z twarzy, ale najbardziej boje się tego, że po niektórych kremach szybciej odrastają włosy i może być gorzej niż wcześniej, dlatego chciałam się poradzić. Nie potrafię normalnie z tym na twarzy funkcjonować do tego ten obleśny trądzik .... nie mam już sił na to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natii85
zapomniałam w powyższej wiadomości nadać pseudonim.. także to naprawiam i czekam za radą innych kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Hej dawno tu nie zaglądałam i widzę, że praktycznie same nowe osoby. Ja niedługo kończę swoją przygodę z endokrynologiem. Wydałam kupę kasy na badania i w grudniu będę robić ostanie, mam powtórzyć 17-OH Progesteron, poza tym mikroelementy i ACTH bo u mnie problem jest w nadnerczach, na USG nie wyszły żadne guzy ale to nie znaczy, że coś z nimi jest nie tak. Lekarz powiedział, że jak będę chciała to mi da skierowanie do szpitala żeby tam dalej mnie badać ale na czym to by miało polegać to za bardzo nie wiem. Odpadają u mnie leki o których wcześniej wspominał czyli spironol i metformina bo nie mam insulinoop***ości ani PCOS. Pozostają mi tabletki anty z drospirenonem, z tego co czytałam to jest to pochodna spironolaktonu, czyli tego leku co odrzucił. Nie moge patrzeć na siebie, na te wstrętne kłaki, które musze wyrywać co dzień z brody, bo rosną z zastraszajacym tempie, reszte można ukryć pod ubraniem ale jak patrzę na mojego doktora i widzę, że ma mniej owłosione ręce od moich to jest mi wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To pojedź
To pojedź do Hiszpanii, Ameryki Łacińskiej lub na Kaukaz, Bliski, ewentualnie Środkowy Wschód - tam dziewczyny są tak zarośnięte, że przestaniesz się wstydzić swoich owłosionych rąk i nie tylko nóg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małpko z busu a nie myślałaś o depilacji laserowej... nie mówię całego ciała, bo to koszty, ale samej twarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małpka z buszu
Smuciaro myślałam o laserze ale okazało się, że mam hiperandrogenizm pochodzenia nadnerczowego i przede wszystkim muszę zająć się leczeniem. To wyjasnia nie tylko problemy z nadmiernym owłosieniem ale również masakryczny łojotok, z którym nie potrafię sobie poradzić. Nie wiem, czy można poddawać się depilacji laserowej biorąc tabletki hormonalne. Chętnie zrobiłabym sobie brodę ale pamiętam, że jak kiedyś brałam hormony to włosy rosły wolniej i trochę cieńsze a do lasera trzeba się porządnie zapuścić. A tabletki będę musiała brać bo nie mogę już na siebie patrzec, wstyd mi z domu wychodzić, moja skóra jest tak nierówna i chropawa że moja babcia lepiej ode mnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malinowa_Róża
natii85, ja stosowałam na twarz obydwa kremy (Sally Hansen Cream Hair Remover for Face) i Veet 3- min krem do depilacji. Obydwa polecam. Po kremie włosy wcale mocniejsze nie odrastają, a takie same... Od dłuższego czasu stosuję już tylko kremy Veet ze względu na niższą cenę niż Sally Hansen i jestem zadowolona. wyszło szydło z worka, witaj i głowa do góry :) Nie zamartwiaj się tym, co lek. powiedziała, nie lubię strasznie takiego prorokowania. Tego, czy będziesz musiała się leczyć, nikt nie przewidzi. Jedne kobiety zachodzą w ciążę od razu po odstawieniu anty., inne wymagają leczenia. Ale tego nie da się przewidzieć po prostu. Ja akurat mam to szczęście, że moja ginka patrzy optymistycznie w przyszłość, więc takich dołujących tekstów nie było mi na szczęście dane usłyszeć. Owłosienie się nie cofnie raczej, można tylko zatrzymać jego rozwój, a to i tak jest sukcesem. Każdy organizm inaczej reaguje na leki i znowu- nie da się przewidzieć jakie efekty będą u Ciebie. małpka z buszu, w szpitalach zazwyczaj robią testy czynnościowe, które są najpewniejszymi metodami sprawdzającymi problemy z nadnerczami. Czasem nawet na TK nadnercza wychodzą w porządku, a po testach można stwierdzić ich przerost. Czemu Twój lekarz odrzucił Spironol? To wcale nie jest tak, że do każdego schorzenia przypisane są konkretne leki. Spironol jest ogólnym lekiem obniżającym głównie nadnerczowe hormony, więc to nieprawda, że jest stosowany tylko w PCOS. Tym bardziej jeśli nie masz PCOS, nie koniecznie musisz brać tabl. anty. One są podstawą leczenia PCOS, ale nie nadnerczy. Depilację laserową przy tabl. hormonalnych jak najbardziej można robić i nie trzeba być kto wie jak zapuszczonym, bo przed zabiegiem i tak włosy zostaną zgolone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinko wreszcie się odezwałaś :) już myślałam, że zgubiłaś bezpowrotnie link do tego forum :) małpko z buszu dokładnie tak jak pisze Malinka do lasera włosy są zgolone i nie trzeba iść np. z pół centymetrowym zarostem nie o takie zapuszczanie chodzi ;) Ja na zabieg poszłam z zarostem ledwo wychodzącym ze skóry żeby kosmetyczka mogła określić na podstawie jakości włosów moc lasera. Wiadomo nie jest to komfortowe, ale warto się pomęczyć ten miesiąc, bo efekty na pewno zobaczysz zwłaszcza, że się leczysz. Jeżeli masz możliwość zabiegu to nie zwlekaj :) teraz idzie zima więc łatwiej jest ukryć to czy tamto np. pod szalikiem... a po pierwszym zabiegu jest już lepiej, bo włosów już chociaż trochę mniej odrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×