Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Go艣膰 starababa
Jaki艣 czas si臋 nie wypowiada艂am,ale pilnie 艣ledz臋 moje przybrane kole偶anki,偶e pozwol臋 Was sobie tak nazwa膰.Jak zwykle jest noc,moja pora na dzia艂anie po przespanej du偶ej cz臋艣ci dnia.Wypowiadacie si臋 tutaj na temat chodzenia do Ko艣cio艂a.Teraz s膮 mo偶e inni Ksi臋偶a,bardziej tolerancynji i wyrozumiali.Kiedy艣 w koscio艂ach bylo zawsze bardzo tloczno i ka偶da moja wizyta w nim ko艅czy艂a sie wybieganiem nazewn膮trz,lub stawalam na dworze licz膮c minuty do zako艅czenia mszy.M臋czy艂am si臋 tak przez par臋 艂adnych lat,dopiero kiedy moja c贸rcia - urodzi艂a si臋 z powa偶n膮 wad膮 serca - nie mog艂a wytrzymywa膰 w ko艣ciele,zacz臋艂y si臋 problemy pow偶ne.Akurat mo偶e tak trafili艣my - na takich s艂ug贸w bo偶ych - po jej I Komunii,zacz臋艂y sie spowiedzi,no i zwi膮zane z nimi stresy.CZ臋sto moja ma艂a dostawa艂a atakow serca i ladowala w szpitalu.Religie odbuwa艂y sie w salkach przy Ko艣cio艂ach,ja w pracy,wynaj臋艂am wi臋c dla niej opiekunk臋.Pewnego dnia dosta艂am telefon,偶e moja mala dosta艂a atak serca i mam po ni膮 przyjecha膰.Znajomy z pracy wsadzi艂 mnie w samoch贸d i pognali艣my.Widok zastali艣my taki - moja c贸rcia siedziala pod murem ko艣cio艂a - moja opiekunka wymusi艂a aby dali jej krzes艂o.Siostra prowadzaca religi臋(uprzedzona przeze mnie o jej chorobie) nie przerwa艂a lekcji.Niedaleko od mojej ma艂ej sta艂o sobie spokojnie trzech ksi臋偶y 艣miej膮cych si臋 wesolo.Nawet nie zwr贸cili uwagi na nas,zabra艂am ma艁膭 I do szpitala.Najbarziej jednak o naszej - mojej i m臋偶a decyzji - mia艂 fakt opieprzenia jej przez ksi臋dza u spowiedzi,choroba wg.niego nie usprawiedliwia opuszczania mszy.Pomy艣la艂am wtenczas,偶e gdyby Istota Absolutna,chcia艂a abym bra艂a dalej udzia艂 w tych ceremoniach,to nie zes艂a艂aby na mnie i moj膮 rodzin臋 takich chorob.Takich incydent贸w byLo sporo.Mo偶e BOG chcia艂,abym sama Go szuka艂a - bo ci膮gle to robi臋.Mo偶e tu kogo艣 zszokowa艂am,ale od czasu gdy przesta艂am na si艂臋 by膰 "Polakiem-katolikiem"-偶yjemy wszyscy spokojniej.Ktorej艣 z Was ch艂opak jest blisko z ko艣cio艂em - ciekawa jestem co by na to powiedzia艂.Wcale nie wa偶am sie za niewierz膮c膮,nie wierz臋 tylko w po艣rednik贸w.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
馃尰馃尰馃尰馃尰馃尰 呕yczenia ju偶 Ci napewno sk艂adali twarz twoja by艂a u艣miechni臋ta ale jest jeszcze jedna osoba, kt贸ra o Tobie pami臋ta Ona w艂a艣nie Tobie 偶yczy wiele szcz臋艣cia i s艂odyczy wiele wspomnie艅, mi艂ych wra偶e艅 i spe艂nienia wszystkich marze艅 馃尰馃尰馃尰[kwiat

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nie dopisa艂am 偶e to dla MARIJKE NASZEJ BASIENKI STO LAT .witam serdecznie wszystkich tak rano:):):)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
liduszka: Ty chyba dospa膰 nie mo偶esz :) W takim razie witam jako drugi :) No ju偶 艣rodek dnia wstawa膰 leniuchy, zjad艂bym co艣 :) poprosze o 艣niadankio. Nie oci膮ga膰 si臋. A i jaki艣 deserek by si臋 prtzyda艂 Zgredek

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczynki, bardzo Wam dzi臋kuj臋 za 偶yczenia 馃尲 Jaki mi艂y mam dzi臋ki Wam poranek 鉂わ笍 呕ycz臋 wszystkim spokojnego i dobrego dnia! Starababo, mi艂o Ci臋 zn贸w widzie膰! Nie dziwi臋 Ci si臋, 偶e przestali艣cie chodzi膰 do ko艣cio艂a. I nie rozumiem, jak mo偶na choremu dziecku, kt贸re si臋 okropnie denerwuje spowiedzi膮 powiedzie膰, ze wada serca (!) go nie usprawiedliwia. To bardzo przykre... Niestety nadal s膮 tacy pseudoksi臋偶a. Te偶 kilku takich w swoim 偶yciu spotka艂am... Na szcz臋艣cie mieszkam w du偶ym mie艣cie i mog臋 wybra膰 ko艣ci贸艂, do kt贸rego chodz臋, taki, kt贸rym spotykam m膮drych duszpasterzy, kt贸rzy s膮 jednocze艣nie moimi przyjaci贸艂mi. Niestety dopiero jaka doros艂a osoba zacz臋艂am wyzwala膰 si臋 z r贸偶nych fa艂szywych wyobra偶e艅 Boga i religii, kt贸rych si臋 \"nabawi艂am\" przez osoby jak te opisane przez Ciebie, a kt贸re przez d艂ugi czas mnie dr臋czy艂y. Mam nadziej臋, 偶e na swojej drodze spotkasz jeszcze kogo艣 z POWO艁ANIEM :) Pozdrawiam serdecznie!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Imieniny - dzie艅 radosny, Pe艂en kwiat贸w, zapach wiosny, Wszyscy z艂o偶y膰 chc膮 偶yczenia Zdrowia, szcz臋艣cia, powodzenia. Niech Ci s艂o艅ce zawsze 艣wieci I niech czas rado艣nie leci! Niech odejd膮 smutki, z艂o艣ci I powr贸ci czas rado艣ci! Te 偶yczenia, cho膰 z daleka, P艂yn膮 jak wzburzona rzeka I cho膰 skromnie u艂o偶one, S膭 dla Ciebie przeznaczone . 呕yczenia serdeczne przesy艂am dla drogiej solenizantki Marijke

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie Mr贸weczki :*! Przeczyta艂am opowie艣膰 Starejbaby o ksi臋偶ach i si臋 zagotowaam prawie :/ wrrrrrrrrrrrr..................... Co do tamtej sytuacji to no comment, szkoda czasu i at艂asu, a poza tym nerw贸w przy rozmy艣laniu. C贸偶 debile s膮 w艣r贸d nas, inaczej nie mo偶na tego nazwa膰, gnoje i tyle. G贸wno mnie obchodzi fakt, 偶e s膮 ksi臋偶mi, to s膮 tacy sami ludzie jak my a nie 艣wi臋te krowy. Zasmuca mnie to wszystko, bo ca艂e 偶ycie rozmy艣lam i poszukuj臋 Boga, oczywi艣cie jako s艂aby cz艂owiek cz臋sto w膮tpi臋 i b艂膮dz臋, ale zawsze walczy艂am w sobie samej o to, by nie zrezygnowa膰 z Ko艣cio艂a, bo uwa偶a艂am, 偶e jestem wsp贸艂odpowiedzialna za to, jaki on jest, a fakt wypacze艅 nie powinien mnie oddala膰 od Niego. Ale gdy rozgl膮dam si臋 dooko艂a naprawd臋 zaczynam si臋 zastanawia膰, czy rezygnacja z tych chorych i toksycznych praktyk nie jest tak naprawd臋 obron膮 wiary i w艂asnej duchowo艣ci, dobra i 艣wi臋to艣ci, kt贸r膮 mamy w sobie. Nie potrafi臋 nie czu膰 agresji i frustracji wchodz膮c do ko艣cio艂a wypelnionego po brzegi bereciarami 艣ledz膮cemi mnie gdy id臋 do 艂awki, lustruj膮cymi i mierz膮cymi, 艣widruj膮cymi oczkami m贸j kolczyk w brodzie, moje kr贸tkie w艂osy i st贸j. Nie mog臋 nie denerwowa膰 si臋 s艂ysz膮c tre艣膰 kaza艅, bol膮 mnie zimne oboj臋tne spojrzenia siedz膮cych obok os贸b kt贸re s膮 podobno wyznawcami Mi艂osci. C贸偶 z tego, 偶e czasem trafi si臋 jaki艣 normalny ksi膮dz, je艣li ja nie mog臋 sobie pozwoli膰 na dojazdy do tego jednego ko艣cio艂a w mie艣cie, a poza tym to jest chora sytuacja! To oni powinni si臋 stara膰 by膰 dla nas przyk艂adem, powinni by膰 lepsi, a przynajmniej bardziej refleksyjni i sk艂onni do refleksji i pracy nad sob膮. Ekhhhh...no i tak si臋 zirytowa艂am z ra艅ca :/...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
DLA MARIJKE Usmiechu w kazdej sekundzie, radosci w kazdej minucie, przyjazni w kazdej godzinie, szczescia kazdego dnia, milosci przez cale zycie! Wszystkiego co najlepsze, co dobre i mile, co budzi usmiech na twarzy i kryje sie w slowie \"szczescie\" oraz tradycyjnych stu lat zycze TOBIE JA. 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰 馃尰

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam ! jak dzis samopoczucie?U mnie moze byc.Czytalam o Kosciele.Ja w Kosciele stoje lub siedze przy koncu.Tak .aby miec ludzi przed soba.Ale i tak lapie mnie nieokreslone uczucie.Zle czuje sie w Kosciele.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam Dziewczyny i dawno nie widziany Zgredku :D Ja uwa偶am ksi臋偶y za takich samych ludzi , ale cz臋sto przyk艂ad jaki daj膮 nie jest do na艣ladowania .Mam Swoje zasady kt贸rych sie trzymam i wcale nie uwa偶am Siebie za gorsz膮 wiern膮 bo musze si臋 przyzna膰 偶e gdybym chodzi艂a na msze to i tak nie by艂abym pe艂n膮 uczestniczk膮 bo...nie mam 艣lubu ko艣cielnego. Co roku mam z tym problem na kol臋dzie bo musze t艂umaczy膰 dlaczego 偶yjemy w ...grzechu! Ale by艂 na mojej drodze taki madry ksi膮dz i nie rozumiem dlaczego tylko jeden ... kt贸ry w艂a艣nie powiedzia艂 mi 偶e wa偶ne co si臋 ma w Sobie .A przed Bogiem przysi臋gali艣my tylko sobie bo poszli艣my do ma艂ego ko艣ci贸艂ka i tam sobie pszysi臋gali艣my 偶e b臋dziemy zawsze razem ..oczywi艣cie ksi臋dza przy tym nie by艂o .Ja czuje 偶e mam ten 艣lub bo by艂am w ko艣ciele ..tylko nie jest on odnotowany w ksiegach ko艣cielnych ..ale przed Bogiem chyba jest!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej dziewczyny, pozdrawiam serdecznie! Dana-podziwiam Ci臋-ja mieszkam ze star膮 babci膮 i ju偶 wymi臋kam, tak偶e ona przyczynia si臋 do mojego do艂owania bo ci膮gle marudzi, brudzi w mieskzaniu itp. ale wzamian za opiek臋 mamy gdzie mieszka膰;) Marijke - sto lat i wi臋cej w spokoju i rado艣ci! Gocha - zaraz wysy艂am maila:) A do ko艣cio艂a nie chodz臋 z r贸偶nych wzgl臋d贸w, za to ataki kiedys mia艂am w t艂ocznych sklepach, ale ju偶 mi przesz艂y p贸ki co;) Mi艂ego dnia-ja dopiero wsta艂am i zastanawiam si臋 od czego zacz膮膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
W ka偶dej chwili, zawsze ,wsz臋dzie ,niech Ci w 偶yciu dobrze b臋dzie. Niech Ci臋 dobry los obdarzy , wszystkim o czym Twoje serce marzy. Dla Marijke {kwiat]

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Buba32
Jaki艣 czas juz mina艂- pami臋tacie mnie jeszcze?Dzi臋ki za dobre slowa pod moim adresem.Jak na razie jestem na etapie pewnego zawieszenia.Przemy艣la艂am sytuacj臋 : ROZWOD - zostaje sama z dzie膰mi,nie wyrabiam finansowo na utrzymanie mieszkania i rodziny.Np.znajduj臋 sobie INNEGO - najcz臋艣ciej trafia si臋 facet w moim wieku,lub starszy te偶 po przej艣ciach{nic lepszego ni偶 m贸j wojtu艣} Moje dzieci s膮 dla niego obce i ja mia艂abym mu zaufa膰,偶e b臋dzie lepszym ojcem ni偶 ten rodzony?Postanowi艂am wi臋c,偶e je偶eli ten moj"ukochany" nie chce si臋 sam odczepi膰,to niech tak b臋dzie.Ja niejestem wa偶na.Schowa艂am dum臋 g艂臋boko - jak minie 10 lat,dzieci si臋 w miar臋 usamodzielni膮 - pomy艣l臋 o sobie.Jak na razie stworzy艂am sobie azyl - odr臋bny pokoj,sw贸j telewizor,moja praca i obowi膮zki rodzinne,no i moja nerwica - ona tez jest tylko moja.Co b臋dzie-czas poka偶e.Pozdrawiam pokrewne dusze.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Powodzenia
Buba bedzie Ci ono potrzebne.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
buba , myslenie \"ja nie jestem wazna\" albo dla dobra dzieci doprowadzi cie do gigantycznej nerwicy i nie tylko , zycie w niezgodzie z sama soba jet jednym z najbardziej nerwicogennych czynnikow. za 10 lat jak dzieci podrosna bedziesz prwdopodobnie wrakiem czlowieka i nie bedziesz miala sily, pewnosci by odejsc, ten wewnetrzny konflikt cie zniszczy. mam wrazenie ,ze to jeszcze nie rozwiazanie dla twojego problemu, chyba musisz szukac jeszcze innego rozwiazania.nie gniewaj sie jesli moja uwaga cie rani, ale jestem juz w powaznym wieku i wiele widzialam, czekanie az dzieci podrosna a problem moze sam sie rozwiaze nie jest dobrym wyborem. moze poszukanie negocjatora ktory jest autoryteyem dla was obojga i dojscie do consensusu we trojke i podpisanie go , w jakims stopniu wyciszy , a moze rozwiaze problem. ale zawsz ,tak\"w tyle glowy\" miej mysl o usamodzielnieniu, dobra praca, wlasny krag znajomych,hobby,itp, rodzina rozumiejaca twoj problem, teraz jest czas by nad tym popracowac.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no i cholera jasna znowu mi nie wyslo nie wiem dlaczego , to mialy byc ladne kwiatki

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no jeszcze jedna proba jak nie to sie zalamie IMGA0413/img157.imageshack.us/img157/1411/imga0413ui3.jpg

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 beznadzieja..........
Cze艣膰 nerwuski. Dzi艣 mam wolne od pracy, popwinnam si臋 uczy膰, w weekend mam kolokwium, a ja co? od samego rana nic nie zrobi艂am!, ani do jednego zeszytu nie zajrza艂am!! tylko siedz臋 na dupie i nic nie robi臋, nie umiem si臋 nawet uczy膰, nie mam do tego si艂y, po co ja w og贸le na te studia posz艂am!? a im d艂u偶ej si臋 ni臋 ucz臋 tym si臋 bardziej boj臋, mam wielkiego stresa przed tym ca艂ym 艣wiatem, chyba zwariuj臋!!!!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×