Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość rosa

Moja nerwica...

Polecane posty

Prosze te osoby które nie dostały mojej fotki o przesłanie swojej, bo nie mam adresików, a nie pamietam juz kto chciał wiec zrobie to wymiennie.Ja czuje sie dzisiaj juz lepiej , wczoraj miałam kryzys, ale mysle ze to pogoda tak na mnie wpływala.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie wszystkich tu obecnych. Umnie zimno wieje pada deszcz i siedze sobie w domciu. Miłego dzionka Ewciu dziekuje za maile zawsze zapomne podziekować oraz tobie Pipku za neruski pozdrawiam:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ mam kocioł dziś w pracy:-((((((((((((( Gosiek i Marzena wysłałam Wam zdjęcia na pocztę. Mam jedynie problem z Pelasią:-))) Nie mogę Ci przesłać o fung shui ani nie możemy pogadać o Twoim zainteresowaniu ponieważ............... nie mam Twojego emaila:-) Chyba już mam wszystkie zdjęcia , jeśli nie to proszę o kontakt. Nie chciałabym żadnej osoby pominąć. Prześlę Wam też dziś jeden z moich relaksów . Najlepiej wydrukować i ewentualnie poćwiczyć. Jest to relaksacja oparta na metodzie oddechu piko piko, tak zwane ładowanie się maną ( z huny a po polsku energią ) Należy wybrać nastrojową muzykę ( wysyłam tekst przygotowany pod muzykę ). Możecie spróbować , działa rewelacyjnie o ile dajemy radę z rozluźnieniem mięśni. I jeszcze jedno. Nie wiem jak to napisać ale chyba muszę . Nie wiem kto ale ktoś napisał ,że \"to forum jest szkodliwe\". Nigdy nie będzie jeśli potraktujemy forum jako swoistą terapię ale z pewnym dystansem. Z terapeutą widzimy się co jakiś czas natomiast forum dostępne jest 24/h i pewnie osoba , która pisała te słowa to miała na myśli. Proponowałabym raz napisać o nerwicy a potem o naszych sprawach zwykłych . Nie zatapiać się mocno w objawy ponieważ my chcemy wyjść z nerwicy a nie pogrążać się w niej, prawda? pewnie nie potrafię tego przelać na papier ale mam nadzieję ,że zostałam zrozumiana:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, to ja spotkałam się z taką opinią w innym topiku na kafe. Dziewczyna napisała, że od jakiegoś czasu ciągle odczuwa lęk, niepokój, źle się czuje itp. i w toku dyskusji, po sugestii, że to mogą być początki nerwicy albo depresji, ktoś jej odpisał, żeby nie wchodziła przypadkiem na forum \"moja nerwica...\", bo się załamie czy jakoś tak. Zapytałam, dlaczego miałoby się tak stać, ale nie dostałam odpowiedzi. W każdym razie już kiedyś ustaliłyśmy, że nie można traktować wszystkiego zbyt dosłownie, tyle, ile możemy, to sobie pomagamy, a z drugiej strony nie wbijamy sobie do głów, że jak jedna ma zawroty, to ja też muszę mieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manga27
Czy to naprawde ktos czyta? Szpilki w sercu,mrowienie konczyn,obawy...nie jest mi to obce.Mieszkam w Anglii od 3 lat i mam wrazenie ze juz trace kontrole nad soba.Nie mialam lekko ale zawsze myslalam ze ja przetrwam wszystko.Wyszlo na to ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manga27
Czy to naprawde ktos czyta? Szpilki w sercu,mrowienie konczyn,obawy...nie jest mi to obce.Mieszkam w Anglii od 3 lat i mam wrazenie ze juz trace kontrole nad soba.Nie mialam lekko ale zawsze myslalam ze ja przetrwam wszystko.Wyszlo na to ze nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manga, dlaczego pytasz, czy to naprawdę ktoś czyta? Co masz na myśli, mówiąc, że obawiasz się utraty kontroli nad sobą? Czy to jest taki lęk, że zrobisz coś irracjonalnego, że zwiariujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manga27
Czasami mam wrazenie ze nikt mnie nie slucha,nikt nie rozumie,ludzie mnie lekcewaza,nawet moj maz zbywa mnie glupimi tekstami.To boli.Bardziej niz klucie w sercu.CZasami mam wrazenie ze zwariowalam,ze potrzebuje psychiatry,co tu w Anglii jest bardzo trudno dostepne bezplatnie a na prywatne leczenie mnie nie stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manga27
wiesz boje sie z ew koncu sie spakuje i pojade do Polski i stane przed jakims psychiatrykiem i bede blagac zeby mnie zamkneli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marijke! Ta osoba w pewnym sensie miała rację. Jeśli natrafiamy na forum a zaczynają lub mieliśmy objawy i spotykamy się z podobnymi sytuacjami odczuwamy ulgę. Ale jeśli traktujemy forum jako terapię może ona zaszkodzić. Jak pisałam wcześniej terapeuta nas prowadzi i przez wiele dni sami pracujemy nad sobą. Forum 24/h i dlatego niestety ale może zaszkodzić. Ale jak napisałam na samym początku. To forum jest zdecydowanie inne! Jest po prostu kochanym forum ale jak np któreś z Was zauważy ,że ma większe objawy czy coś w tym stylu radzę na kilka dni zaniechać wchodzenia aby nabrać dystansu. Ja cały czas mam obawy ,ze ja dobrze swoje myśli sklejam. Mam nadzieję , że mnie zrozumiecie:-) Mało tego , ważne jest to ,ze piszemy o codziennych sprawach tak jak na innych czatach czy forach. Chciałabym coś jeszcze dodać. Kilka miesięcy temu miałam ostrą dyskusję z lekarką na temat nerwicy . Nie w sensie ,że ona czy ja mamy ją . Moja mama jak przeszła drugą operację to miała depresję znaczy wpadała w nastroje depresyjne i któregoś dnia właśnie tak było. Wiedziałam ,ze rozmową wyprowadzę ją z tego stanu. Na sali leżała też lekarka i właściwie dyskusja zaczęła się wtedy kiedy mama się całkiem rozluźniła . Najpierw o dziwnych fobiach dotykających ludzi a na końcu właśnie przeszliśmy na nerwicę, konkretnie napadowe lęki. I ta mądra Pani zaczęła mówić ,że to jest choroba i takie ble, ble, ble, Wiedziałam ,ze przy moim gadulstwie długo cicho nie będę . Ale mnie po prostu napięła więc zadałam pytanie: dlaczego uważa skoro jest lekarzem ( więc oprócz specjalizacji każdy lekarz ma to pierwsze podstawowe wykształcenie medyczne) ,że nerwica jest chorobą? Odpowiedziała mi ,ze czytała ,że jest to choroba. Więc poprosiłam ją aby mi podała jak się leczy tę chorobę ? Lekami psychotropowymi. Wiec moje następne pytanie padło , skoro psychotropami czyli jest to choroba psychiczna? tym razem padła normalna odpowiedź ,że nie. Więc jeśli nie jest to choroba psychiczna to jaka to jest choroba? Byłam , zawsze jestem podirytowana jak się mówi na nerwicę ,że jest to choroba więc już nie przeciągałam dalej tych pytań ale powiedziałam krótko,że najnowsze badania nie mogą nerwicy zaliczyć do chorób . Są to zaburzenia emocjonalne spowodowane różnymi czynnikami. A sens choroba jedynie można porównać do np czegoś bardzo powszechnego. Mówi się \" nerwica choroba XX wieku\" i to wszystko! Nie zachorowałyście więc na nerwicę ale cierpicie z powodu swej nad delikatności. I nerwicy nie leczy się lekami , ale skoro jest to coś co siedzi w naszym umyśle , w naszych emocjach trzeba więc \"leczyć\" nasze emocje np: - nauczyć sie mówić \"nie\" - cieszyć się z życia - nie podchodzić irracjonalnie do sytuacji - rozróżnić co jest lękiem i likwidować go i tak naprawdę jest wiele czynników , nad którymi należy popracować ale to już praca specjalisty. Leki są potrzebne na początku i to nie zawsze ale doświadczony terapeuta - lekarz może przepisać nam jakiś specyfik ale potem powinna nastąpić współpraca terapeuty z osobą cierpiącą na nerwicę. Szkoda szprycować się lekami skoro jak same wiecie osoby te są raczej zdrowe , bo pierwszy etap nerwicy to robienie badań, które są z reguły dobre ( lekarz wyklucza inne choroby) więc nie ma najmniejszego sensu ładować siebie chemią na dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każda osoba z nerwicą czy depresją niestety spotyka się z niezrozumieniem, bo to trudne do pojęcia, jak się można bać i nie wiedzieć czego albo dlaczego serce wali jak szalone, chociaż wszystkie badania są wzorcowe. Niestety bez specjalisty nie da się walczyć z nerwicą, tutaj Cię zawsze wysłuchamy (bo nas nie dziwi, jak można się bać wyjść z domu itp.), ale kontakt z psychiatrą albo psychologiem jest konieczny :( Faktycznie masz trudną sytuację pod tym względem, ale bywasz czasem w Polsce? Może tu byś poszła do lekarza, doradzi, co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manga wszystko jest do zrobienia, każdej z nas sie wydawało,że to koniec świata,że nigdy dobrze nie będzie, ja czułam się okropnie, ale uświadomiłam sobie,że nie ja jedna, że są gorsze choroby, dolegliwości, wiem, że często narzekam kiedy mi ciężko, biore sie za siebie, tłumacze jak mogę, od tego sie nie umiera jeśli to,,tylko,, nerwica, to moja psychika, moje chore myśli, które trzeba nastawić na dobry tor... nie jesteś sama, wielenas jest młodych dziewczyn, matek, żon, nawet chłopaki, nerwica nie wybiera, wieku, statusu społecznego, Możesz poczytać o tym dziewczyny podawały różne pozycje książkowe, warto coś wiedzieć co w nas siedzi, warto dążyć do uzdrowienia,,, ja dopiero czytając to forum, słuchając dziewczyn i facetów to zrozumiałam...tez myślałam,że lepiej dla mnie będzie i dla moich bliskich jak mnie w szpitalu zamkną ale patrząc dokładnie na siebie i w swoje wnętrze nie różnię sie niczym od innych ludzi, poprostu jesteśmy wrażliwsi, na świat, nasze odczucia są mocne a odbierania świata rózni się w pewnym stopniu od ludzi mniej wrażliwych na wszystko; na ludzi, uczucia, doznania, przyrodę, ...... Ech sorki sie rozpisałam........ i niezawsze powinniśmy brac sobie do serca wszystko, co ktos powie, napisze, możemy mieć własną miarę, możemy wszystko segregować, przepuszczac prze sito.... kto nie ma zamiaru wchodzic na forum nie musi są jednak ludzie którym to pomaga....:) :) ;) :) Pozdrawiam wszystkich hexa, Marzena(Marysia?) posyłam Ci fotkę i gosiak sorki chyba wam jeszcze nie posłałam to tylko przez dużą liczbe osób ostatnio i moje roztargnienie ;) Babia Góra ..hmm blisko mam- ale może 2 razy byłam w Zawoi..szkoda tylko bo okropny wiatr u nas dzisiaj wszędzie tak?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Manga27
nie wiem kiedy bede w POlsce ale napewno wybiore sie do specjalisty.A moze jest jakis psycholog internetowy?dzieki i do nastepnego razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marijke❤️ basiaijuż mi okropnie brakuje rozmowy o tym co sie ze mna dzieje?, dlaczego nie mogę poradzic sobie z własna osobą?... fakt lekarze zbywają, byle leki wypisac i przejdzie, na tydzień ,na miesiąc, i wszystko wraca ze zdwojona siłą, chciałabym mieszkać w większym mieście mieć dostęp do poradni, specjalistów, czy nawet aerobiku czy siłowni, tymczasem mieszkam tam gdzie diabeł mówi dobranoc, gdzie ludzie przyjeżdżaja z wielkich miast by zapomniec o huku i gwarze, dla mnie jakoś tu pusto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja posłałam do Marzeny na inny adres jest zły? ten marzenna606.... właśnie poszło a i jeszcze hexa jest niedosytępna? jakiś problem, czemu? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłałam do gosi gosiak, do hexy, ale nie wiem czemu nie dostarczono, i do Marzeny {kwiat} jeśli o kims zapomiałam sorki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamoJulki dostałam od ciebie pocztę, ale niestety nie mogę jej rozpakować... Przeslij mi zdjęcie niespakowane jak możesz - Dzieki z góry Idę odpoczywać nerwusiątka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzenko ! Wysłałam na coś 606 i już chyba dwa emaile , napisz do mnie ja na pewno odpiszę. mamajulki: wiem , rozumiem. Ale mam propozycję dla wszystkich cierpiących . Spróbujcie , postarajcie się nie pisać o objawach ( no chyba ,że przypili ) ale postarajcie się nazwać uczucie po imieniu. Jest to bardzo trudne ale jakże pomocne w terapii! Mówimy tak, boli mnie to tamto, mam takie a nie inne objawy ale są to odczucia fizyczne! Nerwica jak powiedział mój dobry znajomy terapeuta to takie coś ,że boli jakiś narząd ale on nie jest chory to nasza wyobraźnia powoduje takie a nie inne objawy, więc nie zajmujmy się objawami ale uczuciami! Nie potrafimy w nerwicy odróżnić uczuć a jest to podstawa dobrej terapii. Są to zaburzenia emocjonalne więc czemu mamy zwracać uwagę na nasze fizyczne dolegliwości? Spróbujcie sobie odpowiedzieć na to pytanie! Spróbujcie przez kilka dni nazywać uczucia a nie bóle , same się przekonacie ,że to nie lada wyczyn! Nerwicowiec błądzi myślami wokół bólu zamiast choć na chwilę zatrzymać się na swoich uczuciach! ONE SĄ NAJWAŻNIEJSZE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama Julki Prosze wyslij mi fotke ale na adres ktora niedawno podalam Mysle ze dostane na adres oliwki bo to adres corci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zablokować w Internet Explorer Niveę i opryszczki: Narzędzia -> Opcje internetowe -> Zabezpieczenia -> Internet -> Poziom niestandardowy -> Obsługa skryptów -> Wykonywanie aktywnych skryptów -> zaznaczyć \"Wyłącz\" Ktoś napisał na dyskusji ogólnej, że poczta może nie działać. Ale jak zrobiłam, nie mam latających reklam, a Outlook działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×