Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość pytanie pilne
do giligili:) masz jakies info czy tabl z małą iloscia hormonów(podobno logest, harmonet) maja dobre dzialanie u tych z nadwaga tzn gdzies 165 i waga do 70 kg:O(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uhhh coż za opinia...giligili nie szuka informacji w necie, ale czasami owszem pozwala sobie na przepisanie pewnych danych, statystyk...kucze,niestety giligili to nie alfa i omega i nie ma wszystkich np, wsażników Pearla w głowie:p poza tym jeżleli te wszystkie rady które daje są w internecie, to mysle, ze nie warto byłoby do niej pisać...a jednak:p kłębek nerwów która to tabletka? tabletki mogą być nieskuteczne u kobiet powyzej 90kg...niestety w przypadku niskodawkowych tabletek u osbób z nadwagą, często zdarza sie, ze tabletki wywołują silne skutki uboczne (często plamienia gdyz nie sa w stanie ,,podtrzymac\" całego cyklu) jednak skutecznosć antykoncepcyjną mają podobna jak u kobiet z normalną wagą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska****
jeszcze raz pytam :) Nie dawno bylam u gina okazalo sie ze mam grzybice dostalam jakas masc i globulki przepisal mi tez moje pierwsze tabletki yasmin (dzisiaj zaczal mi sie okres wiec wezme pierwsza) przeczytalam cala ulotke i pisalo ze leki przeciwgrzybiczne moga oslabiac ich dzialanie i troche sie martwie, co mam teraz zrobic?Dodam ze mojego chlopaka na razie nie ma w kraju, wraca we wrzesniu czyli wtedy zaczne juz drugie opakowanie. Ale chcialam zaczac brac tabsy teraz w razie jakby wystepowaly jakies krwawienia albo inne skutki uboczne (we wrzesniu mamy razem wyjechac na wakacje wiec wolalabym nie miec takich niespodzianek) Po jakim czasie od skonczenia kuracji bede calkowicie zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny i dajmy się zwariować po to bierze sie tabletki aby być zabezpieczonym na przeszło 97%. Tabletki antykoncepcyjne dają pewne zabezpieczenie także podczas 7 dniowej przerwy!(jeśli sa odpowiednio przyjmowane) nie ma co się stresowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili w pierszym moim poscie opisalam moj problem dokladnie z datami i umiejscowaniem w cyklu.pominieta zostala 3cia tabletka z opakowania.kochalismy sie pierwszego dnia przyjmowania tabletek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie pilne
dzięki juz myslalam ze zmiana na słabsze bedzie (hormonalnie) bnedzie miec takze slabsze dzialanie antybabe :) ufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pytanie pilne jeśli zmieniasz tabletki antykoncepcyjne na te które maja mniejszą dawkę hormonów nie powinnas robic 7 dniowej przerwy. jesli takową zrobisz musisz sie dodatkowo zabezpieczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"uhhh coż za opinia...giligili nie szuka informacji w necie, ale czasami owszem pozwala sobie na przepisanie pewnych danych, statystyk...kucze,niestety giligili to nie alfa i omega i nie ma wszystkich np, wsażników Pearla w głowie poza tym jeżleli te wszystkie rady które daje są w internecie, to mysle, ze nie warto byłoby do niej pisać...a jednak\" Giligili - wszystkie rady sa w necie :) Sama kiedys przekopalam \'tone\' stron dotyczaca antykoncepcji bo sie tym po prostu interesuje :) Tak jak Ty ;-) Mysle, ze ludzie sa wygodni i wolą zadac pytanie i otrzymac odpowiedz, niz samemu przekopywac internet, szukac w ksiazkach itp. Sledze ten temat od poczatku i widze, ze sobie radzisz calkiem niezle :) 🌻 Pozdrawiam 🌻 ps. nie mylic mnie z annnie bo zauwazylam tu osobe o podobnym nicku do mojego : > :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie- skoro sie tym interesujesz to pewne posiadasz sporą wiedze więc byłoby mi dużo łatwiej gdybyś pomagała mi prawadzić ten temat tak jak to robi yamelia (yamelia dziękuje:)) kłębku nerwów...przepraszam, widocznie zapomniałam o twoich poprzednich postach...trudno mi ocenić czy jesteś /będziesz w ciaży...wydaje mi sie, ze jest małe prawdopodobieństwo, bo jednak zanim dojdzie do owulacji musi minąć troszkę czasu...skoro teraz zabezpieczasz się dodatkowo, wydaje mi się, że będzie dobrze...planujesz wybrać się wkrótce do lekarza? yamelia widze, ze w kilku kwestiach mamy różne zdania-na mojej ulotce (tabletek niskodawkowych) pisze iż można tableti przyjąć; a) bez 7 dniowej przerwy b)z 7 dniową przerwą c) w 1 dzień cyklu ... lekarze mają podobne (tzn.różne) opinie...mysle osobiście, ze najlepiej jest przyjać 1 dnia cyklu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili sama zmieniałam tabletki z Yasmin na Novyette i to całkiem niedawno bo w zeszłym tygodniu Dosłownie zacytowałam wypowiedz mojej Pani Doktor. Sama zrobiłam 7 dniową przerwę więc dodatkowo się zabezpieczam jak mi poradziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zapomnialam Wam powiedziec ze nawet moja Pani doktor była w szoku jak sie dowiedziala jakie mialam skutki uboczne po Yasmin. Podejrzewam ze to przez to iz yasmin jest nowoscia a lekarze wiedza tyle ile im powie koncern

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do giligili tak, ide do lekarza w piątek.ale chciałam sie chociaz troche uspokoic zanim tam trafie, bo swiruje juz od kilku dni, wobec czego jutro zamierzam pojsc na badanie krwi.zastanawiam sie czy wynik jest tak napisany ze szary ludz jak ja to zrozumie (w sensie czy napisza: negatywny/pozytywny) czy tez wyczyta to dopiero lekarz. wiesz moze czy wynik jest nastepnego dnia czy zajmuje to wiecej czasu? w kazdym razie jak zrobie bedzie czym sie posilkowac u lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podejrzewam, ze wynik testu będzie wydany Tobie...niestety nie wiem kiedy taki wynik będziesz mogła go odebrać.może któraś z Was robiła i pomoże kłebuszkowi? ja jestem dobrej myśli...daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki, dam znac po tescie, napewno mi powiedza odrazu kiedy moge odebrac wynik. zapytams ie tez czy wynik bedzie zrozumialy dla mnie czy tez wymaga konsultacji z lekarzem.tak czy tak do niego ide, ale by mi ulzylo gdybym mola wynik negatywny poznac wczesniej niz w piatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellla
wlasnie koncze opakowanie tabletek, niestety przez to ze jedna zgubilam wezme ich tylko 20. czy to oznacza tylko krotszy cykl? czy ma to jakis wplyw na ich skutecznosc? poza tym nie chce miec teraz okresu ze wzgledu na wyjazd. czy jesli wezme od razu drugie opakowanie bez 7 dniowej przerwy wszystko bedzie ok. ? czy mam sie jeszcze dodatkowo zabezpieczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest 4 dzien przerwy w braniu tabletek ( 7 dni ) i ja nadal nie dostalam miesiaczki-co moze byc tego przyczyna? brałam je regularnie tylko raz wzielam godzine poźniej niz normalnie dodam ze to moje 1 opakowanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fifka nie ma czego sie obawiac, okres ma wystąpic w ciągu tych 7 dni więc zostały Ci jeszcze 3:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ellla uwazam iż powinnas ta jedna tabletke koniecznie wziać-chociazby z awaryjnego opakowania- giligili co myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to możliwe
mam do was pytanie.jak to jest mozliwe ze brałam tabletki , a mimo to okazało sie ze byłam w ciazy , a przez to ze nie wiedziałam o tym ze zaszłam, brałam je nadal co przyczyniło sie do tego ze poroniłam? no moze wy wiecie? Bo moje zycie przez to jest juz skonczone.nie potrafie sobie dac rady ze swiadomoscia ze zaszłam w cize mimo tabletek, a co najwazniejsze straciłam je ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mi przykro wiem ze nic na swiecie nie jest teraz w stanie Cię pocieszyc. Zadna antykoncepcja nie daje 100 % zabezpieczenia przed ciążą, dlatego tak wazne jest aby regularnie brac tabletki i stosowac sie do tego co jest napisane w ulotce. Powiedz nic nie dawało o sobie znac tzn. nie miałas zadnych objawów ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mozliwe
nie miałam zadnych objawów. zreszta w zyciu bym nie przypuszczała ze moge byc w ciazy wkoncu brałam tabletki :( poroniłam w 3 tyg.dowiedziałam sie bo dostałam silnych krwotoków i wylądowałam w szpitalu na badaniach :( masz racje nic nie moze mi teraz pomoc.A WIDOK DZIECI .... :( juz niechce miec nikogo.przyznaje ze niechciałam byc w ciazy bo facet mnie rzucił pare dni przed tymi krwotokami, ale wolałabym je miec.tak załuje swych mysli ....tego wszystkiego.Ja chce te dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mozliwe
nie miałam zadnych objawów. zreszta w zyciu bym nie przypuszczała ze moge byc w ciazy wkoncu brałam tabletki :( poroniłam w 3 tyg.dowiedziałam sie bo dostałam silnych krwotoków i wylądowałam w szpitalu na badaniach :( masz racje nic nie moze mi teraz pomoc.A WIDOK DZIECI .... :( juz niechce miec nikogo.przyznaje ze niechciałam byc w ciazy bo facet mnie rzucił pare dni przed tymi krwotokami, ale wolałabym je miec.tak załuje swych mysli ....tego wszystkiego.Ja chce te dziecko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mozliwe
nie miałam zadnych objawów. zreszta w zyciu bym nie przypuszczała ze moge byc w ciazy wkoncu brałam tabletki :( poroniłam w 3 tyg.dowiedziałam sie bo dostałam silnych krwotoków i wylądowałam w szpitalu na badaniach :( masz racje nic nie moze mi teraz pomoc.A WIDOK DZIECI .... :( juz niechce miec nikogo.przyznaje ze niechciałam byc w ciazy bo facet mnie rzucił pare dni przed tymi krwotokami, ale wolałabym je miec.tak załuje swych mysli ....tego wszystkiego.Ja chce te dziecko :( jak z tym zyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletko powoduja stan sztucznej ciąży, nie maja wpływu na płód. ale zalezy tez jak długo je brałaś zanim sie dowiedziałaś... 2 cykle max - nie ma drastycznego wpływu do 12 tyg jest tzw samoistna selekcja - tak juz sie dzieje ze jesli płód jest słaby organizm go odrzuca - cos o tym wiem i to z własnego doświadczenia... krwawienie miedzy listkami pigułek miałaS?? moze brałas jakies leki, moze dopierpo zaczęłas brac i nie w ten dzien wzięłas?? dopytuję bo zajsc na pigułkach to trzeba miec \"pecha\" one działają wszechstronnie, zagęszczają sluz, zatrzymują owulacje, i uniemożliwiają dodatkowo implantacje... www.psyche-soma.prv.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze teraz dla Ciebie to nie załamywac sie. Poproś o pomoc jakiegos specjaliste nie możesz sama bic sie z myslami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mozliwe
bralam 2 miesiac....wiem ze straciłam.dowiedziałam sie od lekarza.ale wolałabym zeby prawda była inna...... niew wiem czy to przez tabletki, czy przez cos innego. dla mnie liczy sie tylko ten fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie szukaj juz winy TAK MIAŁO BYC idz do psychologa-mnie takie rozmow wiele pomogły teraz juz tylko pzostały wspomniania....i umiem z tym zyc a tym bardziej rozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to mozliwe
najgorsze jest to ze i dziecka nie ma :( i jego nie ma....zostałam z tym sama. nikomu nie moge powiedziec z bliskich.Oni by i tak nie zrozumieli... jak mam zyc teraz. Jak patrze na matki z dziecmi to im tak zazdroszcze.tak chciałabym byc na ich miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMELEONKA
BŁAGAM O ODPOWIEDŹ, ZACZĘŁAM BRAĆ TABLETKI ANTYKONC.PO CZYM NASTĄPIŁA 7 DNIOWA PRZERWA W KTÓREJ MIAŁAM DOSTAĆ OKRESU ALE GO NIE DOSTAŁAM JUTRO MUSZĘ ZACZĄĆ NOWĄ PACZKĘ.CZY TAK MOŻE SIĘ ZDARZYĆ TZN. BRAK OKRESU PO PIERWSZEJ PACZCE TABL.?PROSZĘ O ODPOWIEDŹ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×