Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość niepoinformowana222
dziekuje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
do niepoinformowana222 Moj gin. mi powiedziała, że pierwszą tabletkę niekoniecznie muszę wziąć pierwszego dnia cyklu. Mogę to zrobić nawet piątego tylko, że przez kolejnych 7 dni musiałabym się zabezpieczać. Jeśli weźmie się tabletkę 1-go dnia cyklu to ma się od samego początku zabezpieczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
anaia... no ale jesli wezme powiedzmy 3 dnia to rowniez biore cale 21 tabletek przez kolejnych 21 dni i potem 7 dni przerwy tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anaia a na mojej ulotce pisze, ze jeżeli nie przyjmujemu 1 dnia cyklu to zabezpieczamy się do końca cyklu...a więc różnie to bywa...najprawdopodobniej wystarczy 7-dni, ale myśle, ze warto zastosować dodatkowe zab. do końca cylku...od tak, zeby potem sie nie schizować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
Biorę tabletki o 20 ale doszłam do wniosku, że niebardzo odpowiada mi ta godzina. Zamierzam od kolejnego opakowania przyjmować o 6 rano. Czy taki skok jest dopuszczalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
dziewczyny ale jesli na mojej ulotce (rigevidon) nie jest nic napisane o tych przesunieciach do 5 dnia cyklu to czy nie ma zadnego niebezpieczenstwa??? czy obojetnie jakie tab to reguly sa takie same??? kurde nie lubie nic nie wiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
Dziś było cudownie.... aaaach ;) Gumki feeeee i zrobiliśmy to do końca polegając tylko na Jeanine (jak odszedł zaczynam zastanawiać się co by było gdyby.... ) Powinno być wszystko ok Brałam regularnie Pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dnia (tego dnia rano ze mnie trysnęło a o 20 przyjęłam tabletkę) Moje pierwsze anty i pewnie dlatego tak się niepokoję mimo że teoretycznie wszystko robiłam jak nalezy Dzięki giligili:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez sie stresowalam
niepotrzebnie chyba :D hehe tez to robimy bez dodatkowych zabezpieczen,polegamy na Logescie :) prawda ze cudownie jest bez gumki i tych wstretnych globulek:>?? pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze wszystko bedzie oki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anaia
Dopiero bez gumek i innych zabezpieczeń seks przyniósł mi taką satysfakcję jakiej oczekiwałam :):):) Wcześniej ostro schizowałam bo jeden jedyny raz (pierwszy raz ;))kochalam się wogóle bez żadnego zabezpieczenia Na darmo nerwy szargałam Zrobiłam teścik, poszłam po receptę a kolejnego dnia dostałam @ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niepoinformowana-z mojej strony wszstko już napisałam co miałam Ci do przekazania...jeżeli mi lub innym uczestniczom nie ufasz(masz do tego prawo) mozesz zapytać swojego ginekologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niepoinformowana222
giligili ---> ufam, ufam :) i dziekuje za odpowiedzi - nie zlosc sie juz o nic wiecej nie pytam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie złoszcze się i w pewnym sensie rozumiem;)w końcu założyłam ten temat aby odpowiadać na Wasze pytania....jesnak szkoda, ze inne dziewczyny mi nie pomagają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _mloda_
czy tabletki antykoncepcyjne mozna zjadac na czczo a dopiero za 3-4 h po zazyciu zjesc sniadanko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozesz jesc tablety w czasie
jedzenia nawet. To niczemu nie szkodzi (tak samo jak jesz lekarstwa w czasie posilku :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka22222
hej jak mozesz mi odpowiedziec na pytanie bede bardzo wdzieczna... TO ZNOWU JA!!! mam jeszcze dwa male pytania... pisaalm ci ze mam plamienia ale to juz trwa 5 dzien, ten okres czy co to jest, czy to jest normalne???moze isc do lekarza po porade?? no i nie wiem czy jestem dobrze zabezpieczona!!!moge sie pozniej kochac bez gumek itp?? zaczelam brac pigulki Rigevidon, pierwszy raz wzielam w 1 dniu cyklu czyli krwawienia i zaraz po tym okres mi sie skonczyl na pare dni a teraz znowu mam rozne krwawienia, na poczatku byly to ciemne skrzepy a teraz jakby okres.... pobolewa mnie brzuch na dole i czesciej latam do kibelka, hehe a tak poza tym chyba jest ok zaczynam sie obawiam czy dobrze wzielam tabletke, to bylo krwawienie wiec wzielam a moze to nie byl okres??? a jesli nie byl to co?? czy wszystko ze mna bedzie ok?? mam brac dalej tabletki?? i jak skoncze, zrobie przerwe to brac drugie opakowanie?? no i przede wszystkim czy jestem zabezpieczona ?? czy moge sie kochac spokojnie... zupelnie nie wiem co robic, pomozcie mi!!! z gory dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okresy są różne...mozesz zabezpieczac się przez cały 1 cykl lub zgłosoć się o poradę do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ofca
--> Milka22222 jak ja kiedyś kiedyś :) brałam tabsy to miałam podobne wątpliwości jak Ty. Rozmawiałam wtedy ze swoją gin i powiedziała mi że jeśli się obawiam to przez cały pierwszy cykl powinnam się dobezpieczać. Co tam jeszcze jeden miesiąc dodatkowo np. na gumkach za cenę świętego spokoju, to wcale nie tak dużo. Od drugiego cyklu już napewno będziesz bezpieczna na 100% (o ile oczywiście będziesz regularnie stosować tabletki, nie będzie wymiotów itd, to wszystko co pisała giligili). A co do plamień, to zdarza się - organizm się przyzwyczaja do tabsów czasem 3 - 4 miesiące w czasie których okresy (a raczej krwawienia) mogą być inne niż zwykle, czasem pojawiają się plamienia, ale to przechodzi, pod warunkiem że tabletki są dobrze dobrane do Twoich potrzeb. Pozdrawiam też założycielkę topicu - podziwiam Cię że Ci się chce odpowiadać na te pytania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewe83
czy biorac stediril 30 moge jednorazowo nie zrobic przerwy miedzy opakowaniami bo wyjezdzam w gory a wypada mi wtedy okres. Mamy zaplanowane calodzienne wedrowki po gorach a tam ciezko bedzie odpowiednio zadbac o higiene. Wiec chcialabym przesunac termnin okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja sie zapytam
jesli uzywa sie kondomow to czy mozna uprawiac seks w wodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewe83-tak, mozesz nie robić 7-dniowej przerwy i wziać 2 opakowania pod rząd:) to ja się zapytam-szczerze mówiac nie wiem czy to jest mozliwe...może być to troszkę trudne...woda moze wlać się do środka i przezerwatywa moze pęknac...woda wypłuka wszelakie srodki plemnikobójcz, nawilające...chyba się nie dowiesz czy można uprawiać sex w wodzie z gumką kiedy sprobujesz...ja niestety nie probowałam...więc nie pomogę za wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marek aure
mam pytanko do Giligli czy Ty jestes jakas wykwalifikowana osoba aby udzielac takich rad (nie pytam ze zlosliwosci) tylko dla tego bo tez mam male pytanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem młodą dziewczyną,stosującą antykoncepcje hormonalną i powiedzmy ,,znajacą sie na tym\"...jeżeli nie wiem jub nie jestem pewna odpowiedzi na jakieś pytanie, mówię o tym otwarcie...w przypadku poważnych kłopotów staram się raczej namówić na wizytę u specjalisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrisssss
czesc mam pytanko ostanio przeczytalam w gazecie ze minipigułki ( jednofazowe) mają 99% zabezpieczenia a dwufazowe 99%,8 wiesz moze do których zalicza sie logest jeanine i yasmin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrisssss
dzięki a wiesz jakie mogą być dwu fazowe i napisac co o nich wiesz:( :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyniki badania cytologicznego
a rigevidon jaki jest????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyną znaną przez mnie tabletką dwufazową jest Anteovin, pozwolę sobie jednak cos zacytowac: ,,Tabletki dwufazowe stosuje się coraz rzadziej. Zdarzało się, że u kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, zamiast zapobiegać ciąży, ułatwiały one zapłodnienie! Do niedawna lekarze uważali metodę trójfazową za bardziej naturalną od jednofazowej. Okazało się jednak, że wiele kobiet źle toleruje te preparaty z powodu tzw. przewagi estrogennej: mają migrenowe bóle głowy i objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Jeśli więc wypróbowałaś już takie tabletki i wiesz, że to nie dla ciebie, sięgnij po jednofazowe, zanim na dobre zrezygnujesz z antykoncepcji hormonalnej\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×