Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość giligili

pytania dotyczące antykoncepcji? chętnie pomogę

Polecane posty

Gość potrzebująca rady
Dziękuje za odpowiedź Giligili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giligili: byc moze zle sie wyrazilam. Chodzilo mi o to,ze jesli dzien, w ktorym wzielam 1sza tabletke nie byl faktycznym 1szym dniem miesiaczki - a jedynie plamieniem, a okres mocniejszy-nieplamiacy-dostalam w srode - to tak czy inaczej patrzac teoretycznie w 1 dzien cyklu wzielam. Tyle tylko, ze nie pierwsza, a 5ta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioszka
Witam, 8 sierpnia (poniedzialek) był moim pierwszym dniem miesiączki a zarazem dniem pierwszej tabletki Cilestu. Dzis jest czwartek a juz skończyl mi się okres.Zawsze trwal trochę dlużej i trochę mnie to niepokoi...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddd
nie ma czym sie przejmowac, to mormalne ze trwa krocej przy tabletkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzioszka
Ok, dzięki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkk
Zamierzam zmienic w najblizszym czasie Diane na Microgynon, na ulotce jest napisane ze Micro mozna przyjac nastepnego dnia po skonczeniu w moim przypadku Diane, lub tez po 7 dniowej przerwie. Ktore rozwiazanie jest korzystniejsze, i czy antykoncepcja bedzie zachowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli są 2 mozliwosci to myśle, ze obie są tak samo skuteczne:) radze zrobić 7-dniową przerwę...bedziesz miała normalnie okres ...nie robiąc przerwy jesteś możesz mieś silniejsze skutki uboczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upciorek
uuuuuuuuuuuuppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenieczka
mam małe pytanie, czy jeśli miałam biegunkę, w ostatni dzień przerwy, tydzień temu w pt, a w sobotę wzięlam 1sza pigulke z opakowania,to ta biegunka ma wplyw na dzialanie pigulki??bo kochałam się ze swoim facetem i nie wiem naporawdę...prosze o pomoc,i jeszcze jedno, jeśli dostałam okresu przy tabsach w odpowiednim dniu i trwał 5-6dni, to wyklucza ciazę, bo jakaś jestem zestresowana, prosze szybko o odpowiedź, dziękuję z góry:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednorazowe wyjście do taolety nie zagraża tabletkom nawet w normalnym dniu (nie podczas 7-dniowej przerwy) .jeżeli w piątek biegunka ustała to wszystko jest ok... rzadko zdarzają się przypadki ciąży i okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleniczko biegunka przeszkadza w braniu tabeltek antykoncepcyjnych jeśli występuje w czasie 4 godz to wzięciu tabletki (gdyż wtedy nie zdoła się całkowicie wchłonąc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabletki antykoncepcyje czasami obniżają swoją skuteczność jeśli sa nieprawidłowo przyjmowane tzn. nie o stałej porze lub zostanie pominieta jakakolwiek tabeltka, pamietac należy takze ze przy zmianie tabletek anty z większej ilosci hormownow na mniejsza nalzy zastosowac dodatkowo forme antykoncepcji. Jesli birzecie tabletki a lekarz zapisuje wam jakiekolwiek inne leki,np.antybiotyki nalezy zapytac czy nie obniza skutecznosc tabletek anty( tak sie dzieje np. z lekami przeciwgrzybicznymi) Dziewczyny odchudzające się uwaga na herbatki poniewaz liscie senesu lekko przeczyszczaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olo21
hej.mam pytanie.wlasnie koncze brac steridil i przechodze na yasmin, czy powinnam zrobic 7-dniowa przerwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niebieska****
Nie dawno bylam u gina okazalo sie ze mam grzybice dostalam jakas masc i globulki przepisal mi tez moje pierwsze tabletki yasmin (dzisiaj zaczal mi sie okres wiec wezme pierwsza) przeczytalam cala ulotke i pisalo ze leki przeciwgrzybiczne moga oslabiac ich dzialanie i troche sie martwie, co mam teraz zrobic?Dodam ze mojego chlopaka na razie nie ma w kraju, wraca we wrzesniu czyli wtedy zaczne juz drugie opakowanie. Ale chcialam zaczac brac tabsy teraz w razie jakby wystepowaly jakies krwawienia albo inne skutki uboczne (we wrzesniu mamy razem wyjechac na wakacje wiec wolalabym nie miec takich niespodzianek) Po jakim czasie od skonczenia kuracji bede calkowicie zabezpieczona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka mam problem :/ kilka dni temu podczas stosunku z moim chlopakiem pekla nam prezerwatywa i nawet nie wiem kiedy spuścil sie we mnie, nie wiem co robic , ze zdenerwowania juz nawet niue mialam glowy zeby kupić postinor... :( czy znacie moze jakies leki wczesnoporonne ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olenieczka
to jeszcze jedno pyanie, bo w pon 2,5h-3 po wzięciu tabletki nastąpiła luźna kupa ,tzw jednorazowa biegunka, czy ona osłabiła działanie, bo na innym temacie napisano mi że nie ma działania osłabiającego, jak jest naprawdę?? bo wczoraj się kochałam a to był 10 dzień cyklu i troche mnie nastraszyłyście, chyba nie została wypłukana z organizmu...??a jeśli tak to co mam zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciekawskaaa babaaaaa
Hej . Powiedzcie mi czy robienie przerw w zazywaniu tabletek moze miec negatywny wpływ na ich skutecznosc albo na zdrowie? Biore je od ponad roku a robilam juz 2 przerwy po miesiacu. Teraz myslalam zeby znowu na miesiac odstawic ale nie chce zeby w jakis sposob mi to zaszkodziło. z góry dzieki Aha jeszcze jedno.... czy herbatki pu erh osłabiają dzialanie tabletek ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelei
ja tak tylko dla pewnosci;)po stosowaniu regulonu robie sobie wlasnie miesieczna przerwe i po niej chce zaczac inne tabletki(stediril30),zatem mam je brac normalnie od pierwszego dnia cyklu(miesiaczki)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o czerwona herbate pytałam swojego ginekologa,powiedział ze nie maja zadnego wplywu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peam
pytanko moje jest takie... zapomniałam zażyć pigułkę. Minęło więcej niż 12h tzn wyszło na to że musze zażyć 2 na raz. Przed zapomnieniem było bzykanko.. tzn rano a wieczorem zapomniałam :o/ Wziełam na drugi dzień.. czy możliwa jest ciąża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do biegunki
Luźna kupa to nie jest biegunka... Nawet bardzo luźna... Biegunka to serio - woda z tyłka, poza tym musiałaby trawać z dobę (np. w czasie wchłaniania się tabletki, czyli w czasie tych 4h), aby mogła zaszkodzić. Jeżeli się obawiacie, to zawsze się zabezpieczajcie dodatkowo. I luz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam problem. Od niecałego miesiąca biore tabletki, nigdy \\\"to \\\" nie stało sie we mnie, tylko gdy już zbliżało sie mój mąż zakładał prezerwatywę. Wczoraj najpierw kochaliśmy sie bez tak przez 4 minutki, później założył. Brałam tabletki punktualnie, ale wczoraj właśnie wymiotowałam 4 godz po zażyciu tabletki. Czy mogło dojść do zapłodnienia? tabl anty podobno działają dopiero po

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy alkohol
lub tabletki przeciwbolowe (np. ibuprom) maja jakis wplyw na dzialanie tabletek? nic nie ma o tym w ulotce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilkaaaaa
Mam takie pytanie niedawno urodzilam dziecko bylo to 4 miesiące temu. Nie karmie piersia juz od miesiąca.Lekarz przepisał mi juz tabletki antykoncepcyjne i kazał czekać do pojawienia sie okresu wiem ze powinnam czekać ale chalaim zapytac czy moglabym wziasc tabletek wczesniej aby poprostu nieczekac na okres? moze któś wie coś na ten temat??? Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielkopolanka21
Mam dlugie cykle miesiaczkowe 35-37 dniowe. Wczoraj czytalam artykul w gazecie "Samo Zdrowie" , ze dlugie cykle miesieczne powodowane sa zbytamala iloscia progesteronu i estrogenow. I powinno sie to leczyc hormonalnie, zeby wyrownac ten poziom. 9 miesiecy temu odstawilam tabl. Diane35 poniewaz zle sie po nich czulam, przytylam, libido zerowe Czy ktoras z was miala takie dlugi cykle miesiaczkowe i musiala ponownie brac tabl. antykoncepcyjne? aha i bylo tez napisane ze jesli cykl jest 35 dniowy lub dluzszy to moze to byc oznaka torbielu na jajnikach. Czy ktoras z was to spotkalo? ...troche sie przestraszylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojjj
zarzyłam pierwsze opakowanie Cilestu- o tej samej porze- może do 3, 4 minu różnicy- jestem w trakcie przerwy- czy jak niedostane krwawienia to powinnam zrobić test ciążowy przed rozpoczęciem następnego opakowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×