Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pinki82

kuracja cytrynowa - lekarz poradzil,wiec moze skuteczna - ja sprobuje!!

Polecane posty

Gość pinki82

Witam :) Kuracje polecil kolezanki corce lekarz, nie wiem dokladnie na jaka dolegliwosc (ale chyba problemy ze skora), ale powiedzial ze dla szczuplych osob mankamentem bedzie ubytek wagi. Kuracja polega na tym ze kazdego dnia na czczo wypija sie sok wycisniety z cytryny (bez dodatkow) i tak... dzien 1 - sok z jeden cytryny dzien 2 - sok z dwoch cytryn dzien 3 - z trzech..... i z kazdym dniem dodajemy jedna cytyne (aby organizm przyzwyczajal sie stopniowo do wiekszej ilosci) Zwiekszamy tak do 19 (albo 20 cytryn), a nastepnie po dwudziestym dniu kazdego dania odejmujemy po jednej (rowniez po to aby nie byl to szok dla organizmu) Kolezanka stosowala sie do zalecen lekarza (po to aby schudnac) corka aby poprawic stan skory. Ubytek na wadze 5 kg. Szczerze przyznam ze nigdy o czyms takim nie slyszalam, ale moze warto sprobowac!! Kolezanka schudla gdyz zmniejszyl sie jej apetyt, po dawce takiej "kwaśności" nie miala juz ochoty na wiele potraw. Od jutra i ja sprobuje ;) jestem ciekawa rezultatu - czy rzeczywiscie zmniejszy mi sie apetyt? bede zagladala i pisala jak jest. Jesli ktos ma ochote sprobowac razem ze mna - ZAPRASZAM!! pozdrawiam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie:) Ja tą ditkę cytrynową zaczęłam wczoraj:)jednakże po dwóch cytrynkach strasznie mnie mdliło:(, ale dzisiaj juz mam przygotowane i ide wyciskać sok:Ptak 3 mi wystarczy jak na razie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ząbek - ale to nie pijesz na czczo,tylko w ciagu dnia?? chyba ze to na jutro przygotowujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś taka delikatna
:D :D :D twardym trzeba być :D ja w ciągu 12 dni wypiłam sok z 200 cytryn :D kuracja zalecana przez prof.Tombaka po paru dniach wyczuwałam nawet słodki smak cytryn. dla zobrazowania 1 dnia 5 cytryn = pełna szklanka soku 2 dnia 10 cytryn= 2 szklanki soku 3 dnia 15 = 2 szklanki 4 dnia 20 = 4 szklanki 5, 6,7 i 8 dnia po 25 cytryn = 5 szklanek 9 dnia 20 = 4 szklanki 10 dnia 15 = 3 szklanki 11 dnia 10 = 2 szklanki 12 dnia 5 = 1 szklanka soku :) każda szklanka soku musi byc świeżo wyciśnięta. Ale o odchudzającym działaniu kuracji nie słyszałam, to jest raczej kuracja oczyszczająca krew i nerki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piegowaty fiołek - kolezanka mowila ze troszke ja mdlilo w pierwszych dniach, ale na zoladek nie narzekala, ale wiadomo co organizm inna reakcja ;) Najwazniejsze to nic na siłe! BiEdRoNeCkA ciesze sie ze sie dolaczasz - mam nadzieje ze wytrwamy. Moja najwieksza zmora jest brzuch - jesli tyje to własnie w pasie!! Mam 170 cm i waze tak 68-70kg (kiedys wazylam 58 :( ) i bardzo bardzo bym chciala wrocic do tej wagi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm... o takiej nie słyszalam to juz chyba jakas dorazna kuracja. Kolezanka nie miala po cytrynach apetytu i naprawde schudla. ja jednak pozostane przy wersji +1 kazdego dnia a dietka i owszem oczyszcza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja juz zaczelam:-) :-) :-) rano wypilam sok z cytrynki az mi sie dziub wykrcil na lewno, ale coooz...... do tego nic nie jem -oczyszcze sie troszeczke jutro 2 cytrynki i jakis owoc+maly jogurt kurde musze pozbyc sie tego brzydkiego, pofaldowanego ,obwislego odstajacego ,brzucha bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a macie jakis artykul na temat tej kuracji ? I czy te 10 cytryn,czy przy nich sie cos jeszcze je,czy to glodowka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O,znalazłam coś takiego : Kuracja sokiem z cytryny pochodzi z książki Michała Tombaka \"Czy można żyć 150 lat\". Sok cytrynowy jest bogaty w witaminę C, mikroelementy i hormony. Wspaniale oczyszcza organizm z nierozpuszczalnych soli i śluzu. Ci, którzy chcą wyglądać młodo, powinni pić sok z jednej cytryny codziennie. Dzięki zawartości hormonów fitoestrogenowych sok z cytryn jest szczególnie pożyteczny dla kobiet w starszym wieku. Zadziwiające związki pierwiastków chemicznych zawarte w soku cytrynowym – to wspaniała profilaktyka dla chorób infekcyjnych. Późną jesienią i wczesną wiosną należy profilaktycznie pić sok z cytryn przeciwko epidemii grypy i przeziębieniom. Kurację sokiem z cytryny można podzielić na dwa rodzaje: profilaktyczną i leczniczą. Profilaktyczna kuracja wygląda następująco: 1 dzień — 1 cytryna — 10 dzień 2 dzień — 2 cytryny — 9 dzień 3 dzień — 3 cytryny — 8 dzień 4 dzień — 4 cytryny — 7 dzień 5 dzień — 5 cytryn — 6 dzień Od pierwszego do piątego dnia zwiększamy spożywanie o jedną cytrynę, a od szóstego do dziesiątego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn. Sok z cytryny przygotowuje się następująco: cytrynę przekroić wszerz na dwie połowy, każdą wycisnąć i pić bez dodatku cukru. Jeśli nie możecie Państwo pić czystego soku cytrynowego, to można go rozcieńczyć wodą i dodać 1 łyżeczkę miodu. Wyciśniętych połówek cytryny nie należy wyrzucać. W pozostałej części cytryny i skórce są cenne fitocydy i olejki eteryczne, które korzystnie działają na pracę serca, naczyń krwionośnych, mózgu. Wyciśnięte połówki cytryny należy drobno pokroić, przełożyć do słoika, zalać miodem lub posypać cukrem i wstawić do lodówki. Po 10 godzinach otrzymacie Państwo wspaniałą esencję (wyciąg z cytryny), którą można pić zamiast herbaty lub kawy dodając wodę mineralną lub przegotowaną. Lecznicza kuracja cytrynowa (osteoporoza,kamienie nerkowe oraz dla palaczy). W czasie tej kuracji sok należy pić tylko w czystej postaci, tzn. nie rozcieńczać go wodą, nie dodawać miodu ani cukru. Sok należy przygotować tak, jak w przypadku kuracji profilaktycznej. Pić go trzeba pół godziny przed lub godzinę po posiłku – jak komu wygodniej. Aby leczyć ciężkie, chroniczne choroby należy w ciągu całej kuracji wypić sok z 200 cytryn. „200 cytryn! Tyle kwasu?” – pomyśli Czytelnik, który na samą myśl o cytrynie czuje w ustach kwaśny smak. Nie pomyliłem się. Właśnie 200 i ani jednej mniej (więcej można). W mojej praktyce leczniczej niejedna setka ludzi piła duże ilości soku z cytryny, ciesząc się dzięki temu dobrym zdrowiem. Sam piłem do 10 szklanek, tzn. sok z 40 sztuk dziennie. Tak więc nie ma się czego bać. Kiedy Państwo spróbują, to przekonają się, że mam rację. Bardzo rzadko pod wpływem wprowadzenia do żołądka dużej ilości kwasu cytrynowego mogą pojawić się jakieś zakłócenia w funkcjonowaniu jelita. W takim przypadku należy zaprzestać przyjmowania soku według schematu kuracji leczniczej i przejść na kurację profilaktyczną. Pomoże to żołądkowi przyzwyczaić się do soku cytrynowego. Potem można przeprowadzić kurację leczniczą. Opiszę teraz schemat spożywania soku w kuracji leczniczej. dzień 1 i 12 – 5 cytryn dzień 2 i 11 – 10 cytryn dzień 3 i 10 – 15 cytryn dzień 4 i 9 – 20 cytryn dzień 5, 6, 7 i 8 – 25 cytryn Razem w ciągu 12 dni zużywamy 200 cytryn. Sok należy pić kilkakrotnie (35 razy dziennie). Zwykle na szósty, siódmy, ósmy i dziewiąty dzień przypada największa ilość soku (prawie litr). Osoby przeprowadzające kurację bywają przerażone taką ilością soku, a przecież pije się po 2 litry soku z jabłek lub czarnej porzeczki. A cytryna to też owoc, tylko że ma kwaśny smak. Podczas leczenia kamieni nerkowych za pomocą soku z cytryny należy go pić według wyżej opisanego schematu. Sok z cytryny jest jednym z najlepszych środków przeciw kamieniom nerkowym. Należy dodać, że w trakcie kuracji przez kilka dni widoczna jest wydajniejsza praca nerek. Mocz może zmienić kolor, stanie się ciemny, może pojawić się w nim osad ceglanego koloru, składający się z soli moczanowych. W pierwszej fazie leczenia ilość osadu na litr bywa duża. Świadczy to o tym, że organizm pod wpływem kwasu cytrynowego gwałtownie usuwa kwas moczowy. Pod koniec kuracji mocz przybiera kolor bursztynu, nie widać osadów, nawet po długim czasie stania, co wskazuje na to, że nie ma nadmiaru kwasu moczowego w organizmie. Kuracja sokiem cytrynowym najlepiej zaopatruje organizm w witaminy, których nam chronicznie brakuje. Przecież 1 wypalony papieros niszczy w organizmie do 25 miligramów witaminy C, czyli 1/4 dziennego zapotrzebowania (a kto w dzisiejszych czasach nie pali?). Czym można wytłumaczyć tak zdumiewające działanie soku z cytryny? Kwas cytrynowy jest jedynym kwasem wiążącym się w organizmie z wapniem. W wyniku tego procesu tworzy się unikalna sól. Podczas jej rozpuszczania organizm otrzymuje fosfor i wapń – pierwiastki, które normalizują przemianę materii i regenerują tkankę kostną. Oprócz tego kwas cytrynowy jest jednym z produktów skomplikowanego procesu trawienia. Spożycie kwasu cytrynowego w postaci soku, po pierwsze zmniejsza łaknienie, a po drugie daje organizmowi możliwość oszczędzenia energii, którą może on wykorzystać na procesy oczyszczania ze szlaków (soli z układu kostnego – kręgosłupa, stawów, mięśni i z naczyń krwionośnych). Szczególnie cenne w kuracji cytrynowej jest to, że podczas niej w organizmie powstaje naturalny kwas aminowocytrynowy, który jest składnikiem (w postaci syntetycznej) praktycznie wszystkich preparatów farmakologicznych przeznaczonych do walki z wyżej opisanymi chorobami. Jeszcze kilka pożytecznych rad na temat spożywania cytryn. Jeżeli zaczyna boleć gardło, pojawiają się pierwsze objawy anginy, należy co 15 minut ssać po plasterku cytryny, ponieważ nawet w minimalnych ilościach roztwór kwasu cytrynowego zabija wszystkie zarazki. Jeżeli cierpią Państwo na paradontozę lub gdy bolą dziąsła, to proszę regularnie rano i wieczorem przez 2 tygodnie płukać jamę ustną szklanką ciepłej, przegotowanej wody z dodatkiem soku z cytryny. Wspaniałe rezultaty daje spożywanie cytryny jako środka wzmacniającego włosy. Jeśli macie Państwo łupież i słabe włosy nacierajcie skórę głowy kawałkami cytryny przez 10 dni. Łupież zniknie, a włosy staną się silne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;) pierwsza cytrynka rano zaliczona, oprocz tego zjadlam w ciagu dnia trzy chlebki wasa, trzy jajka, jogurt owocowy, mala miseczke mizerii z jogurtem naturalnym, kawaleczek arbuza i wypilam szklanke bulionu warzywnego... troszke mnie ssie w zoladku (juz sie przyzwyczail do sporej ilosci jedzenia), ale trzymam sie!! Opętana - dzieki za art. - tu sa jeszcze jakies inne ilosci cytryn, al na koncu napisali ze zmniejsza łaknienie - miejmy nadzieje ze i nasze sie zmniejszy ;) pozdrawiam, trzymajcie sie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zmniejszy
:P nie licz na to tylko na swoja silna wolę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silna wola to podstawa kazdego odchudzania!! wiem wiem!! ;) ale zawsze mozna sie dodatkowo czyms motywowac, zreszta w wielu dietach woda z cytryna na czczo poprawia trawienie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) dzisiaj juz dwie cytrynki - ale one kwasne, jakos nie mogo sobie wyobrazic ze pozbiej bedzie ich coraz wiecej, do 10 ok ale wiecej - hihi albo bedzie ciezko sie zmusic albo juz sie przyzwyczaje. Hm...ale wydaje mi sie ze jednak troszke zniechecaja do jedzenia (i to dwie dopiero), zjadlam na sniadanie dwa chlebki wasa, dwa plasterki wedliny, pomodor i dwie lyzeczki sosu łowickiegi słodko-kwaśnego i najadlam sie tym jak bym zjadla nie wiadomo ile!! pozdr ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viking
no to teraz powiem ja jeszcze ze jak dochodzi sie do ilosci ok 7-8 cytrynek to zaczynaja sie takie akcje jak troszeczke luzniejszy stolec, uczucie nadkwasoty i tak zwany reflux,zgaga czy jak kto woli to nazywac ... moga ale nie musza sie pojawic takie objawy. ale wiem o nich gdyz znajomu (facet w wieku 43l z problemami wydolnosci watroby i nerek i jeszcze innymi) po 7-8 cytrynkach przydazaly sie coraz czestrze wycieczki do ubikacji.. potem zdazalo sie nawet ze w srodku nocy sie budzil i zlany potem biegl do toalety na posiedzenie. :) ... no coz, wiem natomiast ze terapia taka powoduje wydalenie wszelkich zlogow nie potrebnych w organizmie soli, nie strawionych tluszczy, oraz toxycznych "odpadow" odrzywiania. wazne jest tez to (o czym juz wspomnialyscie ) w wyniku spadajacego laknienia i wzmozonej przemiany materii, intensywnie spala sie tkanka tluszczowa... a wiec chudniemy! sam sie z tego ciesze bo urosl mi niemaly brzuszek ktory ostatnio nieco mi przeszkadza we wspinaczce ktora to sie param, a to za sprawa trybu zycia, praca, samochod, dom, kolacja spanie i jakis wiekszy posilek gdzies po drodze. niniejszym polecam ta kuracje jako srodek na zgagi, biegunki i niestrawnosci. kilka razy juz stosowalem terapie profilaktyczna i powiem ze to tez fajna zecz i naprawde dziala na wiele roznych sposobow. zwlaszcza polecam dzieciom a dzieci czesto lubia kwasne zeczy... wszystkim ... powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viking
a tak poza tym to jak idzie ta kuracja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny! Od jutra (rano) zaczynam kuracje z 300 cytrynkami. Tak wiec 12 dni pozostane Wam wierna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy ktos jeszcze jest na tym topiku? Wlasnie wypilam szklanke soku cytrynowego (z 5 cytryn) - bleee! Ale dotrwam do 12 dnia - to juz postanowione :) Mam nadzieje ze wplynie to jakos pozytywnie na moja figurke. A moze ktos jeszcze sie przylaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalusiaa22
witam dziewczynki:)ja od jutra zaczynam narazie profilaktyczna kuracje..mam 176 cm, waze 65 kg..chce tak 4 kiloski zgubic, noi marzy mi sie poprawa cery, przemiana materii...myslicie , ze ta profilaktyczna jest dobra??kto stosowal i podzieki sie ze mna efektami i wrazeniami?pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna wypic tyle cytryn
bez rozcienczania i przezyc jak komus sie uda to dajcie znac;) chyba by mi zoladek wypalilo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość viking
po pierwsze jestem "chlopcem" ! po drugie kuracja profilaktyczna to dobra zecz na uzupelnienie witaminek ale od niej to raczej nie schudniesz :) przyloz sobie 200 albo 300.... wtedy mozesz nieco zrzucic. ja pije teraz sok z 25 cytryn dziennie i za niedlugo koncze .. nio i dopiero teraz czuje ze spadl mi apetyt... a jesli chodzi o rozcienczanie to caly w tym sens zeby pic sok a nie napoj. i najlepiej na czczo.... nie wypalilo mi zoladka i zyje i ciesze sie coraz leprzym samopoczuciem pomimo deszczu za oknem!!! :) aaa i jesli chodzi o zgage i biegunki podczas kuracji... ? no nic takiego mi sie nie dzieje. wiec mozliwe ze znajomy o ktorym pisalem mial takie przygody tylko z powodu nie wydolnosci tych nazadow...... pozdrawiam kwasno wszystkich kuracjuszy i kuracjuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pradawna
co do tematu: oczywiscie ze sok cytryny pomaga na odchudzanie a prawde mowiac pomaga wypocic tluszcz ale ale ale !!! uwaga panie nie nad czczo i nie tak cytryna to kwas ostry i powoduje znaczne szkody zoladka po mieciacu takiej kuracji mozna sie nabawic raka zoladka , sok z cytryny nalezy rozprowadzic z woda mineralna ma najlepszy skutek i zdrowy dla skury i organizmu powadzenia .... od Lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzypak
chcę zacząć kurację od jutra, nie wiem ile pić soku z cytryny na czco, mam zamiar wypić z jednej cytryny Czy ktoś też teraz ją stosuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja stosuję
wersje profilaktyczną, taka mała dawka a skutecznie hamuje apetye a co dopiero ta 300 cytryn, na pewno każdy schudnie, na poczatku topiku są szczegółowe informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justycha
witam wszystkich:) od jutra i ja planuję rozpocząć tę kurację,mam pytanie do osób które sa juz po jej zakończeniu-czy rzeczywiście poprawia sie cera??ostatnio mam z nią małe problemy i być może wiąże się to z niezbyt zdrowymn odżywianiem,nie ukrywam że kilka kilogramów też bym sie z chęcia pozbyła;) czekam na wiadomości od was cytrynowi kuracjusze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tą książkę i nie ma tam mowy o tym że te cytryny trzeba pić na czczo, tylo pół godziny przed jedzeniem albo godzinę po.W diecie profilaktycznej można mieszać cytrynę z wodą i miodem natomiast w leczniczej należy pić czysty sok bez dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×