Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miska_a

DIANE 35 - skutki, leczniczo/opinie.

Polecane posty

hy-ba -> jeśli pojawiają się takie skutki uboczne jak duszności, to radziłabym tego nie lekceważyć i jednak wybrać się do lekarza... Na pewno nie zaszkodzi, a jeśli chodzi o zdrowie, to lepiej chuchać na zimne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hy-ba
angora - ja dusznosci narazie potraktowalam jako ciekawostke..., tak jakby do kolekcji.. bo wiadomo ze hormony sa wszechmogace i mozna na nie zrzucic wszystko.. nawet jesli w rzeczywistosci cos jest spowodowane pogoda (niskim cisnieniem) lub stresem ;) ale masz racje ze jak stanie sie uciazliwe, nie bedzie wyjscia - lekarz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nana12345
Biorę Diane od ok. roku, głównym tego powodem jest nadmierne owłosienie. U mnie wystąpiły nast. skutki uboczne: - bolesne okresy - lekki spadek libido - czasem ból w łydkach - problemy trawienne (bączki) i tyle. Pozytywy to: - od niedawna zauwazylam mniejszą tendencję do odrastania włosków w okolicy bikini, wokół brodawek i na brodzie niestety nadal wyrastają - poprawa cery (nie mialam strasznych z nią problemów, ale jednak pryszcze czsem wyskakiwaly, a teraz b. rzadko cos sie przydarzy) - skuteczna antykoncepcja - lekka poprawa włosów (na głowie:)) Aktualnie mam problem ze znalezieniem dobrego i nie drogiego ginekologa w W-wie, poprzedni nawet nie skierowal na badania hormonalne. Pozdrowienia dla wszystkich dziewczyn z podobnymi problemami!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hy-ba
u mnie czas na wzmozony apetyt, do konca pierwszego opakowania zostaly 3 tbletki... zastanawiam sie czy apetyt mi minie (?)i czy mu sie poddawac.. a moze lek zmienic (?) moze ktoraz z Was miala podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam większego apetytu, więc nie wiem, czy to mija. I tak przytyłam 6 kilo...I ani jednego pryszcza mniej... Widocznie na mnie nie działają te tabletki - ale Wam życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja biore 2 listek DIANY i dalej czekam na poprawe cery... KIEDY TO BĘDZIE !!!! JUŻ znowu dziś doła mam... pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dnika
Nigdy więcej BROMERGONU!!!!!!!!!! Biorę ANDROCUR(zawiera ten sam antyandrogenny składnik co DIANE 35, tylko bez estrogenów) i MINULET na trądzik od jakiegos roku Zamierzam obie tabletki odtawić i zobaczyc jak sie bede czuła. Po kilku miesiacach brania tych tabletek dostałam BROMERGON na wysoki poziom prolaktyny bromergon brałam dwa miesiące i w tym czasie miałam ogromne kłopoty ze snem!! nie sypiałam do 4 -5 rano!!! a czesto musiałam wstawać o 6ej!!!troche to trwało zanim skojarzyłam bezsennosc z tym lekiem, tymbardziej, że w ulotce jest napisane, ze lek na działanie odwrotnte- tzn., ze niby powoduje zwiększona sennosc Moja endokrynolog powiedziała, że mogł on w moim przypadku zadzialac odwrotnie niz zazwyczaj , bo to sprawa indywidualna, a pozatym lek działa na przysadke teraz nadal mam kłopoty ze snem(ale juz nie takie), uwaazam , ze to przez bromegon mam rozlegulowany zegar biologiczny. Spróbuje odstawic ANDROCUR i zobaczyc czy sie polepszy strasznie boje sie wysypu pryszczy- ale cos za coś. Dzieczyny-jesli możecie NIE bierzcie bromergomu ISTNIEJĄ inne ziołowe leki obnizające poziom prolaktyny!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupuup uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w grudniu skonczylam brac 4 listesk Diane, robilam badania hormonalne i sa w normie, wreszcie. Pod koniec stycnzia mam wizyte u endokrynologa i zobaczymy czy jeszcze kaze mi ja brac. Mam nadzieje, ze nie. Co do zmian jakie nastapily to oprocz obnizenia hormonow, faktycznie zmniejsza sie libido podczas stosowania, powiekszaja sie piersi, lekkie przytycie (1kg), mniej przetluszczaja sie wlosy, cere zawsze mialam ok, wiec nie potrafie sie wypowiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amek
a cycusie rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość berbulka
Kurna chata, a ja tak czytam i czytam i widze ze inne babeczki tez maja problem z nadmiernym owlosieniem.Moim najbardziej doskwierajacym sa wloski wokol brodawek sutkowych, wyrywam je penseta, lecz te odrastaja i wrastaja powodujac takie ropne wykwity.Nie wiem wtedy czy mam za wszelka cene dodrapac sie do tego wrastajacego wloska i go wyrwac, czy zostawic go w spokoju..Dodam ze jestem w 9 tyg ciazy, a planowalam laser, ale tak dlugo sie z tym zbieralam, ze nie zdazylam...A w ciazy to nie mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaa
czesc:) ja wlasnie zaczelam brac diane 35(dopiero 7 tabletka)tez mam takie same obawy jak Ty bo też sie o tym naczytalam....też sie boje co do tych skutków uboczych.Ginekolog przepisal je na syfki i na male wloski ktore gdzieniegdzie mi wyrastaja...a przed tym mialam badanie na hormony..i wiem ze mam podwyzszone.Martwi mnie wiele rzeczy po przeczytaniu wszystkich opini bo ja jako tako jestem osobą zdrowa ,szczupła i nagle zaczely mi sie problemy z tym trądzikiem i te wloski...dlatego chyba zaryzykuję mam przepisane 3 paczki ,ktore juz wykupilam...mysle ze po tym czasie nie stanie sie nic az tak zlego,dziewczyny pisaly tu o braniu tego przez 5 lat niektore.., wiec wydaje mi sie ze trzeba zaryzykowac bo kazdy ma inny organizm..i inaczej reaguje,.Ja jesli zauwaze cos niepokojącego odstawię,pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majaa
aha no i jak narazie nie zauwazylam nic zlego oprocz tego ze piersi mi sie troche powiekszyly i brzuch mam jakis taki napuchniety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asixxxx
Witam was!!! ja biore Diane ok 1,5 r. na cerę i nadmierne owłosienie, głównie w okolicy bikini-ale odkiedy zacząłam brać Diane tym samym pojawiły się bóle głowy, łydek i brzuch mam taki jakby ciągle pełny-nawet jak wstaje rano to wygląda jakbym była już po sytym śniadaniu.Myślę,że przytyłam też ok 5 kg-ale od kilku dni jest cos bardziej mnie niepokojącego-mam okropne bóle wątroby-takie,że z pracy mnie wywozili mnie do lekarza bo z bólu robiłam się 'zielona' i tym samym skończyłam ostatnie opakowanie Diany w poniedziałek i już do niej nie wrócę,choć wmawiałam sobie,że te znikome efekty są tego warte-teraz jak tak siedzę i cierpie bo wątroba nie daje o sobie zapomnieć już jednak wiem,że nie.Ale na każdego mogą działać te tabletki inaczej. Serdecznie pozdrawiam !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dunia 55
Ja niestety noe mogę się dobrze wypowiedzieć na temat tych leków.Ginekolog mi je przepisał, początkiem lutego zaczęłam je brać. Doszłam do 7 tabletki i musiałam przerwać. Fatalne samopoczucie: mdłości stale trwające, wymioty na początku bardzo silne, okropne bóle głowy, bardzo niskie ciśnienie. Prawie całymi dniamy spałam, a jak próbowałam wstać to czułam się jak po silnych lekach, zawroty głowy itd. Lekarz stwierdził, że u mnie wystąpiła nietolerancja na ten lek i przepisał mi regulon. Tak więc co organizm to inna reakcja. Ale jedno jest pewne nie jest to najlepszy lek, tak więc dziewczyny obserwujcie się bardzo dokładnie i róbcie badania kontrolne. POZDRAWIAM !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dojrzalaaaa
Ja bralam Diane 35 przez przeszło roki odradziłabym wszystkim! Mi te tabletki wykończyły wątrobę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aasiulkaa
Ja Diane biore od jakiegos prawie roku.. i jestem nia zachwycona.. cera mi sie polepszyla, okresy mam oczywiscie dzieki temu regularne i wogole nie bolesne ( wczesniej tarzalam sie z bolui dawano mi zastrzyki) Wydaje mi sie ze zalezy on organizmu.. po ta sa robione badania hormonow no i od lekarza czy potrafi dobrac tabletki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Diane biore juz chyba z 8 m-c, ale jestem niezadowolona, a wrecz wkurzona. faktycznie plusy to to, ze jest regularna miesiaczka i mniej brzuch przed nia boli, ale to tylko tyle. Myslalam, ze bedzie super dzialala tez na przetluszczanie sie wlosow i wypryski, ale gucio. dodatkowo jestem caly czas zmeczona, senna, przygnebiona - strasznie wplywa na humor. No i najgorsze, a dotyczy kwestii, na ktora ja biore - hirustyzm. Nic! Lekarz mowil, ze beda mi wloski po niej wypadac po jakims czasie, ze beda rzadsze i jasniejsze, powoli beda odrastac. Nie dosc ze wcale tak nie jest, to wydaje mi sie, ze tych wloskow mi przybywa. Mam do wybrania jeszcze 1,5 opakowania do nastepnej wizyty i do badan hormonalnych. Zobacze jakie beda wyniki, ale przymierzam sie do odstawienia tych lekow. kto ma podobne wrazenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wasze opinie mnie przeraziły! Biorę diane od ok roku przepisane od ginekologa na Zespół policystycznych jajników,mój ginekolog powiedział mi żebym nie myślałą nawet że nawet po zabiegu laparoskopi(wyleczeniu)przestanę go kiedykolwiek brac.Więc nic już nie czaje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dunia24: na ulotce Diane jest napisane, ze nie powinno sie jej brac dluzej niz rok bez przerw i ze w ogole leczenie dluzsze nie jest wskazane. Moj lekarz (endokrynolog) tez powiedzial, ze tylko rok bdziemy sie tym leczyc, potem zobaczymy co i jak. A ten Twoj gin to dobry lekarz, sprawdzony? Jestes jego pewna? Niestety prawda jest taka, ze lekarze przepisuja te leki, do ktorych maja \"sponsorowany\" dostep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mój ginekolog jest b.dobry i znany z kliniki luxmedu. Nazywa się dr.Ziaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym osobiscie radzila unikac tych niebezpiecznych tabletek!!Z moja twarza po jakims czasie dzialy sie dziwne rzeczy!!To bylo nie dozniesienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba tez wziac pod uwage, ze kazdy organizm inaczej dziala. Ale tez slyszalam, ze nie sa to dobre tabletki. W kazdym razie na pewno po roku chce je przestac brac i mam nadzieje, ze moj lekarz tego sie bedzie trzymal. A czy ktoras z Was, ktora leczy sie Diane na hirusytyzm moze cos powiedziec o efektach leczenia? czy cos sie zmienia, pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ostawieniu diany owłosienie sie nasiliło, lepiej nie probuj ten lek powosuje maskulinizacje, ja brałam 4 lata. zawarty w nim progesteron sztuczny oczywiscie walczy z naturalnym o receptory a to prowadzi po odstawieniu do nasilenia skutkow, mi po odstawieniu pojawił się taki trądzik ze teraz mimo iż się wyleczyłam mam nistey twarz w dziurach, wcześniej po pryszczach nie miałam żadnych blizn, i oczywiscie cellulitis sie pojawił jeszcze w trakcei brania, po odstawieniu jeszcze nasilenie owłosienia jeszcze gorsze niż przed dianą, wypadanie włosow, łamamnie sie paznokci, brak libido było praktycznie zerowe a nawet minusowe. dopiero po kilku miesiącach doszłam do siebie, choć niestety jedno zostało czyli dziurki na twarzy jest ch pełno, i walcze z tym z marnym skutkiem, teraz jeszcze będe musiała poddać sie ryzykownemu zabiegowi dermabrazji za jakieś 3 tysiace. ZEBY USUNĄĆ BLIZNY PO TRĄDZIKU I PO CO MI TO BYŁO!???????????NIE BIERZ TEGO ŚWIŃSTWA. JA MAM POLICYSTYCZNE JAJNIKI I WYLECZYŁAM SIĘ BROMERGONEM, BYĆ MOZE CI TEŻ POMOŻE, CHCIAZ WŁOSKI NADAL ROSNA ALE JUZ NIE TAK MOCNO.POWODZENIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja to w końcu pasta rezorcynowa nie wygładziła ci buzi. Mam do ciebie kilka pytań dot. tej pasty. Główne to czy można wystawiac twarz na słońce podczas jej uzywania.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Dzisiaj pierwszy dzień. Leży przede ną mała kremowa tabletka, która ma zwalczyć wszystkie moje problemy :D Trochę się jej obawiam po tym co przeczytałam, ale wierzę lekarzom (w razie czego pójdę się procesować, hahaha). Mam do Was pytanie. Czy paliłyście biorąc Diane? Trzeba rzucać, czy wystarczy ograniczyć do np 2 dziennie? Na ulotce napisane, że palenie niewskazane, szczególnie po 35 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuku
ja juz nie wiem co ma m robic ze soba, wloski, rosnal coraz szybciej i coraz bardziej sa widoczne, narazie biore hormonet, ale czy to pomoze, nie wiem? nie moge juz patrzec sie na siebie, popadam w coraz to wieksza depresje.jak wy sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciwniczka
Po odstawieniu Diane 35 włosy zaczęły mi rosnąc na całym ciele!! Wcześniej nie maiłam z tym problemu. Gratuluje producentowi za wspamiałomyślność i ostrzeżenie kobiet w ulotce inform. Przeklinam dzien, gdy zaczełąm brać to świństwo/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szukam wszystkiego na ten problem lecze sie od 12roku zycia od tamtego czasu zazywalam diane czulam sie dobrze po nich ale gdy je odstawialam problem wracal wiec ja wracalam do nich gdy mialam 20 lat staralam sie przez 2 lata o dziecko az udalo sie ale po porodzie zaczelly sie moje problemy hormony wariowaly padalam wszedzie potem trafilam do dr wincewicza on zrobil mi badania i sie okazalo ze nie serce tylko hormony sa winne moim problemom i znowu dal mi diane wlosy nie rosly na glowie nie wypadaly wiec bralam i bralam zmienialam na inne npcilest ale momentalnie pojawialy sie wlosy a po diane natychmiast znikaly ale niestety spowodowala ona wiele problemow migreny cisnienie nawroty grzybic straszne rostepy bole w lydkach musialam odstawic raz na zawsze problemy wrocily ale juz nie chce lekow mysle o laserze bo lekow nie ma sensu brac i tak nie pomagaja na stale jeszcze przez rok mialam ciagle okres i strasznie przytylam nie polecam diane nikomu ani podejmowania leczenia i tak nie przniesie efektu tylko trwale skutki uboczne jak wstretne roztepy na calym ciele i otylosc na brzuchu ktora jak oponka niczym jej nie idzie sie pozbyc wyglada sie jak dziecko afryki lekarzom tez nie wierze bo oni tylko kasuja za wizyty i wypisuja recepty a tak naprawde to nic nie pomaga ja jestem rozgoryczona jeszcze czytalam ze mozna operacyjnie na stsle pozbyc sie problemu ale najpierw laser

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julittaa22
Ja wlasnie skonczylam 4 listek i nie widze zadnej poprawy z cera.Nie mam duzego tradziku ale myslalam ze po takim czasie bede miec gladziutka buzie a tu nic,na dodatek wydaje mi sie ze przytylam chociaz chodze na silownie wiec nie chce myslec co by bylo gdybym nie chodzila.Zostaly mi jeszcze 2 listki i przezucam sie na inne tabletki RIGEVIDON moja mlodsza siostra je bierze i nie ma zadnych skutkow ubocznych bo sa to bardzo delikatne tabletki z mala dawka hormonow a na dodatek kosztuja 6zl z groszami. Napiszcie czy tez bralyscie diane 4 mc i nie mialyscie poprawy cery bo bardzo mnie to ciekawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×