Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miska_a

DIANE 35 - skutki, leczniczo/opinie.

Polecane posty

Gość gośćprims
diana 45? to g* to przez to wszystkie cierpienia! mialam 13 lat poszlam do dermatologa bio mialam pojedyncze pryszcze ale to mi przeszkadzalo, ta zas wyslala mnie do ginekologa po antykoncepcje, stwierdzila ze to najlepsza opcja dla mnie wiec poszlam, dostalam to g*, bylam baaaardzo zadowolona pryszcze znikly, cycki urosly do D lecz gdy poszlam do liceum pielegniarka szkolna wypytywala jakie kto bierze leki, powiedzialam jej o dianie zaczela panikowac ze jej corka nie moze miec przez to dziecka, odstawilam bo sie przestraszylam, kocham dzieci. zaczelo sie. ogromne bulwy z ropa w stalych miejscach (jak juz sie jakas pojawi utrzymuje sie lata) i pojawiajace sie nowe blizny ( potem ta skora twardnieje ale dalej jest tam ropa mniej po czaaaaaaaaasie ale jest ) probowalam wszystkiego od masci po antybiotyki, szpital i kosmetyczki nic nie dziala. mam 24 lata i nienawidze sie. nie wiem co robic, pomozcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gośćprims dziś Przeszłam tą samą męczarnie z trądzikiem co ty. tez brałam diane, gdy miałam naście lat, faktycznie, gdy brałam było ok, a po odstawieniu masakra. Teraz mam ponad 30 -dzieści lat i biorę antykoncepcje + lek o nazwie Flutamid. Bierzesz obecnie jakieś leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gośćprims gdzie jesteś?? Przeszłam to co ty, chce dać Ci kilka rad , wskazówek, odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj odebrałam telefon z wiadomością że moja kuzynka leży w szpitalu z "udarem mózgu" po tych p..... tabletkach!!!!!!!!!! Nie rozumiem jak tak niebezpieczne tabletki są przepisywane dalej przez lekarzy! Jak można być tak bezmyślnym wiedząc ile było przypadków śmiertelnych i nie informować o tym kobiety przed przepisaniem takiego gówn... I dlaczego wy Dziewczyny nadal zastanawiacie się czy je łykać-- naprawde wolicie tak ryzykować to jest jak rosyjska ruletka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 1221
Witaj. Moja mama za≥żywała ją ok 10 lat, ja niestety zostałam zmuszona (jest to w sumie jedyny dostępny lek na Zespół Policystycznych Jajników). Niestety muszę potwierdzić złe opinie. Co prawda ulotka zaznacza 1 na 10 kobiet "boli głowa", ale ten odsetek jest dużo wyższy, a u mnie i mojej mamy dochodzi aż do migrenowych bóli głowy wykluczających z normalnego życia i nie pomaga żadna tabletka. Miałam swego czasu problemy z trądzikiem, ale po zaleczeniu go dermatologicznie (głownie antybiotykami) po Diane znów mam wykwit na twarzy jak u nastolatki. Złe samopoczucie, tycie (po 3 miesiącach mimo iż starałam się pilnować diety tyłam, a do tego miałam napady głodu wręcz bulimiczne i nie do zaspokojenia co jeszcze bardziej pogłębia dyskomfort psychiczny). Niestety jestem zmuszona do tego leku, jednak czekam na szybki efekt terapełtyczny i nie popełnię błędu mojej mamy by tak długo zażywać te tabletki, bo na studiach (mówię o sobie, ale jakakolwiek inna praca psychiczna i fizyczna również) takie migrenowe bóle głowy potrafią skutecznie rozwalić życie. Do tego bóle menstruacyjne w ogóle nie ustały, niezależnie od tabletek tak samo są silne (na ogół "idzie mi na krzyże" uniemożliwiając poruszanie nogami, a przy tabletkach doszło odczucie jakby jajniki rozrywało od środka). Co prawda jest to podobno jedyny lek, ale znajomy lekarz mówi, że właśnie przez ilość tragicznych dla jakości życia kobiety skutków ponoć już na 2 etapie testów są inne leki o podobnym działaniu, jednak 2 etap to jeszcze kilka lat zanim będzie dostępny na rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bleiroza
Cześć wszystkim ;) Jestem nowa jeśli chodzi o diane, dopiero co została mi przepisana, ale brałam 4 miesiące jej nowy odpowiednik oc-35, który wywalili z rynku :D :D. Także jestem skazana na diane, nie wiem jak mój organizm na nią zareaguje, ale to niby ten sam skład. Na oc-35 było tak: głównie chodziło mi o antykoncepcję i uregulowanie okresu, ale od zawsze miałam problemy z trądzikiem - twarz, dekolt, plecy - koszmar, zostało mi kilka blizn. Na początku bez zmian, po 2-3 miesiącach było widać pierwsze efekty a po 4 ideolo. Jeśli można to tak nazwać to miesiączka "spóźniała się" już tylko o 2-3 dni, zwykle bez leków o 2-3 tygodnie, więc jednak różnica ogromna. Twarz/dekolt/plecy w idealnym stanie. Gdy odstawiłam, by sprawdzić czy mój organizm może normalnie już sam funkcjonuje - trądzik wrócił, okres wciąż się spóźnia. Może to po hormonach, ale mam teraz też mniej gęste włosy niż wcześniej - a zawsze miałam gruby, mocny kucyk. Z radością powitam dianę, jeśli efekt będzie ten sam co przy oc-35. Co do skutków ubocznych: nie miałam żadnych, ani bóle brzucha czy głowy, ani nadmierne wypadanie włosów czy tycie - w ogóle jestem sucha jak patyk :D więc mój chłopak byłby szczęśliwy gdybym zamiast kości na wierzchu miała trochę więcej ciała :D Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zażywałam ten lek z powodu problemów z cerą. Okres zażywania diany to 7miesiecy efekt bardzo mały problem powraca po odstawieniu. W czasie leczenia miałam zły nastrój szybko się irytowalam denerwowałam. Bardzo często byłam zła nie wiadono na co, przechodziłam też różne załamania. Lek oceniam negatywnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćprims
nie moglam wczesniej gdzie jestes gosciu co to samo przeszlas? juz nie daje z tym rady bralam nawet izotek i nic. Diana zniszczyla mi zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I co mnie zadziwia w tym wszystkim to to, że lekarze nadal uważani są niemal za BOGOW, przepisują nieskuteczne leki, trucizny, które powodują więcej skutków ubocznych niż pomagają, a i tak kobiety do nich latają jak głupie i faszerują się wszystkim co pan i władca lekarz powie. Ludzie kiedy wy w końcu zmądrzejecie, że ci wszyscy lekarze was nie leczą a leki są nieskuteczne. Teraz liczy się tylko KASA kosztem zdrowia. A ta wyżej która pisze że ona MUSI brać hormony bo ma PCOS to co za bzdury dziewczyno, poszukaj metod naturalnych leczenia, poszperaj w necie, zainteresuj sie trochę; ale nie po co lepiej iść na łatwiznę i się wyniszczać co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia1804
Witam , Diane 35 przepisano mi dokładnie rok temu na torbiela jajnika . To co przeszłam przez ten lek jest moją osobistą tragedią ... Nigdy nie miałam dużych problemów z cerą , czasem jakiś pryszcz i tyle . Miesiąc po zażywaniu Diane moją twarz, a dokładniej policzka pokryły ogromne "bąble" napełnione ropą . Byłam opuchnięta , bolało tak że nie mogłam się dotknąć ... Nawet uśmiechnąć było mi się ciężko .. Poszłam czym prędzej do mojego ginekologa, który uznał że to na pewno nie wina tabletek ... Głupia ufając mu zaczęłam brać kolejne opakowanie ... Było tylko gorzej ... Postanowiłam, że przecież nie mogę dłużej tak cierpieć i przerwałam kuracje lekiem .. Ku zdziwieniu lekarza ropne guzy z policzek zaczęły powoli schodzić .. Dzisiaj mija rok odkąd miałam styczność z Diane35 . Moja twarz pokryta jest ogromnymi bliznami, a mnie wstyd pokazać się w związanych włosach a co dopiero bez makijażu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po dianie 35 dostałam ciężkiej zakrzepicy proksy,alnej czyli od pachwiny do palców stóp, najpierw wylądowałam na sygnale na oddziale chururgii naczyniowej, a pozniej na neurologi , bo podejrzewano również mikro udar, ogolnie to było cos strasznego, prawie się przekreciłam, w zasadzie to cud że z tego wyszłam bez szwanku, po odstawieniu tego g****a przez prawie 3 lata męczyłąm się ze strasznym trądzikiem na plecach, takie gule, bulwy bolące no straszne to było, aa i jeszcze jedno, kiedy wylądowałam w szpitalu pierwsze pytanie brzmiało czy biorę pigulki antykoncepcyje... to chyba o czyms świadczy, w szpitalu usłyszałam od lekarza, że pigulki są tylko dla zdrowych kobiet dlatego, zeby to zdrowie można było sobie zniszczyc na własne życzenie, i tylko ginekolodzy zadowoleni i karetele farmaceutyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zakrzepicy proksymalnej-miało być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stosuje ją od 4 miesięcy (jestem po ciąży i mam 20 lat) po tych tabletkach przytyłam prawie 10 kg A bardzo mało jem i uważam co jem plus do tego nie mam już ochoty uprawiać seksu ze swoim partnerem, żadnego orgazmu zero przyjemności !! Lekarz powiedział że muszę skończyć ostatni listek który właśnie rozpoczęłam i przepisze mi inne. Diane 35 to jeden wielki syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×