Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miska_a

DIANE 35 - skutki, leczniczo/opinie.

Polecane posty

Gość ja skonczyłam 5 opakowanie
a poprawa...niby jest lepiej, ale nadal mam krosty, zwłaszcza w okolicach podbródka, więc też nie jestem zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucccci
mam trądzik już od 5 lat leczę sie wszelkimi sposobami a problem wciąż narasta dermatolog zaproponował mi diane 35 ale czytając wszystkie te komentarze już teraz sama nie wiem czy zacząć brać czy nie może ktoś mi doradzi z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pantene
ja mam problemy z trądzikiem i owłosieniem i chodzę do endokrynologa(dermatolog okazał się mało skuteczny).Ginekolog chciał mi wcisnać Diane,ale ja się nie zdecydowała.Endokrynolog uważa,że kobiety,które nei rodziły nie powinny brać tak silnego leku jak Diane. Biorę BROMERGON:) dnika -->biorę BROMERGON i na brak senności nie narzekam,ale na początku miałam skurcze łydek,bóle serca(ale kilka dni tylko i krótkie).Gdyby nie ta senność to wszystko byłoby ok.Wreszcie doczekałam się owulacji:D(kilka lat nie było). Mojej koleżance po odstawieniu Diane trądzik wrócił ze zdwojoną siłą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja=
Witam czytam wszystkie Wasze opinie i tak się mad wszystkim zastanawiam. Ja brałam Diane 35 ponad 2 lata. Działanie było skuteczne. Nie zaszłam w ciąże, cera ok nie przytyłam i czułam się dobrze. Teraz mija tydzień po odstawieniu i jak narazie jedyne co odczuwam to delikatny ból jajników. Ale nic poza tym. Apetyt nie wzrasta i mam nadzieje że tak będzie =) Jedyne co mnie martwi to fakt, że w krótkim czasie można zajść w ciąże. Co prawda po odstawieniu stosujemy z mężem gumki ale same wiecie że nieraz emocje puszczają. On uważa ale wiadamo ryzyko jest. Na koniec uważam, że każda z nas inaczej będzie znosić działania brania czy odstawienia tabletek. To sprawa indywidualna. =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia /
Hej dziewczyny;D Czy jest jeszze na tej kafeterii ta kobita pod pseudonimem LISEK mam takie pytanie prosze o odpowiedz;) Moje objawy zaczely się już w wieku dojrzewaniajakoś 12 lat ( owłosienie męskie na udach , posladkach, cera przetluszczajaca się , trądzikowa , nieregularne cykle przerwa dochodziła nawet do 1roku) bedąc u ginekologa w marcu poraz pierwszy okazało sie ze mam PCOS wczesniej domyslałam sie ze akurat to mi grozi ale jakoś nie przejmowałam sie;/ dostałąm skierowanie na badanie hormonów PRL oraz LH co wskazało ze jestem wzorowym przypadkiem tej choroby .Bedąc na wizycie jakoś pod koniec kwietnia Lekarz przypisał mi Bromergon oraz Diane 35 czytalam ze są to środki charakterystyczne dla policystycznych ;/ biore je już ok miesiąca mam spore łaknienie ,coraz częściej jestm glodna,z rana zrywa mnei na wwymioty wczesniej tak nei było, ale za to poprawiła mi sie cera , okresy są regularne , tylko ze w przerwie miedzy 1 a 2 są plamienia ;/ pochodze z małego miasta a jezdze do ginekologa prywatnego ktory jest z Lublina takze nie wiem czy to ma jakies znaczenie , raczej w pobliżu mojej okolicy nie ma ginekologa-endokrynologa ;( takze nie mam szans pojscia do takiego lekarza ;/ lecze sie takze u endokrynologa ale na tarczyce:((( Chciałabym wiedzieć czy poprzez Bromergon i Diane nie zniszcze sobie gospodarki hormonalnej ;/:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pryszczata 30 stka
A po jakim czasie od odstawienia dostaje się okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DO... Ja=
Pisz czasami jakie czujesz sie po odstawieniu? Sadze ze wiele dziewczyn zainetersuja Twoje relacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia /
PENTANE ja biore i Bromergon i diane;((( Boje sie jakie moga byc skutki tego ;((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia /
sorry za bład w nicku;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia /
czesc tu znowu ja ;/ własnie odztwiałam diane powinnam dostac okres ;/ juz czekam 3 dzien i nadal go nei ma :((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny bylam dzisiaj
u ginekologa, poskarzylam sie, ze pol roku brania tabletek Microgynon podlo mi libido i zaproponwal mi nowosc - na probe 2 opakowania - tabletki Cyprest, powiedzial, ze maja dzialanie podobne do Diane (mam problem z owlosieniem...) ale wyeliminowano w nich wiekszosc skutkow ubocznych Diane 35... nie wiem sama co o tym mysle, wezme te 2 opakowania i zobacze jak bede sie czula, przy okazji popytajcie swoich lekarzy co mysla o Cyprescie, pozdrawiam :-) aha - Cyprest jest czesciowo refundowany jako lek na tradzik i hirsutyzm, cena 9 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyprest ma
dokaldnie taka sama dawke hormonow jak diane........ po prostu polski odpowiednik diane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wiem ze taka sama dawke
hormonow jak Diane - nie jestem idiotka i czytac sklad na opakowaniu umiem :-O lekarz mi wyjasnil, ze jest inna technologia produkcji i ze rozni sie substancjami pomocniczymi i to nie odpowiednik Diane tylko jej unowoczesniona wersja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia_22
ja biore juz drugi raz Diane_35 bo jest dla mnie najskuteczniejsza w walce z wypryskami, które jak wiecie sa bardzo meczące.Brałam tez zachwalany Yasmin, który niby dobrze działa na cere i Jeanine tez wypróbowałam przez pół roku.Niestety one nie sa dla mnie Diane_35 najlepiej mi słuzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość K.G.II
Dianę biorę od ok. 1.5 roku na nadmierne owłosienie. Zanim zaczęłam ją brać musiałam Bromergonem wyrównać poziom prolaktyny. Brałam również Verospiron. Początkowo miałam wrażenie, że owłosienie stało się słabsze i rzadsze, ale teraz od jakiegoś czasu nie zauważam żadnych zmian. Ze skutków ubocznych tego leku mam powiększone piersi (a przy rozmiarze D to jest problem). Po przeczytaniu niektórych wypowiedzi obawiam się, co będzie gdy odstawię Dianę. A co do miesiączek- to zawsze miałam obfite. Teraz mam normalnie, dlatego liczę, że po odstawieniu też będzie ok. Mam tylko jedną prośbę: podrzućcie mi kilka informacji na temat skutecznych metod leczenia hirusytyzmu. Mam z tym poważny problem - na stare lata dołączę się do cyrku wędrownego i będę pokazywana jako kobieta z wąsami, brodą i zarośniętym brzuchem. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewulaaa
Cześć :) tak naprawdę, to czy Diane pomoże czy zaszkodzi, zależy od organizmu. Trzeba znaleźć dobrego ginekologa, który dobierze dobre tabletki. Ja biorę Diane, bo mam policystyczne jajniki, a więc i objawy - hirsutyzm, trądzik ;/ niestety, nie wierzę że diane mi na to pomoże. Ma po prostu stabilizować hormony, żeby nie działo sie jeszcze gorzej. Dlatego - zbieram na laser a trądzik leczę u dermatologa. I są efekty :) Dziewczyny, pamietajcie, że trądzik czy włoski są objawem innej choroby, leczyć trzeba właśnie przyczynę. Mój lekarz nie obiecał, że po dianie włoski znikną - to musi dopełnić kosmetyka. Jednak ja nie biorę diany tylko po to, ale żeby nie dorobić się torbieli na jajnikach np. Po jakimś czasie przejde na Jeanine. Najlepiej znależć dpbrego lekarza - ja byłam u trzech, dwoje to bez komntarza. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka19
moje drogie biore diane-35 11 miesiecy, wiec moge conieco powiedzic o dzialaniu tego leku - mniej tradziku - bole miesiaczkowe ustapily, male krwawienia, czasami nawet nie czuje, ze mam okres:) - dużo kilo wiecej :( brzuch wyglada jak flaczek, ogolnie skore mam taka jakby napuchnieta.. a zawsze mialam jedrniutko i w ogole fajna .. a teraz strasznie mi smutno z tego powodu..patrze i nie wierze, ze to moje cialo:( jedyny minus tych tabletek jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loveangel
MAM PRZERWE W BRANIU DIANY MIESIAC.JAK POTEM ZACZAC JA NA NOWO BRACOD JAKIEGO DNIA ??? KTOS MI POWIE? Z GORY DZIEKUJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutkaaa555
biorę microgynon przez 1,5 roku, chciałam go zmienić właśnie na diane bo po tamtych się źle czułam, miałam zmienne nastroje, raz płakałam raz się darłam na wszystkich a libido prawie nieodczuwalne.Zacheciły mnie wcześniejsze opinie w szczególności jeśli chodzi o to owłosienie że niby zanika ale jak teraz przeczytałam że po odstawieniu jest jeszcze gorsze to się przeraziłam. Załamałabym sie jakbym miała jeszcze większe:(teraz sama nie wiem co mam zrobić. Chciałabym zmienić tabletki ale nie wiem teraz na jakie...no i żeby nie były zbyt drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczelam brac te tabletki wczoraj na nadmierne owlosienie. Nie wiem czy dobrze zrobilam, bo od jakiegos czasu mam dziwna wydzieline i w momencie gdy wybieralam sie z tym do ginekologa dostalam okres i zdecydowalam sie brac Diane choc mialam watpliwosci. Jak uwazacie, zle zrobilam ze zaczelam je brac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak się zastanawiam
czy tylko mi Diane pomogło? I nie miałam żadnych skutków ubocznych po odstawieniu???? testosteron wyjściowy 2,7 ! norma 0,1-0,99 brałam 3 lata bez przerwy i czułam się doskonale, po odstawieniu zero problemów, hormony w normie i owłosienie NIE WRÓCIŁO !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monn moon
Biore prawie rok. Cera zmienila sie nie do poznania, ale efekty zauwazylam dopiero po ok 4 miesiacach, ale wart bylo czekac :) Zauwazylam tez ze oprocz Diane pomogl mi tez ruch, zapisalam sie na silownie i cera jak u noworotka. Owlosienie zmniejszylo sie ale tylko minimalnie, okres wrocil, nie przytylam, ochota na sex taka sama jak przed braniem tabletek. Jestem zadowolona i osobiscie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
ja po dianie dostałam guzka piersi.Wczoraj miałam usuwany. Odradzam Diane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rany ale masz problem
a masz w karcie, że to od Diany??? Nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że po około 3 miesiącach od odstawienia diane zaczną się pojawiać problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od 9 miesiecy stosuje jasminelle wczesniej bralam 2 opakowania yasmin ale był dla mnie za mocny....teraz widze ze dzialanie jesminelle na cere troche osłabło...całkiem przypadkowo po konsultacji ze starszym ginekologiem ok 70 lat zaprpoponowal mi Diane.....która mi odradziła moja pani doktor. Ja zgupiałam i nie wiem kogo słuchac moze wy macie opinie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paaaauelka0
hej. biorę jasmin od dwóch lat, przez cały ten czas nie mogłam narzekac jednak w wakacje zauważyłam straszne plamy na moim ciele. nie przyszło mi do głowy że moze być _TO_ od tabletek. teraz chodze na solarium i mam nawroty. cały dekolt wysypany, to strasznie swędzi. moja kol mówiła że to samo jej wystąpiło od jasmin. nie wiem co mam robić chciałam zmienic na diane35 ale jak wy takie rzeczy o niej wypisujecie to ja nie wiem. błagam pomóżcie mi!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NaVka
Hej! mam 17 lat i wczoraj wróciłam od ginekologa z recepta na Diane 35. Zgłosiłam się do niego z bolesnymi miesiaczkami (mam tak bolesne ze mdleje z bóle, a skurcze jakie w tedy mam podobno maja kobiety w 2 fazie porodu) no i lekarz oprocz tego stwierdził tradzik... Az takie zle sa te tabletki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dateczka
mam 19 lat. kilka dni temu lakerz przepisal mi diane jako srodek antykoncepcyjny. w pierwszym dniu miesiaczki amm wziac pierwsza tabletke... tylko ejst maly problem. za tydzien jade nad jezioro na weekend ze znajomymi. a wtedy chyba bede miala okres.. czy gdybym teraz zaczela brac diane dostalabym okresu?? czy jest jakis sposob zeby nie dostac okresu w terminie albo dostac go wczesniej?? bo gdybym teraz dostala to do przyszlego weekendu by sie skonczyl. czytajac opinie o diane zastanawiam sie czy wogole je brac.. ale sprobuje. moja bratowa je bierze. podobro pierwszy miesiac byl okropny (bole piersi, brzucha, omdlenia itp) a teraz (po 3 miesiacach) jest juz dohrze. wiec moze warto pomeczyc sie miesiac. w sumie przez kazde tabletki antykoncepcyjne pierwszy miesiac sie cierpi... ale prosze o odpowiedz w sprawie tego okresu. pilne,.. zalezy mi na zcasie. prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×