Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

konczita

piersi indycze - co z nich robicie?

Polecane posty

mniam, dobry pomysl :) a czy robi ktos moze sznycle w sosie z nich? a jak tak, to jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_24
też jestem ciekawa bo znudziły mi się kotlty z piersi. ja robie jeszcze tak: kroje na małe kawałeczki , podspażam , dodaje pokrojona cebulę i trochę woda podlewam, jak to się ładnie podrumieni to papryką słodką podsypuje i taki sosik wychodzi . Na koniec trochę smietany i gotowe . PYCHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze tak: pokroić piersi na mniejsze kawałki(kostka), cebulę w półtalarki. Dodać przyprawy (vegettę, sól, pieprz, można odrobinę czosnku), trochę mąki i wymieszać. Zostawić na całą noc w lodówce. Przed samym smażeniem dodać jajko. Smażyć formyjąc zgrabne kotleciki. Bardzo pyszne. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki :) brzmi pysznie, tylko zamiast vegetty uzylabym raczej naturalne ziolowe przyprawy :) ale takie cebulowo czosnkowe musza byc naprawde super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przzyprawy to już według uznania. Ja też nie używam vegetty, tak mi się jakoś napisało bo tak pamietam z przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np.. dzisiaj miałam pycha sałatke z piersią..:) skład: -troche piersi kurczaka wg. uznania.. jedna chyba będzie ok.. kroje na bardzo malutkie kawaleczki.. calutkie obsypuje dużą ilością curry i wrzucam na rozgrzany olej, oliwe.. i tak przez chwile na tym smaze.. nie trzeba długo, bo małe kawałeczki mięsa są.. -kalafiorek ugotowany, ale tak zeby miał średnią twardość.. porozdzielany na niewielkie kawałki -pomidor pokrojony w grubszą kostkę -jajko ugotowane na twaro i pokrojone w kostkę -duzo sałaty porwanej na małe kawałki -duzo natki pietruszki.. pourywane listki -groszek to wszystko solę i pieprzę do smaku.. mieszam do tego sos.. -znowu natka (ponieważ ja bardzo lubie.. ale jak ktoś nie lubi, to może sobie darować) pourywane listki -koperek posiekany -poł szklanki jogurtu naturalnego.. mieszam go z koperkiem i natką i polewam już gotową sałatke..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_24
Roznoszę ulotki z pizzerii :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak.. to o piersiach indyczych..:) myśle, że można te z kurczaka spokojnie zasąpić indyczymi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny pomysl emusia, tyle zdrowej zieleniny, tez uwielbiam natke, wrzycam jej ile sie da do wszystkiego, tak samo szczypiorek, a jak mam to i kolendre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do salatki wrzucam (salatka, pomidor, moze jakas feta) albo sos z pomidorami z puszki i np. fasola, albo robie wielkie kanapki (np. z pol bakietki) tez z salata... albo szaszlyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka78
albo kolumbijska zupke ajiaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka78
Dodam, że chapię spocone knagi bezzębnym Kolumbijczykom pracującym przy zbieraniu bawełny :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×