Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

Tak, tak, to się wszysto zgadza. Tam, gdzie pracowała moja siostra, pobyt dziecka do leżakowania obejmował zupę podawaną \"przed\" i był opłacany przez gminę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale u mnie dziecko trzeba odebrac przed zupą! Inaczej trzeba zapłacic za drugie danie niezależnie od tego czy dziecko je zje, czyli czy zostanie na leżakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, no dokładnie. Ty mieszkasz w innej gminie, poza tym to się co roku może zmieniać zależnie od dofinansowania, czy inaczej, od możliwości finansowych gminy. Pracowałam 10 lat w urzędzie miasta, to wiem ;) Chętnie skuszę się na ciasto. Co tam biodra ..... ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ciekawy temacik Wam się udał :) Karolinko - rób Maksowi te inhalacje, będzie niedługo zdrowy :) A teraz co do przedszkola i Martynki: zauwazyłam to samo, co Karolina - MArtyna jest bardziej samodzielna, bawi się sama, gada do lalek chyba to, co pani w przedszkolu do dzieci - \"weźcie się za rączki\" \"robimy kółeczko\"... Dziś jak przyszłam, akurat pani gilgotała Martynę po brzuchu, a ona leżała na dywanie i się zaśmiewała :D U nas przedszkole kosztuje 140 zł plus 5 zł dziennie za wyzywienie, niezależnie, ile dziecko w tym przedszkolu siedzi. Obiad jest cały przed leżakowaniem. Do opłat dochodzi 20 zł na radę rodziców i 7 zł na rytmikę. Czyli za wrzesień mam do zapłacenia 267 zł. Spadam na razie, bo Martyna maltretuje Janka Acha - o leżakowaniu.. Ninko - MArtynka tez przecież, jak MArtusia nie śpi w dzień już od dawna... A w przedszkolu - niespodzianka... Zasypia ładnie i śi jak inne dzieci - ponad godzine... Oczywiście, wieczorem nie usypia juz o 19-tej, tylko około 20.30, ale za to duzo spokojniej w nocy śpi! Dziś w nocy nie obudziła się ani razu! Nie zdarzyło się jej to od co najmniej pół roku!!!! Ok, na razie, dzieci wariują, buziaki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam na zebraniu w przedszkolu i jestem zaskoczona tym co się dowiedziałam i zaobserwowałam: 1. Jestem złą matką bo siedziałam tyle z Maksem i on teraz nie jest przystosowany!!! - to opinia niektórych rodziców 2. Rodzice dwójki dzieci dali na przedszkole jeszcze przed rozpoczęciem roku po 500zł! 3. W grupie u maluchów jest religia i nikt nie pomyślał o dzieciach, które na nią nie będą chodziły. 4. Nauczycielka pracuje tylko do 13, a potem dziecmi zajmuje się pani dyrektor 5. Zajęcia korekcyjne dla dzieci nie dotycza maluchów bo nawet jeśli mają jakieś wady postawy to może się nieutrwalą! 6. Rodzice zapisują dzieci na wszystkie dostępne zajęcia! 7. Grupa m,aluchów czynna jest tylko do 15.30 a potem dzieci przenoszone są do starszej grupy. 8. Maksowi trzeba zrobic latawiec i ludka z ziemniaka To chyba wszystko z tych sensacji. Nie powiem niektóre nieźle mnie rozśmieszyły :) Jonko - dzięki za odpowiedź dotyczącą inhalacji. Dziś już zwątpiłam w ich sens bo Maks jakby dostał po nich chrypki, tak jakby wysuszyły mu gardło, ale przecież to niemożliwe. Ninko - chyba nie jest tak jak mówisz bo nawet w państwowych przedszkolach opłaty się różnią. Ja będę płaciła ok 250zł + 30zł rada rodziców + 30zł muzykoterapia + logopeda jeśli będzie potrzebny, czyli razem ok 340zł. Dużo więcej niż Jonka. Na angielski i tańce się nie zdecydowałam. Zobaczę jak Maks będzie reagował na muzykę. No i jeszcze ta religia... jestem jakos uprzedzona do tego tematu :O Uważam, że dzieci będą miały jeszcze na to czas. Jak zapytałam co z dziecmi, które nie będą uczęszczały na religię to pani powiedziała, że będa musiały byc w innym pomieszczeniu :O Potem popatrzyła na mnie i stwierdziła, że w sumie to może się zając Maksem w tym czasie przy osobnym stoliku :O To już chyba wolę, żeby razem z dziecmi słuchał tej religii. Zaznaczyłam tylko, ze chciałabym byc na pierwszych zajęciach. Najchętniej to w ogóle siedziałabymz nim w tym przedszkkolu bez przerwy ;) Ok, spadam bo zaraz mama zadzwoni PA🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArolina - sporo tych opłat u Was... W naszym przedszkolu dużo zajęc jest opłacanych z rady rodziców i z budżetu przedszkola. Religia jest tylko w starszych grupach. Dodatkowo można sobie opłacić angielski, co chyba zrobię - 12 zł/mies. A latawiec i ludek z ziemniaka mnie rozwalił :D U nas panie nauczycielki pracują na zmiany, jedna do leżakowania, druga w trakcie i po. Co jest czasem uciążliwe, bo jak chcę się dowiedzieć co było rano o muszę czekać do następnego dnia. NA razie tyle, muszę zwolnić kompa :O PA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! KArola ja to wcale nie jestem zdziwiona Twoimi \"rewelacjami\";) bo już jak byłam na spotkaniu przedszkolnym to sobie popatrzyłam:) niektórym rodzicom palma odbija , są tak zadufani w sobie , swoich dzieciach i rozpiera ich taka pycha że już ze strachem myślę nawet nie o przedszkolu ale szkole jak się wkręcic w to \"wątpliwe towarzystwo :o uważam że dobrze robisz siedząc z Maksem jeśli tego sytuacja wymaga , przecież to ogromny stres dla niego ale wiemy że są rodzice i \"rodzice\" ( przykład tych co to wybrali sie z 2-latkiem na Rysy) z kolei ogrom zajęc dodatkowych -uwa żam że co za dużo to za wiele , wiadomo dziecko musi sie rozwijać ale po co tego tyle religia w przedszkolu to już dla mnie temat nieco kontrowersyjny :o jestem katoliczką ale to uważam za lekką przesadę -3 latek nie jest w stanie tego pojąc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek :D Wystroiłam dziś MArtynkę i posłałam do przedszkola, po powrocie uspiłam małego wrzaskuna i mam spoooookój Ale noc była ciężka Mały budził się co 2 godziny Mam już dość, chyba się wyprowadzę ;) Beatko - i ja mam podobne odczucie co do religii u takich maluszków... Moja teściowa, bardzo \"religijna\" jak tylko ma okazję, edukuje Martynkę w tym zakresie, co mi się nie bardzo podoba, bo potem się dziecku miesza wszystko - Bozia, Pan Jezus... Miesza to z bohaterami kreskówek, reklam...Wolałabym ją sama \"katechizować\" w swoim czasie, jak ja uznam kiedy można :O Ale taki mamy kraj, ocena z religii na świadectwo... ech... No dobra, kończę temat ;) Miłego dnia! Pracusie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nigdy tak mi się dni nie dłużyły ... czekam na ten czwartek i czekam ... objawy czasem ustępują popołudniu , ale rano znowu to samo 😭 Może mam kamienie ? Jonko co Ty o tym sądzisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina - nie rozumiem o co Ci chodzi. Mówię dokładnie to co Ty - opłaty są różne i różne rozwiązania w przedszkolach. A w zależności od zasobności placówki i sposobu zarządzania, w jednym jest cały obiad przed, w innym po, jeszcze w innym pomiędzy itd. Co do rewelacji - to za wyjątkiem tego punktu pierwszego, to reszta też mnie jakoś nie zadziwiła. Co oczywiście nie znaczy, że podoba mi się podejście zacytowane w punkcie 5. To jakieś nieporozumienie. A ten latawiec umiesz zrobić? Luda jeszcze bym wyskrobała, ale latawca nie potrafiłabym zrobić :( Temat religia jest rzeczywiście dość delikatny i ciekawa jestem Twojej opinii po pierwszych zajęciach. ;) Ten angielski i tańce też uważam za przesadzone. Sama rozpoczęłam naukę języka dopiero w liceum i do dziś większość osób mi nie wierzy, że nauka do obecnego stanu zajęła mi właściwie tylko 6 lat. Jonko - dobrze, że Martynka potrafi zasnąć w czasie leżakowania. Niestety, Marta jest jeszcze bardziej aktywna. Potrafi wstać razem ze mną o 6.00 i pójść spać dopiero o 20.30. I ta wieczorna godzina to jest jej codzienna pora pójścia spać. :O Chyba jej jakegoś Zyrtecu zacznę dawać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No , no przedszkole to spore wydatki ... Dzieciaki mają tyle ciekawych zajęć , Wioli by się podobało ... No jak narazie nic się nie zwolniło , wiec siedzimy w domu . Co do religii to nie miałabym obaw żeby chodziła , pamiętam swoje lekcje z katechetką i naprawdę mają dobre podejście do dzieci i wiedzą jak je zainteresować , a przy okzaji może byłaby grzeczniejsza w kościele ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy u Was też taka paskudna pogoda ? U Nas leje i leje :-0 Ostatnio mam pecha , co wybieram się na spacer z Wiolą to zanim wyjdę przed sień zaczyna padać 😠 Więc jadę na górę , biorę parasol i folię , zjeżdzam na dól i przestaję 😠 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jonko! U nas w sumie dzis jest ładnie. Słonko świeci. Nie pada. Temperatura jak na ostatnie dni dośc wysoka, Rano u mnie było na termometrze 11,7 :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję :-) jak narazie dobrze . Mam tylko problem bo ciągle tylko jak oczy otworzy to nic tylko bajki , bajki ...:-( Więc wolę wyjśc z domu mimo pogody ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, pogoda jest psia :O Ale MArtynka w przedszkolu, Mariusz pojechał dziś motorem do pracy, co oznacza, że autko jest dla mnie :) Zatankowane, czeka tylko, aż się księciunio obudzi 9oby nie za prędko) i jedziemy w miasto :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - jak pomyślę, że mieszkasz w Gdyni :) JAk ja bym chciała tam mieszkac, cudowne miasto wśród wzgórz mmmmmmmmmmm :D Loli - weź tylko dwie te no spy na raz, jedna może nie zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja taką pogodę wolę przesypiać :D Ale nie zawsze się da ;-) Muszę wybrać się do sklepu od koleżanki ... a to trochę daleko :-0 a pada znowu od rana .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko , a coś więcej ? tzn czy może jakaś diagnoza lub podejrzenie ?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli - niestety MArtynka też ostatnio na dobre odkryła bajki na dvd :O Na szczęście w przedszkolu nie puszczaja, a ta godzinkę jak poogląda popowrocie to jej chyba nie zaszkodzi ;) Zresztą zaraz wraca tatuś - telemaniak i wyłącza brutalnie Franklina, czy innego Feliksa, żeby sobie pooglądać Gliniarza i prokuratora ;) :D A ja się cieszę właściwie, że ogląda kreskówki z dvd, bo po pierwsze łatwo to wyłączyc, a po drugie - nie ma reklam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonko, ale przecież możesz się przeprowadzić :) Sądzę, że tutaj mieszkanie byłoby jednak tańsze niż we Wrocławiu. Jeśli chodzi o mnie, to gdybym miała sie stąd wyprowadzić, to w Polsce tylko Wrocław wchodziłby w grę :) Loli - jeśli to cewka, to u mnie cuda zdziałały nasiadówki. A tak dokładnie - usiadłam pupą w naparze z rumianku. Od razu poczułam ulgę. A stan był poważny, bo robiłam siusiu z krwią. :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli, z tego co napisałać to wygląda na zapalenie pęcherza, myślę, że powinnać wziąć antybiotyk i będzie po sprawie... Oczywiście - wszystko rozstrzygnie badanie moczu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiola potrafi patrzeć non stop :-( jak wyłączam to zaraz lament ... Czasem żałuje , że Adika w domu nie ma ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No podejrzewam , że cewka . Bo problem jest nie w trakcie a po ;-) a co do krwi to nie jestem pewna czy dziś nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do bajek, to Marta też chętnie i w dużych ilościach. Ale najczęsciej ogląda bajeczki na kanale Mini-mini. Od kilku dni zaglądamy z Martusią do wesołego miasteczka. Jej, ale to dla niej frajda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninko - nie jestem pewna, czy faktycznie byłoby tańsze...U nas nowe mieszkania kosztują w granicach 5-8 tys za metr (paranoja!) I są w stanie \"deweloperskim\" A główną przeszkodą w urzeczywisnieniu moich marzeń mieszkaniowych jest mój własny mąż :O który za Chiny nie chce mieszkać na Wybrzezu :O Bo mu za daleko do gór :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×