Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama 21

Roczne urwiski 2004

Polecane posty

witam!! pierwszy raz tu zawitałam ale myślę że zostanę, w końcu to jest topic dla mamusiek rocznych dzidziusiów :) moja córa skończyła roczek 20 września :) Paulinka bo tak ma na imię przeżywa trudny okres wyrzynania się zębów :( niestety nie pojawił się jeszcze ani jeden i czekamy z niecierpliwością na biały błysk na dziąsełku ;) pozdrawiam wszystkie mamy i miło mi będzie tutaj z wami troszkę pogadać bo w domku nie bardzo jest z kim. ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) witaj Aniu:) Ciesze sie,ze tyle nas juz tu jest:) Aniu musisz nam cos o was blizej napisac:) zebysmy was lepiej poznaly.czekam z niecierpliwoscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Aniu :) wyczytałam, że jesteś podwójną mamą. Czy to znaczy, że masz jeszcze starsze dziecię? Przyłączam się do Loli i proszę o więcej informacji na Wasz temat. Zdjęcia też mile widziane. Dziewczyny, nie śmiałam się narzucać, ale czy mogę Wam wszystkim powysyłać jedno aktualne zdjęcie mojej kruszynki? A przy okazji - mierzyłam ją 11 sierpnia (w dniu urodzin) i miała 81 cm wzrostu. Zmierzyłam ją po dwóch miesiącach i dziecko ma 84 cm. Cztery razy mierzyłam, bo mi się wierzyć nie chciało. Teraz już się nie dziwię jej wilczemu apetytowi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, bardzo mnie dziwi,ze Paulinka nie ma ani jednego zabka. Co na to lekarz powiedzial? Wiesz,moja mama mowila,ze jak mojej siostrze nie chcialy wyjsc zabki i bardzo ja bolalo to pomoglo posmarowanie dziasel krwia z mlodego golabka,ale ze wzgledu na ptasia grype ten pomysl jest bezuzyteczny.Jednak cos w tym jest,bo wyszly jej te zabki przez jedna noc! Dziewczyny gdzie jestescie?Co do sesji dzis nie wypalilo:( Ale w niedziele idziemy na urodzinki wiec napewno tam zrobie jej kilka fotek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się ciesze że zostalam tak miło przywitana i az serce się raduje że ogę sobie z wami pogadać. No więc tak, jestem mamą pięcioletniej Patrycji i trzynastomiesięcznej Paulinki. Teraz wszystkie siedzimy w domku od poniedziałku bo dziewczynki mi się pochorowały. Niestety skończyło się na antybiotykach, no ale cóż zrobić. Do tego wszystkiego Paulince wyrzynają się ząbki, co prawda nie ma jeszcze ani jednego ale pani pediatra i stomatolog twierdzą że do półtora roczku to normalne. Po prostu są takie dzieci których ząbki wcale się nie spieszą żeby ujrzeć światło dzienne:) Niestety Paulinka bardzo to źle znosi, ma problemy ze spaniem w nocy, budzi się z krzykiem, wszystko \"pakuje\" do buzi co tylko się da. I jest bardzo drażliwa. jakoś sobie pomagamy żelem i czopkami homeopatycznymi ale i tak jest biedna. Tak jak pisałam teraz we tzry sobie w domku siedzimy no i nie mogę narzekać na brak zajęć, dziś już jetsem tak zmęczona że chyba zasnę na stojąco :) ale nie mogłam się położyć nie odpisując, jak zobaczyłam wasze odpowiedzi. Będę tu zagladać tak często jak mi dziewczynki dadzą troszkę odetchnąć. teraz Paulinka już śpi ale Patrysia jeszcze kombinuje jak by tu się wymigać :) Pięciolatki sa mądzrejsze niż by się wydawało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie a w szczególności nową mamę Dzisiaj znowu zrobiliśmy sobie spacer nad morze i kolejną sesję zdjęciową. Wysłałam kilka fotek Ania - życzę zdrowia dla dziewczynek 🌻 Odwiedzaj nas jak najczęściej. Im nas więcej tym weselej. Ninka - jak juz pewnie zauważyłaś ja się nie pytam tylko wysyłam więc oczekuję rewanżu :). A może przeszkadzają Ci te częste zdjęcia ode mnie? A gdzie Danti? Simonka pewnie śpi albo i nie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokopałam się do zdjęć i już mogę się pochwalić swoimi pociechami , ślicznie wam dziękuje za dobre słówka i chyba polecę spac bo zaraz zasnę nad klawiaturą taka jestem padnięta. Pozdrawiam wszystkie mamuśki i dzidziusie i życzę dobrej nocki. papapapapapapappapa www.ania28.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu urocze te twoje dziewczynki:) Juz nie moge sie doczekac takich wloskow u Wiolusi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simona!!!Zaniedbujesz nasz topik:( Kurcze mam tyle roboty z jutrzejszymi targami,a za nic nie moge sie zmobilizowac do przygotowan... Bede miala co czytac jak wroce:) mam nadzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola dobrze ze jestes:) mam nadzieje,ze odnajda droge do mojej skrzynki... o!!! juz sa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super:) Maksiu podobnie jak Wiola uwielbia firanki:) Wiesz macie takie ladne parki,plaze... U nas to ladny park i duzy to jest w Katowicach,a na codzien...Nic szczegolnego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co Adi jeszcze nie wrocil,jestem ciekawa jak on jutro wstanie zeby na 8 juz byc w drodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy :) Szukałam tego topiku i udało się. Jestem mamą Adrianka, który 20 września skończył roczek. Ma 5 ząbków i właśnie wychodzi szósty. Ostatnio Adi zaczął rozrabiać i nie można go z oczu spuścić, bo zaraz coś zbroi. Bardzo podoba mu się wdrapywanie się na wersalkę. Trochę to niebezpieczne, bo aż mi ciarki przechodzą kiedy widzę jak próbje z niej zejść :) Jest chyba dość dużym chłopcem, ma 95 cm i waży 12kg. Jeść lubi wszystko, najbardziej zupkę brokułową :) Pozdrawiam M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Miska27, ciesze sie ,ze nas znalazlas:) Rzeczywiscie Adrianek jest duuuzyy:) No i prawie tak wysportowany jak Wiola:) ona tez lubi sie wspinac na wszystko,ale umie tez sama zejsc.Nauczyla sie szybko schodzenia tylem z lozka,taka mala madralinska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej loli21 :) Adi też schodzi tyłem z wersalki, tylko często tylko jedną nogą a druga zostaje na wersalce :) Czy wasze dzieciaczki korzystają już z nocniczka? Mój Adi niestety nie chce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek:P witam was serdecznie❤️ dzis mialam dluuuuugi dzien:) wczoraj wieczorem zaczelam rozjasniac wlosy:P SAMA!!!do mowa robota:) farbe juz kupilam i bylo do tego takie ,,cos,,-grzebyczek,maly zielony pisalo,ze wystarczy troszke tej farby naniesc na ten ,,grzebyczek,, przejechac wzdluz wlosa i juz pasemko gotowe.... trele morele!😠 owszem porobilam te pasemka,jak byl krem na wlosach to wszystko wydawalo sie ok,ale!!!!!!!!!! gdy to zmylam😠-ohhhhh w niektorych miejscach rozjasniacz zlapal mocniej,gdzie niegdzie bardzo mocno paski gdzies zaginely:( z tylu wszystko sie zlalo w jeden kolor a co najstraszniejsze na przodzie:( jak tygrys:) wiec w placz:( ublagalam meza-zabral mnie dzis do fryzjera:) i nie chce wierzyc!-dziewczyna to wszystko pieknie naprawila:) zrobila mi pasemka cieniutkie w kolorze blond,czerwien i braz wszystko razem pieknie wyglada:) moje plamy-zakryla idealnie!!! super fryzjerka-dodam,ze przypadkowo na nia trafilam pojechalam do miasta i...szukalam po wszystkich salonach kazdy mowil cos innego...:( a ona od razu-nie ma sprawy:)-pomoge pani! i faktycznie pomogla:) jestem baaaardzo zadowolona co do mojej historii,ah...gdyby to byly inne warunki:( ja tu nie mam nikogo:( jestem skazana na ciagle towarzystwo tych ludzi:-o nic tu nie mam do gadania. az we mnie kipi!😠 tylko do was moge sie wyrzalic😭 ale nie bede dzis pisac o smutkach:) nowy dzien-mimo iz u mnnie dopiero 24:30:) ania28-witaj:D-zostan z nami to swietny topik!! a dziewczyny bardzo mile❤️ miska 27-witaj🖐️:) dziewczyny -nie zaniedbuje topiku,to przez ta roznice czasowa:) a i ja czasem spe:P czasem tez mam szczescie i maz zabierze mnie na miasto:D dzis prawdopodobnie znowu tu nie zawitam,bo musze isc do biblioteki a i chcialam tez zagladnac do sklepu po nowy katalog avon w tym miesiacu o kosmetykach tylko pomarze-maz juz mi na nic nie da:P ale zawsze lubie poogladac nowy katalog:) no nic na razie znikam...🖐️ pozdrawiam was wszystkie i wasze pociechy:D❤️:D 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - wysłałam Wam 3 fotki. mam nadzieję, że doszły ... Miśka27 - a jak mierzysz swoje dziecko? Rzeczywiście kawał chłopa z Twojego bobaska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki! mam chwilunie to piszę, moje dziewczyny już mi na głowę wchodzą. Jestem juz tak umęczona tymi ich choróbskami a do tego mnie tez wczoraj wzieło. kichamy, kaszlemy wszystkie trzy, mój Misiek mówi że wraca z pracy do szpitala zakaźnego :) loli21 Paulinka ma długie włosy to fakt ale gdybym jej nie obcianała to maiłą by już sporo dłuższe. No w sumie to już miała obcinane 4 razy od urodzenia, Paulcia po prostu urodziła się strasznie włochata ;) Fajnie wyglądają zdieciaczki z długimi włoskami ale to bardzo męczace dla takich maluszków. Niuńka nam się bardzo pociła w lato a i podczas snu tez nie jest to dl aniej wygodne. Jak tylko będę miała chwilkę to uzupełnię zdjęcia moich dziewczynek na stronie :) Mam do was pytanko, co wasze szkraby potrafią już powiedzieć? Bo moja Paula tylko mama, tata , baba i daj. pzodrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmmmmmmm, Martusia mówi jeszcze mniej - mama, tata, baba, ne, ta, a reszta dźwięków to już jej, dziecinne, określenia w stylu tynene, tatane itp. Ogólnie \"mówi\" dużo, tylko często jej nie rozumiemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej! Loli - jak targi? Wystawiacie coś czy jesteście \"obsługą\". Mój tata już od kilku lat ma stoisko spożywcze na targach \"Balt Expo\", któr włascie ja organizuję :) Miśka - witaj 🌻 Twój Adrian jest faktycznie spory? Napewno dobrze go zmierzyłaś? Mój Maks nie ma jeszcze 80 centymetrów a mówią, że jest duży jak na swój wiek. Maks nie chce słyszeć o nocniku więc go nie namawiam :) Simonka - ciekawa jestem jak wyglądałaś jako tygrys ;)? Koniecznie wyślij zdjęcia w noweyj fryzurze :) Pomimo wszystko, nie możesz pozwalać żeby ktoś bił Twoje dziecko! A żal się ile wlezie. Może wspólnie wymyślimy jakieś rozwiązanie. Zresztą, nasze spojrznia, jako osób postronnych, może wiele pomóc :) Ninka - Marta super dziewczynka :) A jak ładnie się śmieje :D. Przysyłaj zdjęcia na bierząco bo fajnie popatrzeć jak inne maluchy wyglądają. Ania - zdrówka życzę 🌻. Maks nie mówi chyba nic konkretnego. Co prawda krzyczy \"mama\" ale nie koniecznie na mnie ;). Na mnie to chyba \"dziadzia\" mówi. Coś mu się pokręciło. Mowi \"chce\". A ogólnie to wczoraj strasznie \"nakrzyczał\" na ludzi na ulicy ale wszyscy się do niego usmiechają. Mam pytanie dajecie już swoim maluchom kotlety? Oczywiście nie mam na myśli codziennych obiadów złożonych z kotletów ale chociaż spróbować. No i ogórki kiszone ikapusta kiszona mnie jeszcze interesuje. Zaczęłam myśleć o tym jedzeniu i glodna się zrobiłam. Ide przyszykowac obiad. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Karolinka dzięki za zdrowotne życzenia :) z tym mówieniem to własnie tak jest, moja Paulinka jak zacznie krzyczeć na wszystko mama to to poźniej zaczynam zapominać jak mam na imię ;) A powiedzcie mi jak wasze maluszki jedzą w nocy? Ja swoją córcię odstawiłam od piersi dwa tygodnie temu, teraz karmię ją butlą. Niestety nie daje za bardzo pospać bo je w nocy 2-3 razy. I to za każdym razem taką butlę 300 ml. http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10723;126/st/20040920/n/Paulinka/dt/7/k/f1d1/age.png www.ania28.bobasy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks nie je w nocy odkąd skończył 3 tygodnie, chociaż ostatnio zaczął się wcześniej budzić na jedzenie. Dzisiaj np o 3.30 ale zazwyczaj tak przd 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) do Ninka35 i KarolinaW: ostatnio byłam z Adriankiem na szczepieniu i tam lekarka dokładnie go mierzyła i ważyła, a ja w domu zrobiłam to samo centymetrem. Postawiłam Adka przy ścianie tak żeby prosto stał i zaznaczyłam na ścianie a potem zmierzyłam. Wyszło tyle samo, co lekarce :) Faktycznie, kawał chłopa z niego, wygląda na dwa latka, ale to chyba genetyczne, bo ja jestem dość wysoka (175 cm a mąż 190cm) :) Nosi ubranka na 2 latka. Adrian od siódmego miesiąca je wszystko, tzn. normalne domowe obiady. Nie dostaje na razie tylko kiszonej kapusty i grochu a poza tym wcina wszystko. Uwielbia kiszone ogórki :) Mówi: mama, tata, tak, nie i daj to. No i oczywiście po swojemu to cały czas, ale trudno to zrozumieć :) Adrianek nie wstaje w nocy na jedzonko od czasu jak skończył 4 miesiące. Idzie spać codziennie o godzinie 20 a wstaje około 7:30 - 8:00. Zrobię mu parę fotek to będziecie mogły zobaczyć mojego \"maluszka\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×