Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zenobia23

Jak pobudzić laktację - pomocy!

Polecane posty

W aptece są zioła mlekopędne czy herbatki.Ja nie stosowałam bo nie musiałam,ale wiem,że są skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.anna.
czy laktacje, ktora juz prawie zanikła mozna jakos odnowic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,mnie sie udało,przystawiałam syna do piersi jak najczęściej i po ok 5 dniach mlaka była juz wystarczajaca ilość :) nie było to łatwe bo mały się denerwował ale nie poddawałam się i warto było sie pomęczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.anna.
to bede probowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukkka
u mnie leci tylko z 1 piersi :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość urszula253
Miałam 4-dniowy problem z laktacją ale jakoś się udało. Po pierwsze pić dużo wody. Po drugie pokarm ściągać po każdym karmieniu świetne są elektryczne laktatory medela (można je wypożyczać często przy szkołach rodzenia). Po trzecie pić ziółka (mi pomogły te z herbapolu).Po czwarte myśleć pozytywnie. Takie zastoje przytrafiają się większości kobiet karmiącym. Po piąte pamiętaj o odpoczynku. Śpij w tym samym czasie co maleństwo bo zmęczenie nie wpływa dobrze na laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jo.anna.
mam laktator elektryczny medeli, ale nie jestem z niego zadowolona, ponieważ nie za dobrze odciąga on pokarm. Zawsze bywa tak, że jak jest mało mleka, to ręka odciągnę, a laktatorem nie. Zresztą czy wszystkie laktatory działają na tej zasadzie, że zasysają w większej części sutek (który wyciąga się 2 razy), a nie większość otoczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprobuj homeopatii
wiem ze mozna kupić jakies homeopatyczne granulki na pobudzenie laktacji, moja szefowa to stosowała ze świetnym skutkiem. na samym laktatorze utrzymała laktację przez 4 czy 5 miesiecy. dziecka nie przystawiała do piersi ze względu na rozszczep podniebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziska
witam dołaczam z takim samy problemem JAK POBUEDZIC LAKTACJE??????????????? herbatki na mnie nie działaja pediatra przepisała mi homeopaty agnus castus ricinus communis czy któras z was to brała??????? ja niedawno zaczełam i czekam na efekty. jak znacie jakies inne sposoby to piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziska
witam dołaczam z takim samy problemem JAK POBUEDZIC LAKTACJE??????????????? herbatki na mnie nie działaja pediatra przepisała mi homeopaty agnus castus ricinus communis czy któras z was to brała??????? ja niedawno zaczełam i czekam na efekty. jak znacie jakies inne sposoby to piszcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iva38
Witam, Mam problem z zbyt małą ilością mleka, synek ma 5 tyg i muszę go dokarmiać,pije herbatki mlekopędne i dużo wody ale to nic nie daje.Proszę poradźcie co robić żeby mleka było więcej.Pozdrawiam wszystkie Mamuśki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka253
Drogie panie. Też miałam ten problem. W moim przypadku pomogły herbatki z Herbapolu (HIPP raczej na mnie nie podziałał). Dobrym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w elektryczny laktator. Akurat ja po prostu wyporzyczyłam sobie laktator z Medeli (nie wychodzi drogo). Odciągałam sobie pokarm co 3 godz. Małego przystawiałam normalnie do piersi a gdy się nie najadał dawałam mu butelkę. Taki kryzys trwał 4 dni. Potem wszystko wróciło do normy. Mojego synka karmiłam do czasu aż sama stwierdziłam, że czas go odstawić od piersi. Należy tylko zachować spokój, pić dużo wody i po każdym karmieniu odciągać pokarm. Zaznaczę jeszcze tylko, że laktator ręczny nie zciągnie tak dobrze pokarmu jak laktator elektryczny. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfgjj
u mnie elektryczny ściąga mniej (20-30ml) niż ręczny (30-40ml) - oba medeli, więc to zalezy od człowieka i piersi ;) natomiast wciąż za mało mam pokarmu :( herbatki, woda - nic nei pomaga..... karmi pić nie moge bo mam dietę (urodziłam skrajnego wczesniaka) od miesiaca ściągam po te 30ml i basta :( nigdy nei miałam więcej :( czy nalezę do kobiet które nie mają szans na wykarmienie dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hfgjj --> Jak już nie dajesz rady z żadnymi wspomagaczami to zgłoś się do poradni laktacyjnej (obyś trafiła na kogoś fachowego!). U mnie chyba powoli kryzys przechodzi. Moje doświadczenia: Hipp działa ale minimalnie, Herbapol trudno powiedzieć - już przy 2 szklankach dziennie małą bolał brzuszek więc dałam spokój (a powinno się pić 3-4 szkl. dziennie!). Przystawiam często małą do piersi i od przedwczoraj stosuję granulki homeopatyczne Ricinus communis 5ch i dopiero one działają - tak przynajmniej mi się wydaje na dzień dzisiejszy. Karmi też popijam ale działania nie zauważyłam. Co do bawarki - to mit stary jak świat - może i działa ale raczej jako placebo. Samo mleko na pewno nie ma działania mlekopędnego, a herbata jak mocna to może nawet hamować laktację! Z ziół to jeszcze jest rutwica lekarska - podobno jedyne zioło gdzie udało się udowodnić naukowo jego działanie mlekopędne. Ale jak to pić (dawkować) to nie wiem, trzeba by się przejść do jakiegoś zielarza. Trochę rutwicy jest w Hippie! A z odciąganiem mam mały problem - szkoda mi tego mleka bo mała potem i tak z butli nie wypije (łyżeczką i strzykawką po palcu też nie chce). Do dziewczyn które mają doświadczenie z odciąganiem --> jak mała je co godzinę to tez mogę odciągać?? Boję się że przy takiej częstotliwości nie będzie miała co jeść po odciągnięciu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekat
Ja nie odciagam po karmieniu bo już nie mam wtedy co:(odciagam dwa razy w pracy czyli jak rpacuje 7-15 to odciagam o 10 i 13 i potem karmie Marcela zaraz po wejsciu do domu.Karmie go tylko jedna piersią bo w drugiej mam nikczemne ilosci i on nie chce jej ssac a laktatorem (Aventu ręcznym) odciagam zawsze pare ml.w sumie z dnia w rpacy przynosze do domu ok 180 ml a podczas najgorszego kryzysu odciagałam po 20 - 30ml i juz myslałam ze zamykam straganik ale dało radę:)pomogły herbatki Fito-mix a Karmi to chyba tylko jako płyn ogólnie bo i wody wypijałam swego czasu po 5 l dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia11
Podstawową sprawą przy laktatorze elektrycznym jest systematyczne odciąganie. Ja przeszłam przez to 3 lata temu, kiedy urodziłam córeczkę z rozszczepem podniebienia i nie mogłam karmić jej piersią. Bardzo to przeżyłam, ale za wszelką cenę chciałam podawać małej moje mleko. Zakupiłam zatem laktator Medela i zgłosiłam się do poradni laktacyjnej. Pielęgniarka podpowiedział mi jak efektownie ściągać mleko. Najpierw zaczynamy od krótkiego masażu piersi-chwyć pierś obiema rękami i delikatnie wykonuj ok 5-6 półkolistych ruchów wokół piersi naciskając przy tym delikatnie opuszkami palców. Następnie zaczynamy odciągać, najpierw prawa piersi 5 minut, potem lewa, następnie prawa 7 minut i lewa. Pod koniec 6 minuty powinno znowu płynąć mleko dużym strumieniem. Na koniec po 3 minuty znowu zaczynając od prawej piersi. Ja odciągałam co 4 godziny (8.00, 12.00, 16.00, 20.00, 0.00 czyli 5 razy na dobę) i za każdym razem było mleczka ok 100-120 ml. Trwało to 8 miesięcy, i pewnie gdyby nie operacja odciągałabym dalej. Tak więc dziewczyny, trochę wytrwałości i będzie dobrze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angela_korbi
Ja zawsze miałam nadmiar mleka kiedy sama piłam dużo mleka krowiego. Na początku połozne mówiły że to moż dziecku zaszkodzic, ze powinno sie tylko szklanke dziennie wypic. A ja i tak piłam mleko bo lubie. Pokarm mi sie lał strumieniami. Teraz mój synek ma prawie 11 miesiecy. Ssie piersc tak ze 2-3 razy dziennie bo trudno mu usiedziec chwile na miejscu. Tez mi czasem brakuje pokarmu ale krowie mleczko zawsze pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekat
Asia11 a ja słyszła raczej o metodzie 77-55-33 czyli bardzo poodbnej do twojej tylko przestawione minuty.Koleznaka polecała ale ja z tej piersi w której prawe nie mam mleka nie mam co wyciągac rpze te 7 min i zastanawia mnie czy jak bedzie efekt ssania to juz sie pobudza laktacja czy trzeba zeby mleczko jednak leciało....?co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mo ginekolog kazał mi pic napary z lisci maliny jeszcze jak byłam w ciazy, bo wtedy nie dosc ze przyspieszaja dojrzewanie szyjki macicy, to jeszcze poprawiaja laktacje.Powiedział też, że na laktacje dobra jest kawa -jaką kto lubi Jutro moja Córeczka skończy miesiac,a mnie wydaje sie,ze w prawej piersi mam bardzo mało pokarmu.Moze tylko sie zdaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMAANI
Moje dzieciątko od początku traktowało piersi jako usypiacz.Najpierw płakała, że jest głodna, a jak ją zaczynałam karmić po 5 minutach zasypiała. Próbowałam wszystkiego, żeby ją obudzić i dalej to samo.W nocy często przesypiała głód, musiałam ją budzić do karmienia, ale jak ją tylko odkładałam do łóżeczka zaczynał się płacz i tak w kółko w nocy i w dzień. Mój błąd, że wtedy nie ściągałam mleka. Mała traciła na wadze, w końcu po miesiącu musiałam podać jej butelkę, bo okazało się, że jednak pokarmu jest za mało. Mała ma 11 tygodni, karmię ją Nutramigenem i podaję swoje ściągnięte mleko, ale mimo wysiłków (próbowałam bawarki, karmi, hippa, teraz piję Fito-Mix i zażywam r.c 5CH, odstresowałam się) nie mogę pobudzić laktacji, ściągam najwyżej 40-50 ml (ściągam co 2 - 3 godziny)l, zdarzyło się do 70-80 jak nie udało mi się ściągnąć mleka wcześniej jak po 4-5 godzinach. Do piersi ciężko mi małą przystawić, bo raczej nie chce ssać, albo zasypia przy piersi. Straciłam już nadzieję, że mleka będzie więcej, chyba jednak przyczyna tkwi w moim ciele.Czy komuś udało się po tak długim czasie pobudzić laktację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdzik82
mam pytanko, a karmicie z jednej piersi czy z dwóch przy jednm karmieniu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwuniaU27
To zależy. W dzień czasem muszę karmić z dwóch piersi. Ale w nocy wystarcza mojej małej mleczka z jednej, mimo że jak zaśnie to przesypia 6 godz. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Po raz pierwszy piszę na takim forum, ale niestety potrzebyję porady a wręcz pomocy. Moja 2,5 miesięczna córcia niestety ma skazę białkową i jesteśmy razem na diecie, do tego wszystkiego ulewa się jej w ogromnych ilościach. Byłam u pediatry a ona doradziła osstawić małą na nutramigen, niestety przeżywamy obie katorgi podczas podawania tego mleka. Ja bardzo chciałabym karmić piesią ale pokarmu mam coraz mniej a dotego wszystkiego moja Paulinkassie pierś ostatnio 2-3 min. Proszę poradźcie co zrobić zeby mała ładnie jadła i żeby wrócił mi pokarm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka200
witam wszystkie mamy chciałam zapytać o piwo karmi czy ono w ogóle nie zawiera alkoholu?bo mi się zdaje że jednak jakieś śladowe ilości ma, sama juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabs
Karmi zawiera do 0,5% alkoholu, ale można je spokojnie pić. A powiedzcie mi jak dokładnie nazywa sie ta herbata mlekopędna z Herbapolu?? i gdzie ją mozna kupic, w aptece czy w normalnym sklepie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dysia77
Witam, Ja juz swoja druga core odstawilam od piersi ale z pelna odpowiedzialnoscia moge Wam polecic granulki homeopatyczne Ricinus Communis 5CH. Sama je bralam jak mialam kryzysy laktacyjne a to sie zdarza i nie jest to oznaka zanikania pokarmu tylko chwilowego zachwiania w produkcji. Mnie one bardzo pomogly, bralam dwa razy dziennie po 5 granulek pod jezyk i po kilku dniach mleczko tryskalo i czulam jak mi piersi nabieraja a o to nam karmiacym mamom chodzi, prawda? No oczywiscie trzeba jeszcze przystawiac dzecko do piersi jak najczesciej bo vez tego zadne cudowne leki nam nie pomoga jak nie bedzie sie piersi pobudzalo mechanicznie, no, albo laktator pozostaje jak maluch nie chce ssac, bo mu za malo leci.... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reni742
karmi to totalna bzdura zawiera alkohol dlatego maluch spał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnulkaiSzymulkaMariuszWiki
Ja mam problem z tym od 2 dni ! Ale myślę że mąż rozwiązał by sprawę ale to nie dla nas:) A jak myślicie o tym przepisie z Chin? czyon działa ? Ja odciągam mleczulko ok 15 h. dziennie nie cały czs ale co 10 15 minut i myśle że to troszkę wygórowane to odciaganie mi nie pomaga!:( Ale mam nadzieje że jeszcze pomoże Moje piersi są już puste od odciągania tak,że wiecie nie podoba mi się to całe odciąganie! Ale trzeba próbować> Nie poddawajmy się jesteśmy do tego STWORZONE!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe maleństwo
Hej ja mam podobny problem jak wy mały ma dwa tygodnie a u mnie w piersiach pustka tak mi sie wydaje , kupiłam laktator aventu i nawet kropli zciągnąc nim nie mogę jak przystawiam małego do piersi to ssie i połyka czyli coś tam jest ale chyba niewiele, czasem jest jeszcze głodny i trzeba podac mu butle. Problem polega tez na tym ze mały nie chce jesc regularnie robi sobie przerwy po 4, 5 godzin a potem by jadł przez 3 godziny co 5 min i to nie wazne co czy piers czy butla wypija wszystko. tyle tylko ze po kazdym posiłku ulewa pokarm i znowu jest glodny i tak cały czas błedne koło. Jak macie jakis wypróbowany sposób na ulewanie i zwiekszenie ilosci pokarmu to poradzcie. A może jest jakis inny dobry laktator??? nie chce wydawac kolejnej kasy na laktator który znów sie zupełnie nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×