Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Zenobia23

Jak pobudzić laktację - pomocy!

Polecane posty

Gość nestynka
Karmi nie próbowałam i nie zamierzam, bo jednak jakaś tam zawartość alkoholu jest. Piję za to prolaktan, dużo wody i kawy zbożowej i częśto przystawiam córkę. Jest znacznie lepiej niż jeszcze 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edziaEdzia32
Nie sądzę żeby karmi miało jakośkolwiek pomóc, jedyne co to pójdziesz się wysiusiać. jak już to kup sobie prolaktan prenalen, ma dużo witamin i wyciągów wspomagających laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobre rozwiązanie. Najwazniejsze to własnie zeby zadziałac skutecznie. A na pewno Prolaktan taki własnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimib
racja te saszetki są dobre wspomagają laktacje ale oprócz tego ważne jest też prawidłowe odżywianie i picie dużo wody jak i ciągłe przystawianie maluszka do piersi itd. trzeba przez ten okres laktacyjny po prostu przejść to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też uważam ze ten środek jest najlepszy i jesli chodzi o wszelkie problemy z laktacją to sprawdzi sie naprawde swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malrenka
Dziewczyny, a jak często go pijecie? i po ilu dniach mogę się spodziewać efektów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joyanna
Pij jedną saszetkę dziennie, przystawiaj dziecko, to zapewne już po 2 dniach zobaczysz różnicę. No i dużo wody pij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a ile płacicie za taka kurację Prolaktanem? Dostepny jest w kazdej aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszza
W większości aptek powinien być :) ja jak ostatnio kupowałam to ok 22 zł zapłaciłam ale to też zależy gdzie kupisz w opakowaniu jest 14 saszetek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MorelaMo
Ja kupowałam za 19 zł za opakowanie, ale w niektórych internetowych aptekach można nawet taniej pewnie, ale warto na prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli 22 zł na 2 tygodnie wystarcza? I to tak się pije cały czas? Czy jak nie ma potrzeby to można odstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MorelaMo
Ja stosowałam tylko w momentach kryzysowych. Nie miałam potrzeby częściej. Jak czułam, że pokarmu robiło się mniej to sobie kupowałam. Po jakimś czasie jak się znowu robiło krucho to powtórka z imprezy, ale u mnie głównie potrzeba była w skokach rozwojowych dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Załamana86
Witam, niestety w związku z brakiem pokarmu, zakładaniem nakładek i dokarmianiem mm zanika mi pokarm. Stosowałam femaltiker, herbatki bocianka, lactosan, niestety bez większych efektów, nawet homeopatię. Obecnie malutka ma 5 miesięcy a ja chciałabym karmic jak najdłużej. Niestety mała odstawia sie od piersi i tylko mogę ją dostawić w nocy na śpiocha. Wypożyczylam właśnie laktator elektryczny ale dziennie ściągam tylko ok. 120 ml. Wiem, że to już późno, ale czy komuś udało się zwiększyć badź nawet"rozchulac" laktacje po piątym miesiącu? Zależy mi na tym aby chociaż mała miała moje mleczko w butelce. Proszę o opinie i porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prolaktan faktycznie jest ok, i szczerze powiem ze nic mi tak nie pomogło jak on jesli chodzi o laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość desterka
@załamana, nie ma znaczenia ile odciągasz laktatorem, to nie jest miarodajne, dziecko na pewno wyciąga więcej. Przystawiaj często, w międzyczasie laktator w ruch, więcej pij, woda, herbata, kawa zbożowa, prolaktan z mlekiem lub jogurtem, na pewno będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sposobów na pobudzenie laktacji jak widac jest wiele i to kazda z nas powinna wiedzieć który bedzie dla nas ten najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem Wam szczerze ze jednak u mnie tylko to się sprawdziło i po 3 saszetkach juz widziałam poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duzo pic i duzo karmic. Nawet jak sie wydaje ze nic nie leci to niech sobie dziecko ssie. To najlepszy sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMirinda
Z jednej strony tak, niestety nie zawsze to działa, ja do tego dokupiłam sobie prolaktan i wtedy efekty były najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominiczkaogrodniczka
Dziewczyny, mamusie, zawsze warto sięgnąć do natury. Ja osobiście ratowałam się w problemach z laktacją herbatką dla kobiet karmiących z natura wita, którą kupowałam na www.zielnikjagi.pl . Bardzo mi pomogła w trudnych chwilach. Dzięki regularnemu piciu tej mieszanki moja laktacja wróciła do normy, co przyczyniło się podniesienia komfortu i mojego i mojego Grzesia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśkamiśkiewicz
A ja się ratowałam Prolaktanem. Dobry w smaku, wystarczy jedna saszetka dziennie, żeby pobudzić laktację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wielkanocna choinka
Można to kupić bez recepty? Po jakim czasie jest widoczna poprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny za porady. DObrze ze tutaj trafiłam bo sama tak naprawde juz nie wiedziałam po co sięgnąc zeby tak naprawde moja laktacja wróciła na normalne tory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedyny sposób, to karmić lub ściągać regularnie i nie ważne czy leci czy nie leci. Maksymalnie co 4 h najlepiej co 3h i będzie więcej i więcej i więcej. Spokojnie do litra dziennie można dojść. Kwestia jak często i jak długo się ściąga. Tylko regularność i opróżnianie piersi się liczy. Nie będziesz ściągać pokarmu to będzie go mniej i tyle. Ściągam laktatorem już 4,5 miesiąca, obecnie 6 razy na dobę po h za każdym razem - średnio 900 ml wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesokulka
6 godzin na dobę spędzasz z laktatorem? Wybacz, ale to brzmi jak jakiś koszmar. Ja karmię córkę co mniej więcej 3 godziny po jakieś 15-20 minut. Jeśli ściągam laktatorem to mniej więcej też tyle to trwa, zanim uzbieram butelkę. Ale 6 razy dziennie po godzinie przez 4,5 miesiąca? Nie wyobrażam sobie. Nawet jak miałam kryzys laktycyjny jakoś w 3 miesiącu, to piłam prolaktan i pompowałam, ale po kilka minut przed i po karmieniu. To wystarczyło, żeby podkręcic laktacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czasoumilaczka
OO matko, nie wyobrażam sobie co trzeba przeżywać tyle czasu wisząc z laktatorem na piersi. Na prawdę zainwestuj w prolaktan, kilka dni dziecko powisi więcej na piersi i tyle, a laktator odstaw do szafy, piersi są nieziemsko skatowane na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kate bush
Tak jak piszą dziewczyny wyżej, nie możesz się tak męczyć, to Cię wykończy... Może właśnie spróbuj z tym prolaktanem czy coś, z tego co wiem to pomaga. Ja sama nie miałam aż takich problemów z laktacją, współczuję :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a mozna wiedzieć ile płaciłyście za Prolaktan? Jedno opakowanie na poczatek wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktcznie, gdzies czytałam ze picie wody moze okazac sie skuteczne ale spróbuj jeszcze z Prolaktanem. Kupisz w aptece bez recepty a naprawde jest skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zobaczysz jak szybko Ci pomoze...uważam ze to strzał w 10tke jesli chodzi o taki skuteczny lek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×