Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość GooGoo

Rozmiar główki w USG

Polecane posty

Gość GooGoo

Dziewczyny czy w badaniu USG jest możliwa rozbieżność w rozmiarach główki względem reszty ciałka - czy główka np odpowiadająca 36 tyg a reszta 34 tyg to norma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim szacowanie wieku ciąży na podstawie rozmiarów poszczególnych części ciała jest tylko szacowaniem i to w dość szerokich granicach - szczególnie pod koniec ciąży. Poza tym ten pomiar to też jest obarczony jakimś błędem - np lekarz może zmierzyć mniej lub bardziej dokładnie, sprzęt może być lepszy lub gorszy co też wpływa na dokładność pomiaru. Są oczywiście pewne granice prawidłowości, ale różnica 2 tygodnie w tak w sumie późnym okresie ciąży (34 - 36 tydzień) to chyba norma. Zwłaszcza że pod koniec ciąży dzieci rozwijają się bardzo różnie i są takie np. długie i szczupłe a są krótkie i kluskowate:) Moja dzidzi ma np. baaardzo długie nogi ale lekarz kazał mi się nie przejmować. A tak jeszcze do spraw \"technicznych\" to szacowanie wieku ciąży na podstawie pomiarów główki około 36 tc wynosi około +/- 4 tygodnie, na podstwie pomiaru kości udowej około +/- 3 tygodnie, na podstawie obwodu brzuszka około +/-2,5 tygodnia. Więc jak widzisz to norma:) Mi na ostatnim USG wyszło że moja dzidzia jest długa i szczuplutka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy razy byłam w ciąży i w każdej 3 razy miałam robione USG. Zawsze miałam różnice 2-4 tygodniowe. Zazwyczaj to właśnie główka była największa.(Dodam ,że urodziłam 3 zdrowe dziewczynki) W pierwszej ciąży miałam robione USG w dniu porodu i wyszło, żę mała będzie ważyła 2kg a ważyła 2600g. WIĘC NAJLEPIEJ SIĘ TYMI WYNIKAMI NIE PRZEJMOWAĆ ZA BARDZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaaa bo masa płodu podczas badania USG to też tylko szacowanie na podstawie określonych wzorów. Pomyłka w pomiarze np. obwodu brzuszka rzędu 1 cm to już około 150 gramów wagi mniej lub więcej a na dzień dobry to błąd samego oszacowania masy na podstawie róznych algorytmów wynosi od 10% do nawet 20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to jak najbardziej ok. ja sie bałam że moja bedzie miała dużą główkę i krótkie nózki - różnica była o jakies 3 tygodnie, lekarka wyjasniła mi że to jest bardzo przybliżony opis i rzeczywiscie - mała ma śliczna główke - środek normy i wszyscy się zachwycaja jakie ma długie i ładne nóżki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GooGoo
Jesteście kochani :) uspokoiłam sie A tak nawiasem mówiąc to na usg rozmiar stópki mojej dzidzi to 7 cm :) fajnie nie ??:) pozdrawiam i dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ivetten
Uff... mojemu synkowi w 29 t.c. wyszło, że główka jest o 4 tyg. większa. Lekarz mówił, że "wszystko w porządku, chłopak ma tylko dużą główkę i długie nogi". Potem inny lekarz zasiał we mnie wątpliwości. Po przeczytaniu Waszych postów trochę spokojniejsza się czuję... Za miesiąc zobaczę go po drugiej stronie brzuszka i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×