Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wydepilowana

depilacja cukrowa jestem w szoku

Polecane posty

dziewczyny nie zpaomnijcie o miodzie. Bez miodu się nie obędzie :P Jeeest działą!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy wy odrywacie tę mase to wszystkie włosy sa usówane? Bo u mnie nie... : / Jednak i tak jestem zaowolona ! piszcie piszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iczka, napisz prosze jak zrobilas te mase, krok po kroku, bede bardzo wdzieczna, bo ja robilam dwa razy, ale z marnym skutkiem, raz wyszedl mi plyn ktory nie zgestnial, a raz twarda skala:p please:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec tak. Na wizaz pl wyczytalam przepic ze robi sie ja z polowy szklanki cukru, soku z polowy cytryny i szklanki wody. Dalam troszke mniej wody, wymueiszalam wszytskie skladniki i postawilam na ogien. Robily sie takie bombelki straszne ;p i jak zmienily kolor na brazowawy lekko to wylaczylam i czekalam az ostygnie ale... masa byla za twarda i w ogole do kitu, nic sie z nia nie dalo zrobic. Wiec dodalam do niej takie dwie duze lyzki miodu ( sztucznego :P) i podgrzalam raz jeszcze. Jak ostygla , ale byla jeszcze ciepla, to nakladalam ma noge łyżką i przyklajałam na to kawąłki tkaniny. Potem zrywalam :> Faktycznie nie boli bardzo. Jak boli depilacja plastrami - nie wiem bo nigdy nie mialam odwagi sprobowac. Jednak nie wyrywaja si ew szystkie włosy hmmm, ale i tak duzo ich mniej teraz. Za jakiś czas ( kilka dni) sprobuje znow i pozbyc sie tych resztek :) Fajny sposob, ale na poczatku troche klopotliwy, mam jednak nadzieje ze dojde do wprawy :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki bardzo:) czyli Tobie wyszlo cos takiego jak wosk, ze trzeba na to material i zrywac... hmm a to podbno ma wyjsc taka pasta, e sie ja sama nakalda i zrywa... tylko nie wiem jakim cudem:P ok, ja tez bede probowac:) co do depilacji plastrami to nie boli tak bardzo, zreszta do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic:) natomiast wiele do zyczenia pozostawia jakosc tych plastrow, nie polecam Veet\'a - usuwa malo wloskow i jest malo wydajny... Polecam natomias z reka na sercu, bo wyprobowala chyba wszystkie irmy, Strep Body Crystal firmy Glaxo Smith Klein plastry do depilacji - sa swietne, ale cholernie trudno je dostac:/ pozdrawiam i powodzenia w usuwaniu tych wlochow - faceci nie maja tak ciezko:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię
sobie taką maseczkę na włosy:) tylko bez cukru i wody...mam nadzieje ze mi nie wypadną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie ja próbowałam to złapać i zerwać jednak jest zbyt miękkie, już sama nie wiem ; ) ta masa która mi wyszła jest zadowalająca, naprawdę :)szkoda, że nie usówa wszystkich włosków, ale myslę, że to rpzyjdzie z czasem, jak będą słabsze a ja recepturę dopracuję . I zycie stanie się piekniejsze :P Woda z miodem i sokiem z cytryny jest super na wlosy, blyszcza sie jak glupie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiedzcie mi czy mona tym usunac włoski na twarzy nad gorna warga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martta ja tam nie wiem , nigdy tego nie robiłam. Ale sadze, że skoro woskiem kosmetrycznym można, to tym też ; > możesz zawsze spróbować. Uczulenia raczej nie dostaniesz, bo wszytsko naturalne. Wiec dod ziela :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzeki za odpowiedz,ale zrobie dopiero jutro,jak bede sama w domu,a cytryna koniecznie jest potrzebna??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem szczerze mowiac jak z ta cytryna hmm bo nie rpobowalam robi c bez. Ona na pewno sprawia, ze masa jest mniej twarda. Za to wg mnie miód niezbedny, ale nie koniecznie prawdziwy. Ja dałam sztuczny i tez dzialalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie miałas po tym zadnych zaczerwienien?mysle ze mi od razu wezmie wszystkie włsoki bo sa one bardzo delikatne i miekkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam zaczerwienione te cebulki ale szybko znikło wsyztsko i teraz noga jest normalna. cant be perfect - ja mieszlam wode z cukrem i cytryna w garnku i potem podgrzewalam a jak bylo juz karmelowe to dodalam miod ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ppyyyyytanieeeeeeeeeeee
po ilu dniachwlosy odrastaja ico ile trzeba powtarzac depilacje????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytryna jest konieczna
!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo inaczej to za bardzo sie klei do skory a wtedy sa podraznienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pshczoua
Miod wcale nie jest konieczny! ja zrobilam wszystko tak jak bylo na stronie wizazu i wyszlo super :) Takie jak powinno wyjsc. Jak ugniata sie mase w palcach robi sie plastyczna, usuwa mi wszystkie wloski nie klei sie i wiele mniej boli... prawie wcale. A bikini juz wydepilowane :) Przerzuce sie na ta metode napewno =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yyy/ Ja tez robilam jak na wizazu i nie mogłam ugnieść bo była jakas klejąca i twarda :/ do nogi wcale sie przykleic nie chciała :| No nie wiem, jak dla mnie miód konieczny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pshczoua napisz moze jaka ta masa byla po przyrządzeniu ( tzn przed ugniataniem ) a jaka po. Ok?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmm zrobiłam masę tak jak na wizażu... ugniotłam i nałożyłam, pierwszy raz masa ta usunęła mi włoski, ale potem przy kolejnym ugniataniu zaczęła się lepić do palców... co robię nie tak? nie poddaję się dzisiaj po raz drugi zacznę depilację ale jak wszyscy pójdą spać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja wlasnie tak jak na wizazu probowalam ale za choere nie moge jej ugniesc :P taka twarda.... jak kamien sie robi :O juz o rozsmarowywaniu jej nie wpsomne ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pixi101 ja mam do sprzedania parę sloikow gotowej pasty cukrowej do depilacji-wystrczy tylko podgrzać gg5067562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chcialabymchcialabymwiedziec
A czy sama ją robiłaś?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak :) bo tez jestem fanatykiem depilacji i musze wyprobowac wszystko co nowe:) po 3 nieudanej probie zrobienia masy -dalam sobie spokój i kupilam gotową jest duzo lepsza przez wosk:) nie mialam ktropek ani podrażnien -juz od tygodnia mam gladgą skórke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ejaja
a gdzie można kupuić gotową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytat z innego topiku
:) " ey! Chciałabym wam przedstawić sposób na tanią i prostą depilację cukrową. Jest ona w Polsce bardzo słabo znana, wykonuje się ją w gabinetach kosmetycznych, ale równie dobrze możemy ją wykonać w domu. Ten sposób jest od wieków stosowany i udoskonalany przez kobiety na Bliskim Wschodzie. Tam kultura nakazuje kobietom całkowitą depilację ciała (oprócz głowy oczywiście, choć wąsik też), a przy ślubie kobieta ma obowiązek obiecania, że będzie zawsze "gładka", tzn. także całkowite, głębokie bikini. Kobiety tam depilacje zaczynają jako młodziutkie nastolotki, a depilacja cukrowa tak osłabia włosy, że z czasem one w ogóle znikają! No, nie po 2,3 latach, tylko jak kobieta zaczyna się starzeć. Z depilacją wiąże się tam wiele tradycji. Kobiety zawsze urządzają sobie depilacyjne "party", gdy wraz z przyjaciółkami wspólnie się depilują, plotkując i rozmawiając przy tym. Na te spotkania oczywiście zakaz wstępu mają mężczyzni i dzieci. Przygotowanie pasty to koszt poniżej 1,50zł, praktycznie wszystkie składniki mamy w domu. Z podanych przeze mnie proporcji wychodzi 2/3 słoiczka pasty, co powinno starczyć nawet na rok! Potrzebne jest : *1/2 cytryny z tego wycisnąć sok) *szklanka cukru *1/2szklanki wody Bierzemy mały garnuszek, łączymy wszystkie składniki i zaczynamy gotować na małym ogniu. Uwaga: podczas gotowania absolutnie nie można zmieniać wielkości ognia! Trzeba czas od czasu zamieszać, najpierw, by roztopił się cukirer, a potem tylko tak profilaktycznie. To wszystko ma gotować się minimum 0,5 godziny, ja gotowałam swoją paste 35 min. Podeczas gotowania pasta będzie zmieniać kolory. Ostateczny kolor będzie jak ciemny miód, karmelowy. Przy końcu gotowania pojawią się bąbelki, które będę wychodzić na powierzchnię. Konsystencja i zapach mają przypominać miód. Gotową paste zlewamy do słoiczka (trzeba uważać aby się nie poparzyć!) i zostawiamy do ostygnięcia. Wystygnięta pasta jest twarda jak kamień i dobrze jest wstawić słoiczek do miski z gorącą wodą, aby trochę rozmiękła. Chcąc przystąpić do depilacji, trzeba wziąść ilość pasty odpowiadającej wielkości małego orzecha włoskiego. Karmel trzeba rozrabiać w dłoniach tak długo, by z przejrzystego zmienił kolor na matowy. Jeżeli zaczniemy depilować skórę za mało rozrobioną masą, to może mocniej boleć i pojawią się trudnaści w rozprowadzaniu. Rozrobioną paste nanosimy na skórę np. łydki, pod włos, tzn. od stopy w kierunku kolana. Wygładzamy kilkakrotnie też w tym kierunku. I teraz w przeciwną stronę (od kolana do kostki) ściągamy pastę, formując jakby taką kulę. Teraz przenosimy paste na inny kawałek łydki i od początku (UWAGA ! NOGA MUSI BYĆ SUCHA I NIE POSMAROWANA ŻADNYK KREMEM CZY BALSAMEM)... Jeżeli za jednym razem nie odejdą wszystkie włoski, to oczywiście zabieg można powtórzyć. Paste robimy z naturajnych składników,więc napewno u nikogo nie wywoła objawów uczulenia, w dodatku pasta przykleja się w przeciwieństwie do wosku do włosków, a nie do skóry, dzięki czemu ból jest nieporównywalnie mniejszy. Pasta nie zawiera środków chemicznych, więc nie podrażnia i nie niszczy naskórka jak wosk, może być wiele razy nakładana na tą samą partię skóry. Jeżeli na skórze pozostaną resztki pasty, albo coś nią ubrudzimy, to pasta natychmiast schodzi zamoczona w letniej wodzie. Wszystkim polecam ten pomysł-co prawda jest dość czasochłonny, ale pomyślcie ile kasy wpakowałyście w różne kremy, żele, woski, maszynki!!! Aha i informacje praktyczne: pasta usuwa już 1-mm włoski, efekt pozostaje na ok. 6 tygodni(!). "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie zaraz bede probowac tej depilacji,najpierw na twarzy,mam nadzieje ze mi sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wełasnie wymieszałam wszystkie sskładniki i zaczełam gotowac.Ale cukier cały sie rozpuscił i narazie to wyglada jak woda,taka ma konsystencje,cos zle zrobiłam czy tak zawsze jest na poczatku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×