Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Koronki na podbudowie z metalu jeśli są dobrze zrobione przez technika, a dentysta dobierze odpowiedni odcień(tzn.zgodny z zębami naturalnymi) nie wyglądają jak sztuczne, są praktycznie nie do odróżnienia przez laika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radaporada
Ja mam porcelanowe koronki na przednich zębach. Cały "zabieg"trwał ok 1 miesiąca Najpierw zdjęto odcisk ze starych zębów potem zrobiono z tego tymczasówke..(jest to bardzo nie miłe w noszeniu,chropowate i trochę zółte ale da sie p[rzeżyć) Zanim zalozono mi tymczasówke pod znieczuleniem spiłowano mi te nie nadające się zeby(nic nie boli) Tymczasówkę nosilam ok 2 tygodni potem mi ją zdjęto i załozono koronki Teraz mam piękny uśmiech:) Warto trochę pocierpireć i poczekać jesli chce mieć sie piękny uśmiech Ja miałam czarną dwójkę(martwą) jedynki ze straymi zółtymi plombami aha..i strasznie się bałam dentysty wrrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mnmna
ja też wybieram się do dentysty od kilku lat nie byłam. Dwa lata temu byłąm u stomatologa estetycznego kt zrobił mi licówkę na martwej 3 w dodatku mlecznej, ale ona ściemniała i muszę to wymienić. Boję się bo tego zęba to już prawie nie ma i nie wiem czy da się coś z tym zrobić. Może lepiej byłoby koronkę ale nie wiem czym to się różni może ktoś z was wie i jaka jest różnica w cenie? Co do strachu jak niektórzy tu piszą to nie ma czego się bać, po co znieczulenia. Ja też kiedyś bardzo się bałam jak siadąłm na fotelu to się trzęsłam ze strachu i dentysta bał się włączyć wiertło, że mi coś zrobi. Na szczęście trafiłam na super dentystkę kt wyleczyła mi wszystkie zęby bez znieczuleń ma super podejście do pacjenta i nie zamieniłabym jej na nikogo innego. Możecie mi nie wierzyć, ale chodzenie do dentysty to dla mnie przyjemność lubię jak mi wierci a potem wkłada do środka te różne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gomilaaa
witam, czy ktoś mi może polecić lekarza w białymstoku który robi dobrze korony porcelanowe i jest niedrogi. I jakie najlepiej zrobić zeby wygladały naturalnie, czy przed wymiana nalezy wybielić pozostałe zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do IWELKa
witam oczywiście że możesz mieć koronki, tylko radzę z całego serca zastanów się poważnie jeśli masz zdrowe zęby. taki zabieg jest zbyt inwazyjny ścięty ząbek już nigdy nie odrośnie, czasem zdarzają się komplikacje m.in. wtórna próchnicy potem konieczność zdjęcia korony a nawet leczenie kanałowe a potem wkład korzeniowy , źle włożony skutkuje utratą korzenia i co w tedy implanty? oczywiście to najczarniejszy scenariusz nie chce cie straszyć ale się zastanów!!!! na twoim miejscu udałabym się do dobrego stomatologa a następnie do dobrego ortodonty, co prawdę to trochę kosztuje a zawsze będziesz miała SWOJE!!!!! ząbki, które mogą ci służyć nawet do późnej starości:)) A tak na marginesie oddałabym wiele żeby mieć KRZYWE ALE SWOJE ZDROWE ZĘBY z poważanie życzliwa osoba, która wie co to są problemy z zębami, od lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weronika787
przepraszam ale rozmawiacie o cenach 1000-1400 złotych za kronkę porcelanową to cena za jeden ząb(koronkę na jednym zębie) czy za całą szczękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkaarriinnaa
Proszę polećcie mi dentyste w lodzi ktory robi dobre porcelanki na sztyfcie bo moj tatko potrzebuje a ja obecnie przebywam za granica zeby sie osobiscie zorietowac:( z gory slicznie dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za niedlugo biale zabki
juz jestem po 3 nocy wybielania, efekty juz widac a jeszcze ok 5 razy bede ubierala wkladki:) po pierwszych 2 nocach bolalo bardzo, ale dzis juz spoko a moja historia jest taka ze mam ubita 1-ke i martwa 2-ke obok niej (historia z dziecinstwa) ta jedynke mialam z 10 lat temu nadstawiona licowka- tak mi przynajmniej wtedy powiedziano, dalam za to 100 zl ale jak juz wiem teraz licowka to nie jest tylko zwykla plomba nalozona na calego zeba:) za 3 tyg bede w polsce i mam miec zakladane licowki porcelanowe albo koronki na te 2 zeby, o tym co to bedzie jeszcze nie zdecydowalam ale dzisiaj rozmawialam z moja kochana dentystka ktora jest rewelacyjna i jako ze straszna ze mnie panikara to tylko ona sobie ze mna radzi i juz od 3 lat pracuje nad moimi zebami no i teraz bedzi final. wszystkie zdrowe, za 5 dni beda biale i potem zmiana tej 1 i 2. natomiast koszta sa bardzo duze, licowka porcelanowa 1000zl za jedna, koronka normalna - czego za bardzo mi nie poleca ok 600 zl. koronka na zlocie - podobno bardzo ladna ok 1300zl. no ale za usmiech trzeba zaplacic..... a wszystkim polecam znajdzcie dobrego dentyste i lepiej robcie wszystko dluzej i drozej niz tanio i szybko bo to co tanie to nigdy nie jest dobre......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MISZAon
Witam wszystkich mam pytanie odnośnie koronek porcelanowych na zębach.mój problem polega na tym iz lewą jedynkę i 2ke mam prostą ale mam zaplombowany ubytek od środka lewej jedynki a co za tym idzie druga jedynka jest identyczna również ma ubytek zaplombowany od środka lecz zaczęła mi się kruszyć od prawej strony poza tym wygląda jak by obumierała traci barwe i robi sie przezroczysta 2ka prawa to samo jest odbudowana światłoutwadzaniem i z czasem mycia zębów poprostu straciła swoje kształty ile wyniósł by mnie koszt dwóch koronek porcelanowych chodzi mi o prawą jedynkę i prawą 2ke muszę to w końcu naprawić bo nie mogę się normalnie uśmiechać w towarzystwie a kocham to robić :((( a co za tym idzie nie mogę sobie poszukać kobiety proszę o pomoc z góry dziękuje Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 35 lat,krzywe jedynki ,wysuniete do przodu ,a poza tym jest między nimi duża szpara.czy możliwe jest założenie na nie koronek?czy ktoś też miał taki problem?proszę poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magi222
Witam ! Ja również mam zamiar zrobic koronki na 4 górne ząbki ,mam krzywe i wysunięte ,Czy ktos by mi polecił dobrego stomatologa w Wałbrzychu . Jakie są tam ceny za koronki. pozdrawiam ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was, naczytałam się Waszych przypadków które utwierdziły mnie w decyzji, i opisuję jak ta sprawa wygląda u mnie... Zamierzam zrobić sobie koronki w Poznaniu. Jestem po wstępnej konsultacji, ustaleniu terminów, kosztów... Zdecydowałam się na te droższe pełnoporcelanowe-oczywiscie muszę na nie wziąć pożyczkę bo to duży wydatek ale cóż, mam już 27 lat więc czas działać. U mnie są to następujące koszta: 500 zł kosztuje jedna korona z metalem a 1200 ta lepsza pełnoporcelanowa. Ja robię górne jedynki i dwójki, są słabe, po resekcji, oblepione plombami, krzywe i wogóle... najpierw muszę je wyleczyć kanałowo, potem dr zetnie mi dwójkę-3 dni na zwolnieniu i czekanie na odlew od protetyka. Mój dentysta to specjalista protetyk, znam go od wielu lat, ma świetne opinie i ufam mu... Łączny koszt to prawie 6 tyś, a wizyt ma być 6. Odlew, kanałówka, odcięcie, próbne i stałe. Nie ukrywam ze boję się okropnie a nawet trochę wstydzę... ale wierzę ze efekt będzie zadowalający... Pozdrawiam i życzę Wam odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ancyyyk
ja jestem już po ale pamiętam że jeszcze przed też czytałam wasze posty:) nie jest tak źle nie ma się czego bać, sama nie miałam ciekawej sytuacji (dwójka krzywa jak nie wiem praktycznie bokiem była, jedynka leczona kanałowo zupełnie sina) no ale na szczescie jest juz ok:) płaciłam 400zł za punkt (w okolicach częstochowy) jeśli ktoś ma jakieś pytanie chętnie pomoge wysłucham gg: 7164201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebeatka
A ja od piątku jestem posiadaczka mostu protetycznego. Nie było drogo, punkt kosztował mnie 180zł. Na ósemce i piątce założono mi korony a szóstka i siódemka to moje nowe ząbki :) W poniedziałek robię drugą stronę, te same zęby. Popytam o szczegóły bo wcześniej byłam tak spanikowana, że nie kodowałam co stomatolog do mnie mówi :) To moje nowe zęby ;) http://img3.imageshack.us/img3/9381/pict4397kopia.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mam do Was prośbę, ponieważ ja sie nie znam a widze że wy jesteście obyte w temacie. Mam do Was pytanko, nie mam 5 tki i stomatolog zaproponował mi koronke, opierający sie tylko na 6stce(upiłowanej), twierdzi ze nie trzeba robic go na 4ce. ale mam do was takie pytanko on mowi ze to beda 2 koronki i płace za dwie- czyli 800 zł. nie mam pojecia jak to ma wyglądać czy to bedzie ten caly słynny mostek? Czy w takiej sytuacji można wybrać jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Z góry dziękuje za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozecie mi polecic
jakiegos dobrego lekarza z rzeszowa lub okolic? najlepiej jakiegoś sprawdzonego. dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia z gor
cześć, w życiu miałam traumatyczne przeżycia z dentystami, co spowodowało, że stan mojego uzębienia nie jest ciekawy. Do tego wszystkiego od lat cierpię na rzadką przypadłość - neuralgię czaszki, która objawia się okropnym bólem połowy głowy, m.in. podczas prób naprawienia zębów... wielu dentystów odprawiało mnie z kwitkiem, ponieważ bali się mną zając. Często tracę przytomność z bólu na fotelu, ból potrafi też mocno "rzucić" moją głową, co znacząco przeszkadza w leczeniu. Znalazłam w końcu przez moją koleżankę protetyczkę, lekarza stom, młodego, zdolnego faceta, który powiedział, że jestem dla niego wyzwaniem i postanowił mi pomóc. Usunął zepsute korzenie 4, 5 górne ( to było gorsze niż poród!) , przeleczył 7 i proponuje mi most porcelanowy na metalu zaczepiony jeszcze o 3 ponieważ 4 jest po odbudowie, kilka lat temu i nie jest za dobym filarem , całość ma kosztować ok 2500. natomiast po drugiej str mam zniszczoną 5, przeleczoną kanałowo do odbudowy na sztufcie szklanym. 4 obok jest po leczeniu kanałowym, z dużym wypełnieniem, (ok 3 lata temu) z wtórną próchnicą, więc do wyczyszczenia. On proponuje mi na ta stronę koronę zespoloną na 5 i 4, porcelanową. koszt odbudowy 5 i korony zespolonej to 1100 zł. powiedzcie mi czy to dobre rozwiązanie i czy koszt jest ok? te prace wykona moja kolezanka - protetyk od 12 lat- i mysle ze w zwiazku z tym cena tez jest promocyjna:) wg lekarza. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a myslalam ze...
a myslalam ze jestem sama z porcelanowymi koronkami..uff jak fajnie ze jednak nie Otoz mam 4 koronki porcelanowe (na jedynkach i dwojkach) na metalowym wkladzie, wygladaja slicznie naturalnie, po roku jedna mi zlamala sie ale to chyba dlatego ze jadlam duzo twardych owocow,warzyw itp na szczescie wynmienilam bez problemu i juz kilka lat ciesze sie nadal pieknym usmiechem tylko... mam maly powiedzmy ze problem jak mocno sie usmiecham to od wewnetrznej strony widac takie male plamki tzn od spodu zeba i to takie sztuczne jest jak ktos sie dobrze przypatrzy podczas usmiechania sie pelna geba, Czy osoby ktore maja porcelanowe koronki na metalu tez maja tak?? wiem ze tego nie widac na pierwszy rzut oka jak sie normalnie usmiecham ale jak podgladam np lustereczkiem zabki czy wszystko jest oki, to od spodu widac takie lekkie ciemniejsze cienie tzn ten metal od spodu przebija pod swiatlem, na szczescie nie widac tego przy normalnym usmiechu, ale faktycznie porcelanowe koronki sprawily ze usmiech mam ladny i naturalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym założyć koronki porcelanowe na górne jedynki.Czy może mi ktoś polecić dobrego dentystę z okolic Buska-Zdroju??? Czy za te nakładki tymczasowe po opiłowaniu zęba płaci się dodatkowo czy jest to wliczone w koszty?I najpierw na opiłowanego zęba nakładają fleczer a później nakładkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezinka
słuchajcie , mam pytanie. w marcu tego roku wstawiłam sobie jedynki gorne most pełnoceramiczny no i oczywiscie trzyma sie na opiłowanych dwójkach, lecz nie jestem zabardzo zadowolona z tego gdyz zeby wygladaja bardzo wystajaca , mozne porownac do zebow konia. wstyd mi sie czasem usmiechac, a po za tym to czuje za ta koronka nie dokonca przyległa do dziąsła bo przy wypiciu jakiego kolwiek zimnego napoju czuje ból, cos podobnego do odslonietych szyjek zebowych. czy mozna to jakos zdjac i zeby to poprawili , strasznie niekomfortowo sie z tm czuje, a zapłacilam za to 5tys, wiec chyba moge wymag jakies korekty. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mezinka
słuchajcie , mam pytanie. w marcu tego roku wstawiłam sobie jedynki gorne most pełnoceramiczny no i oczywiscie trzyma sie na opiłowanych dwójkach, lecz nie jestem zabardzo zadowolona z tego gdyz zeby wygladaja bardzo wystajaca , mozne porownac do zebow konia. wstyd mi sie czasem usmiechac, a po za tym to czuje za ta koronka nie dokonca przyległa do dziąsła bo przy wypiciu jakiego kolwiek zimnego napoju czuje ból, cos podobnego do odslonietych szyjek zebowych. czy mozna to jakos zdjac i zeby to poprawili , strasznie niekomfortowo sie z tm czuje, a zapłacilam za to 5tys, wiec chyba moge wymag jakies korekty. pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dentystka zaproponowała mi koronki na jedyni i dwójki górne.Nie jetem do nich zbytnio przekonana,bo strasznie się boję,czy nie będzie później jakichś komplikacji albo czy po prostu dentystka nie spartoli sprawy dobierając zły kolor czy kształt czy wielkość koronek:(Już wiele razy zakładała mi zwykłe plomby na nie,ale zawsze po kilku dniach,góra po miesiącu wypadły.Mówiła,że to dlatego,że mam stan zapalny(nie mogę sobie dać rady ze zlikwidowaniem)a na dodatek strasznie krwawią mi dziąsła(ostatnio jak byłam,to zdążyła tylko założyć wacik i już miałam całe zęby czerwone).jedna jedynka i dwójka są martwe,leczone kanałowo. Czy w takiej sytuacji, jeśli zdecyduje się na koronki porcelanowe,to będą się one trzymały,nie rozkruszą się po paru miesiącach??? A jaka jest różnica między koronkami porcelanowymi na metalu od sztyftu? Które są lepsze?tańsze?mniej odróżniają się od naturalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dentystka zaproponowała mi koronki na górne jedynki i dwójki. Nie jestem jednak zbytnio do tego przekonana,bo boję się,że będą później jakieś komplikacje albo dentystka po prostu spartoli sprawę dobierając nieodpowiedni kolor,kształt czy wielkość zębów.Jedną jedynkę i dwójkę mam martwe,leczone kanałowo.Kilkakrotnie miałam już zakładane plomby na tych zębach,ale zawsze po kilku dniach,góra po miesiącu mi się kruszyły i wypadały.Mam duży stan zapalny dziąseł(nie mogę dać sobie rady ze zlikwidowaniem), a na dodatek strasznie krwawią mi dziąsła(ostatnio jak byłam to zdążyła mi tylko wacik założyć i już miałam całe czerwone zęby). Dentystka mówiła,że to właśnie przez to ciągle mi te plomby wypadają i jedyna szansa,którą ona widzi,to właśnie koronki.Ale czy w takiej sytuacji,koronki będą się długo trzymać czy nie wypadną po kilku miesiącach??? A czym się różnią koronki na metalu od tych na sztyfcie??Które są trwalsze, tańsze,mniej odróżniają się od naturalnych??? Czy przed piłowaniem albo założeniem koronek można wybielić wszystkie zęby,żeby były bielutkie i pod kolor już wybielonych dobrać koronki??? proszę o odpowiedź:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam 6
koronek porcelanowych w formie mostu. Są na metalu, wyglądają przepięknie, ale sa bardzo niewygodne, bo nie można dostać się do przestrzeni mędzyzębowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evan06
czy moze ktos polecic dobrego dentyste z piotrkowa badz okolic??chodzi mi o zmiane calego uzebienia i zalozenie porcelany na wszystkie zeby(te na metalowe trzonki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evan06
i ile by kosztowal jeden zabek to do tych ktorzy akurat w piotrkowie to robili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigig
Witam serdecznie, Mam pytaniem zalozylam sobie rowniez koronki porcelanowe na jedynki i jestem bardzo zadowolona z koloru,ksztaltu itd. zwazywszy na fakt,ze juz innego wyjascia nie mialam. Jednak niestety nadal widac dwa szare paseczki nad tymi jedynkami, staram sie usmiechac tak,zeby nie bylo tego widac ale wiadomo,ze czlowiek nie moze panowac za kazdym razem nad tym. Czy macie jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?? Moj dentysta mowi,ze to normalne.... moze i jest ale wolalabym jednak cos z tym zrobic jezeli sie da. Bede wdzieczna za kazda porade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gigig
Witam serdecznie, Mam pytaniem zalozylam sobie rowniez koronki porcelanowe na jedynki i jestem bardzo zadowolona z koloru,ksztaltu itd. zwazywszy na fakt,ze juz innego wyjascia nie mialam. Jednak niestety nadal widac dwa szare paseczki nad tymi jedynkami, staram sie usmiechac tak,zeby nie bylo tego widac ale wiadomo,ze czlowiek nie moze panowac za kazdym razem nad tym. Czy macie jakis pomysl jak sobie z tym poradzic?? Moj dentysta mowi,ze to normalne.... moze i jest ale wolalabym jednak cos z tym zrobic jezeli sie da. Bede wdzieczna za kazda porade. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×