Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Gość srola
Mam problem z moja obsesją na temat zębów, brakuje mi 4 na skutek torbieli i uzupełniłam ją mostkiem porcelanowym zawieszonym na 5 , z koronką nic się nie dzieje jest ładna i biała jak reszta moich naturalnych zębów mam już ją parę lat wygląda jak mój ząb. Ale ciągle mam obsesje na tym punkcie że mam dopiero tyle lat(22) a już koronki i w ogóle nie czuje się przez to atrakcyjna i czuje się jak żul ;), Miał już ktoś z was takie problemy?? Ta obsesja jest nie do wytrzymania bo nie mam kompleksów innych związanych z swoim wyglądem tylko ten jeden a przecież wygląda to ładnie, a mimo wszystko nie mogę o tym przestać myśleć. Pomocy!!! czy wam by to przeszkadzało że taka młoda osoba jak ja ma koronkę i czy to jest coś dziwnego i obleśnego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekii
srola, weź przestań.jeśli wyglądasz dobrze to w czym problem? nie przejmuj się. co ja bym dała za brak tylko jednego zęba! a ja mając lat naście straciłam kilka :o :( i w przeciwieństwie do Ciebie nie wyglądam dobrze i nigdy nie będę. ja się czuję jak menel i mam powody, ale Ty? siri, tylko niestety nie mam swojego dobrego dentysty, któremu bym mogła zaufać, boję się koron i mostów, bo jednak trzeba poświęcić swoje zęby, a do tego jest to spory koszt i nie ma gwarancji, że wszystko będzie dobrze :( natomiast proteza chociaż mniej komfortowa, to nie trzeba by tylu zębów piłować... i żeby się dało zrobić ją tak, aby wyglądało dobrze to bym się pewnie zdecydowała, ale niestety szczególnie w moim przypadku będzie to na pewno wyglądać okropnie i dlatego nie wiem co mam robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała5
Hej, zna ktoś może w Kielcach dobrego i względnie niedrogiego stomatologa-protetyka? Muszę wstawić górną 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szakran
prosze o namiary na w miarę tani gabinet w rzeszowie - koronki dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olkaparasolka
srola, ale głupoty opowiadasz... ja w tym roku skończę 20, nie mam już jednej dolnej 6 (błąd dentystki po czym ząb cały musiał być wyrwany, ale nie mam tam nic wstawionego bo nie widać), jednej dolnej 3 (musiał być wyrwany bo się kładł, taki mam wąski zgryz, jednak też na szczęście nie widać bo się ścieśniły) oraz 2 górnych 4 (żeby mogły się na ich miejsce wykłuć 3 bez efektu "wampirzych" kłów) a na domiar tego ułamałam sobie teraz górną 1 całą i oczekuję właśnie na koronkę. Więc nie narzekaj, jak widać nie jest z Tobą najgorzej... Ja wreszcie zdecydowałam się na aparat, w związku z tym moim wąskim zgryzem, tylko muszę najpierw dojść do ładu z leczeniem ząbków. Dlatego byłabym baaardzo bardzo wdzięczna, gdyby ktoś podał namiary na dobrego ortodontę (i oczywiście w miarę taniego;]) w Krakowie. Pozdrawiam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi226
DO LENKI. Mam pytanko,dawno temu miałam wypadek i teraz wyszło mi,że mam zmiany na kości,górnej i dolnej szczęce.kiedy byłam u dentysty miałam robione 3 zęby kanałowe na górze i 3 na dole,a najgorsze jest to,że się trochę ruszają.Wiem,że p.doktor coś wspominała o drucie(coś od tyłu na zębach). A później ma mi założyć na górę koronę pełnoceramiczną lub porcelane na metalu,a na dół lincówke konpozytową lub porcelane. (tylko chciałam powiedzieć,że mam uczulenie na nikiel)Proszę O POMOC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi226
Proszę o popardę od kogo kolwiek. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 16 lat , zawsze wstydziłam sie szeroko uśmiechać ,bo moje 2 górne jedynki są odstające i wyglądam jak królik. Myślałam nad przypiłowaniem tych zebów ,ale nie wiem czy to bezpieczne? Zęby troche mi odstają i chciała bym się w końcu pozbyć pseudonimu :Królik! Czy w moim wieku dentysta mi to zrobi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do pani królik
Króliki to miłe stworzenia wiec zostaw te zeby takie jak sa króliku moze i jestes brzydka i zywisz sie sałatą ale póki nie zechcesz być moją zoną to miej sobie zęby jakie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulineczka_dob
U mnie w mieście czyli Czestochowie wybielałam w 3 gabinetach. Najlepszy efekt uzyskałam w Dentari - usuneli mi najpierw kamień i wybielili super teraz perełki wygladają jestem bardzo zadowlona. bardzo polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi_23
Witam, od około 3 lat mam w miejscu górnej 2 sztyft z koroną, dentystka tak leczyła moją dwójkę, że pozostało mi tylko usunięcie zęba i wkręcenie w korzeń sztyftu a następnie nałożenie korony porcelanowej. Niestety od jakichś dwóch dni zauważyłam, że zaczął mi się ruszać ten ,,zrobiony,, ząbek. Mam pytanie czy jest możliwość wypadnięcia tego zęba i czy w razie pozostania w tym miejscu dziury ponownego wkręcenia sztyftu z koronką? bardzo proszę o informację i odpowiedź czy ktoś miał podobną sytuację? błagam o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
mam już nowe zęby :) Nie jedną czy dwie korony ale dwanaście. Wygląd fantastyczny. Uśmiecham się pełną gębą. Kolor B1. Cały proces długi i żmudny bo 3 miesiące wizyt non stop ale było warto. Obecnie założone zęby są na fleczer abym mogła wprowadzić jeszcze jakieś poprawki w zgryzie. Po moich zjedzonych maleństwach zostały mi tylko zdjęcia. Jak macie pytania to piszcie. Chętnie podziele się moimi doświadczeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joni
Cześć atyde4. Ja prawie rok temu założyłam korony na wszystkie zęby z porcelany na metalu. Miały być 1m1 czyli w tej palecie najbielsze. Są białe tylko przy mocnym oświetleniu sztucznym, a przy świetle dziennym w zależności od koloru nieba są żółte, sino-zielonkawe i bardzo rzadko kość słoniowa czyli niby białe. Jak to wygląda u Ciebie? Proszę o odpowiedź, ponieważ ciągle nie mogę się z tym pogodzić, bo wydaje mi się, że użyli zbyt dużej ilości tzw. przezierności. A może ktoś inny mógłby mi to wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje i czy jest to prawidłowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam ten sam problem, mam na dwóch jedynkach założone koronki na metalu jednak koloryt moich zębów jest o wiele jaśniejszy niż najbielszy z palety koronek cermaicznych na cyrkonie! I wiem że to widać dlatego nie dziwie się że Tobie joni to przeszkadza bo one sa naprawde żółte. U mnie to juz kompletnie widać ponieważ wszystkie oprócz tych dwóch nieszczęsnych jedynek są bielsze. I takim oto sposobem byłam dzisiaj u dentysty i będę zakładać koronki porcelanowe na cyrkonie! To jest jedyny sposób aby uzyskać ładny i biały uśmiech. Zależy mi na estetyce i w moim przypadku jesli paleta kolorów koronek ceramicznych na metalu skończyła się a moje zęby są żółte jest tylko jedno wyjscie aby zapłacić więcej i wykonać ceramiczne na cyrkonie po którym uzyskam biel moich zdrowych zębów! Ahhh te zęby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila juz niedlugo nowe ząbki
Witam ja rózniez przymierzam sie do zalozenia sobie 6 koron pelnoceramicznych, beda to przednie górne ząbki. w warszawie koszt jednej wyniesie mnie 1700 a wiec 10.000zl, ale mysle ze warto bedzie. czy moze ktos polecilby jakis gabinet gdzie robia te pelnoceramiczne koronki ale taiej? moze byc nawet pod warszawa jesli cena byla by o pare stówek mnijesza :) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joni
Witam wszystkich! Cieszę się Martiiit, że odpowiedziałaś na moje pytanie. Teraz wiem napewno, że muszę wymienić te korony. Najgorsze jest to, że koszt ponad 30 000 zł. przewyższa moje możliwości, ale będę do tego dążyć. Od początku chciałam mieć białe, bo widziałam koleżankę, której zrobili białe. Mi zrobili pseudo-białe. Gdybym nie zapłaciła mogłabym się upierać przy wymianie, ale teraz to już pozamiatane. Chciałabym zrobić najtaniej jak się da, może więc ktoś wie o tańszych dobrych gabinetach. Może być w innej miejscowości. Proszę o pomoc, bo nie daje mi to spokoju, jest to moja pięta Ahillesowa, a nie jestem już taka młoda i chciałabym zaznać komfortu pięknego uśmiechu, którego brakowało mi całe życie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joni
Witaj Atyde4 ! Napisz proszę, gdzie robiłaś ząbki u jakiego stomatologa byłaś. Piszesz,że Twoje ząbki są śliczne, białe, to może i ja bym skorzystała. Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, kiedyś powiedziałam dentystce, że inna dentystka zepsuła mi ząb, jednak.. nie miałam racji . Ząb nie psuje się w minutę i tak naprawdę moje zaniedbanie doprowadziły do problemów jakie miałam. A wracając do rzeczy ... tez miałam ząb na sztyfcie w korzeniu i też mi się ruszał. Ząb był ok. 5 lat. Udałam się do dentysty do Prima-Dentu na Grójecką, okazało się, że jest potrzebna natychmiastowa interwencja. Przy czym na dzień dobry dowiedziałam się że szanse uratowania zęba a właściwie korzenia są małe, bo jak się rusza to znaczy, że próchnica zepsuła korzeń i że sztyft może już nie mieć oparcia. Jednak wszystko się udało (na szczęście) a było to 5 lat temu. Do dziś mam spokój. Proponuję Tobie zatem jak najszybciej udać się do dentysty, by zweryfikować, dlaczego tak naprawdę się rusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirek młody
Witajcie. Dzisiaj miałam opiłowane dwie górne jedynki i dwójki pod koronę. Dentystka nie założyła mi tymczasowej z obawy ułamania tych opiłowanych kikutów podczas zdejmowania. Tymczasem znalazłam taką wypowiedź, że jak nie będzie założona ta ochronna koronka, to zęby nie tylko bolą, ale może obumrzeć ząb, czy miazga ,co potem do problemów prowadzi paskudnych, bo koronę trzeba zniszczyć. Będę miała pełno-porcelanową. Ktoś coś wie na ten temat więcej? Chyba jutro będę do niej dzwoniła, niech mi zakłada. Nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam badzo wazne pytania
CHCE WYRWAC SOBIE 3 ZEBY Z PRZODU ..MUSZE BO NIE MAM MOZLIWOSCI ZALOZENIA APARATU:o I ZALOZYC SZTUCZNE./ CZY KTOS WIE JAKI TO KOSZT I JAK TO WYGLADA? DA SIE ZALOZYC TAKIE ZEBY? MAJA JAKIES WKRET? BY JE PRZYMOCOWAC DO DZIĄSŁA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wampirek młody
Heh widzę, że tu wszyscy zadają pytania, a nikt nie odpowiada. Trzeba poszukać innego forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
Witaj Joni Robiłam w Płocku. Na 4 przednich mam pełnoceramiczne a na resztę założone na metalu. Kolor biały dla każdego oznacza inny odcień. Nie chciałam a właściwie nie mogłam założyć już jaśniejszych bo moje dolne są dosyć żółte i zbytnio by to kontrastowało. Ale jeżeli jest zbyt dużo przezierności to zęby wydają się sine. Moje wyglądają bardzo naturalnie i jestem zadowolona. Planuję wybielić sobie ten dół żeby całkowicie zniwelować różnice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atyde4
a i jescze jedno koszt całości z przeleczeniem kanałowym i sztyfami plus korony nieco więcej niż jedna trzecia twojej ceny. W dużych miastach ceny są kosmiczne.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szarra
wampirek młody - z tego co wiem lepiej założyć tymczasowe koronki, i ze względu na ból i powikłania, i ze względu na wygląd. nie wiem czemu dentystka nie chciała Ci ich załozyć... mam badzo wazne pytania - to zły pomysł ! lepsze krzywe zęby niż wyrwanie. a jeśli masz na myśli wstawienie implantów to jeden kosztuje ok 5 tysięcy, więc trzy = około 15 tyś. a przy tym trzeba się nacierpieć, naczekać ok. pół roku, i jest ryzyko, że się nie przyjmą. tak więc implanty są dla tych, którzy niestety stracili zęby i chcą, muszą uzupełnić. tak jak ja straciłam i ubolewam bardzo na tym :( w takim przypadku to już lepsze nałożenie koron na zęby - najpierw trzeba je opiłować, tak jak tu dziewczyny piszą na tym wątku. ale czy opłaca się piłować zdrowe zęby? to ja już nie odpowiem, każdy decyduje za siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balus.
hejka. wiec nie jestem na tym swiecie sama z takim samym problemem jaki macie rowniez WY. ja marze o pieknym bialym usmiechu od wielu lat. W tym roku wychodze za maz i postanowilam wkoncu zrobic porzadek z moimi zebami,ale obawiam sie czy bedzie mnie na to wszystko stac. bylam u dwoch stomatologow: pierwsza mi zaspiewala i zaproponowala korony pelnoceramiczne ktore kosztuja od 1.200 do1.400 za szt. a mam do wymiany 4 szt. zapytalam o korone porcelanowa na metalu koszt to od 750 do 900 zl. za szt. a ona mi odradzo poniewaz za jakis czas moga byc widoczne metale. Czy to prawda?? poszlam do drogiej pani i koszt jednej na metalu to 450zl. jutro mam wizyte i bede bardziej doinformowana.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joni
Hej Balus. Zrób sobie pełnoceramiczne. Ja mam całą górę na metalu od niespełna roku i nie jestem zadowolona, ponieważ w zależności od światła zęby są raz białe a innym razem sino-zielone. Okropność. A miały być białe, najjaśniejsze w palecie. Dentyści o tym nie mówią, bo przy ich światłach zęby są piękne, a wyjdziesz na dwór i zaczyna się kalejdoskop odcieni : od kremowego do koloru starej trawy. To w przypadku, kiedy dadzą za dużo przezierności. Od razu zastrzeż, że chcesz minimalną ilość przezierności. Odczuwam również wrażliwość na ciepło i zimno, to typowe dla metalu. Lekko też sinieją dziąsła. Noszę się z zamiarem wymiany na pełnoceramiczne. Różnica jest ogromna. Jesteś młoda zapewne, więc tym bardziej tylko wybieraj najlepsze, koszt nieważny, uwierz mi. Gdybym rok temu wiedziała o tym wszystkim co teraz wiem, zrobiłabym od razu cerkonowe pełnoceramiczne. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joni
Balus. Mówimy o przednich ząbkach, bo jeśli boczne tylne to mogą być na metalu. Trzymaj się i napisz co zdecydowałaś i o końcowym efekcie. W każdym jednak przypadku pamiętaj o jak najmniejszej przezierności. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BALUS
witaj Joni. tak jestem mloda osoba (o ile 30 lat to jeszcze mlodosc.). Bylam dzisiaj u stomatologa i korona pelnoceramiczna kosztuje juz 1500 zl szt. PORAZKA. Nie stac mnie na nie. W tym roku chce wyjsc za maz,i niestety sama z narzeczonym sponsorujemy sobie wesele.Nasi rodzice nie sa bogaci.A dopiero bede naprawde SZCZESLIWA jak na wlasnym weselu szczerze i pelna geba bede sie smiala. No i bede decydowala na tansze korony.NIESTETY.Tylko na takie mnie stac. POZDROWIONKA DLA WSZYSTKICH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja zabek.
czesc wam. czy ktos orjetuje sie jak dlugo czeka sie na koronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gatto4
Jak myslicie o koronkach to warto wybrać sprawdzone miejsce, bo w końcu to ma być efekt na długie lata. Ja robiłam w Dental Ceramic Studio w Gdańsku i ząb wygląda zupełnie jak naturalny! Czasami nie opłaca się sugerować ceną, bo co jeśli rezultat będzie kiepski? Ja tam jestem zadowolona i mogę polecić chętnym na koronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×