Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
sloneczko1984

porcelanowe koronki na zeby...

Polecane posty

Tak mi się jeszcze nasunęło balus że my mamy inaczej z kolorem bo robimy pełnoceramiczne na cyrkonie i w nich światło przechodzi inaczej. Nasze korony zawsze będą wyglądać bardziej naturalnie bo nie mają w środku czapeczki metalowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolina S
bilet w jedną strone...dobre porównanie :-) właśnie wróciłam z finalnego cementowania...ból niesamowity...jeszcze mam sztywną jape, a boli jak cholera.nie potrafie jeszcze tego ocenić, ale chociaż kolor jest ok, dziąsła nie najgorzej.narazie wydaje mi sie, że mam za duzo zębów, ale to podomno mija. za dwa tygodnie mam kontrole a jak cos sie bedzie dzialo to mam dzwonic..nie seplenie, to jest plus:-)jutro postaram się zrobić fote, a teraz ...ketonalek, albo inny przeciwbólowiec i spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super, gratulacje masz już to za sobą. Ketonal pomoże na 100% ja wczoraj też korzystałam z tego dobrodziejstwa. Karolina S ja dziś do pracy nie poszłam taka byłam opuchnięta od znieczulenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) W tym temacie jestem nowa, w innych troszke sie juz udzielalam, ogolnie jestem na poczatku drogi, ktora, z tego co widze wiekszosc z was ma juz za soba. (wyrazy podziwu dla kamaksa, ktora nie dosc, ze jest pomocna jak malo kto, to jeszcze dodaje otuchy i profesjonalnych porad, nie tylko tutaj :) Wlasnie doznalam przerazenia, na wiesc o tym, ze zakladanie jest bolesne, ja ktora umowila sie na kanalowke pod narkoza (w sensie kilka zebow). Jejku jak to bolesne, tyle piniendzy i bolesne? Inne pytanie, z innej beczki. Jak to jest z oplatami? Bo boje sie, ze nie dostane kredytu, czy ktorejs z was udalo sie placic tak z 5 tys miesiecznie i zrobic wszystko w 3,4 miesiace? Czy to za dlugo? Bede, podobnie jak Kamaksa robila wszystko, wszystkie organy. Tylko myslalam, ze moze zrobic to co widac przy wyszczerzu ceramika, tym cyrkonem, czy jak to zwa, a reszte czyms tanszym i najwyzej wymieni sie jak sie wzbogace, Ale mowicie (we wczesniejszych wypowiedziach, ze tak sie nie da, bo kolor nie teges i za duze roznice). Sama kwestia wyboru kolorow jest dla mnie niesamowita. Bo jak tu dobrac naturalnie piekna bialosc, pasujaca do karnacji, kiedz sie juz zapomnialo swoj wlasy usmiech. Od ponad 4 lat po anemii, antybiotykach i spieprzonej jedynce u dentysty, ktory nie podolal :) Podejrzewam, ze tak bede marudzic, ze wykopia mnie z gabinetu w tempie ponad-dzwiekowym...Boze jak ja zazdroszcze wszystkim, ktorzy maja to za soba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Missheresy , bardzo dziękuję za miłe słowa ;-) Właśnie czytam, że jesteś już umówiona na leczenie pod narkozą...Super że już zaczęłaś realizować swoje plany. Jeśli chodzi o ból podczas zakładania koron to jest to pewnie odczucie indywidualne. Mnie np. bolało, niektórych boli po nałożeniu (zęby są mocno podrażnione) a jeszcze innych wogle nie boli. Kochana nie martw się ketonal załatwia sprawę ;-) Troche nie rozumiem pytania o koszta. Czy Ty chcesz zrobić wszystko za 5 tys? Czy chcesz płacić tyle miesięcznie? Bo to zależy co na to dentysta. Może uda Wam się sporządzić odpowiednia umowę (jeśli to 5 tys miesięcznie). wszystko da sie zrobić nawet w tydzień kwestia dogadania i opłat. Jeśli chcesz to zrobić w 3-4 m-ce to możesz tylko nie nakładaj sobie koron tymczasowych na tak długo bo one są raczej mało wygodne. Możesz zrobić przód (to co widać przy uśmiechu )góra dół na cyrkonie a reszta na metalu (zęby trzonowe) tak bez problemu dobiorą ci kolor. Sama mam 4 szt (na dole) na metalu i wcale nie widać różnicy w kolorze. Kolor ma znaczenie jeśli na metalu robisz żąbki z przodu (światło sie nie odbija i wychodzą tic taki ;-)) Jeśli chodzi o dobór koloru to możesz zaszaleć bo robisz wszystko. Ja zaszalałam bo nie chciałam mieć jasnych, naturalnych zębów jak przeciętny Polak ale takie jak po wybielaniu czyli kolor B1. Teraz jest moda na piękne bialutkie zęby. Zresztą pewnie odezwa się koleżanki z forum i powiedzą swoje zdanie, nie chciałabym być tu wyrocznią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki a co tu taka cisza??? Karolina S jak Twoje bóle? Balus co postanowiłaś w sprawie swoich koron? Dlaczego nikt nie pisze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja to szukam goraczkowo kredytu, stad tez nie gadam :) Okazuje sie, ze nawet jak sie zarabia calkiem sporo ale jest sie singlem to banki nie lubia za bardzo i daja smieszne warunki. Pieprzona dyskryminacja :) Mysle, ze w wiekszosci przypadkow ludzie milkna, kiedy sami nie potrzebuja juz porad. Co w sumie jest normalne i naturalne, jak juz sie cos tam osiagnie. A jak wyglada zycie po koronkach? Jakies specjalne zabiegi pielegnaczyjne, jak je utrzymac w niesamowitej bialosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, odnosnie Twojego pytania, cyz chce wszystko za 5 tys. NIeee :D Wierze w cuda, ale nie az tak spektakularne :D Myslalam zeby to rozlozyc na jakies etapy, tak zeby placic 5,6 tys miesiecznie, tyle odloze jak zaczne glodowac, i obracac karta kredytowa. Jeszcze mi 3 banki zostaly, jak nie, ide do providenta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boziu...tylko nie prowident! Może złóż zapotrzebowanie w internecie niech do Ciebie doradcy kredytowi dzwonią. A może masz jakieś mieszkanko? Może to byłoby zabezpieczenie dla banku? Ja wiem że o kredyt jest ciężko, zresztą coraz ciężej ale musisz wierzyć że dostaniesz. Wiesz juz dokładnie ile potrzebujesz? Moze kredyt konsolidacyjny? ja taki brałam bo było łatwiej (ale w swoim banku). Życie po okoronowaniu jest cudowne, wieczny banan na ustach. Jeśli chodzi o pielęgnację to ważny jest irygator (którego jeszcze nie mam ;-() a jeśli chodzi o kolor to porcelana nie przebarwia się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Jakis tam sobie poradze, a jak nie to najwyzej pol roku zacisne pasa. A czy sciera sie porcelana? Bo tak mysle jak mnie znow wezmie na zgrzytanie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Cześć dziewczyny, ja nie piszę, bo czasu nie mam :( mamy jeszcze okres urlopowy(zastępstwo :( ) a i impreza rodzinna była ..od jutra powinno być lepiej.. Dzwoniłam do mojego dentysty, powiedział, że nie może boleć i mam natychmiast przyjechać albo iść do niemieckiego ..ze do października zadługo..zrobilam sobie termin na jutro na14:30. zobaczymy co powiedza... Kamaksa, B1 masz :) to jak ja, ale to najbielszy :) To najjaśniejszy z naturalnie występujących, jest jeszcze taki jak po wybielaniu "bleiching" , robią go na zamówienie, to taki biały jak lodówka.. Missheresy, a dentysta na raty nie rozłoży? Ceny w Polsce są tak różne.. ja myślę ,że warto poszukać.. mi było obojętne gdzie w Polsce zrobię i zalazłam świetną klinikę, w której pracują tylko na cyrkonie, za1 koronkę płacisz 750zł... z dwuletnią gwarancją, za takie same koronki w innym miejscu chcieli 1600zł...warto się rozejrzeć :) Kamaksa, co u Ciebie? żadnych dolegliwości? będzie fotka :)? Ciekawe co u Karoliny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzieki a odzew :) Ja w ogole mysle, ze skorzystam z waszych rad i kiedy bede juz miala jasnosc w kwestii kredytu oraz leczenia udam sie do ktorejs z waszych protetycznych cudotworczyn. Nie ma dla mnie znaczenia gdzie zrobie, w tej chwili i tak mam jeszcze kontrakt w Irlandii, potem moze rzuca mnie do UK, a moze do PL, wiec miasto nie ma znaczenia byle dobrze zrobili. Mam nadzieje, ze powoli wszystko sie uda, chyba ze nie daj boze, znow mi sie trafi rodzinny armagedon (juz rok temu mialam sie za to wziac ale mamie wypadla powazna operacja, potem bratu cora sie chora urodzila i tak nigdy nie moglam sie zajac soba). Teraz jeszcze pytanie do kogos kto moze cierpi na zgrzytanie (bruksizm) a ma koronki. Bo myslalam zeby dodatkowo po zrobieniu koronek zrobic szyne relaksacyjna. Ktos ma/mial z tym do czynienia? Matylda007 czyli idziesz do niemieckiego dentysty? Nie ma tam polskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
pewnie są i polscy :) to, że niemiecki mi nie przeszkadza,tylko, że nie mam o.k. od kasy chorych, że mogę koronki robić, więc trochę się obawiam...mam szansę na zwrot części kosztów lepiej jakby się nie wydało, że ja po leczeniu już. Fajną masz pracę, jak tak sobie po świecie jeździsz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
.. a szynę można bez problemów zrobić :) Cyrkon jest twardszy od naturalego szkliwa, pewnie byś dużo głośniej zgrzytała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys to byla fajna robota, teraz juz malo sie zarabia, za wszystko trzeba płacić samemu i oczekiwania pracodawcy jak z kosmosu. Ale nie zamierzam narzekać, kiedys przez rok bylam bezrobotna (2 lata temu) i bliska załamania, nie chcieli mnie nigdzie, no masakra. Teraz dziekuje za to co mam, mimo, ze to nic specjalnego (uslugi internetowe, obsluga klienta). A gdzie wy "publikujecie" swoje zdjecia, tzn. zdjecia perełek? Macie zdjecia przed i po?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Zdjęcia przesyłamy sobie na maila :) Ja mam przed i po :) nawet z tymczasówkami sobie walnełam :) ale iphonem i jakość taka sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mogę prosić o zdjęcia? Podejrzewam, że nabiorę jeszcze większej motywacji (żeby to się obrabowaniem banku nie skończyło :D ) A jak wasi znajomi/rodziny na to reagują? Spotkałyście się z krytyką, typu, że sztuczne itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MissHeresy porcelana jest dość wytrzymała aczkolwiek czytałam że przy bruksiźmie na noc nakłada się jakieś nakładki żelowe ochronne właśnie w celu ochrony porcelany. Najlepiej zapytaj dent. przy wizycie. Mnie ząbki pobolewają minimalnie przy szyjkach na dole (są żywe) ale najczęściej wieczorkiem lub w nocy (nie wiem czy czasem ich nie zagryzam bezwładnie) ale tak to jest wszystko cacy. Wysłałam Ci Matyda007 foty przed i po na meila a Tobie MissHeresy juz wysyłam. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MissHeresy porcelana jest dość wytrzymała aczkolwiek czytałam że przy bruksiźmie na noc nakłada się jakieś nakładki żelowe ochronne właśnie w celu ochrony porcelany. Najlepiej zapytaj dent. przy wizycie. Mnie ząbki pobolewają minimalnie przy szyjkach na dole (są żywe) ale najczęściej wieczorkiem lub w nocy (nie wiem czy czasem ich nie zagryzam bezwładnie) ale tak to jest wszystko cacy. Wysłałam Ci Matyda007 foty przed i po na meila a Tobie MissHeresy juz wysyłam. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina S Tobie również wysłałam fotki bo właśnie dopatrzyłam się że napisałaś wczesniej adres meilowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Ja właśnie zrobiłam fotkę i wysłałam Wam obu,tamte przed mam na starym telefonie, potem go wygrzebię :) Kamaksa, piekne te Twoje ząbeczki!!Planujesz dół robić? nie boisz się, że nowe będą mocno ścierać te na dole? bo są przecież dużo twardsze? Misshersy, moi znajomi nie wiedzą nawet , że mam koronki :) U mnie aż tak wielkiej różnicy nie widać, orginalny kolor miałam D1/D2, były troszkę krzywe, szczególnie na dole, kształt miałam taki sam. Ja miałam parę leczonych kanałowo ( pozostałości po chorobach w dzieciństwie) i dużo ciemnych plomb. Uśmiechać się mogłam bez problemu, gorzej śmiać z otwartą gębą :) Najpierw chciałam tylko na te tylne koronki pozakładać,ale,że ogólnie są słabe a dowiedziałam się o możliwości koronowania bez uśmiercania zęba postanowiłam zaszaleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Kamaksa, Tobie wysłałam właśnie fotkę "przed". No właśnie a jak dbacie o nowe ząbki? i dziąsła? dostałyście jakieś szczególne zalecenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
MissHeresy, Tobie też wysłałam orginalne i fotkę w koronach tymczasowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyda007 Ja dolne ząbki mam też zrobione. Robiłam cała klawiaturkę za jednym zamachem. Kolor jest jednakowy góra, dół dlatego zaszalałam z B1 ;-) teraz to mogę nawet ziewać bez zakrywania ust ;-) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
A..Kamaksa..to nie doczytałam :) Ale któraś z nas na forum pisała..chyba Karolinka...ze ma górę a dół rozjaśni.. A jak Ty dbasz o swoje ząbki teraz? ile Cię wyniósł cały interes? masz wszystkie na cyrkonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Ja też z tego ziewania się cieszę:D moj facet nie moż się napatrzyć, mówi, że on by na moim miejscu ziewał nieustannie publicznie, nie zakrywając buzi ręką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam wszystkie (bez 4 trzonowych- na metalu) na cyrkonie. Zapłaciłam równowartość bardzo dobrego auta 25 tys. (wytargowałam ponad 6 tys.) Jestem przed zakupem irygatora (niezbędne) a narazie tylko szczotkowanie i nitka. Nie wiem czy można coś jeszcze dla nich zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
Jaki irygator kupujesz? Ja mam Waterpik WP 100E i jestem zadowolona :) Nici nie używam, bo te moje takie strasznie przylegające i ja nici strasznie nie lubie :( A szczoteczke mam philipsa sonicare, bo też świetnie dziąsła masuje, u nas zalecają ją przy paradontozie.. Ja zrobiłam wszystko na cerkonie i wyszło mi 21.500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chcę też kupić waterpika tego co Ty. Szczoteczkę mam zwykłą i na szczęście nie mam paradontozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matyda007
no ja też nie mam :) chodziło mi o to, że ta szczoteka szczególnie dobrze dziąsła masuje :) a koronki będziemy mogły do śmierci nosić, jeśli dziąsła i korzenie będą o.k. Kurde, nie wyobrażam sobie za ileś tam lat znów to wymieniać :( a co mówił na ten temat Twój dentysta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×