Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

exuberance

Olej, oliwa, masło, margaryna, smalec - WSZYSTKO O TŁUSZCZACH

Polecane posty

Mnie tam to nie straszy. Te argumenty się powtarzają od dawna i jakoś tak bez krytycznie. Mają zastosowanie do jakiejś margaryny firmy krzak, a ludzie powtarzają je w stosunku do każdej. Trochę mnie zaskakuje takie wspólne traktowanie wszystkich margaryn, przecież wiadomo, że te najtańsze nie mają nic wspólnego z tymi z najwyższej półki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak mozna
jesc margaryne??? przeciez to swinstwo jakich malo! i jak trudno przyswajalne w organizmie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie. Bardzo lubię margarynkę, a świństwa nie tykam. Nie wiem jak możesz tak generalizować. Jak ktoś nie przykłada wago do tego co je i kupuje byle co, to już jego strata. Tyle razy powtarzałam żeby lyle czego nie kupować, ja tam wolę dać trochę więcej za swoją florę, ale przynajmniej mam dobry produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jem maslo robione przez babcie z mleka od krowy pasinej na pastwisku i oddychajacej czystym powietrzem. zadnego chemicznego swinstwa bym nie tknela. nawet i najdrozszej margaryny. problem jest nie w margarynie a w konserwantach i chemicznym przetwarzaniu. im naturalniejsze tym lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz farta, że możesz korzystać z darów natury. Ja mogę tylko cieszyć się tym co w sklepach. Więc wolę już wydać trochę więcej kaski, ale na coś co nie szkodzi mojemu zdrowiu. Poza tym to jak dla mnie to też kwestia gustu. Mam fioła na punkcie tego smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też :) więc dobrze Cię rozumiem nowa. Czasem mi wystarczy sam chlebek czy bułeczka z margaryną i tez lubię to florę bo jest najsmaczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz sobie posmarować warzywka świeżo ugotowane, wtedy dodasz trochę słoności im dodasz, a solić nie będzie trzeba. Trochę ziółek sypnąć i starczy :) Smacznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leszek elektryk
moja babcia dożła na maśle , swojskim mleku i smalcu 95 lat :)) Nie wiem jak można lubić margarynę :((wiele osób ja spozywa ze wzgladów czysto ekonomicznych i wstrydzi sie do tego przyznać . Delektować sie jej smakiem ....? fuj... cóż ona ma za smak ? jesli olej to tylko slonecznikowy :)a do sałatek oliwa z pestek winogron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że Tobie smak nie odpowiada to nie znaczy, że nie jest dobry. Nie mówię, że jak ktoś je masło to od razu umrze. Chodzi o to, że niektórzy mają problem z podwyższonym poziomem ldl i wtedy muszą margarynkę jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziko
jak dla mnie bezsensu takie gadanie, że to co nie przetworzone to zdrowsze... smalec nie jest przetworzony, 100% tłuszcz zwierzęcy- niech tylko ktoś je go codziennie to po pierwsze nadwaga gwarantowana, a po drugie miażdżyce ma jak w banku wiec co ja wybieram: przetworzoną fakt, ale wysokiej jakość margarynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sentinella
ja jem margarynę bo dużo łatwiej jest nią posmarować pieczywo.. a poza tym " tłuszcz zwierzęcy zawiera głównie nasycone kwasy tłuszczowe, które obok cholesterolu biorą udział w rozwoju miażdżycy, chorób serca, czy nadciśnienia, otyłości i innych. Ponadto tłuszcz zwierzęcy, ale również roślinny są produktami bogato kalorycznymi, bowiem 1 g tłuszczu dostarcza organizmowi aż 9 kilokalorii, czyli dwukrotnie więcej niż ta sama ilość białka czy węglowodanów. Natomiast tłuszcz roślinny ze względu na swój skład jest korzystniejszy dla naszego organizmu, ponieważ zawiera przede wszystkim niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), które pozytywnie oddziaływują na poziom cholesterolu we krwi oraz na jej krzepliwość co wiąże się z obniżeniem ryzyka rozwoju miażdżycy, a tym samym chorób serca. Ponadto niewątpliwą zaletą tłuszczu roślinnego ( a więc olejów: słonecznikowego, sojowego, rzepakowego czy oliwy z oliwek, jak również margaryn ) jest brak w nim cholesterolu." http://www.fit.pl/akademiawellness/zasady_zdrowego_odzywiania,3,11,6,279,282,285,0,0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość burczymucha
Oliwa, niezastąpiona do sałatek, jeszce nie mamm swojej ulubionej firmy. Smalec- do kąta. Juz mu podziękujemy. Do smarowania masło- kerrygold z ziołami najlepszy jak dla mnie ostatnio. Margaryny- nie lubię. Olej? Wolę oliwę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kółeczko
Margayny nie używam, czasem masła roślinnego, najlepsze i tak do smarowania zawsze dla mnie było masło, tradycyjnie;) Czasem jeszcze z tradycjji rezygnuję na rzecz wygody, czyli masło z solą,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zdrowotne wlasciwosci margaryn nie wierze; to tak samo jak w reklamach tych roznych kider slodkosci dla dzieci. ze mleko, ze kako, ze witaminy, ze dziecko bedzie mialo duzoooooooooo energi, bedzie zdrowe i cacy. a jak moze byc zdrowe jak codziennie bedzie wpieprzac batoniki zawierajace cukier. nie wierze ze margaryna ma jakies cudowne wlasciwosci i wyplukuje cholesterol z naczyn krwionosnych itd. moga sobie flore i inne wynalazki chemiczne reklamowac do woli. ale tez kazdy lekarz wam powie, ze cholesterol jest potrzebny do zycia a szkodzi tylko gdy jest w nadmiarze i to pod warunkiem, ze lezymy plackiem na dupie bo wlasnie wtedy robi sie miazdzyca. mojemu tacie lekarz powiedzial tak - wystarczy 15 minut bardzo intensywnego ruchu dziennie zeby cholesterol i miazdzyca nie byly grozne. bo to wlasnie wtedy gdy krew plynie wolno cholesterol osiada na sciankach zyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie w jaki sposób
wpływa rafinacja na oleje? Szukam i szukam w necie, zdania są bardzo podzielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lamikoboy
Margaryna to najgorsze paskudztwo jakie może być , sama chemia i na dodatek wmawia sie , ze jest zdrowa ze ma witaminy , ble ble ble ... Poczytajcie : http://www.zdrowezywienie.yoyo.pl/articles.php?id=44 http://www.zdrowezywienie.yoyo.pl/articles.php?id=38 Możecie poszukać tez w googlach ;) Smacznej margarynki życzę , jeżeli w ogóle można ja nazwac smaczną ;) Najlepszy Jest olej lniany , lepszy od oliwy ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a najlepiej to jesc pieczywo
bez masla / margaryny - juz sie tak przyzwyczailam i jest bardzo ok :) a wczesniej jadalm maselko, ale tylko oselkowe :) jak smazenie to na oleju rzepakowym , bądź na oliwie :), albo tylko gotowanie / pieczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a najlepiej to jesc pieczywo
bardzo ciekawe artykuly :) ale i bez nich wiedzialam, ze margarynka to zlo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×