Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Też M-ka :)
To ze jednym się udaje znaleźć gdzies super lekka prace za 1800 bez problemu to nie znaczy ze wszyscy tak moga, szczególnie w mniejszych miastach. To nie jest praca na zawsze tylko na jakiś czas, no chyba ze ktos awansuje i mu sie opłaca zostac na dłużej. Taki asystent moze dostac 3000zł na reke w wieku 23 lat z licencjatem z marnego kierunku lub nawet bez tego. Gdzie takie cos dostaniesz z takim wykształceniem i takim doswiadczeniem (tylko McD)? A zdarzają się takie sytuacje. Albo gdzie możesz dostosowac swoje godziny pracy idealnie do potrzeb i pracowac wtedy gdy Ci pasuje? I mozesz wtedy pogodzic prace nawet na pełen etat z innymi zobowiązaniami. Albo gdzie tak prestrzegaja prawa pracy i wszystkich formalności? Pracuje w Maku juz 5 lat, nie mam emek w oczach jak niektórzy i nie zachwycam sie jak nie ma czym ale patrze racjonalnie i obiektywnie i wiem ze McD wcale nie wypada tak żle w porównaniu z inymi miejscami. A jest krytykowany tylko dlatego ze sie nazywa McD, jakiś mit wokół tego wyrósł. Rozejrzyjcie sie po podobnym rynku pracy to zobaczycie różnice. Dlatego zgadzam sie w pełni z kolezanką podpisaną "gość". A ambicja nie ma nic do tego, nie zawsze mozesz pozwolic sobie na ambicje, ambicją sie nie najesz. Jak jest wykształcenie, umiejętności, kwalifikacje to mozna sie kierowac ambicją, a jak tego nie masz? A potrzebna wypłata i ubezpieczenie? Dlatego troche pokory i szacunku w stosunku do pracowników McD nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też M-ka :)
To ze jednym się udaje znaleźć gdzies super lekka prace za 1800 bez problemu to nie znaczy ze wszyscy tak moga, szczególnie w mniejszych miastach. To nie jest praca na zawsze tylko na jakiś czas, no chyba ze ktos awansuje i mu sie opłaca zostac na dłużej. Taki asystent moze dostac 3000zł na reke w wieku 23 lat z licencjatem z marnego kierunku lub nawet bez tego. Gdzie takie cos dostaniesz z takim wykształceniem i takim doswiadczeniem (tylko McD)? A zdarzają się takie sytuacje. Albo gdzie możesz dostosowac swoje godziny pracy idealnie do potrzeb i pracowac wtedy gdy Ci pasuje? I mozesz wtedy pogodzic prace nawet na pełen etat z innymi zobowiązaniami. Albo gdzie tak prestrzegaja prawa pracy i wszystkich formalności? Pracuje w Maku juz 5 lat, nie mam emek w oczach jak niektórzy i nie zachwycam sie jak nie ma czym ale patrze racjonalnie i obiektywnie i wiem ze McD wcale nie wypada tak żle w porównaniu z inymi miejscami. A jest krytykowany tylko dlatego ze sie nazywa McD, jakiś mit wokół tego wyrósł. Rozejrzyjcie sie po podobnym rynku pracy to zobaczycie różnice. Dlatego zgadzam sie w pełni z kolezanką podpisaną "gość". A ambicja nie ma nic do tego, nie zawsze mozesz pozwolic sobie na ambicje, ambicją sie nie najesz. Jak jest wykształcenie, umiejętności, kwalifikacje to mozna sie kierowac ambicją, a jak tego nie masz? A potrzebna wypłata i ubezpieczenie? Dlatego troche pokory i szacunku w stosunku do pracowników McD nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnikliwy
"SamanthaJones Ja pracuje w maku ponad rok, po 4 miesiacach dostalam awans na asystenta rachunkowego.... poczatkowa stawka byla 9,72 zl brutto, teraz mam 10,37 zl brutto.. na spokojnie przy 3/4 etatu wyrabiam 1350 zl a jak jest wiecej godzin to jeszcze wiecej i premie do tego.. restauracja jest na licencji" Sory, ale chyba albo Ty, albo ja, albo w McD nie umieja liczyc i wypłacaja Ci za dużo, bo... 3/4 etatu to około 120h 10,37/h * 120h = 1244,40 (brutto!), czyli netto około 850zł plus 60złnetto dodatku na pranie i buty co daje razem 910zł netto Skąd Ci te 1350 wyszło to nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też M-ka :) - dokładnie. mam no kumpla, który się super załapał - jest zwykłym kierowcą w firmie spedycyjnej, od czasu do czasu musi troche podźwigac, ale już bez przesady, ma za to 3000netto więc jakby prawie boga za nogi złapał, bo wykształcenie tylko srednie. niektórym się po prostu poszczęści, innym nie - ważne, żeby sobie jakoś radzić, a nie siedziec i narzekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie ale wy macie... : ja przy normie 168 h mam wypłaty 1750 zł na rękę wiec nie wiele mniej niż Ty :) . Biorąc pod uwagę że 70% mieszkańców mojego miasta zarabia 1200 max 1400 zł to jest spoko . Mam takie wrażenie że McDonald's stał się kozłem ofiarnym po tym jak Biedronka się ''wybieliła'' tylko w McDonald's kobiety nie rozkładają dostawy zewnętrznej z HAVI na magazyny nie wywalają śmieci skompaktowanych nie noszą nic ciężkiego zawsze jakiś chłopak to robi . Ale przyznaje że ludzie powinni więcej zarabiać np żeby ten czerwony miał te 1500 a instruktor 1800 menadzer ok 2tys chodzi mi o podstawę :) Niby te zróżnicowane stawki są okay ale czasami jest to naciągane nie ktorzy nie zasługują na pewne stawki a Ci którzy zasługują nie mają . Odwieczny problem jest taki mianowicie lizanie d**y i kolesiostwo w tej firmie jest normą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ludzie ale wy macie...
Już ci mówie gdzie. Ja pracuje jako operator wózka widłowego. Na umowie brutto mam 2500 ,na reke dostaje gdzieś ok. 1800 zł. Pracę znalazłem bez znajomości w dużej hurtownii. Bez porównania do tego co jest w Mc. Kobiety tam też pracują (na wózkach) więc może czas zacząć lepiej szukać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może mnie po prostu nie stać nawet na taki kurs na taki wózek? dlatego łapie się tego, co jest i tego, gdzie płaca przynajmniej minimum krajowe. mi mamcia, ani ojciec, który nie żyje nic nie da na urodziny, więc muszę sama zapierd*** i nie chce być robolem na wózku do końca życia. ba dum tssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnikliwy Skoro pracujesz w maku powinienes wiedziec ze mozna fdorobic godziny do calego etatu to po pierwsze, po drugie godziny sa ustalane od miesiaca czasem jest to 120 h a czasem 140 h na 3/4 etatu wiec mi tu nie gadaj.... ja maka bede bronic bo wiem ze 10 bedzie pensja, ze mam ubezpieczenie, urlop i wszystkie inne swiadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też M-ka :)
Też będe bronic maka jeśli chodzi o warunki zatrudnienia :) Sorry kolego ale wózkiem widłowym mnie nie przekonasz, moze i kobiety pracuja, nie mówie nie, ale w życiu bym nie chciała, 100 razy wole swojego maka, poskładam driva czy porobie kanapki i mam kasy tyle samo lub wiecej, zależy od godzin, a przynajmniej ide do pracy wtedy gdy mi pasuje. Mnie najbardziej to tam trzyma tzn elastyczność czasu plus umowa o pracę na czas nieokreslony. Moge wziąc kredyt, mogę iść na L4, na urlop macirerzynski i czuje sie stabilnie i bezpiecznie. Na wypłate nie narzekam, za te 15 zł brutto moge z*********ć przynajmniej narazie i mi to nie przeszkadza i wcale nie mam gorzej od kolezanek kelnerek, sprzedawczyn w sieciówkach czy w callcenter które mają zlecenie i dużo gorsze warunki zatrudnienia. Jak sie dorobie lepszych kwalifikacji to moge mysleć o zmianie, ale też nie zamienie maka na umowę śmieciową za mniejszą kasę tylko tyle że w biurze tylko dla tego że to lepiej brzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fast Dial
'@Ludzie ale wy macie...' Jeżeli ktoś mieszka w okolicy jakiś magazynów to znaleźć pracę za 1800 netto nie jest ciężko. Tylko jak dla mnie jest to praca nudna, i 1800, nie rekompensuje tego, bo więcej mam jako mgr w maku. Szczerze to żeby zmienić pracę z maka na operatora wózków widłowych musiał bym dostać 500 zł więcej niż w mcd. Dużym minusem pracy na magazynie są godziny pracy, najczęściej 3 zmianowe, a w mcd mogę pracować 5 dni a po nich dostać 4 dni wolnego, godziny pracy przeważnie są takie jakie chce mieć, a nie jak na magazynie- 5 nocek, 5 jedynek, 5 dwójek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram ja też wolę prace w McDonald's Też M-ka :) powiedziała to co ja myślę nic dodać nić ująć . W czasach gdzie ludzie dostają wypłaty na raty lub wogóle lub nie są opłacane składki ta firma wypada bardzo dobrze . Wypłata zawsze do 10go . A i pewność pracy jest wiem że nie ma kokosów ale można spokojnie żyć sobie bez strachu że jutro przyjdzie jakiś idiota prywaciarz ( mój przykład ) i tekst niestety muszę Cie zwolnić bo utargi są małe bla bla i na razie . Pracuje tu ponad 2 lata i póki co w moim mieście to jest jedna z lepszych opcji a co najważniejsze w Polsce jest od groma restauracji i zawsze gdyby było trzeba można się przenieść bo gdzieś coś nowego otwierają to poszukują kogoś do pracy i wolą ogarnietego pracownika niż szkolić od nowa . Leci ktoś we wrześniu na SMC ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fast Dial
@Obeznany Nie masz jeszcze SMC? A z tą pewną pracą to aż tak nie przesadzaj- duża część mcd idzie w licencję. Słyszałem nawet o licencjach w których wymienia się 50-80% załogi, również menagerów. Praca też jest inna, możesz dostać licencjobiorcę który jest ogarnięty i da wolną rękę kierownikowi (oczywiście kontrolował som również będzie), a możesz mieć licencjobiorcę- który stwierdzi że on ma zawsze rację, sam poprowadzi- i zwolni kierownika, menagerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fast Dial : Nie nie mam jeszcze bo pisałem kierownik musiał zrobić porządek z menadżerstwem które dostało awanse u poprzedniego kierownika za lizanie rowa :) ponad pół roku miałem czekać ale miałem stawkę początkującego menadzera :) . Ale mialem już rozmowe i wiem kiedy już oficjalnie awans dostanę . Masz racje ale każdy chciałby mieć jak najbardziej ogarniętych pracowników w tych czasach bardzo trudno o dobrego pracownika . Patrząc co dzieje się u mnie w budzie to na 50 ogółem pracowników to 40 osób ma wyje... . Fakt można zwalniać ale wszystko kosztuje badania , szkolenia ręce opadają jak przychodzi np 20 latek i nie daje rady jednego dnia wytrzymać i przynosi tego samego dnia wypowiedzenie . Ponoć cała Łódź jest lub ma być w licencji :) . Ale jak ktoś się wybija ponad tą przeciętność to często korporacja zabiera tych ludzi do innych maków ( znam taki przypadek ) . Zresztą nie czarujmy się jak np kierownik ma bardzo dobre i przyjazne kontakty z ''szychą '' to on nie zginie a co za tym idzie często też zabiera ze sobą ogarniętych menadzerów np na rozruch nowego maka czy też doprowadzenie do porządku maka w którym było wszytko tak jak nie powinno być :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak jest w Polsce, ale ja pracowałam w stanach 10 lat temu i nie było tak żle. Zarabiałam 4.5$ /h jak na dodatkowy etat do nie było żle .Przerwa była co 4 godz. i jeden posiłek darmowy na 6h, napoje bez ograbiczeń.Z menadżerami różnie zależy który na zmianie.Koleżanka pracowała w pizzeri i wynosiła pudełkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z białegostoku
jadę do wawy we wrześniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MC MC MC
oj obeznany przesadasz trochę. Praca w Mcdonads to w cale nie jest taka dobra praca. To bardzo ciezka praca za marne pieniądze. A pracowales gdzies indziej ze tak piszesz... ? Bo czytając twoja wypowiedz mam wrażenie ze wszyscy inni pracodawca to wyzyskwacze którzy nie placa pensji. A to nie prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Białystok miasto
Ja do Wawy we wrześniu na smc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, jestem z Wrocławia i jestem zapisana na smc we wrześniu. Egzamin jest w Warszawie? Nikt mi nic nie mówił, że jest w Warszawie, myślałam, że we Wrocławiu, wiadomo kiedy ? Ktoś się orientuje jak to jest? Początkowo miałam mieć smc w czerwcu ale ponieważ jest w gdańsku to stwierdzili, że pójdę we wrześniu. Jeśli coś wiecie to proszę o info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wrzesien jest we wrzystkich 3 miastach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma pracuje jako
Moja znajoma pracuje jako manager ds. personalnych w Mcdoanlds może mi ktoś powiedzieć ile ona może zarobić na takim stanowisku i na czym jej praca polega? Czy też musi pracować na kuchni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MC MC MC : pracuje od 16go roku życia i wiem co to ciężka praca jak trzeba było to i robiłem przy wyburzaniu budynków i gdybyś miała/miał w ręku młot 15 kg i rozbijał nim mur przy +25 stopni od 8 do 18 to byś wtedy wiedział że praca w McDonald's to bajka przynajmniej dla mnie :) . Ale mam świadomość że ktoś może myśleć że tu jest tak ciężko . Nie mówię że wszyscy pracodawcy to wyzyskiwacze ale sporo takich jest . XXXX Białystok miasto : to pewnie się zobaczymy o ile w tym samym terminie jedziemy ( chodzi o dzień ) . Dostałeś już segregator / CD na SMC ? . Wiesz może coś nt nowego smc? ponoć jest łatwiejsze od tego który był. XXXXX Znajoma pracuje jako : nikt Ci tego nie powie bo mało który menadzer ma taką samą stawkę są zróżnicowane jak pracuje w rejonie WWA to ma na bank ponad 2tys na rękę jak reszta Polski to max 2 tys . Co robi... układa grafik , urlopy , papierologia ogólnie nie chciałbym być personalnym bo to przeje... szczególnie z ludźmi którzy mają dziwne dyspozycyjności :) . U mnie personalna swoje rzeczy robi w określone dni a jak trzeba to stoi na serwisie :) To zależy od kierownika znam przypadek że personalna i zmiany prowadziła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wstydniś
Obeznany a nie jest ci wstyd trochę pracować w Mcdoanlds? Dla mnie taka praca to obciach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość email@gmail.com
6xjlLn wow, awesome blog article.Thanks Again. Fantastic. http://point.md/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okres zimowy
Czy to prawda Obeznany ,że w okresie zimowy zwalniają cały czas ludzi do domu bo jest mało klientów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba zacząć od tego że pracownik musi sie zgodzić na to zeby wcześniej wyjść do domu wiec jak ktoś mówi " chcesz isc do domu " mowisz nie dziękuje i tyle . Jak zawsze będziesz mówił nie to później nawet pytac Cie nie beda :) . Nikt Cie na siłę nie wygoni chociaz i na to są sposoby hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okres zimowy
hehe Jakie sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też M-ka :)
Albo idziesz do domu albo odśnieżasz cały parking sama, podkreslam SAMA a nie SAM :P Ale prawie zawsze jest tak że pracownicy sami zgłaszają się na ochotnika do domu, zawsze sie takie osoby znajdą, więc wszyscy zadowoleni, i firma, i ten co chce do domu, i ci co chca zostac, bo nikt ich nie namawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Też M-ka :)
Aha, i ja sie nie wstydzie pracowac w Maku. Wstydziłabym sie, jakbym np całe studia żyła z kasy rodziców, albo w ogóle nie miała oszczędności w pewnym wieku. Albo siedziała nic nie robiąc, bo przeciez do Maka nie pójde bo wstyd. Różne są priorytety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaśka halo
Preacuje w tej firmie od 1,5 roku sa w pełni wypłacalni i wcale malo nie zarabiam moze to nie szczyt marzen ale na 160 godzin dostaje ok 1300zl wypłaty :D Nowy pracownik zaczyna albo od kuchni gdzie robi kanapki albo od sali i to jest normalne ale mozna tez sie dogadac zeby isc od razu na kase :P co mnie tutaj tylko wkurza.. hmm .. ? menagerowie wymagaja bóg wie czego a przeciezz ja mam ttylko 2 rece i spozniaja sie czasem z grafikiem o pare dzni ale da sie to przezyc najwiecej zalezy od tego gdzie trafisz":D osobiscie nie polecam tej pracy bo sielanki tutaj nie ma pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×