Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość gość
Warszawa 10,05? Brutto czy netto? jak brutto to łał, wydawało mi się że lepiej ;) No właśnie już kiedyś o tym pisałam w tym wątku, żeby nie odstraszać ludzi od pracy w McD, bo to dobra praca żeby się trochę otrzaskać (zwłaszcza młodzi), zwłaszcza że ta praca chyba zawsze miała etykietkę "zapieprzu", "nie idź tam, zło!" i żeby nie nastawiali się z góry negatywnie, bo może ktoś jutro zaczyna pracę w tym "przybytku" ;). Tylko trzeba trochę własnego zaangażowania, bardzo to lubią w McD. Niestety takich ludzi coraz mniej, staną se i gapią się jak woły na malowane wrota, i ten odwieczne texty w stylu "za akord mi nie płacą" :P eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
Dziękuję Wam za odpowiedzi. A powiedzcie jeszcze ta książeczka to mus ? Bo nie mam takowej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mus. Ale jak mcd zatrudni cie to dostaniesz skierowanie na zrobienie ksiazeczki (posiew, morfo, medycyna). Jak przyniesiesz faktury to twoja restauracja musi ci zwrocic za te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
hmmm... rozumiem...czyli najpierw muszę sama za badania zapłacić a oni ewentualnie zwrócą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSC: u Was mgr są na kontrakcie ? bo u mnie tylko kierownik i asystent.. . GOSC2 nie poza WWA taka stawka minimum w samej Warszawie jest coś ok 12 zł . Zawsze nie zawsze nie chce misie rozpisywać chodzi w skrócie o wymagania biura odnośnie mgr asystentów kierowników coraz gorzej . ANNESIA : bez książeczki z sanepidu nie możesz być zatrudniona . Nie jak Cie chcą zatrudnić to dadzą Ci skierowanie płacisz wtedy za swoje ( bierzesz fakturę ) i zanosisz ja do maka KZ wypłaci Ci gotówkę . Ewentualnie jeśli restauracja już funkcjonuje x lat i ma podpisaną umowę z medycyną pracy nie musisz płacić wtedy idziesz ze skierowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
McD działa w Pile już ładnych parę lat więc mam nadzieję,ze mają podpisaną umowę... bo jako bezrobotna nie wyczaruję na badania... :( mam nadzieję ,ze przez rozmowę przebrnę pozytywnie... choć tak czytam,że tam raczej młodych zatrudniają a ja już 29... ehh...zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to pożyczysz od kogoś i oddasz. Napewno zwrócą $$$ w 100%, tylko musisz pamiętać żeby wziąć faktury za to wszystko. To nie są chyba też aż tak horrendalne sumy. Morfo z 20zł, książeczka nie pamiętam chyba coś z 50zł (ale już będziesz mieć za friko na przyszłość), medycyne akurat zawsze mieliśmy z kimś kontrakt. A różnie to bywa. Są "starsi" (30 i ponad lat) i młodsi (już nawet roczniki 94 wchodzą :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obeznanymakowiec
Wiek nie ma znaczenia u mnie pracują 20latkowie ludzie po 30 stce a jedna ma 50lat i daje rade... . Powiem Ci tak jak powiesz że jesteś dyspozycyjna powiesz że zalezy Ci na pracy to powinni zatrudnić . Z doświadczenia wiem że lepiej zatrudnić kogoś kto ma 29l niż jakiegos gmina 20l który nie wie co to praca i nie przychodzi do roboty bo melanż był .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas sa 2 kobity - jedna jest prawie 40 lat starsza ode mnie, druga jeszcze wiecej, z czego jedna ma caly etat. Czasem ponarzekaja na cos, ale ogolnie podziwiam ze nie pisna slowa ze cos je boli, ze im sie dluzy, ze jest zle. A te mlode o jezu o boze jak je plecy bola i juz wypowiedzenie po miesiacu, bo tak je boli (autentyk) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
Eh pracy to ja się nie boję :) tylko kurcze te badania... łatwo powiedzieć pożyczysz... Ale nic wszystko wyjdzie w praniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasia5
Ja za badania w Warszawie płaciłam 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastasia5
A kasę zwrócono mi dopiero drugiego dnia pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przepraszam, że znów się wtrącam ale proszę Was o pomoc z tymi butami do pracy! W tym tygodniu rozpoczynam prace i muszę kupić sobie jakieś buty, kierownik powiedział mi wiele na ten temat ale z kolei kiedy pytałam pracowników maca mówili, że wystarczą po prostu czarne. Jak to jest? Gdzie najlepiej kupić? Bardzo proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czarne, zasłonięte najlepiej (na wypadek, gdyby np. gorący olej miał by ci skapnąć na stopę), z dobrą podeszwą żeby nie wywinąć orła. Mogą być zwykłe adidasy z bazaru za 20-30zł. Dziewczyny noszą też "baletki", ale na własną odpowiedzialność. Radziła bym jakieś dobrze "oddychające", żeby się stopa nie gotowała. Zależy też od "widzi-mi-się" kierownika. Jak już pisałam, mogą mieć jakiś biały akcent, ale znam kierownika który dostawał 'jeża' jak widział np. białą podeszwę :P. Zależy co powiedział twój kierownik. Odradzam rzucania się na jakieś drogie czy markowe adidasy za dużą kasę, po 3 miesiącach będziesz miała śmierdzące szmaty i pieniądze wyrzucone w błoto (w zależności od etatu). Osobiście kupuję takie w przyzwoitej cenie na rynku czy nie znoszone w /lumpie/ za parenaście zł :P. Naprawdę ta praca nie jest warta wydawania co parę miesięcy na jakieś super buty, chyba że cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, mam do Was pytanie.. zaczynam pracę w przyszłym tygodniu zaproponowano mi stawkę 10,05 brutto i tu pojawia się moje pytanie wiecie może ile to netto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybacz mi te słowa, ale jeśli szukasz porady w sprawie kupna butów w internecie, skoro masz od tego kierownika czy personalną to nie wróżę Ci zbyt dużej przyszłości w mc, ta praca zjada takich jak Ty, nieporadnych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah no tak dzieki za rade, masz racje odpuszczę sobie prace bo zapytałam o buty. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wyżej pisałam. Rozmawiałeś z kierasem i jak powiedział, że tylko czarne buty z czarnymi skarpetkami to lepiej nie pokazywać, że ma się go gdzieś od początku. :P Jedna z lepszych rad moim zdaniem to żeby nie inwestować drogo. Nikogo nie obchodzi czy masz adidasy za 300zł czy buty za 20zł, chyba że cię stać albo masz jakieś na zbyciu :P. O ile dobrej jakości skóra jakoś wytrzyma to najbardziej zjeżdżają się podeszwy. Chyba, że nie wiem glany albo coś :P. Są jeszcze buty BHP, ale to też droga zabawa. Kup se jakieś w daichmanie albo u baby na straganie, albo wypatrz w lumpie na wagę. Ja już mam taką zasadę, że 50zł za g******e papcie z daichmana czy tesco napewno nie zapłacę :P. @gość wczoraj - bida z nyndzą przez wieś pyndzą. Mniej więcej 7zł netto. Ale w McD kokosów nie ma :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeszcze jedno pytanie do osób pracujących w McD. Czy jeśli McD jest otwarty całodobowo to pracujecie we wszystkie święta (np. Boże Narodzenie) oraz Sylwestra ? ? Jeśli tak to czy z dniem wolnym w takie święta są problemy czy po wpisaniu się do zeszytu ma się ten dzień wolny ? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nawet jak nie jest całodobowy to świątki i piątki pracujesz :). Nawet nie masz z tego stawki 100%, tylko oddają wolny dzień kiedyś tam. Śmieszni są :P. Przynajmniej w korpo. Bywają święta, że na 1 dzień jest zamknięty, ale niektóre budki są otwarte. Co do próśb, zależy czy uwzględni personalna. U nas czasem były listy kto chce kiedy przyjść np. 31 do godziny 20, a 1 proszę o wolne itd. Ogólnie taka wymiana, jak przyjdziesz 24, to 25 możesz mieć wolny itd. tylko nie można się dać zrobić w bambuko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozz
Praca dla każdego zobacz sam nurl.pl/d12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
Ufff...ja już po rozmowie. Bardzo miło było :) do środy mam czekać na decyzję :/ a Wam mówili od razu czy jesteście przyjęci, czy też czekaliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GOSC1 : Ogólnie to w ciągu roku 1 raz restauracja jest zamknięta ( w zależności też od lokalizacji czy wolnostojąca czy np w C.H lub kamienicy ) . 1 dzień świat jest wolny w 31 grudnia jest otwarte do np 18 ( oczywiście trzeba od 18 posprzątać i ogarnąć miesięczną... ) . I tak ostatnio wyszedłem z roboty o 0:00 ;/ . 1go stycznia jest otwarte np od 10 . Co do wolnego to zależy od tradycji czy jest sprawiedliwosc czy jej nie ma i 1 osoba robi w wszystkie święta itd a druga nie. ANNESIA : Ja osobiście byłem na ''castingu '' było 150 osób rekrutacje robiły osoby z biura i jak kierowali do stolika ( wydawali skierowania na badania ) tzn że przyjmowali . A tak to zależy od kierownika jeden zatrudnia odrazu ( jak pilnie potrzebuje ) a drugi przebiera ( bo jest strasznie dużo podań w tym okresie o prace ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annesia
mi kierownik powiedział tak : "to,że nie ma pani książeczki co jest do zrozumienia bo nikt się z nią nie rodzi oznacza tylko tyle,że nie przyjdzie pani do pracy w tym tygodniu tylko za ok 2 jak już wszystkie badania będą"... po czym na odchodne kazał mi czekać do środy na kontakt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedzi :) ObeznanyMakowiec: McD jest akurat na dworcu PKP więc jak zaczne pracować to pewnie się dowiem czy chociaż w 1 dzień świąt jest zamknięty I mam jeszcze kolejne pytanie czy pracując na pełny etat nadgodziny też są ? ? Czy tylko do wypracowania 160h ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annesia : Ma racje... . Po prostu ludzie po zawodówce / technikum mają takową książeczkę :) . Kwestia tego czy kierownik potrzebuje ludzi na teraz wtedy będzie patrzeć czy ktoś ma książeczkę ( badania w medycynie pracy można ogarnąć w 2dni max ) . My np ulotkach zatrudnieniowych piszemy książeczka jest lub brak . GOSC: W maku nie są milo widziane nadgodziny ja pracując ponad 4l tylko w 1 miesiącu miałem je ( sporo ludzi się zwolniło + niska norma ) . Mając cały etat ( mało kiedy dają tak na dzien dobry ) masz do wyrobienia normę . Miesiące bywają różne w jednym jest 160 w innym 168 lub 184 . Poniżej całego etatu możesz dopracować +40h ( które nie są nadgodzinami ) są to normalne godziny .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie przyjęto od ręki w zasadzie, tylko skierowanie na badania itd... Przyznam się, że po "znajomości", ale akurat o ile wiem też wtedy jakieś osoby odchodziły itd. W McD dobrze mieć wtyki nawet ze zwykłym pracownikiem, bo widzę że takie osoby (koledzy, rodzeństwo) mają jakby pierwszeństwo... :P No i różnie bywa, czasem przebierają, czasem se losową CVke kierownik wyciągnie, czasem zadzwonią że zatrudniają, przeprowadzają tylko rozmowy itd. Czy ma sens jakieś dogłębne dłubanie i zatrudnianie magistra polibudy czy z góry skreślanie osób po zawodówce? Chyba nie, albo człowiek się nadaje albo nie do tej pracy... PKP - cienko, w poznaniu jest chyba 24h otwarty, więc przypuszczam że tak samo jest na innych PKPach i że świąt sobie też tak nie odpuszczą. Inaczej jest na centrach handlowych, aż czasem mam ochotę się do CH przenieść - w święta zamknięte, otwarte max do 21/22, drive nie ma, co do ruchu to nie wiem jak w różnych makach ulokowanych po CH :). Nadgodzin nie ma i bardzo się krzywią jeśli takowe się pojawią. U nas ostatnio kilka osób ładnie sobie podciągnęło wypłatę, bo jest tak cienko z ludźmi że musieli zostawać ponad etaty i za każdą h mają 100% stawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ObeznanyMakowiec
Wg mnie zatrudnianie rodzeństwa ziomków ziomka itd to głupota i z doświadczenia wiem że lepiej nie zatrudniać takich osób . U mnie nikt losowo nie wybiera często podczas rozmowy sporo wychodzi... i po takim spotkaniu z tyłu CV piszemy nasze spostrzeżenia . Fakt w C.H robić jest najlepiej w food court ( odpada : lobby , tacki , łazienki brak tajemniczego na drivie ) chodzi babka i sprząta . Otwierasz serwis kuchnie i tyle . . Ale jak ponaciągali przecież w lipcu było 184 h i co wtedy mieliście za mało pracowników ? u nas tego pilnujemy za nadgodziny później operacyjny opie... i nie obchodzi go że za mało ludzi lub odeszło 3osoby nadgodziny? to sobie zatrudnijcie pracowników ! . Wkrótce mają być stojaki na balony ( kochane dzieciaczki) będą same je brać ( a My będziemy latać i je pompować ) bo przecież pusty stojak nie może być... . A i HAVI ma robić zamówienia . Już kilka maków w WWA jest już w teście i w HAVI ogarniają :) . Super też pomysł z nowego nabitu naklejki kitkat nie dosc ze teraz nie ma czasu zeby sie podrapać po.... to jeszcze naklejki przyczepiac mamy... i kolejne badziewie do liczenia na miesięcznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×