Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Łodzianin

Praca w Mc Donalds

Polecane posty

Gość Aniullla
Jest wśród Was ktoś, kto pracuje w maku w Poznaniu (obok dworca zachodniego lub przy ul. 27 grudnia)?? Jak wyglądają stawki dla "młodocianych"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deetee
a może ktoś z Lublina... [krakowskie przedmieście] jak tam klimaty wśród pracowników...? pozdr...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frantic
detee mnie przyjeli ;D w poniedzialek o 17 mialem miec BHP ale zrezygnowalem , bede pracowal za lepsze pieniadze i warunki w KFC w lublin plaza po 1 miesiacu probnym 6,80 brutto , czyli praiwe 1zł wiecej i nie mam glupiej roboty rotacyjnej tyko sobie na kuchni jestem ciagle. pzdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alutka87
ooo i bardzo dobrze:) lepiej na tym wyjdziesz:) choc jeszcze lepiej trafic (przynajmniej dla dziewczyny) do kfc razem z piiza hut bo mozna pizze robic tez co jest o wiele przyjemniejsze niz smazenie frytek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deetee
frantic... a za ten miesiąc próbny jak płacą....? i w jakich godzinach tam pracujesz...? nie jestem z Lublina i w Macku idą mi na rękę - przystosowuja mi godz pracy jak mi pasuje... jeszcze tam nie zaczęłam - wyrabiam właśnie książeczkę sanitarną... moze jutro zadzwonię do KFC....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_mery11
czy ktoś pracował w systemie zarób na wakacje ??? prosze o opiniie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
W tym systemie mozesz pracowac tylko na kasie albo na sali (przy czym na sali nie mozesz wymieniac kubelkow :P ). Bedziesz dodatkowo traktowana ulgowo, mozesz max pracowac 7h dziennie, przez 2 miesiace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_mery11
a w tym czasie przysługuje moi jakieś wolne ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
Cytuje z gazeta.pl: "Już po miesiącu swojej pierwszej pracy masz prawo do odpoczynku. Należy ci się wtedy 1/12 rocznego urlopu (z każdym kolejnym miesiącem liczba dni wolnych proporcjonalnie rośnie)." Jesli bedziesz pracowal np. na 1/2 etatu to proporcjonalnie dostaje 1/24 rocznego urlopu. Czyli mozesz isc dopiero po dwoch miesiacach na odpoczynek. "1/12 rocznego urlopu" to 1/12 z 20 dni (poniewaz jestes w LO), co daje nam ok 1 dnia wolnego. Cytujac dalej: "Od półtora roku masz przywilej - tzw. urlop na żądanie. Możesz żądać od pracodawcy przyznania płatnego urlopu z dnia na dzień, bez podawania przyczyn. Jest tylko jedno "ale" - w ten sposób nie możesz wykorzystać więcej niż czterech dni w roku. I to niezależnie od tego, w ilu firmach w danym roku pracowałeś. Jeżeli więc w firmie X wykorzystałeś trzy dni urlopu "z dnia na dzień", to w kolejnej firmie Y, w której się zatrudniłeś, nie dostaniesz więcej niż jeden dzień urlopu na żądanie." Urlop na żadanie też możesz wziąc dopiero po miesiacu pracy. Zycie :P Wlicza sie on w urlop wypoczynkowy. Co do samej dyspozycyjnosci i wymiaru etatu nie chce mi sie juz wypowiadac. Bylo w tym watku walkowane setki razy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krwawa_mery11
nie no dzięki za info resztę już wiem bo dość dokładnie przeczytałam to forum :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba Sz
w Manu w łodzi z nie letnimi jest tak że nowy pracownik w wieku od 16-do 17 lat dostaje 6zł brutto może pracować tylko przez wakacje i przez ferie Zimowe w sumie moim zdaniem sie opłaca ponieważ praca dla młodocianego nie jest ciężka w sumie pracują tylko na Serwisie (kasa) do ich obowiązków należy porcjowanie frytek nalewanie kawy oczywiście obsługa gościa i prace sprzątające taki pracownik może pracować maksimum 7H do godziny 20 przerwę ma 30min w pełni płatną a co najlepsze każdy z naszych pracowników nawet nowy otrzymuje 1zł do każdej przepracowanej godziny wiec moim zdaniem w sumie sie opłaca hmm wiek 16-17 lat i stawka 7zł wątpię ze na ulotkach więcej sie zarobi a tu jest normalna umowa o prace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ile jestes w ...
Ktoś tam napisał, że na umowę zlecenie będzie zarabiał 6 zł brutto ... i że wychodzi mu 4,3 zł netto ... Prosze napiszcie mi jak to się oblicza ??? Czy przypadkiem nie powinno mu wyjść coś koło 5 zł na rękę a nie 4,3 zł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KurczakAlfred
Nie , trzeba odliczyc tez skladki chorobowe , emerytalne itp ... takze wymiar etatu wplywa na koncowa kwote netto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zarabiac
No ale jak ktoś będzie pracował na umowę zlecenie przez wakacje ... to chyba się czegos takiego nie odprowadza ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
Jesli pracujesz na umowe-zlecenie to placisz staly podatek, ktory wynosi ok. 19%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a zarabiac
Miałem na myśli składki ZUS, składki emerytalne ... NO BO PODATEK TO WIADOMO TRZEBA ZAPŁACIĆ :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KurczakAlfred
Z tego co wiem McDonald's nei zatrudnia na umowe zlecenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak nie ...
Przecież ta akcja zatrudniania nastolatków (16-18 lat) ... jest na umowę zlecenie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czejoo
To jest umowa o pracę, dlatego z 6 zł które mi proponowali, na rękę byłoby ok 4.3 zł. Więc zrezygnowałem i idę na kuriera pizzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no normalnie szok ...
No nie gadajcie to tam nie dają pracy na umowę zlecenie tylko umowę na prace ??? Kurde to te 4,3 mogą se wsadzić w ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
Umowa-zlecenie to ok 19% podatku. Przy umowie o prace wszystko sie nieco komplikuje. Bedziecie wszyscy w pierwszym progu podatkowym, a to ile zaplacicie podatkow jest niejako odwrotnie proporcjonalne do tego ile wypracujecie. Juz tlumacze: Tyracie na 1/2 etatu 2 dni w tygodniu po 8zl brutto/h. Wyrabiacie troszeczke ponad norme, ale nie wchodzicie w nadgodziny (niesmiertelna "czterdziestka" :P ). Zalozmy, ze przepracowaliscie 90 godzin. 90h * 8zl = 720zl brutto. Oto bardzo fajny kalkulatorek, ktory oblicza ile podatku zaplacicie: http://wynagrodzenia.pl/index.php?page=calculator Wynika z niego, ze na lapke dostaniecie 542.4, co stanowi ok 75% wynagrodzenia brutto. Czyli podatek wynosi 25%. Dalej, nastepny przykladzik. Czujecie sie mocni i wchodzicie na pelen etat. Miesiac jest ciezki i musicie wypracowac 176 godzin. Wyrabiacie norme i nic ponadto. Ile procent zaplacicie? 176h * 8zl = 1408zl brutto. Dostajecie na reke zaledwie 995.42 netto, co stanowi 70% waszego wynagrodzenie. Podatek wiec wynosi w tym przypadku 30%. Oczywiscie to jest odrobinke uproszczone. Dostajecie takze ekwiwalenty, rozne premie (np. 1zl netto do kazdej godziny jesli wykazecie wzorowa dyscypline pracy) wiec na lapke wyjdzie odrobine wiecej niz w obliczeniach. Juz rozumiecie, ze oplacany podatek jest zalezny od tego ile godzin wypracujecie i ile pieniedzy brutto zarobicie? W lepszej sytuacji sa ci, ktorzy pracuja na 1/4 i 1/2 etatu, w gorszej pelnoetatowcy. Moja sugestia - pracujcie np. na 1/4 etatu dwa dni w tygodniu. Dzieki takiemu ukladowi prawdopodobnie wyrobicie nadgodziny i przy okazji bedziecie bezpieczni co do wyrobienia etatu. Podobnie mozecie pracowac 1/2 etatu 3 dni w tygodniu i 3/4 4 dni. Pracodawca zwykle nie steka :P A jakie korzysci wynikaja z pracy na umowe o prace? Niezliczone, warto sobie o tym poczytac. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bloi
A jaka jest sznasa ze dostane taka prace w wieku 16 lat? i jeszcze jedno gdzie mam isc zeby sie o nia starac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stevens0n
Bloi -> idz do jakiejkolwiek restauracji i pogadaj na ten temat z managerem :P Sa bardzo duze szanse, ze cie przyjma ze wzgledu na ciagle braki ludzi. Co do samej pracy to na stronie www.mcdonalds.pl jest wszystko (w tym praca dla osob 16-18 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KurczakAlfred
Tak jak napisałem, jets to umowa o pracę, więcej info na ww.mcdonalds.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bloi ! odradzam prace w Mc...niedosyc ze malo zarobisz, starcisz wakacje i bedziesz wiecznie zmeczony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KurczakAlfred
Tak masz rację , podjąć pracę przy zbiorach truskawek , jagód , czy czegoś innego w niesamowitym upale , a dodatkowo praca akordowa , fakt osoby wprawione mogą zarobić całkiem sporo , no ale nie oszukujmy się na pewno nie 16 - 17 latek , dodatkowo w McDonald's dostanie normalną umowę o pracę , a praca przy zbiorach , to praca na czarno , dostaniesz udaru mózgu , czy poparzenia - martw się sam!!! wierz mi , że 100 razy bardziej polecam pracę 16 latkowi w McDonald's niż przy jakiś zbiorach!!! W McDonald's na pewno się tak nei narobi , tym bardziej , że młodociani mają ograniczony zakres obowiązków ;) No ale ty byś wolał zapierniczać przy zbiorach hmmm ... ciekawe podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XYZ90
Cześć, czy ktos kiedykolwiek z was pracowal w mc donaldzie bedac osoba nieletnia w "zarob na wakacje"? Jesli mozecie to napiszcie ile gdzies mniej wiecej placą i czy trzeba przepracowac cale wakacje czy tylko np można jeden miesiąc? z gory dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sqnix Olsztyn II
Z tego co wiem z mojej restauracji praca na wakacje dla nieletnich jest w miare ok., będą oni pracować tylko na kasach i na lobby, a na kuchni wcale a tam jest najgorzej przerąbane :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dolly 17
Chcialabym podjac prace w mc donaldsie ale nie wie do kogo mam sie zglosic mam 17 lat i nie mam pojecia czy w kielcach chca przyjmowac osoby niepelnoletnie a jezeli tak to czy juz nie jest za pozno na takie zgloszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×